Preporučite knjigu - Strana 12
Strana 12 od 18 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 261
  1. #166

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Knjiga se zove "Papa Jovana", pisca nisam zapamtila ali je knjiga...Uh, mnogo je dobra...
    Prvih pet strana gde sveštenik bije ženu u ime Boga je gore nego opis nabijanja na kolac u "Na Drini ćuprija"...
    Odlična knjiga, zasnovana na tajnim spisima Vatikana, odlična!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  2. #167

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Postoje mnoge stvari koje treba spomenuti , iskustvom nekog ko je dosta putovao, koje moze da posluzi kao vodic. Putujuci Balkanom mozete primetiti, da ljudi razlicite nacionalnosti se ne razlikuju ni malo. Oni dele zajednicku istoriju i njihov izgled, obicaji, hrana i druge stvari su veoma slicni. Jako je vazno biti sirokih shvatanja kad ides u zemlje poput Hrvatske, Bosne, Srbije itd., jer postoje brojni nacini da se zabavis, ako izbegnes predrasude. Ljudi su gostoprimljivi, hrana je izvrsna, nocni zivot sjajan i kultura je veoma zivopisna i bogata. Ako zelis da procitas knjigu o jednom interesantnom putovanju koju je napisao Vahid Razavi, Amerikanac Iranskog porekla, koji je proveo tri meseca na Balkanu, i naucio mnogo o ljudima koji zive ovde, politickim i ekonomskim prilikama na Balkanu i svetu, treba da pogledas knjigu The Age of Nepotism (Doba Nepotizma).
    Poruku je izmenio Mish, 05.02.2009 u 22:56 Razlog: link ka drugom sajtu

  3. #168

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Islamista - Ed Hoseini

    koga zanimaju novi islamski pokreti na zapadu, interpretirani iz prve ruke, neka prochita, mnoge stvari ce biti jasnije..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #169

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Junakinja pustinje - Donija Al Nahi
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #170

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Justejn Gorder - "Devojka s pomorandzama"

    Preporucicu je citatom iz same knjige:

    "San o nemogucem ima svoje ime. Nazivamo ga nadom."

    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  6. #171

    Odgovor: Preporučite knjigu

    ''Istocni vetar - zapadni vetar'' Perl Bak
    Poruku je izmenio Cecara, 22.02.2009 u 17:44 Razlog: tacan naziv knjige

  7. #172

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Badem"

    Od kad se pojavio roman pre 2-3 godine u Francuskoj, postigao je veliki uspeh, pre svega jer ga je pisala jedna zena muslimanka, koristeci pseudonim Nedzma.
    U romanu glavni lik je 17 godisna devojcica Badra, koja je silom udata za patrijahalnog i dosta starijeg muskarca od koga bezi i odlazi kod svoje tetke u Tanger. Tamo upozna muskarca koji joj otkriva sta znace seksualnost i emocije.
    Prepun erotskih scena, koje su prilicno hrabro opisane, ka (zbog cega je Nedzma nazvana "uvredom islma"), kako i nacin na koji ona otkriva sto znaci voleti, uvek slusati svoje srce i biti slobodna zena ( u zemji u kojoj je zena uvek pokorna muzu i porodici) roman ce vam drzati interesovanje do kraja.
    Zbog toga ce se svaki svaki citalac sigurno zapitati t.j posumnjati dali je ipak knjigu napisao neko drugi, a ne zena odrasla u rurlanom Magrebu (najverovatnije u Maroku) i patrijarhalnoj porodici. ( a ja sam na trenutke pomisljala i da je mozda pisao muskarac)

    Ipak ono ce sto ce vas neprijatno iznenaditi je stil pisanja koji je nekad i vrlo jednostavan, prost...t.r kicast...
    Kako god da je roman je postigao svoju cilj - postao knjiga o kojoj se prica.
    O pisateljici se vrlo malo zna, jer ne pojavljuje se u javnosti nikad se ne fotografira i vrlo retko daje intervjue. O motivu da napise ovu knjigu kaze da je na to naterao bes prema patrijarhalnom drustvu u kojem zeni su oduzeta sva prava......
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 21:01


  8. #173

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Svetislav Basara- bilo koju njegovu knjigu (može "Fama o biciklistima", ali i "Uspon i pad Parkinsonove bolesti"); Hulio Kortasar- "Školice" ili "Apokalipsa u Solentinameu"; Ognjen Spahić "Hansenova djeca"... Setiću se još...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #174

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Jos uvijek sam pod mnogo jakim utiskom, posto mi se u dvadeset dana poklopio redoslijed: knjiga - film - muzika iz filma. Ne znam sta me je vise odusevilo, pa cu pomenuti redoslijed i preporuciti. Naime, rijec je o "Dnevniku motocikliste". Ambijent u filmu je predivan, sve se savrseno poklopilo.. Ja sam jos uvijek.. pa kad se saberem..
    Divota...

  10. #175

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Kako sam neko ko je pristalica Tolkiena...onda mi jako lepo legla ova knjiga:



    Postoje nastavci.

  11. #176

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Majkl Gejl-Moja legendrana devojka
    i
    Trejsi Sevalije-Devojka sa bisernom mindjusom

    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  12. #177

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Citat Orhideja_ kaže: Pogledaj poruku

    Trejsi Sevalije-Devojka sa bisernom mindjusom
    prochitao

  13. #178

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Spletkarenje sa sopstvenom dušom" od Marije Jovanović - na mene je ostavila jak utisak. Ne znam da li je neko već preporučio ovu knjigu,ali po mom skromnom mišljenju-odlična je!

  14. #179

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Mo Hejder - Postupak (Mo Hayder - The Treatment)
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 21:01

  15. #180

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Otok" (Island) - Victoria Hislop

Strana 12 od 18 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 02:45
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 22:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 08:37
  4. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.12.2009, 23:11
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 15:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •