Preporučite knjigu - Strana 16
Strana 16 od 18 PrvaPrva ... 61415161718 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 261
  1. #226

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Upravo sam završila čitanje... Na samom početku nije davala utisak neke tako dobre knjige.
    Što su strane više odmicale, sve mi je teže bilo prekinuti čitanje. Kraj jedva dočekah....

    "Samo budi ovde" - Gijom Muso
    Poruku je izmenio Night, 27.10.2010 u 20:20

  2. #227

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Crveni oltar, Vilijam Rajan
    detektivski roman o Rusiji krajem 30ih proslog veka, vrhunac vladavine Staljina...cita se u jednom dahu
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  3. #228

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Čekajući sneg u Havani" - Karlos M. N. Ejre

    Odličan roman, od srca ga preporučujem.
    Poruku je izmenio Mish, 16.10.2011 u 22:35 Razlog: uklonjen link
    http://balbu.rs/

  4. #229

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Mačka i miš, Džejms Paterson

    2 kom ubica na dva različita kontinenta..jedan macan ih lovi..uzbudljivo..avantura i zabava
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #230

    Odgovor: Preporučite knjigu



    Knjiga od koje se nisam odvajao!
    Pisac je pokazao jako dobro poznavanje materije zakonodavstva, položaja žena u društvu,
    razumevanja današnjice, dobro profilisao likove, lako vodio priču..
    Moje preporuke!
    P.S. nastavljam čitati druga dva dela...glavni likovi mi simpa (glavna junakinja je rođena na Valpurgijsku noć veštica..30 aprila, kada i moj sin ).
    Poruku je izmenio Sivi, 26.01.2012 u 22:58 Razlog: dodatak
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #231

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ljudožderova kći ,Rosa Montero ...izdavac DERETA


    odlicna

    preuzet prikaz:

    Pred samo poletanje aviona, Lusija shvata da joj je muž Ramon nestao u aerodromskom klozetu. Dok ga je sve nestrpljivije čekala, Lusija je razmišljala kako tako nešto može samo njen muž da joj priredi. Potom ipak kreće u potragu za njim.
    Zajedno sa glavnom junakinjom, čitalac tada pristupa neslućenim svetovima uporedne stvarnosti. Ulazi u svet koride, visoke aristokratije, revolucionarne borbe, nevidljivog kriminala, saznaje turobnu sudbinu zaboravljenih toreadora a izbliza upoznaje slavnog anarhističkog prvaka Durutija.
    Knjiga govori o međunarodnom terorizmu, o burnim istorijskim lomovima, o korupciji državnog aparata, ali i o tome kako je četrdesetogodišnjoj ženi potreban sve veći broj bočica i kozmetičkih preparata kad pođe na put. Govori o odnosu među polovima, o dubokom nezadovoljstvu sobom, o strahu od promena a posebno od starenja i usamljenosti.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #232

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Ljubav, medicina i čuda" Berni Zigel

    "Još je slavni Hipokrat rekao da on radije želi da sazna kakva je ličnost čoveka koji se razboleo od neke ozbiljne bolesti nego kakvu bolest ima taj čovek. I danas, međutim, mnogo je više lekara koji misle i postupaju tako kao da bolest napada ljude, umesto da shvate da su ljudi ti koji "ulove" bolest, i to onda kada postanu prijemljivi za uzročnike bolesti kojima smo svakodnevno svi izloženi" - iz predgovora Vladete Jerotića.

    Knjiga koju bi trebalo da pročita svako ko se bavi lečenjem.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  8. #233

  9. #234

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ime: koliba-vilijem_pol_jang_s.jpg Pregleda: 38 Veličina: 12.8 KB

    O knjizi
    Šestogodišnja Misi, najmlađa kći Mekenzija Alena, oteta je za vreme porodičnog letovanja, a dokazi da je verovatno svirepo ubijena pronađeni su u napuštenoj kolibi duboko u divljini Oregona. Četiri godine kasnije, usred svoje Velike tuge, Mek dobija sumnjivu poruku, kojom ga neko, naizgled Bog, poziva da sledećeg vikenda dođe u tu kolibu.
    Uprkos zdravom razumu, on u mračno zimsko popodne stiže do kolibe i vraća se u svoj najgori košmar. Ono što će tamo zateći zauvek će ga izmeniti.
    U svetu u kom je vera sve nevažnija, Koliba se rve s bezvremenim pitanjem: „Gde je Bog u svetu ispunjenom neizrecivim bolom?“ Odgovori koje će Mek dobiti zapanjiće vas i možda preobraziti kao što su preobrazili njega. Poželećete da svi koje poznajete pročitaju ovu knjigu.

  10. #235

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ime: bible3.gif Pregleda: 39 Veličina: 5.5 KBBiblija je Bozja rec, sto je sasvim dovoljan razlog za preporuku.

  11. #236

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ako je neko slučajno pročitao "Knjiga o groblju" Nila Gejmena i oće da priča o tome javitii mi se na PP...nemoj mi je neki ovo zloupotrebiti probo..će završi s Gulovima...!!!!!
    The rest...is silence.

  12. #237

  13. #238

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Carigradski drum, veoma zanimljiva knjiga.. Inace ne volim da citam, ali te ova knjiga prosto natera da je celu procitas...

  14. #239

    Odgovor: Preporučite knjigu

    sandor marai-svece gore do kraja
    do pocetka 90. marai je bio zaboravljen i nepoznat, a zatim je za 10 god. usao u klasike svetske literature.

  15. #240

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Vargas Ljosa
    "Rat za smak sveta"
    Odlicna,zanr drama.
    Hasta Siempre

Strana 16 od 18 PrvaPrva ... 61415161718 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 03:45
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 23:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 09:37
  4. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 00:11
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •