Kroks klompe (crocs shoes)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Kroks klompe (crocs shoes)

    Da li znate šta su kroksice (crocs shoes)? Ako mislite da su to cipele od krokodilske kože, prevarili ste se.

    Iako još nisu preplavile srpsko tržište i nema ih po našim radnjama, možda ste na ulici videli da neko nosi gumene klompe sa rupicama u jarkim bojama.

    U "skechersu" se, istina, pojavila neka njihova varijanta, ali samo na dečjem odeljenju. Ipak veću poplavu možemo očekivati po povratku brojnih srpskih turista sa mora jer se u Grčkoj, Hrvatskoj, Tunisu prodaju kao alva.

    E pa, ovi gumenjaci potpuno su osvojili i podelili svet. Postali su neizbežan modni detalj, a u Britaniji su nedavno proglašeni za modni hit godine.

    Kao u slučaju svih velikih stvari, sve je počelo potpuno bezazleno.

    Tri druga su, krstareći po Karibima, došla na ideju da naprave papuče za sve ljubitelje jederenja i jedrenjaka, koje će svima koji se bave tim dinamičnim i klizavim sportom omogućiti da se kreću po belim ladjama, a da ne upadnu u vodu.

    Tako su 2000. godine nastale ove na oko glomazne, ali vrlo udobne klompe diskutabilnih estetskih vrednosti koje imaju jedan "šetajući" kaišić koji kada se prebaci na petu čvrsto drži klompu uz nogu.

    Iako su svoj izum prvi put predstavili na nekom bezazlenom jahting sajmu, bez ikakve reklame, tri druga su odmah prodala sve što su sa sobom donela, a priča o, po mnogima ružnim, ali "must have" kroksicama, širila se od usta do usta takvom brzinom da je njihova bezazlena kompanija počela da ostvaruje neverovatan profit i postala jedna od jačih na berzi.

    Procenjuje se da će do kraja godine prodati oko 30 miliona pari ove obuće.

    Naravno, nema toliko skipera na svetu, ali ima onih kojima su na poslu neophodne udobne cipele - lekari, medicinske sestre, kuvarice, kelnerice, prodavačice u radnjama...


    Original i falsifikati

    Ono u šta se proizvodjač originala "kune" je specijalan materijal od koga su napravljene - vrsta gume koja se apsolutno prilagodjava temperaturi i obliku stopala.

    Tako kroksice postaju neverovatno udobne, toliko da njihov vlasnik ne poželi da ih ikada izuje.

    Medjutim, svetsko tržište su preplavile kopije iz Kine koje koštaju pet evra, za razliku od originalnih koje u SAD staju 30 dolara (22 evra), u Britaniji 30 funti (45 evra), a u Hrvatskoj 300 kuna (oko 3.300 dinara). Oni koji su nosili kineske kroksice tvrde da se stopala u njima "potpare", te da šire neprijatan miris.

    -Mondo


    Neko mi reče za vreme Exita da su ove klompe apsolutni hit u Engleskoj, što evo i sad pročitah. Ja ih nisam viđala u našim radnjama. Šta mislite, koliko će vremena proći dok se i kod nas ne uniformišu svi? Kako vam ovo izgleda uopšte?

  2. #2

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    E video sam ovo u jednoj radnji u Sremskoj, i nisam mogao da se odlucim izmedju zutih i narandzastih, oba para mi se slazu uz oci... Stvarno su ruzne...
    "Ride. Because children need heroes."

  3. #3

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    evo cu ti ja kazhem iz iskustva
    u pochetku sam bila bash protiv toga, upravo iz tog razloga shto je postao "hit" i svi su morali da ih imaju.. istina prvo su se pojavile na djechijim odeljenjima, no sad ih nose svi uzrasti..
    da su udobne nisam verovala a onda sam se jedan dan pozhalila drugu kako me noge ne bole, vec rasturaju od cijelodnevnogg stajanja na poslu.. i kako vishe ne mogu u nichem raditi, jer mi nishta nije udobno, u 5 popodne ne mogu vishe da stojim.. i on mi kazhe "budalo, pa kupi kroksice" ja rek'o ma bezhi bre, nema shanse.. kazhe on, vjeruj meni, udobne su do DZaDza, nece te sigurno boliti noge u njima..
    i ja rek'o aj' to mi je zadnja solucija.. i odem kod njega proshli chetvrtak u radnju, kupim jedne ma udobne su ozbiljno vam kazhem, ni ne osetish da neshto imash na nogama.. eto, radila sam u njima dva dana, i danas me zbilja noge ne bole a to mi je najbitnije.. chak je i moja keva naruchila jedan par
    no, ja ih ne nosim po vani, sem na poslu


    p.s. boje su stvarno xaos, tachno po mojoj meri.. ja uzela neke drechavo plavo - zelene!
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Meni su isto jako ruzne...ne bi ih uzela ni po kuci, iskreno

  5. #5

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Ne znam kako na prvo gledanje da procenim jesu li te iz Sremske original ili ne.Cena,mozdaMada,barabe su to...
    Niko od mojih sa posla ih nema.I to mi je cudno.
    I jos kada bih znala gde ima ovih zez dodataka ... i-ha...

  6. #6

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    No comment što bi rekli da trče zamnom..jok
    Ćuti i prenesi dalje....

  7. #7

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    mogle bi da prodju po dvorishtu i slichno.......

    mada... shta tje nama njihove "kroksice" kad imamo nash "GRUBIN"?
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    meni se bas nimalo ne svidjau.. aman nimalo..
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #9

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    izgleda da su promasili sa prognozama za nase trziste. nisam ih video ovog leta u gradu.

    ali sto jes' jes' ... stvarno su ruzne. bruka!!!
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  10. #10

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Ameri ni zimi ne izlaze iz japanki i kroksica na bose noge...nije to za mene
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #11

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Divne su. Meni se baš dopaju
    Zna li neko koliko su?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #12

    14 Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Ja sam uzeo letos crocsice i prezadovoljan sam sa njima. Cena je oko 2900 din, u novom sadu (na spensu kod knjizare solaris). Uzeo sam prvo kao kucnu varijantu, a onda sam bio i na moru sa njima, i na poslu i u setnji pod neobavezno i stvarno su super kao sto kazu u karakteristikama. Kada se uprljaju stavis u masinu na 30 stepeni i opet nosis.
    Jedino vodite racuna da je materijal "croslite"... sve ostalo je dobra kopija.
    Poruku je izmenio Najgora, 30.01.2008 u 20:12 Razlog: uklonjen link

  13. #13

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Ja za leto kupujem crvene obavezno
    Mnogo mi se svidjaju ali ne toliko da ih nosim preko čarapa
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #14

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Em su su skupe,pa još i ružne ,idealne za one koji moraju biti u trendu...nema veze što su ružne,važno je da je jedna poznata faca viđena u njma,i ima da idu ko lude .
    Veoma vodim računa o udobnoj obući,bez obzira na cenu,ali sigurno neću plaćati,nešto što je kao trend a da mi se ne dopada.čim su se pojavile,moja prijateljica ih je naručila u inostranstvu,da joj ovde ne bi uvalili imitaciju,kada su joj stigle nosila ih je,al ne dugo...pomodarka mi je priznala da su stvarno ružne

  15. #15

    Odgovor: Kroks klompe (crocs shoes)

    Ovde ih valjda svi imaju. Od male dece do matorih baba. I sta znam, meni su simpaticne...lude su. Pa jos imas da kupis i neke dodatke da kacis na njih, pa mozes da obujes jednu zutu jednu plavu
    Ja htela da kupim indijancima, medjutim ne svidjaju im se. Kazu da kupim jedan par i posaljem pradedi Teodoru jer on ima slicne kad ide u shtalu, pa ce mu se mozda svideti.
    I ovde su, kad se preracuna, oko 1500-1600 dindzi.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •