Preporučite knjigu - Strana 8
Strana 8 od 18 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 261
  1. #106

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Neka krene od tvrdoglavog Sokrata
    Da, to bi bilo dobro, ali, nazalost, covek nista nije napisao
    No, zapravo se slazem, prvi Platonovi dijalozi bi bili odlican izbor za pocetak. Sa druge strane, u filozofiji, ipak ne mozemo govoriti o nekom napretku, tako da nije neophodno postovati istorijski redosled. Cak iz licnog iskustva mogu da kazem da sam imala daleko vise muka s razumevanjem nekih ranijih autora. Moze li ista biti mucnije od Aristotelove Metafizike?

  2. #107

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Citat ARIJEVKA kaže: Pogledaj poruku
    Da, to bi bilo dobro, ali, nazalost, covek nista nije napisao
    No, zapravo se slazem, prvi Platonovi dijalozi bi bili odlican izbor za pocetak. Sa druge strane, u filozofiji, ipak ne mozemo govoriti o nekom napretku, tako da nije neophodno postovati istorijski redosled. Cak iz licnog iskustva mogu da kazem da sam imala daleko vise muka s razumevanjem nekih ranijih autora. Moze li ista biti mucnije od Aristotelove Metafizike?
    Navodno (!) ništa nije napisao; ništa nije sačuvano, odnosno pronađeno, pa se smatra da ništa nije napisao. No, nije ni bitno, nisam preporučio Sokratova dela, već da ljudi treba da se upoznaju s njegovim životom ("Pravo je čudo da mu sude tek u sedamdesetoj godini!" i tome slično) i sa njegovom mišlju (preko Platona, naravski - obogatio ga je Platon malo svojim tumačenjima, ali hajde da mu verujemo da je Sokrat tako govorio).
    A što se tiče Ničea (jopet! ), moram da još jednom potvrdim tvoju preporuku. Zaratustru sam prvi put pročitao kada ga nisam razumeo, drugi put pre dve godine. Može i ECCE HOMO!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  3. #108

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Navodno (!) ništa nije napisao; ništa nije sačuvano, odnosno pronađeno, pa se smatra da ništa nije napisao. No, nije ni bitno, nisam preporučio Sokratova dela, već da ljudi treba da se upoznaju s njegovim životom ("Pravo je čudo da mu sude tek u sedamdesetoj godini!" i tome slično) i sa njegovom mišlju (preko Platona, naravski - obogatio ga je Platon malo svojim tumačenjima, ali hajde da mu verujemo da je Sokrat tako govorio).
    A što se tiče Ničea (jopet! ), moram da još jednom potvrdim tvoju preporuku. Zaratustru sam prvi put pročitao kada ga nisam razumeo, drugi put pre dve godine. Može i ECCE HOMO!
    Ustvari, Sokrat s razlogom nista nije napisao - za njega je filozofija dijalektika. Namerno sam pomenula prve Platonove dijaloge, jer iz njih se i moze nesto saznati o samom Sokratu, kasnije je već Sokrat zapravo Platon. Sto se, pak tiče fenomena Sokratove smrti, o tome bismo mogli na nekoj posebnoj temi, zaista vredno diskusuje.

  4. #109

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Režin Deforž - Plavi bicikl,Avenija Anrija Martena i Djavo se još uvek smeje,pročitala prve dve i sad jurim treći deo,svakako vredne čitanja.
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #110

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Tajni dnevnik Adrijana Mola.Ima 6 delova.Mnogo dobre knjige.
    ZA DRUGE SE NAVIJA,PARTIZAN SE VOLI!

  6. #111

    Odgovor: Preporučite knjigu


    Istinita prica Beogradjanke koja je 4 godine provela u jednom arapskom haremu u Dubaiju. Poslije dramaticnog raspleta dogadjaja i kraceg boravka u Turskoj, u Beograd se vratila krajem 1995. Sada zivi na Novom Beogradu."
    "Tamo gde prestaje moć reči - počinje muzika."

  7. #112

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Laura Eskivel: Malince.



    Malince je roman o jednoj od najkontroverznijih licnosti iz istorije Meksika, Malinalji, najpre onozavanoj, a kasnije oklevetanoj ljubavnici Ernana Kortesa, koja je imala ulogu prevodioca u odnosima Spanaca i Asteka tokom osvajackih pohoda, da bi kasnije vekovima bila optuzivana da je izdala svoj narod.
    "Tamo gde prestaje moć reči - počinje muzika."

  8. #113

    Odgovor: Toplo preporucujem za nailazece hladne dane

    Odličan izbor,pročitala sam prvu. "Jelena 93" Nisam znala za "Jelena 200.
    Shvatih da si mlada.Ja tebi preporučujem nešto što će ti se nadam se svideti.
    "Miris kupinovog vina" od Romualdo Mirallesa i "Miris Jasmina" od Lenke Paroški.
    Srdačan pozdrav od Mirama

  9. #114

    Odgovor: Toplo preporucujem za nailazece hladne dane

    Upravo sam pročitala na knjizara.com - 40 godina od premijere i 27 izdanje knjige...Topla preporuka od mene...
    Dragoslav Mihailović-Kad su cvetale tikve

  10. #115

    Odgovor: Toplo preporucujem za nailazece hladne dane

    "Речник грчке и римске митологије"

  11. #116

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Moja preporuka :

    1. Kći sreće - Izabel Aljende
    2. Portret u sepiji- Izabel Aljende
    3. Kuca duhova - Izabel Aljende
    4. Senka vetra - Karlos Ruis Safon

  12. #117

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Toplo preporučujem Gordost i predrasude, zatim Mostovi okruga Medison, Zvezde gledaju s neba od Kronina, sva dela od A. Dime, Dostojevskog, Zole. To mi je trenutno palo na pamet.

  13. #118

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Deset najboljih romana prevedenih na srpski u 2007. godini:

    1. Empire V , Viktor Peljevin (Plato Beograd)
    2. Čile noću, Roberto Bolanjo (Laguna, Beograd)
    3. Siroti i gordi, Alber Kosri (Geopoetika, Beograd)
    4. Život je pred tobom, Romen Gari (Mono&Manana, Beograd)
    5. Trg Bokshagen, Torsten Šulc (Geopoetika, Beograd)
    6. Norveška šuma, Haruki Murakami (Geopoetika, Beograd)
    7. Volvo kamioni, Erlend Lu (Geopoetika, Beograd)
    8. Obična žena, Artur Miler (Clio, Beograd)
    9. Vukovlad, Paul Maurensig (Geopoetika, Beograd)
    10. Mleko i uglalj, Ralf Rotman (Clio, Beograd)

    Domaći autori obradovali su me dvostruko. Najpre Albahari i David. Njih dvojica u mom registru idu zajedno i desilo se da su negde u isto vreme, negde u oktobru, objavili svoje nove romane. Nakon dve decenije, plemeniti, poetični roman Filipa Davida San o ljubavi i smrti sačinjen od Kratkog romana o ljubavi i Kratkog romana o umiranju. Albaharijev Ludvig, ponovo pisan u jednom stupcu, bez pasusa, gust kao istinita priča o prijateljstvu i opesesivnim igrama palanačkog Beograda. Druge dve knjige su knjige eseja. Prof. Milo Lompar je za Narodnu knjigu objavio Moralističke fragmente minujature erudijencije i kritičkog osvrta na našu svakodnevicu. Nasuprot proročanstvu knjiga eseja Vide Ognjenović (Arhipelag, Beograd) je nastala kao plod intelektualnog i javnog angažmana, posebnu draž čine svedočenja o značajnim piscima.

    Izvor- Internet
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #119

    Odgovor: Preporučite knjigu

    Najveci trgovac na svetu-Og Mandino
    da se najezis..........

  15. #120

    Odgovor: Preporučite knjigu

    "Lečenje Šopenhauerom"

    Lečenje Šopenhauerom je romaneskna slika grupne terapije, unutrašnji pogled na članove grupe i način na koji ih vešti psihoanalitičar vodi i ohrabruje da ne padnu i ne posustanu. Postoje delovi knjige koji se čitaju kao psihoterapeutska verzija Platonove Gozbe, u kojima dinamičnost omugućava junacima da otkriju svoje unutrašnje glasove koji bi im inače ostali potpuno nepoznati. Glavni junak, doktor Hercfild, psihoterapeut grupe, kome je preostala još jedna godina života, nedeljnim seansama sa pacijentima od te svoje poslednje godine pravi poslednju volju i testament. Suštinsku vrednost tih terapija pa samim tim i čitave knjige predstavlja prisustvo Hercfildovog pacijenta iz prošlosti, Filipa Slejta, samopriznatog seksualnog zavisnika koji je pronašao utehu i terapiju za svoju zavisnost u filozofiji Artura Šopenhauera. Slejt ne propoveda Šopenhauera, on ga živi ili barem pokušava da to radi. Dolazak na terapiju jedne od Slejtovih ranijih žrtava, čini da on odlučuje da stavi na test svoju životnu filozofiju. Kada se svi pacijenti suoče sa skrivenim delovima svoje prošlosti, i doktor Džulijus, podstaknut Filipom, takođe dolazi do suočenja. Njegovo priznanje o idealizaciji preminule žene, skriva ga više nego što ga otkriva. Džulijosov pokušaj da živi sa svešću o umiranju bliske osobe, samo je delimično razvijen ovde. Ali ono što je briljantno u ovom romanu jeste to kako pacijenti uspevaju da žive sa saznanjem o smrti svog terapeuta.

    autor: JALOM IRVIN J.
    Izdavač: Plato (2007)

    Topla preporuka za sve one koji su pročitali "Kad je Niče plakao" od istog čike... A i za ostale
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 8 od 18 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporučite restoran...
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 31.01.2015, 03:45
  2. Preporučite poslodavca
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 23:38
  3. Kupili smo... preporučujemo... ne preporučujemo
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Online savetnik
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 02.03.2010, 09:37
  4. Pokloni Mi Knjigu .... S Posvetom!
    Autor maski u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2009, 00:11
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •