Preporučite knjigu - Strana 7
Strana 7 od 18 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 261
  1. #91

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Prvo sam umirao od zenje da zavrsim srednju skolu i krenem u koledz.
    Onda sam umirao od zelje da zavrsim koledz i pocnem da radim.
    Onda sam umirao od zelje da se ozenim i imam decu.
    Onda sam umirao od zelje da moja deca odrastu do skole da bih se mogao vratiti poslu.
    Onda sam umirao od zelje da se penzionisem.
    A sada umirem.....i odjednom shvatam da sam zaboravio da zivim"


    Knjigu preporucujem svima koji jos ne znaju sta je zaista zivot i kako ga treba ziveti.Sta su oni trenutci...kada treba na cas da zastanemo i zaista budemo svesni da nam se to nesto zaista dogadja.Postanimo svesni tih "trenutaka".
    Knjiga se zove U POTRAZI ZA SRECOM
    DR Barbara de Andjelis
    Pozdrav svima i uzivajte u zivotu...ali zaista.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  2. #92

    13 Odgovor: Preporučite knjigu

    Ciji sam ja komadic? - shel silverstein
    knjiga je malo veca po obimu, ali je vise slikovnica, mnogo je dobra knjiga, treba te je procitati kada se osecate usamljeno...
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

  3. #93

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Pazi šta želiš...Možda ti se i ostvari Aleksandra Poter

  4. #94

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Seks i provincija izgleda kao vrsta kolektivnog erotskog dnevnika; kroz stranice knjige prolaze različite žene i muškarci - sa svim manama, požudama, karakterima i interesima; Larisa Inić poznaje taj svet, ume da ga razume, baš kao što ume da ga kritikuje, i možda najvažnije: ume da ga opiše.

    Zato je ova knjiga nepretenciozno draga i poštena. Larisa Inić ne zna da kalkuliše; da zna, nikad ovu knjigu ne bi napisala. Srećom po nas, imamo knjigu životnih zapisa koji svojim sadržajem prevazilaze sam život!
    Ovim rečima novinar Petar Luković završava recenziju zbirke priča Seks i provincija Subotičanke Larise Inić, novinarke Radio Subotice i subotičke dopisnice agencije Beta i Radija B92.


    Onako...za osmeh kao na mom avataru...
    _________Una16

  5. #95

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Patrik Beson, Veština zavodjenja

    Upravo sam je pročitala i baš mi se dopala..Radnja se dešava u antičkoj Grčkoj, ali je fabula vrlo aktuelna. Ko nema želudac za problematiku (homo)seksualnosti, neka ne ćita.
    Ostalima srdačno, preporučujem
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #96

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Upravo završavam "Komo" od Srdjana Valjarevića... Čovek je neverovatan!!! Ne sećam se kada sam poslednji put bila ovako oduševljena...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #97

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ovu knjigu mogu preporuciti samo onima koji govore Madarski jezik jer se pojavila samo na tom jeziku,pisac je Wass Albert naslov knjige je Funtineli boszorkny.Knjiga je vrlo ineresantna,prikazuje zivot jedne devojcice koja je ostala da zivi sama u jednoj sumi u Erdelyu(Transilvania)dok joj je otac u zatvoru zbog ubistva,dogadaj se odigrava negde krajem 19 veka

  8. #98

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Anastasija- Vladimir Megre

    Jedan citat iz ove knjige...
    Čovjek u stanju ljubavi zrači. To se zračenje u dijelovima sekunde diže uvis, do planeta što prolaze nad čovjekom i ponovno se vraća na Zemlju i daje život svemu postojećem

  9. #99

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Svima koji su čitali Crveni šator i zavoleli ga najtoplije preporučujem roman Davidova carica Indije Edžhil.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  10. #100

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Zovem se crveno, Orhana Pamuka

    Ova knjiga mi se najblaže rečeno gadila kada sam prvi put pokušala da je čitam ali drugi put kad sam je uzela, nisam je ostavila dok je nisam pročitala. Celih 534 strana
    Šalu na stranu, preporučujem svima koji vole da čitaju naročito onima koji vole klasike jer ima nešto u ovoj knjizi što me podseća na Andrića i njegov stil. Naravno, ovo delo je malo kompleksnije tematike ali ga svakako treba pročitati ako nizbogčeg drugog, onda zbog opšte kulture
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #101

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Ljubiteljima estetike ružnog, lepe, neobične reči, ogorčenih pisaca: Vidosav Stevanović, Nišči.
    Emotivcima, buntovnicima: Milan Kundera, Knjiga smeha i zaborava.

    Ko preporučuje Vidojkovića, Mariju Jovanović i Koelja? Pa to je preozbiljna literatura.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  12. #102

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Savo B. Jovic

    "Kroz Bosanski oganj"

    Knjiga nije za one koji imaju los zeludac, jer je toliko "odvratna" i tako verno su opisani dogadjaji da jednostavno osetite sve na svojoj kozi.
    Knjiga se, naravno bavi ratom ali ujedno i istorijskim cinjenicama, i radjena je po istinitim dogadjajima.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  13. #103

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Creatures of Light and Darkness" - Roger Zelazny

    Ovu knjigu sam skoro pročitao u originalu (engleski jezik) , jer nisam mogao da nađem preevod, i knjiga mi se veoma svidela. Štaviše, inspirisala me je da počnem da pišem svoju prvu knjigu. Zaista maestralno napisano delo koje je sa samo devedesetak strana, ostavilo veliki utisak na mene. Ako imate vremena, definitivno pročitajte.

    Ako neko želi da pročita "Creatures of Light and Darkness" evo download. (desni klik "save target as" drugačije neće da downloaduje)
    http://www.gamingw.net/pubaccess/580...20Darkness.txt
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  14. #104

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Hm, recimo Ničeov Zaratustra za one koji bi da se bave filozofijom, a ne znaju odakle da krenu.

  15. #105

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Citat ARIJEVKA kaže: Pogledaj poruku
    Hm, recimo Ničeov Zaratustra za one koji bi da se bave filozofijom, a ne znaju odakle da krenu.
    Ali da ipak dodam da onaj ko želi da se bavi filozofijom ne kreće od Ničea koji je jedan od poslednjih filozofa (malo pre njega Marks, posle njega Hajdeger, Sartr, Lukač, Kami, Agneš Heler... i to je skoro sve što se u filozofiji dogodilo u 20. veku). Neka krene od tvrdoglavog Sokrata
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 7 od 18 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 03:45
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 23:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 09:37
  4. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 00:11
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •