Demonija prirode.. - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Koliko god da se bečim, ne vidim gde to napisah da se drže "lekcije" o moralu? Ali sasvim solidno vidim da napisah -> treba "razgovarati" o moralu!

    )

    A,ko kaze da si ti to napisao?! Ja to nisam kazala...Naravno da si mislio na razgovor...pisala sam generalno...

    A granica moralnosti se sve više i više spušta....! Ono što je bilo moralno i primereno pre 100 g. danas je OUT...nije IN...Ko će bre da čeka bračni zavet, da bi uš'o u postelju i telesne naslade...To je prevazidjeno...pih.
    A kao posledicu "modernizacije" moralnih vrednosti, imamo 12-to godišnjake kako se sexaju i snimaju mob. kam po školskim WC-ma.....itd..
    Danas zivimo u vremenu sve redjih ozbiljnih i dugotrajnih veza,kada mediji neprekidno objavljuju neku vrstu komunikativnog imperativa(Izraz Z.T.) kojim se preporucuje cesto i opusteno menjanje partnera,bez bilo kakvih briga u pogledu arhaicnih moralnih stega ili osecanja krivice,kada brakovi sve krace traju i jos se redje sklapaju,a tradicionalna porodica se proglasava prevazidjenom formom,kada mlade,zdrave i dobro vaspitane devojke ocajavaju zbog toga sto ne mogu da nadju decka,a njihovi vrsnjaci sa rezignacijom konstatuju da su se i zene promenile buduci da bez zazora odbacuju romantiku...na pomolu je svojevrstan kulturni paradoks koji preti da u potpunosti unese zbrku u nase zivote...

    U sve opstoj pomami za ''ludilom'' u sferi komunikacijskog vasarista, interes preti da uzurpira svaki prostor za ljubav,a,ideologija ''singl'' zivota postaje omamljujuce sredstvo za sve one koji ce nadaju opstanku u ovoj surovoj igri...

    Jadni Hemingvej....ispada da je tako malo znao...
    Nemoj tako o Hemingveju...!

    Trebao je Hemingvej više da čita Mateja...
    Mozda je i trebao.ali to nam ne daje za pravo da ovako ''gordo '' komentarisemo...jer gordoscu otkrivamo i pokazujemo sopstvene slabosti...

    Kako moral može da dodje do izražaja u "tišini", u "osami" ?
    U tisini, covek je u mogucnosti da vodi najbolju komunikaciju ,pre svega sa samim sobom,a to mu mnogo obecava...Tisina je pozornica na kojoj glavnu ulogu igra -'cutanje''...koje zaista moze ponekad da izazove ocaj..jer bi svaka rasprava mozda bila bolja..Cutanje u moralnom pogledu moze zaista da bude '' znak podrska i ucesca u situacijama, kada su reci bespomocne i neumesne...

    Cesto mozemo da cutimo i to ne s bilo kim,vec sa zivim covekom ''ispunjenim smislom''...i mnogo da naucimo...

    U tisini,uz pomoc cutanja ponekad pokusavamo da izvrdamo data obecanja,da izbegnemo komflikt,sprecimo neke razgovore...Kada cutimo,kada smo u tisini...mi smo u nekom neslaganju,neodobravanju,nedostatku zelje da se mozda ukaze neka podrska....U tisini, namerno cutanje, je poseban upozoravajuci i cak zastrasujuci znak ...

    Smisao cutanja i tisine,nasi sabesednici jako dobro mogu da razumeju..Kad nema reci,govori lice,oci,ruke..Cutljivi prekor-prekoran pogled...

    Moralan čovek dolazi do izražaja i daje primer drugima oko sebe tek kada se nadje medju vukovima
    ...

    Cutanje i tisina se smatraju pozitivnim osovinama i asociraju na dostojanstvo,pamet,uzdrzanost...

    U tisini-cutanje se uvek smatralo nacinom duhovnog ociscenja...
    Mudraci-usamljenici udaljavali su se od sveta i provodili dane u postu i cutanju...(Hristos..Buda...

    Ima jos mnogo...

    Kohili@...

    Čovek će se u toj,novoj ravnoteži naći ukoliko uspe da se na vreme prilagodi novim zakonitostima prirode,a ukoliko bude zaostao za ovim promenama,koje mogu biti vrlo brze,onda će čoveka nestati i biće zamenjen,u jednom trenutku,nekim drugačijim bićem,ili bićima
    Poruku je izmenio dankaBg, 06.04.2010 u 00:27
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #17

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Mozda je i trebao.ali to nam ne daje za pravo da ovako ''gordo '' komentarisemo...jer gordoscu otkrivamo i pokazujemo sopstvene slabosti...
    Svi smo slabi i grešni...Moja slabost je što sam "gord" u veri...

    A komentarisah samo Hemingvejevu izjavu->"O moralu znam samo toliko da je moralno ono posle cega se osecam dobro,a nemoralno ono posle cega se osecam lose''.
    Ako je on o moralu znao samo toliko, onda ispada da je malo znao...Dobro i moralno vaspitana deca znaju više...
    Možda je Hemingvej bio dobar i čestit čovek, a možda je i tuk'o ženu posle pijanke u lokalnoj kaVani...Ne znam. I ne sudim. Komentarišem samo njegovu izjavu, koja govori o njegovom "znanju" o moralu!

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    U tisini-cutanje se uvek smatralo nacinom duhovnog ociscenja...
    Mudraci-usamljenici udaljavali su se od sveta i provodili dane u postu i cutanju...(Hristos..Buda...Ima jos mnogo...
    Ali ne za ceo život da provede u čutanju, nego kao priprema za ono što sledi...Hrist je 40 dana proveo u "tišini" i postu...kao pripremu za odlazak medju "vukove"....
    A tada je u "tišini" utemeljen moral, došao do izražaja kroz izgradjen karakter...

    Buda me ne interesuje...

  3. #18

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Ali ne za ceo život da provede u čutanju, nego kao priprema za ono što sledi...

    Buda me ne interesuje...

    Za neke je bolje, da ostatak zivota odcute,a za neke, da nisu nikada nista rekli...

    A Buda...kao covek..ili kao Budizam...??Kako moze nesto tako izreci,ako si pravi vernik!?

    A,sta ako je Buda bio Isus pre Isusa..?

    Postoji jedan pojam u indijskoj teofilozofiji i zove se avatar...U prevodu silaznik,onaj koji uvek silazi da bi pomogao,da bi skrenuo sa loseg puta,da bi pokazao smer...
    Avatar je uvek jedno bice,odnosno deo je sveobuhvatnosti koji se utelovljuje da bi pristigao u pomoc.

    I on ne mora uvek imati isti lik,ne mora govoriti istim jezikom.Nekada je gotovo nevidljiv.To bice moze biti u ulozi i Bude,i Isusa,i Zaratustre,i Rame i Krisne...itd...

    Cuveni Mirca Ilijade pominje pojavljivanje poslednjeg avatara koji ce se pojaviti na kraju vremena...Vreme u negativnom smislu Kali-Crno vreme kada je tri cetvrtine ljudskosti degradirano,a samo jedna se nekako bori da opstane...I u tom vremenu avatari najcesce dolaze...Ali to je sada druga tema,o apokalipsi i preobrazaju u ljudima....

    Svidja mi se ova prica..i mislim da ima istine u ovome svemu o cemu sam pisala....
    Poruku je izmenio dankaBg, 08.04.2010 u 19:44 Razlog: izostanak reci
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  4. #19

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    A Buda...kao covek..ili kao Budizam...??Kako moze nesto tako izreci,ako si pravi vernik!?
    I jedno i drugo....
    A tako nešto mogu izreči vrlo lako, i iz prostog razloga jer sam vernik, a ne sujevernik...
    Neinteresuju me priče o reinkarnaciji, nirvani, čistilištima gde se duša čisti poput tepiha, gatanjima, vračanjima, horoskopima,magovima, vešticama, vidovitim baba zorkama, "isceliteljima" Sai-Babama, letećim tanjirima, kašikama, viljuškama, i šoljicama...avatarima....i ostalim sujevernim glupostima...
    Koje je "knez" osmislio zarad zbunjivanja čovečanstva kako bi što više ljudi na kraju propalo zajedno s njim...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    A,sta ako je Buda bio Isus pre Isusa..?
    Eto vidiš.
    Buda bio Isus pre Isusa ?

    Ljudi se zamajavaju raznoraznim "razmišljanjima", i neshvatajući da im ih "knez" lukavo sugeriše...

    Pa kako bre neko može ovako nešto da izjavi?

    Svašta sam dosad čuo/pročitao, ali ovo....ovo prevazilazi sve granice zdravog razuma što nam Bog dade...

    A sve je tako jednostavno....

  5. #20

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I jedno i drugo....
    A tako nešto mogu izreči vrlo lako, i iz prostog razloga jer sam vernik, a ne sujevernik...
    Neinteresuju me priče o reinkarnaciji, nirvani, čistilištima gde se duša čisti poput tepiha, gatanjima, vračanjima, horoskopima,magovima, vešticama, vidovitim baba zorkama, "isceliteljima" Sai-Babama, letećim tanjirima, kašikama, viljuškama, i šoljicama...avatarima....i ostalim sujevernim glupostima...

    ...
    Auuuuuuu...ja cu se ''posvadjati sa tobom,dragi prijatelju...sta si sve, ''strpao'' u isti kos...''odakle ti pravo.''.???
    Reinkarnaciju,nirvanu, cistilista sa soljicama kafe i vesticama...priznajem da su stvari u zivotu povezane,ali si zaista preterao...pa onda horoskopi,astrologija,iscelitelji...

    ''Isusova deca'' nisu ovakvoga lika ,a,narocito ne takvog razmisljanja...!!!Odakle ti pravo da ti sudis,kada niko nema tu privilegiju cak ni onaj gore mozda...a jos da neke veoma slozene,ozbiljne i dokazane fenomene ''mesas sa '' vidovitom baba Zorkom''...pa onda letecim tanjirima..''Bas si se zagubio''...a tek jer mnoge od ovih stvari koje si nabrojao ama bas nemaju nikakve veze za sujeverjem...nadam se da znamo sta je ''sujeverje''...

    Pa kako bre neko može ovako nešto da izjavi?
    ...

    Pa eto vidis moze...ali je cudno da ti nikada nisi cuo za tako nesto..to je zapanjujuce,s obzirom da si kako kazes pravi vernik i sve sto uz to ide...

    Svašta sam dosad čuo/pročitao, ali ovo....ovo prevazilazi sve granice zdravog razuma što nam Bog dade...

    A sve je tako jednostavno....
    ...
    Zbog cega to sa avatarom ne bi bilo tacno...uostalom ti se previse vezujes za imena ...Buda,Isus...Krisna..i kako jos Boga ne prozivaju...sve je to ''isto''ako zaista verujemo...jer on je u nama...
    A Kali,vreme u negativnom smislu,nije moja teorija i uopste ta prica o apokalipticnom tajmingu koje ce jednom stici,...pa desice se...zivot to potvrdjuje..zivot'' isklizava iz covecijih ruku''..neke druge sile rukovode..to se vidi na svakom koraku...nije potrebna mudrost... da se to shvati...

    I jeste... sve je tako jednostavno u svojoj neumitnoj slozenosti...i tajanstvenosti...samo putujuci kroz tu sveobuhvatnost,potrebno je pronaci tu sitnicu,koja ce nam prezentovati sustinu i zaista pokazati zivotnu jednostavnost...

    Koja zbrka i konfuzija:...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #21

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Auuuuuuu...ja cu se ''posvadjati sa tobom,dragi prijatelju...sta si sve, ''strpao'' u isti kos...''odakle ti pravo.''.???
    Reinkarnaciju,nirvanu, cistilista sa soljicama kafe i vesticama...priznajem da su stvari u zivotu povezane,ali si zaista preterao...pa onda horoskopi,astrologija,iscelitelji....
    Odakle mi pravo?
    Bog mi dade!

    A da li je okultizam u svim svojim oblicima bezazlen?
    Da vidimo šta sam Bog misli i kaže o tome->

    10. Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svog ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
    11. Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar ni koji pita mrtve.
    12. Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za takve gadove tera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
    13. Drži se sasvim Gospoda Boga svog.
    14. Jer ti narodi koje ćeš naslediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.

    (Moj. 5-10:12)

    "Mračni srednji vek" nije parola koja pokriva sve pa i stalnu čovekovu želju da zaviri iza zavese života. Tragedija modernog čoveka jeste da je usprkos naučnim dostignućima ostao sujeveran. Pa mi danas više nego ikada verujemo sanovnicima, tarot kartama, uidža tablama, seoskim babama vračarama, raznim "isceliteljima" što svoje "lečenje" debelo naplate...itd...

    Demonske sile deluju na tebe na bilo koji način i nanose ti zlo sa večnim posledicama. Zabranjujući okultno Bog nas štiti od sila mraka. Ako i ti tražiš usluge gatara spiritista, ma kako oni bili moderni, tada zapravo pitaš sotonu za uslugu. Mnogi od nas su lako prevareni prividnim hrišćanstvom tih raznih opsenara. Krst, ikone, sveće i ostala ikonografija odaju utisak iskrene pobožnosti. Hristos je sve takve nazvao "vukovima u ovčijim kožama"! Čuj kako kaže Bog u svojoj reči u Svetom pismu->

    "Ako se ko obrati mrtvima ili duhovima, ja ću se okrenuti protiv takvog čoveka i odstraniću ga iz njegovog naroda."
    (Moj. 3-20:6)

    Gledanje u dlan, talog kafe i karte, telepatije, kristalna kugla, hipnoza, astrologija, horoskopi svih vrsta i još mnogo toga spada u ovaj gnusni greh. Makar bile i u plaštu nauke, demonske sile vežu i odvode u večnu propast...

    Broj 13, detelina sa četiri lista, crna mačka, beli luk, crven končić i more sličnih "gatki", jesu vrata u duhovni mrak princa tame. Horor filmovi su jedan od najgledanijih žanrova. Nepregledni časopisi, knjige, simpozijumi o vampirima, parapsihologiji, transcedentalnoj meditaciji... A za sve je kriv neizrecivi strah pred sutrašnjicom i glad za poimanjem smisla života.

    Do juče se na onostranost gledalo kao na filozofsku kategoriju. Prosečan čovek naših prostora bio je isuviše zauzet sticanjem materijalnih dobara, da bi razmišljao o Bogu i večnosti. Uostalom Bog službeno i nije postojao! Decenije sistematske ateizacije sada žanju svoju stravičnu žetvu. Ratovi koji se započinju traže dežurne krivce u ekonomiji i politici, naravno u dimenzijama svetskih zavera...
    Današnji čovek se kameleonski okreće "starim vrednostima" tradicije i religije, bez trunke pokajanja i promene. Sve je to praćeno poplavom okultizma -> kroz sve medije. Sve to nemoćni psiholozi, etnolozi, sociolozi i ostali "olozi" posmatraju kao folklorni fenomen ili moderni trend. "knez" je za njih samo simbol čovekovog religioznog straha pred nepoznatim. On je tek "paradigma zla", personifikacija, neartikulisanog u čoveku i šta sve ne. Ali, Sveto Pismo pokazuje Sotonu kao stvarno duhovno biće, trajnog opredeljenja protiv Boga i svega Božijeg. Isus ga je nazvao "krvnikom ljudskog roda - ocem laži"!

    A evo šta Bog kaže za astrologe i astrologiju koju mnogi konzumiraju->

    12. Stani sada s vračanjem svojim i s mnoštvom čini svojih, oko kojih si se trudila od mladosti svoje, ne bi li se pomogla, ne bi li se okrepila.
    13. Umorila si se od mnoštva namera svojih; neka stanu sada zvezdari, koji gledaju zvezde, koji proriču svakog meseca, i neka te sačuvaju od onog što će doći na te.
    14. Gle, oni su kao pleva, oganj će ih spaliti, ni sami sebe neće izbaviti iz plamena; neće ostati uglja da se ko ogreje, ni ognja da bi se posedelo kod njega.

    (Isaija 47:10-14)

    Treba li neki komentar?

    Dokazano je, da je suština, i cilj, okultne magije stvaranje lažnih čuda (Sai-Baba) kroz obmane i varke. Mnogo puta su ove iluzije potpomognute raznim nečistim duhovima ili demonima, tako da se stiče utisak da je magija zaista delotvorna. Postoje gomile knjiga napisanih na ovu temu, ljudi teže za sticanjem nekih natprirodnih moći, oni žele moć kontrole nad drugim ljudima i na svet oko sebe, i zato se okreću magiji...

    Sveto Pismo izričito govori da je svaki onaj koji čini ovakva dela -> Bogu mrzak i odvratan!

    15. A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž.
    (Otkrivenje)

    19. I ako vam kažu: Pitajte vrače i gatare, koji šapću i mrmljaju, recite: Ne treba li narod da pita Boga svog? Ili će pitati mrtve mesto živih?
    (Isaija 8:19)

    A što se tiče Bude , reinkarnacije i nirvane, to je samo filozofska teorija koja kaže da uz dovoljno života čovek može na kraju sve da ispravi i biće mu dopušteno da uđe u raj/nirvanu! Mnogi ljudi misle da su oni već dovoljno dobri za raj. (Npr. nisu pljačkali ili ubili nekoga).

    Zašto je ova šema pogrešna? Zato što ne vodi računa o ljudskoj urođenoj grešnosti. Biblija kaže da je ljudsko srce prevarno više svega i opako (Jeremija 17:9). To je samo po sebi više nego loše ali sledi još gora vest. Biblija takođe kaže da su svi sagrešili i izgubili slavu Božju (Rimljanima 3:23), svaki se okrenuo svojim putem (Isaija 53:6), nema nikoga da tvori dobro, nema ni jednog (Psalmi 53:3) i nema nikoga ko nije sagrešio (Plač Jeremijin 7:20).

    Dakle, kakvo bi dobro čoveku mogao doneti povratak na zemlju u drugom telu? Ne postoji stepen moralne promene koji bi bio dovoljan da se ispravi razlika. Živeti prvi život kao grešnik koji se odmetnuo od Boga i onda se vratiti kao drugačija osoba koja je ništa manje grešna. Ovaj beskonačan krug ne bi koristio nikome. To je noćna mora!

    Pošto smo svi grešni potrebno nam je oproštenje. S obzirom da se svi odmećemo od Boga moramo da Mu se vratimo (kroz pokajanje) što je dosledna poruka Biblije.

    Bog nam kaže da se okrenemo Njemu i da ga tražimo kako bi Ga upoznali. Ako to učinimo onda će raj početi u ovom životu i jednostavno se preneti u sledeći!! Ovaj život a ne neki drugi u kome treba da popravimo svoje greške je sve ono o čemu se nadamo i šta očekujemo.

    Iako Biblija poriče reinkarnaciju ona spominje vaskrsenje svih ljudi->

    "Ne divite se ovome jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg, i izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda."
    (Jovan 5:28-29)

    Stihovi iz Pisma vezani za sud->

    "I videh veliki beo presto i Onog što seđaše na njemu... I videh mrtvace male i velike gde stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše... I sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po delima svojim... I ko se ne nađe napisan u knjizi života, bačen bi u jezero ognjeno." (Otkrivenje 20:11-15)

    Eto, da li još misliš-> "Otkud ti pravo..." ?

    A bio sam malo poduži, iz prostog razloga-> "Da se ne bi posvadjali..."

  7. #22

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Odakle mi pravo?
    Bog mi dade!
    "
    Nadam se da nisi ti jedan od ''onih',koji misli da je ''Bogom dan'' da spasava svet od demona i vestica,vracara i vraceva,gurua i laznih hriscana,magova i gatara i svega demonskog i loseg sto coveka snalazi ,a sve njegovo rdjavo u slavu onog odpadnika koji se povampirio.... ...(Salim se malo...:)...

    Ovo nije odgovor...Bog progovara kroz nasu otvorenost,lucidnost(u pozitivnom smislu...) istinoljubivost,nase duse i srca ,kroz iskrenost u veri,nadi,ljubavi ,razumevanju,empatiji,zrtvovanju,poniznosti,skromn osti i dubokom, pravom razumevanju samih sa sobom...u tisini susreta sa nasim senkama...

    Bog ti dade pravo-Oprosti ovo je klasicna racionalizacija, da bi se odbranili stavovi koji mozda nisu za sve prihvatljivi...Ili si ti to kazao,onako filozofski da ''sve sto covek cini-dolazi od Boga ,pa tako i to pravo''-sto se mogu sloziti sa tobom,ako si na to mislio...

    [quote Pa mi danas više nego ikada verujemo sanovnicima, tarot kartama, uidža tablama, seoskim babama vračarama, raznim "isceliteljima" što svoje "lečenje" debelo naplate...itd...[/QUOTE]

    Pa,dobro ,ipak se zna, ko u to veruje :IlI nadobudna imucna gospoda u pauzama ''drogiranja'' ,terevencenja i pravljenja ''dzumbusa'' sa svojim pogubljenim i zabludelim drustvom,ili pak najsiromasniji i najneobrazovaniji sloj ljudi koji prosto iz neznanja ,a, i iz nemastine ''puni zeludac''praznim i laznim pricama,mesto hlebom... (svi bi da se zabave ovako ili onako...)

    Ako i ti tražiš usluge gatara spiritista, ma kako oni bili moderni, tada zapravo pitaš sotonu za uslugu. Mnogi od nas su lako prevareni prividnim hrišćanstvom tih raznih opsenara. Krst, ikone, sveće i ostala ikonografija odaju utisak iskrene pobožnosti.
    ...
    Svi iole upuceni ljudi znaju ko su gatare,sta one svojim pricama donose,i ne bih ja to tako ozbiljno uzimala ,ali ono sto je daleko znacajnije od tih ''baba gatara''je to sto je hriscanstvo u velikoj krizi,a ono to nije zbog baba vange ili tarot karata..vec zbog sasvih drugih,daleko ozbiljnijih razloga...

    Dragi prijatelju,nazalost, odavno zemljom hoda ''Luci''(to mu ja tepam..izazivam ga..jer me neprestano kusa..kao i sve nas...)i daleko su razorniije njegove moci ,nego dela gatara,vracara i sacice koje kakvih magova,pacenika,i otpadnika od prave vere...koji drze u ''laznoj pokornosti'' opet neke opijatski zanesene i izgubljene (uglavnom) mladje ljude,koji se u ovoj sumornoj i mracnoj stvarnosti,nikako ne mogu snaci...pa im se na vestacki nacin i putem pilulica srece,nude odgovori na neka pitanja...i pruza kratkotrajna i lazna uteha u boli koja nece nestati,vec ce ih sve vise peci...

    Gledanje u dlan, talog kafe i karte, telepatije, kristalna kugla, hipnoza, astrologija, horoskopi svih vrsta i još mnogo toga spada u ovaj gnusni greh. Makar bile i u plaštu nauke, demonske sile vežu i odvode u večnu propast.
    ...

    Ovo su neistine ...aj za ovaj talog,i gledanje u dlan,ali telepatija,hipnoza...i sve to stavljati ''ponovo pisem '' ,u istu ''kristalnu kuglu'' je u najmanju ruku diletantski...
    Telepatija je poznati parapsiholoski fenomen,neobicna sposobnost duse..hipnoza zna se sta je,..pa nismo ni ti, ni ja pametniji od nekih tamo mnogo znacajnih umova koji su imali i iskusili te pojave..Isceliteljstvo,vidovitost su poznati od davnina...Ne kazem da treba u to slepo verovati,ali,takodje , ne treba tako rigidno odbacivati sve ono sto nije rekao ''ovaj ili onaj'' u bibliji...

    Sigurna sam da Bog ne podrzava te,koji se kao ''krpelji'' drze nekih reci tamo ...Bog je svemocan,kreativan i prati zbivanja...on je veoma prisutan u stvarnosti,ali je pitanje da li ce uspeti da sacuva sve ono zasta se nekada zrtvovao...jer ljudski gresi prevazilaze mozda i njegove moci(mada necu u to da verujem...)

    Današnji čovek se kameleonski okreće "starim vrednostima" tradicije i religije, bez trunke pokajanja i promene
    ...

    Danasnji covek se ,nazalost nikako ne okrece starim vrednostima ..i ne starim,nego univerzalnim vrednostima koji su uvek nove..jer je vreme drugo,pa i oni ne mogu biti isti...
    Covek je te vrednosti urusio,potkazao,''pljunuo na brak i porodicu''(u hriscanskom svetu...islam jos uvek drzi do tih vrednosti ..)...Covek se okrenuo protiv sebe ,jer je napao svoju osnovnu jedinicu..a to je porodica...to je demonsko delo,ali u liku ljudi,coveka ,koji je izmislio ''singl varijante'',kompjuter,svu mogucu tehniku koja mu je dostupna ..on je iz nesvesnog oslobodio ''zle uljeze'' koji haraju i pale,unistavaju i krvlju pisu nove stranice njegove istorije...

    Bojim se samo da mi tog glavnog demona ne zaboravimo da potrazimo u nama samima..i da prestanemo da se zanosimo da je neki tamo sotona na nebu..kriv sto ljudi umiru od gladi, sto je hrane i vode sve manje i sve je zagadjenija,sto se sve izopacilo,i sto udara sin na majku,a otac na kcer svoju...

    Sve to nemoćni psiholozi, etnolozi, sociolozi
    ..

    .Nisu to nemocni psiholozi,sociolozi...svi su nemocni,covek je posustao u pokoravanju i grabezu za bolje sutra,pa se sve okrece protiv njega...Nemocni smo svi...ko god da smo...''Tamo neko je smislio pricu o jednoj vrsti-ljudskoj naravno, koja je nekada zivela u blagostanju,a sada je zeljna sopstvene krvi...''

    Sa ovom pricom,koju si napisao,dragi moj ''kasnis bar dva veka''..uveliko je covek iz svog okruga izmestio i Bog i djavola,i crkvu i manastir i ikonu,svece ...odavno je sve to postalo cirkuskom predstavom...i ''hriscanstvo se veoma ozbiljno tumba''...da ne govorim sada o nastranostima i pedofiliji mocnih crkvenih velikodostojnika i svestenih lica svuda po svetu.(mada je toga sigurno i ranje bilo...)..to je samo delic...nekada tradicionalne price o jednoj veri ili dvema i milionima ljudi koji su zaista postovali...sta sada osta od tih molitvi i postovanja...(kako samo prave cirkus od verskih praznika...Bozic,Uskrs...sramota...)eto tu se nalazimo...i mi i vera i tradicija ...

    Dakle, kakvo bi dobro čoveku mogao doneti povratak na zemlju u drugom telu? Ne postoji stepen moralne promene koji bi bio dovoljan da se ispravi razlika. Živeti prvi život kao grešnik koji se odmetnuo od Boga i onda se vratiti kao drugačija osoba koja je ništa manje grešna. Ovaj beskonačan krug ne bi koristio nikome. To je noćna mora!
    ..

    .U kom telu..a mozda ce biti biljka...A,sta je sa onim a koj se radjaju ,a,svi se radjamo i to je dokazano, sa kolektivno -nesvesnim...sa mnostvom prozivljenih situacija(Jung...)...dolazimo na svet...''Radjamo se sa starim i slojevitim dusama''...cesto sa puno patnje i boli...

    A,ko kaze da drugo telo mora biti bezgresno i moralnije...Ko zna kakva i gde bi bila ta reirkanacija..i to je veoma neistrazeno i ne zna se...

    Eto, da li još misliš-> "Otkud ti pravo..." ?
    Mislim ono sto sam na pocetku napisala..Oprosti,imam utisak da ti kao da si se zakopcao u neku ''Boziju tvrdjavu''..pa odatle rafalno sipas..Potrebno je malo blagosti,tolerancije,empatije ,oseta da se pokusa pronaci to ljudsko u coveku koje je na putu da zamre sasvim...pa ce se on onda probudjen i okrepljen okrenuti tamo gde treba-okrenuti njemu za spas svoj i ljudi svih...

    Imalo bi se jos ovde pisati,jer si mi bas ''bacio rukavicu'',ali mislim da je i ovo za sada dovoljno...
    Opsirno takodje ..da se ne bi smo posvadjali...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  8. #23

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Bog ti dade pravo-Oprosti ovo je klasicna racionalizacija, da bi se odbranili stavovi koji mozda nisu za sve prihvatljivi...
    Čekaj malo...
    Da si pažljivije čitala post koji napisah, shvatila bi da je: "Reč kroz Sveto Pismo" to što nam Bog svima dade...
    Ako Bog kaže-> neka stanu sada zvezdari, koji gledaju zvezde, koji proriču svakog meseca... Gle, oni su kao pleva, oganj će ih spaliti...
    Šta ja imam s tim? Nisam to ja izmislio, pa da kažem kako je to moj stav! Ja mogu samo da prenesem ono što nam Bog poručuje kroz Reč...I mogu da poslušam, ili neposlušam...Izbor je na svima nama ponaosob!

    I naravno da takvi stavovi nisu prihvatljivi za skoro sve...iz prostog razloga jer bi tada morali skoro svi debelo da preispitaju svoje dosadašnje živote ...A i da se odreknu raznoraznih "zabava" !

    E sad, druga stvar je ako ti, Sveto Pismo ne smatraš merodavnim...ali to je za drugu temu...
    Podsetiću samo da smo Boga upoznali i za Njega saznali upravo preko Biblije i njenih apostola...I da nije njih, za Boga ne bi smo ni znali! I još uvek bi bili pagansko-mnogobožački narod, koji bi se klanjao bogu Perunu, bogu Ladi, bogu vina i bogu vatre, groma, kiše, oblaka i sunca....A verovatno bi i nestali u prošlosti kao i mnoga druga neznabožačka carstva i narodi ...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Dragi prijatelju,nazalost, odavno zemljom hoda ''Luci''(to mu ja tepam..izazivam ga..jer me neprestano kusa..kao i sve nas...)i daleko su razorniije njegove moci ,nego dela gatara,vracara i sacice koje kakvih magova,pacenika,i otpadnika od prave vere..
    Pa ne bih se baš složio!
    Luci upravo i deluje kroz gatare, vračare, magove i sve okultiste - da ne nabrajam sada tako što kroz njih vara i upropašćuje lakomislen, maloveran sujeveran - narod ! (( A i nije ti baš pametno da mu tepaš i izazivaš ga...))

    Evo jedan edukativni tekst iz jučerašnjih novina ((kao da je novinar "čuo" naše polemike ovde )) ->

    Sujeverje: Čak 73% Srba veruje u crnu magiju!
    Press Online :: Sujeverje: Čak 73% Srba veruje u crnu magiju!

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ovo su neistine ...
    Telepatija je poznati parapsiholoski fenomen,neobicna sposobnost duse..hipnoza zna se sta je,..pa nismo ni ti, ni ja pametniji od nekih tamo mnogo znacajnih umova koji su imali i iskusili te pojave..Isceliteljstvo,vidovitost su poznati od davnina...
    Manje čitaj Treće Oko jer se štampa direktno iz pakla...A više obrati pažnju na Reči iz Pisma! Ako si vernik, naravno...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Sigurna sam da Bog ne podrzava te,koji se kao ''krpelji'' drze nekih reci tamo ...
    Ovakvi stavovi vode u provaliju...Božije Reči, nisu tamo neke reči...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Bojim se samo da mi tog glavnog demona ne zaboravimo da potrazimo u nama samima..i da prestanemo da se zanosimo da je neki tamo sotona na nebu..kriv sto ljudi umiru od gladi, sto je hrane i vode sve manje i sve je zagadjenija,sto se sve izopacilo,i sto udara sin na majku,a otac na kcer svoju...
    Mora se razumeti da je za sve patnje na Zemlji kriv isključivo čovek! Iz jednostavnog razloga jer u datoj mu slobodi izbora, BIRA ono što mu sotona šapuće/sugeriše! A zatvara oči pred onim što mu Bog govori!
    I onda imamo to što imamo na planeti!

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Sa ovom pricom,koju si napisao,dragi moj ''kasnis bar dva veka''..
    Pre bih rekao da kasnim, cirka 2000 godina...šta ću, nisam moderan i IN...pa da izmišljam "toplu vodu"!
    Radije ću se držati starih dobrih "recepata"...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    U kom telu..a mozda ce biti biljka...
    Kakva korist od toga da neko u sledećem životu bude biljka? Nikakva!
    Biljka nema svest pa da spozna zašto je biljka!
    Čovečiji duh nema svest! Da bi DUŠA imala svest, potreban je spoj DUHA i TELA odnosno mozga!
    Kako će čovek-duša misliti/biti svestan, bez mozga?

    Svako ko iole malo razmišlja, može veoma lako da dodje do saznanja o reinkarnaciji kao jednoj velikoj budalaštini, lepo i primamljivo upakovanom konceptu od strane....pogodičeš koga!

    Sa druge strane imamo Hrista, koji nam poručuje da će svako telo biti vaskrsnuto! I to nam na eksperimentalan način pokazao i dokazao pre 2000 g.

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Imalo bi se jos ovde pisati,jer si mi bas ''bacio rukavicu''
    Žao mi je što misliš da sam bilo kakve rukavice ovde bacao...

  9. #24

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Čekaj malo...


    E sad, druga stvar je ako ti, Sveto Pismo ne smatraš merodavnim...ali to je za drugu temu...

    ...
    O Svetom Pismu ja nisam rekla nista, a,i nisam pozvana da ga smatram ovako ili onako..mogu ili da verujem ili ne..... i ne zbog postojanja tih Svetih Rukopisa,vec iz sasvim drugih razloga(a,to sada nije tema ,mada cu spomenuti verovatno...)Postoji nesto sto se zove ''sopstveno,originalno misljenje''...koje se naravno moze zasnivati na nekim recima koje prihvatamo ili ne...ali razmisljamo sopstvenom glavom..Nazalost ,toga generalno ima jako malo...!!...Ocigledno nam glava sluzi da je punimo ...ali valjalo bi razmisliti ponekada i malo sire od toga i zauzeti se ,zapravo zapitati se ''Ko smo mi'' sto verujemo... ne nas Ego...to je nase iluzorno ja ...vec nase pravo lice..
    ''Upoznaj samoga sebe'' stajalo je napisano u Delfijskom prorocistu,vise vekova pre Hrista...

    Podsetiću samo da smo Boga upoznali i za Njega saznali upravo preko Biblije i njenih apostola
    Delimicno se to moze reci tako...ali Boga najbolje upoznajemo ,ako se udostojimo da ugledamo samog sebe i upoznamo kako valja.....''tajna coveku covek je najveca''...
    Lako je pozivati se na Bibliju i Sveto Pismo..ali vecina nas se uopste ne usudjuje da sidje u mracno podzemlje svoje svesti u kojoj nas ceka kao u bajkama,na svakom koraku po neko ''iscereno lice'' sopstvene proslosti individualne ili one familijarne ,nacionalne i kolektivne...Nazalost,mi ostajemo dozivotno na stupnju narcistickog samo precenjivanja,odnosno nepoznavanja sebe...

    Luci upravo i deluje kroz gatare, vračare, magove i sve okultiste - da ne nabrajam sada
    Ako je to polje njegovog delovanja ,onda se covek nema cega plasiti...pisala sam o tome, ko i kako je sklon vradzbinama!!!..a sta objavljuju pisana glasila-sumnjivog je porekla...Ako toliki procenat ljudi zaista veruje u ''carolije'' ,magove i vracare...onda smo mi ''zaista propali''..i .kao narod i pojedinci.....doduse sve je magija i lucidnost...tako da ..''ako coveku ne ide'',malo je smesno sve pripisivati demonima...i glavnom ''Luciju''..koji je u sustini slabic.,ako oseti da sumnjamo....mada , ovakvim pricama ''mi mu dajemo vecu moc''...''Valja se uhvatiti sa njim u kostac''...ali u sebi samome...pa ce stvari onda biti jasnije..''Spoljasnji svet je odraz naseg unutrasnjeg stanja''...

    Manje čitaj Treće Oko jer se štampa direktno iz pakla...A više obrati pažnju na Reči iz Pisma! Ako si vernik, naravno
    ..

    Boze,Boze...zaista znas ''da ujedes''- j'' malo sam sa sobom porazgovaraj.....
    moje oblasti delovanja su psihologija i psihijatrija i time se bavim...moram da te razocaram ''Trece oko'' i slicnu literaturu ne citam...(zbog ovakve gluposti bih se pocupala sa tobom i Bog me ne bi kaznio...)...

    Sto se tice pakla ,cini mi se da si ti patoloski uplasen od ''nekih stvari''..pakao mozemo nositi samo u sebi i reflektovati ga spolja...ako smo smerni,pribrani,i iz duse svoje duboko verujemo..nemamo se cega plasiti ..''Luci i njegova ekipa''.. ce nas ocas napiustiti...

    Naravno,ne mozemo se boriti protiv svih na ovome svetu...ali mozemo preumljenjem ,i dozivljajem nosenja svoga krsta i Hristovog....''Ko se udostojio da ugleda samoga sebe ''-a,zaista se udostojio samo onaj koji je Boga izabrao za putovodju-''visi je od onoga ko se udostojio videti Andjela''...

    Ovakvi stavovi vode u provaliju...Božije Reči, nisu tamo neke reči...
    Bozije Reci su jednostavno -Bozije ..ali nazalost,mnogi znaju puno toga napamat i mudro zbore..ali su im zivoti ,koje vode krajnje sumnjivi i bitno se razilaze od onoga sto propovedaju...To je najtuznije i tu je demon najvise poena sakupio...

    Tako da...svako od nas zna sta mu je ciniti da bi ''oziveo Hrista u sebi''...nije mu potrebna ni Biblija ... ni drugi spisi...

    Kakva korist od toga da neko u sledećem životu bude biljka? Nikakva!
    ..

    A,zasto u svemu trazis korist???...kazes dole biljka nema svest...ali ima duse..sa biljkama se moze razgovarati...ako se ume...!...za razliku od mnogih ljudi koji nemaju duse(sta sada kazes na ovo...?)..kako god ovo tebi zvucalo...tako je ...oni spavaju ,oni ne zive ,vec odrzavaju zivot ...pa sta im onda vredi vera...to je takodje veliko delo demona...udariti na ljudki uspavani rod i sve mu oskrnaviti,a pre svega porodicu...(ali to je zato sto je covek dozvolio da njime ovlada zlo...koje je mocnije od dobra..i sve snaznije ..)Ne treba gledati sa strane..nego stati ispred ogleda i ''pogledati se kako treba i kako jeste..''

    O dusi,duhu i telu ne zelim. sada ovde i ..to je suvise ozbiljno ...

    Žao mi je što misliš da sam bilo kakve rukavice ovde bacao
    ...

    Kada sam rekla ''bacio si rukavicu'' mislila sam da si me izazvao na verbalni dvoboj ,sto i jesi..''Ne mogu da verujem da se nismo razumeli''...

    Aj ,malo ''pusti ''-Bibliju,Sveto Pismo i sve to ,pa se svojim recima i mislima otvori ...Ako si pravi vernik, Bog ce ih cuti i oplemeniti i dace im moc da deluju i mi cemo se bolje razumeti...sopstvene misli.....Bozije znamo i pokusavamo da sledimo...ali svoje smo ''zakljucali'' negde duboko u mracnim odajama naseg unutarnjeg sveta.. ...plaseci se neke senke ..ili aveti...iz proslosti...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  10. #25

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Postoji nesto sto se zove ''sopstveno,originalno misljenje''...koje se naravno moze zasnivati na nekim recima koje prihvatamo ili ne...ali razmisljamo sopstvenom glavom..
    Pa da...ali koliko mi generalno znamo, po pitanjima života, smrti, smisla, životnih tokova-sudbina...itd?
    Onaj ko misli da sve zna, taj ili je lud, ili se pravi lud...
    Istina je da mi kao ljudi vrlo malo znamo, ali smo skloni sopstvenom veličanju...i skloni smo poverovati u sve i svašta misleći pri tom samo na sopstveno JA!
    No, na dobro može izaći samo kod onih koji su skloni stalnom učenju i saznavanju...

    I u pravu si kada kažeš da nerazmišljamo sopstvenom glavom...i zato smo podvodljivi...lake mete...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ali valjalo bi razmisliti ponekada i malo sire od toga i zauzeti se ,zapravo zapitati se ''Ko smo mi'' sto verujemo... ne nas Ego...to je nase iluzorno ja ...vec nase pravo lice..
    Tako je, slažem se...
    To je prvi korak -> Zapitati se "ko smo mi?" i kuda idemo?
    Idemo dalje...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ali vecina nas se uopste ne usudjuje da sidje u mracno podzemlje svoje svesti u kojoj nas ceka kao u bajkama,na svakom koraku po neko ''iscereno lice'' sopstvene proslosti individualne ili one familijarne ,nacionalne i kolektivne...Nazalost,mi ostajemo dozivotno na stupnju narcistickog samo precenjivanja,odnosno nepoznavanja sebe...
    To je drugi korak-> Posle pitanja, treba naći odgovor...obično večina odustaje već na prvim preprekama...čim se pokaže mračno podzemlje sopstvene svesti , nastaje takozvana blokada/odbojnost za daljim traganjem! Zašto? Pa zato jer se ljudima nimalo ne svidja ono što će pronaći "tamo... Zato jer će im se aktivirati dato nam "šesto čulo savest, što će dovesti do nezadovoljstva, depresije, loših osećanja, spoznaje da smo svi skupa vrlo mali i slabašni....A to dovodi do trećeg koraka->

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ''Ko se udostojio da ugleda samoga sebe ''-a,zaista se udostojio samo onaj koji je Boga izabrao za putovodju-''visi je od onoga ko se udostojio videti Andjela''...
    Vidiš da se slažemo
    Treći korak je sopstvena spoznaja da nam treba POMOĆ! Svima odreda! Velika, puna ljubavi i nesebična pomoć!
    A takvu pomoć možemo zatražiti i dobiti je samo od Boga!
    Bez Boga smo ništa...prah zemaljski...
    Možemo se mi uzdati u sopstvene snage, i treba da se uzdamo do neke mere...do one mere u kojoj nešto zavisi od nas samih...Ali pronaći snage da se izborimo sa mračnim podzemljem sopstvene svesti i sa sopstvenim demonima, e to ćemo teško učiniti ako ne prizovemo u pomoć onog Jedinog koji nam može pomoći u tom duhovnom ratu...I koji će nam biti putovodja...Jer smo svi GREŠNI! Nema bezgrešnog! Bezgrešan je jedino Bog, i zato nam jedino On može i pomoći!

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Tako da...svako od nas zna sta mu je ciniti da bi ''oziveo Hrista u sebi''...nije mu potrebna ni Biblija ... ni drugi spisi...
    Svaka čast tome koji se naučen rodio, pa mu ne trebaju ni Biblija ni drugi spisi...skidam kapu takovome čoveku...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    A,zasto u svemu trazis korist???...kazes dole biljka nema svest...ali ima duse..sa biljkama se moze razgovarati...ako se ume...!...za razliku od mnogih ljudi koji nemaju duse(sta sada kazes na ovo...?)
    Ne tražim ja korist...
    U iskrenoj ljubavi nema koristi, već sasvim suprotno -> požrtvovano davanje!
    Bog teži apsolutnoj ljubavi u kojoj nema ni koristi ni kalkulacija! I zato se bespoštedno dao na krstu...za nas...

    Biljka nema duše - nije duša! Biljka je biljka! I služi u večini slučajeva za hranu i održavanje eko-sistema na planeti, kako bi istinske duše-ljudi mogli živeti! Jer, čovek je sam po sebi duša živa! Spoj duha i tela čini dušu!

    Dakle, biljke su stvorene zbog ljudi da im služe, a ne da su ljudi stvoreni zbog biljaka...
    Isto je i sa životinjama...ovo je vrlo prosto i nadam se jasno.

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    O dusi,duhu i telu ne zelim. sada ovde i ..to je suvise ozbiljno ...
    Nije, vrlo je prosto...imaš objašnjenje u 1 Mojsijevoj ->
    7. A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam rekla ''bacio si rukavicu'' mislila sam da si me izazvao na verbalni dvoboj ,sto i jesi..''Ne mogu da verujem da se nismo razumeli''...
    Kakav dvoboj? Pa ovo je forum razmena mišljenja razgovor a ne monolog

    I razumemo se mi vrlo dobro...mada mislim da ja razumem malo više tebe nego ti mene!
    Jer sam na toj razini misli i ja bio //reinkarnacije, telepatije, karme, sudbine, horoskopi, iscelitelji, vidovnjaci...itd//. ((bez uvrede molim))

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Aj ,malo ''pusti ''-Bibliju,Sveto Pismo i sve to ,pa se svojim recima i mislima otvori ...
    Eto vidiš.
    Ovo je kao da si rekla-> "aj pusti Boga malo, pa sam svojim mislima idi kroz demoniju prirode..."
    A ja to ne želim...ne želim jer sam već hodio tim putevima, i video kuda vode...a vode u provaliju...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ....sopstvene misli.....Bozije znamo i pokusavamo da sledimo...ali svoje smo ''zakljucali'' negde duboko u mracnim odajama naseg unutarnjeg sveta.. ...plaseci se neke senke ..ili aveti...iz proslosti...
    ...i zaključaše se putevi katancima noći, ne dozvoljavajući izlaz...opkoljeni senkama i avetima...
    Sve dok se ne pojavi Onaj koji je jedini dostojan nositi ključeve života, Onaj koji je Put Istina i Život...

    I kao što rekoh, sami sebi sreću stvaramo ali samo uz Božiju pomoć!

  11. #26

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Svaka čast tome koji se naučen rodio, pa mu ne trebaju ni Biblija ni drugi spisi...skidam kapu takovome čoveku...
    :
    Uopste nisam pisala u tom kontekstu..Ko kaze da se ljudi nauceni radjaju?!...''Bas volis da mi trpas usta ono sto nisam kazala''...Ili da bi opravdao neku svoju misao, navodis neke razloge koji zaista ne stoje...pa zna se kako se radjamo,..ali nismo ;''tabula raza''... U svom kolektivno- nesvesnom donosimo na svet mnogo sto sta...


    Biljka nema duše - nije duša! Biljka je biljka! I služi u večini slučajeva za hranu i održavanje eko-sistema na planeti, kako bi istinske duše-ljudi mogli živeti! Jer, čovek je sam po sebi duša živa! Spoj duha i tela čini dušu!
    Ovo je netacno...sve na ovome svetu''ima duse'' i kamen na kamenu,a kamoli biljka...Kako to mozes reciDusa je deo duha..telo je drugo...odnos telo-dusa-je posebno pitanje...
    ''Covek kao ziva dusa...tacno...u tom kontekstu''...ali ne misli se na tu dusu...Postoje ljudi koji nemaju duse...!


    Kakav dvoboj? Pa ovo je forum – razmena mišljenja – razgovor – a ne monolog
    ..

    O Boze...mislila sam na konstruktivnu polemiku,razmenu misljenja sa primesama '''blagog boksovanja'' u mislima...
    Odakle sad monolog...Ko o tome govori???

    I razumemo se mi vrlo dobro...mada mislim da ja razumem malo više tebe nego ti mene!
    Jer sam na toj razini misli i ja bio //reinkarnacije, telepatije, karme, sudbine, horoskopi, iscelitelji, vidovnjaci...itd//. ((bez uvrede molim))
    Ali,to su neistine...u okviru psihologije i psihijatrije,znaci nauke... mnoge od tih pojava se ozbiljno izucavaju...'' pa nije ovo teorija ''baba Vange,tarot karata ili lov na vestice '' kroz pricu ''neobrazovanog i zabludelog sveta''...Koji horoskopi,iscelitelji,vidovnjaci...
    Ja samo zelim da ti,skines naocare i pogledas malo na vise strana,a ne samo na tu tvoju,iskljucivu i krutu...



    Eto vidiš.
    Ovo je kao da si rekla-> "aj pusti Boga malo, pa sam svojim mislima idi kroz „demoniju prirode“..."
    A ja to ne želim...ne želim jer sam već hodio tim putevima, i video kuda vode...a vode u provaliju...
    Ja nisam rekla u tom kontekstu...nego ,da bi bilo dobro imati sopstveno misljenje...''ti kao da se drzis za neku slamku''...a u korenu svega je neki strah...kao i kod svih...!...

    ..

    I kao što rekoh, sami sebi sreću stvaramo – ali samo uz Božiju pomoć!:ok
    ...

    Sami sebi srecu stvaramo...Ko to mi...nisam sigurna!Mi hodimo zemljom,a ni ne znamo ko smo i ne trudimo se da saznamo...nego spavamo..takvi i umiremo...a,da se nikada nismo probudili...O tome sam govorila...!
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  12. #27

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Uopste nisam pisala u tom kontekstu..Ko kaze da se ljudi nauceni radjaju?!...''Bas volis da mi trpas usta ono sto nisam kazala''...
    E pa sad...kako bi onda znali za Boga i ono što nam on govori? Kako da nije Njegove OBJAVE u Svetom Pismu kroz REČ?
    I zbog toga ne stoji tvoja konstatacija ->
    "Tako da...svako od nas zna sta mu je ciniti da bi ''oziveo Hrista u sebi''...nije mu potrebna ni Biblija ... ni drugi spisi..."

    I tekako nam je potrebna....bez nje možemo samo da lutamo u sopstvenoj slepoći...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ali,to su neistine...u okviru psihologije i psihijatrije,znaci nauke... mnoge od tih pojava se ozbiljno izucavaju...
    Ja bih jako voleo kada bih mogao "putem telepatije" da ti prenesem sopstvena iskustva i ono što sam ja doživeo, preživeo i spoznao....ali ne mogu...moraš sama...

  13. #28

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    E pa sad...kako bi onda znali za Boga i ono što nam on govori? Kako da nije Njegove OBJAVE u Svetom Pismu kroz REČ?
    I zbog toga ne stoji tvoja konstatacija ->
    "Tako da...svako od nas zna sta mu je ciniti da bi ''oziveo Hrista u sebi''...nije mu potrebna ni Biblija ... ni drugi spisi..."

    I tekako nam je potrebna....bez nje možemo samo da lutamo u sopstvenoj slepoći...
    Pa,to se odnosi samo na one, koji se od malih nogu usmeravaju,edukuju i uce u tom pravcu,ali, na zalost kod vecine ljudi u umu vlada haos i pogubljenost i nemogucnost spoznaje sustinskih stvari za sopstveno dobro ..a i nema govora o ''licnosti ,kao potpuno ostvarenju celine naseg bica...a..to zato da bismo znali sta nam je ciniti...

    I jos..vecina luta omamljena i ovako i onako...i nikakava ih prica ne moze spasiti,ako u sebi ne pronadju snage za savladavanje svojih demona..Svi religiozni mislioci,filozofi,psiholozi,umetnici,polazili su od imperativnog zahteva zivota:''Najpre upoznaj samoga sebe!"

    I sada ,Iz kojih dubina potice ovakav zahtev kod coveka?(Za verujuce ljude ovo je zahtev Boga u coveku da bi covek ,bogoliko bice,postao i sam Bog...)To je prava Biblija...''Kod mnogih je ova Sveta knjiga nesto, iza cega se skrivaju,a i prozivajuci je, pravdaju ,naravno,na svoj iskrivljen nacin bludnicenje i svoje promasene ciljeve .
    ''Ko nije pravilno poceo ,kako ce pravilno dovrsiti''...?(da sada ne imenujem...)..

    Ja bih jako voleo kada bih mogao "putem telepatije" da ti prenesem sopstvena iskustva i ono što sam ja doživeo, preživeo i spoznao....ali ne mogu...moraš sama
    ...
    Ti bi voleo ...Mnogi vi voleli da lepo pevaju ,slikaju...pisu,ali i da su obdareni nekim neobicnim i cudesnim sposobnostima... Pa nisu svi ''Bogom dani '' da poseduju telepatske sposobnosti..samo pojedini..u tome i jeste car zivota i njegova specificnost.....Na zalost ti nisi Taj...mada ne sumnjam da bi ti zaista voleo da,recimo, telepatijom resis mnoge stvari u zivotu...
    Ali,ako ti nisi taj,to ne znaci da ne postoje ljudi koji to mogu..

    Ovako prijateljski...recenicom'...''Ja bih jako voleo kada bih mogao "putem telepatije...''..(kao da pod obavezno ti moras biti taj )..pokazujes svoj egocentrizam i duboku narcisoidnost...''Po cemu ti moras bas biti Taj..?"...

    Hej...nemoj se ljutiti...svi smo narcisi...!!!
    Poruku je izmenio dankaBg, 12.04.2010 u 23:23
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  14. #29

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Na zalost,ne zivimo u svetu, kakav bi bio pozeljan, vec u stvarnom ,gde se Dobro i Zlo unistavajuce sudaraju,gde ruke ,koje zele ili moraju da stvaraju i grade,ne mogu da izbegnu, prljanje....Evo Junga ''mirodjija u svakoj corbi''(salim se naravno...)


    .Ali nazalost, iz mnogih srca dolaze zle misli ,dusa je posuda za sve pakosti, usadjena do srzi...pa demonja prirode napreduje...

    Sta mislite ...ko ce pre posustati covek ili priroda?
    Eh da nije Junga nebi ti postovala,al njega moram u srce da zadenem,malčicke.Pa ja kažem opet i navek duša je davala zlo i ljubav,i misli naše obuzdavali smo ili nismo.U duši ima svega,e sada hoćeš li zadržati nešto ili ne na nama je.Dobro se mora razmisliti,neko i nemora,obuzme ga zlo,pakost i osta takav u duši.
    Opet čovek satkan od neke mekoće neobjašnjive,duša mu kao melem.Srce je srce,čuvaj te ga kakvo god bilo,i na kraju mora pobediti priroda.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  15. #30

    Odgovor: Demonija prirode..

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku

    Ovako prijateljski...recenicom'...''Ja bih jako voleo kada bih mogao "putem telepatije...''..(kao da pod obavezno ti moras biti taj )..pokazujes svoj egocentrizam i duboku narcisoidnost...''Po cemu ti moras bas biti Taj..?"...

    Hej...nemoj se ljutiti...svi smo narcisi...!!!
    He he...neuspešan pokušaj "bockanja" ... ne vredi ti... mnogi su pokušali pre tebe...

    Nego, rekoh "telepatija" jer ti veruješ u istu, pa da dočaram analogijom -> "sopstvenu kožu" Dakle, kad bi mogla da se nadješ u "mojoj koži" pa da doživiš moje doživljeno, drugu bi pesmu pevala
    A Bibliju bi držala ispod jastuka...veruj mi...

    Ja vrlo dobro ZNAM da su telepatija i ostale nebuloze nevidjene gluposti...priče za malu decu...Kakva bre telepatija? Kakvi bakrači? Gde su telepate? Gde ste se sakrili?
    U mišije rupe kanda....

    Pa dobro dokle više?

    Dokle ćeš narode verovati u sve i svašta, samo u ono što je ŽIVOT nečeš...?
    Dokle će nam drugi soliti pamet? I krojiti sudbinu?
    Bog kaže: "stanite zvezdari, vi što proričete svakoga meseca..."
    Ali ne vredi!
    Zvezdara i njihovih sledbenika je sve više i više....A Bog opet kaže: "Vi ste kao pleva...oganj će vas spaliti..."

    Opet ne vredi!

    A nas je sve manje i manje....država nam se raspada i nestaje...Ljudi se pretvaraju u žive mrtvace...mladići od 20tak god. liče na starce od 70...devojke nam postadoše prostitutke, nelegalne i legalne...skupe i jeftine....sve se polako raspada, a ti pričaš o telepatiji

    Hoće li nas telepatija izbaviti? Vidoviti iscelitelji možda? Buda?

    Ili to može učiniti samo Jedan koga smo zaboravili i odbacili...?

    Bog i dalje kaže (u toj istoj Bibliji koju omalovažavaš) : 2+2 su 4! Ako radiš OVO, snaći će te ONO!
    Koliko je to teško razumeti?

    Izgleda da je ta matematika za mnoge preteška...pa je zato i odbacuju...


Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čuda prirode
    Autor HLEBmaster u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.08.2015, 11:17
  2. Horor u svetu insekata... Čuda prirode 1.
    Autor HLEBmaster u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2007, 18:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •