Preporučite knjigu - Strana 9
Strana 9 od 18 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 261
  1. #121

    omiljena knjiga?

    Nemoguce je izdvojiti omiljeni film ili knjigu,ali da probamo

    Meni definitivno knjiga ,,Ja sam legenda" od Ricarda Metisona.Film je uradjen po njoj i ako ne mogu da se uporede.Procitajte.

  2. #122

    13 Odgovor: omiljena knjiga?



    Teško je izdvojiti samo jednu knjigu,zaista !! Nastojaću pročitati ovu preporuku ! A ako mora samo jedna , neka to bude STO GODINA SAMOĆE o Gabrijela Markesa !! Davno sam je čitao , dosta toga i zaboravio,ali je vredi pročitati !!

  3. #123

    Odgovor: omiljena knjiga?

    Momo Kapor - Anglos ,juče završila sa čitanjem i zaista vredi,tera da se malo čovek zamisli i preispita
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #124

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Vremeplovceva zena - Odri Nifeneger

    Ljudi moji, kakva knjiga...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #125

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Milo Dor: "U potrazi za domovinom", čuveni austrijski pisac, Banaćanin, pravog imena Milutin Doroslovac, otac još čuvenijeg austrijskog reditelja Milana Dor-a.
    "Unius linguae uniusque moris regnum imbecile et fragile est!"
    (Szent Istvn)

  6. #126

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Tajne Romanovih.Odlicna knjiga otkriva neke stvari koje su za to vreme u Rusiji bili ne zamislivi

  7. #127

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Danas sam dovršila čitanje knjige 'Tragom mrtve princeze' Kenize Murad.

    Pročitala sam mnogo knjiga u životu.
    Neke sam odmah zaboravila, neke su me nečemu naučile, o nekim sam razmišljala danima.
    Ovo je prva knjiga zbog koje su mi krenule suze kada sam sklopila stranice.
    Da li zbog tragične sudbine glavne junakinje ili zbog toga što sam u njoj videla jedan vrlo mali ali upečatljiv deo sebe, ne znam.
    Preporučujem od srca.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #128

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Umoriteljka iz zimske baste" FERNANDO ARABAL

    Jedna devojka zivi u jazbini koju je nemoguce odrediti, a naziva je Zimskom bastom ili Nebeskim svodom. Njeni susedi su neobicni likovi, ali ono sto je stvarno specificno u njenom zivotu je cinjenica da brijacem koji joj je poklonio Pikaso, ubija svoje slucajne ljubavnike uvek u casu njihovog orgazma. To je fantastican i lud svet koji ne lici ni na sta poznato ni izmisljeno...

    "...jutros je u sumi nikao cvet vresa....posmatrao sam ga....uronio u njega....zaboravio sopstveno bice...gledao ga satima...usao u njega....kakav prijatan povetarac! kakve gostoljubive latice! kakva sreca! kakav tako savrsen,a tako kratak zivot!....."
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  9. #129

    Odgovor: Preporučite knjigu

    ISPOD KOZE - MISEL FEJBER


    "Kad god bi pored puta ugledala autostopera,Ajserli bi prošla pored njega da bi sebi dala vremena da ga odmeri. Ono što bi tražila na njima bili su veliki mišići i krupne razvijene noge. Kržljavi, slabašni primerci nisu je interesovali."
    Početak romana Ispod kože podseća na klasičnu priču o autostoperima koji nakon ulaska u automobil bivaju seksualno zlostavljani a zatim brutalno ubijeni. Međutim Fejber lagano uvodi čitaoca u nepoznatu i zastrašujuću viziju sveta sa bićima čije je društvo razvijenije od našeg i njihov odnos prema "vodzelima"(tako nazivaju čoveka) sličan je odnosu čoveka prema životinjama.
    Ova fantastična alegorija, žanrovski se opire bilo kakvom pokušaju kategorizacije, prostire se pred nama poput originalne i nepredvidive društvene satire.Glavna junakinja Ajserli, čije telo je operisano da bi ličila na ženu vodzela, svakodnevno prima stopere, uspavljuje ih i dovozi na imanje gde ih preuzimaju njeni sunarodnici. Obučena za posao na zemlji, godinama izbegava da se suoči sa daljnom sudbinom vodzela, odnosno onim što se dešava ispod zemlje. Izolovana u svojoj nesreći, pošto je njeno telo unakaženo u operaciji, Ajserli svakodnevno trpi strašne bolove. Ona ne pripada više svojoj rasi ali ni vodzelima, mutant koji luta blatnjavim i vlažnim putevima Škotske u potrazi za mesom.
    Jednog dana na imanju se pojavljuje Amlis Ves,buntovni sin direktora kompanije Ves i pušta nekoliko vodzela na slobodu. Amlis se bori protiv lova na vodzele i odvodi Ajserli u donje prostorije suočavajući je sa onim što je godinama potiskivala.Između Ajserli i Amlis razvija se čudna veza, oni predstavljaju dva različita bića dovedena do apsurdne situacije iz koje ne postoji izlaz ni u jednom od oba sveta.....
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  10. #130

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Juce zavrsila citanje " San o ljubavi i smrti" Filip David

    Knjiga se sastoji od dva kraca romana: roman o ljubavi i roman o umiranju. Dva romana koji cine celinu posvecenu patnji i ljudskoj mrznji - protiv kojih je ljubav jedina uteha.
    Preporucujem je verovatno zato sto sam je poslednju procitala, tako da su mi utisci najsveziji. Salu na stranu knjiga je super i vredi je procitati.
    Poruku je izmenio Ninaeva, 24.07.2008 u 09:48

  11. #131

  12. #132

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Sređivala danas police sa knjigama i naiđem na jednu skoro zaboravljenu- Justejn Gorder- Vita brevis... Pismo jedne Rimljanke Florije Emilije svom ljubavniku (mužu) Aureliju Augustinu... Uh, i posle svega ga voli... Mislim da zaista vredi pročitati
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #133

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Don Rigobertove beleznice"-Mario Vargas Ljosa

    Don Rigoberto je hedonista,erotoman,covek cijim privatnim zivotom vladaju najegzoticnije mastarije.Dosadni radni dani,koje provodi na poslu direktora osiguravajuceg drustva,sluze mu tek da podupru njegovu sklonost ka slikarstvu,knjizevnosti i potrazi za uzivanjima.

    M.V.Ljosa pripoveda pricu o umetnosti i zudnji.Smestena je u savremenu Limu....Nastavak je romana Pohvala pomajci.


    ..sedeci na svojoj stolici,naslonjen na naslon,gledacu te I obozavati
    sa svojom uobicajenom poniznoscu.
    Ne pomicuci ni trepavicu,ne vicuci,bicu tamo dok mi zabadas svoje kandze u oci,
    A tvoji beli ocnjaci kidaju moje grlo I prozdiru moje meso I gasis svoju zedj mojom
    zaljubljenom krvlju
    Sad sam u tebi,sad sam I ja ti,ljubljena koja se hranis mnome.
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  14. #134

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Majkl Gruber - Tropska noć
    Odličan triler!
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #135

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Od srca preporucujem dve knjige istog pisca. U pitanju je M. Skot Pek, psiholog koji je napisao dva bestselera: "Ljudi lazi" i "Put kojim se redje ide".

Strana 9 od 18 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 03:45
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 23:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 09:37
  4. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 00:11
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •