Istina je negde tamo
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Istina je negde tamo

    Meštani sela Kneževac tvrde da vec nekoliko godina na brdu Koviljaca nocu vidaju neobicnu svetlost i da to "nisu cista posla"

    Meštani sela Kneževac, tvrde, vec nekoliko godina na brdu Koviljaca vidaju neobicnu svetlost. Sumnjaju da tu nisu cista posla, jer neobicna svetlost u trenu obasja livadu od nekoliko hektara. I nestane. Kažu, nema tog uredaja koji bi mogao da usred noci osvetli tako veliki prostor, a i svetlost je vrlo cudna.

    - Sedeo sam sa drugarom nakraj te livade. Izveli smo pse u šetnju. Tek što smo zapalili po duvan, odjednom se na brdo, livadu i obližnju šumu poput magle spustila svetlost. Mlecnobele boje, zaslepljujuca. Zastao mi je dah, psi su poceli da cvile. Ne znam ni sam koliko je to trajalo, možda desetak sekundi, dok nije u trenu nestala. Nisam uspeo da se pomerim još nekoliko minuta. Strah mi je ušao u svaku košcicu - prica nam osamnaestogodišnji Nikola.

    - Ako napišete još i moje prezime, ceo svet ce misliti da sam lud, a nisam. Dobro znam šta sam video. Upitao sam drugara da li je i on video isto, a on me je prestravljen pitao šta se to dogodilo. Ni on ni ja nismo videli izvor te svetlosti. Strah nas je paralisao, nismo mogli da se pomerimo - kaže on.

    Tek kasnije je ovaj momak cuo da nije prvi meštanin Kneževca, sela na pola puta izmedu Kragujevca i Knica, koji je na Koviljaci video neobicnu svetlost.

    Meštani sumnjaju da je na delu vanzemaljska sila. Ali, niko ne može da potvrdi te sumnje, pa i ova prica o neobicnoj svetlosti ostaje da "visi"

    A price o tome stare su koliko i covecanstvo. Neobicna svetlost pominje se i u svetim knjigama, sastavni je deo svake mitološke price, a savremeni pisci SF romana i scenaristi koriste je kao polaznu tacku za sve dogadaje u kojima su glavni likovi mali zeleni.

    Jesu li ti mali zeleni rešili da obuju opanke ili je je i ova povest istnita koliko i ona da su naucnici u pecini u srednjoj Aziji pronašli crtež na kome majmunoliki covek pije pivo sa etiketom "Apatinske pivare", prosudite sami.

    ( izvor:"Kurir")

    Ovo nije jedina paranormalna pojava za koju se sumnja da je delo vanzemaljaca.

    Na hiljade ljudi iz citavog sveta u letnim mesecima posecuje žitne krugove, pre svega u zapadnoj Engleskoj, izmedu Stonehenga, Winchestera i Malborougha. Doživljaj pri prolasku kroz sveže nastali žitni krug nezaboravan je: delikatno i na savršen nacin položene biljke, maštoviti, zamršeni uzorci, jasno osetne snažne energije i ogromne dimenzije. Ako tome još dodamo i kraj koji ih okružuje, s vetrovitim brežuljcima i poljima, možemo razumeti jedinstven osecaj koji nastaje u blizini te znacajne pojave koju mediji i vladine agencije još uvijek zanemaruju.
    Žitni krugovi svoje posetioce nadahnjuju, fasciniraju ih, privlace i opcinjavaju. Jedan od glavnih doživljaja najcešce je osjecaj svetosti ili neceg "drugacijeg". Od onih koji vec duže vreme posecuju takve krugove, neki veruju da je za njihov nastanak odgovorna neka vrsta inteligencije.
    Zanimljivo je da oblici krugova u žitu veoma nalikuju onima što se mogu videti u hramovima, katedralama, ili na drevnim svetim mestima. Ovo cinici cesto pogrešno interpretiraju kao želju istraživaca žitnih krugova da taj fenomen promene u neki vrstu religijskog ili New Age kulta. No, ostavimo li cinizam po strani, cinjenica je da ti krugovi izazivaju osecaj svetosti, što njihovoj prirodi daje posebnu notu.



    Prvi žitni krugovi otkriveni su u Engleskoj 1978. godine. Otada se pojavljuju svake godine, pocevši od kasnog proljeca do letnih meseci. Kasnije su pronadeni i drugde po Evropi, u SAD-u, Kanadi i Japanu.
    Krugovi obicno nastaju po noci, u nekoliko sekundi. Pronadeni su u poljima pšenice, jecma, uljane repe, raži, suncokreta i drugih useva. Biljke koje cine krug u žitu savijene su, ali nisu oštecene (što se ne može reci za "krivotvorine" oblike koje naprave ljudi). Ako žito još nije zrelo, tako savijeno raste i dalje. U nekim likovima žito je "polegnuto" u više slojeva, a stabljike u svakom sloju okrenute su u drugom smjeru. Žito je ponekad upleteno u nekakve pletenice.
    U avgustu 1996. godine je John Wheyleigh, student koji je kampovao u južnoj Engleskoj, kod Oliver's Castla, snimio kratak video-film koji prikazuje nastajanje lika u žitu u obliku snežne pahuljice. Na filmu se vide cetiri svetlece kugle koje se brzo krecu i ocito je da su povezane s nastankom lika u žitu.
    Neki istraživaci smatraju da je snimak nameštaljka. Medutim, u vecini profesionalnih video-laboratorija u kojima je traka analizirana utvrdeno je da je film "cist" i da vjerojatno nije obraden racunarom. (B. Creme potvrdio je autenticnost snimka).
    U avgustu 1997. godine, godinu dana nakon što je snimljen Wheyleighov video-film, dva su ceška istraživaca krugova u žitu izvestila da su jednog jutra vidjela tri odvojena skupa svetlecih kugli kako lete iznad podrucja gde su otkriveni krugovi u žitu. Svjtlece kugle su, isto kao na videosnimku Johna Wheyleigha, putovale zajedno i velikom brzinom, a njihove su putanje pri svakom prelazu bile jednake. Osim toga, Cesi su izvijestili da su pri opažanju prve skupine kugli culi neobican zvuk.I John Wheyleigh takode je izvestio o slicnom zvuku koji ga je probudio i omogucio mu snimanje dogadaja koji su usledili.
    Prema mišljenju B. Crema, krugove u žitu, osim manjeg broja nameštaljki napravljenih ljudskom rukom, prave naša braca s najbližih planeta, Marsa i Venere iz svemirskih letelica koje nazivamo NLO. B. Creme kaže: "Oni koji su u NLO-ima vizualiziraju oblik koji žele stvoriti, te svojim usredotocenim umovima odreduju oblik svakog pojedinog kruga. Potom se vozilima približe površini polja i svojom tehnologijom, upravljanom umom, stvaraju uzorke. Radi se o kombinaciji vrlo razvijene tehnologije i misli; strojevi reagiraju na njihove misli. Celi taj proces traje tek nekoliko sekundi, što vredi i za najkomplikovanije uzorke."
    Creme kaže da su krugovi u žitu deo procesa energizacije Zemlje te da, nadalje, oni na fizickoj razini dupliraju brojne vrtloge koji vec postoje u mreži Zemljinog magnetskog polja. Ti vrtlozi ce postati baterije ciju ce energiju covecanstvo u buducnosti, kada razvijemo tehnologiju svetlosti, upotrebljavati kao novi izvor energije.

    Da li verujete da su ove tajanstvene pojave delo vanzemaljske inteligencije, ili imate potpuno drugo misljenje o ovoj pojavi?
    Poruku je izmenio vlado, 18.08.2006 u 10:01

  2. #2

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Istina je negde tamo

    Pa nije ti dao losu preporuku, ja sam ranije obozavao Ericha Van Denikena, on je prepun takvih prica, sa svetlima, piramidama, posetiocima iz svemira i sl. Koliko sam video iz tvojih postova, sigurno bi ti se svideo, a imas njegovih knjiga svuda, bas ih je dosta prevedeno, ali ne znam da li je skoro nesto izdavano, pa obidji malo knjizare.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  5. #5

    Odgovor: Istina je negde tamo

    Hvala na preporuci

  6. #6

    Odgovor: Istina je negde tamo

    Citat vlado kaže:
    jok . Why?
    Da, i dosta toga na temi tvojih postova. Najvaznije je osloboditi um {duh} od svih napisanih tekstova na tu temu i pokusati svojim tekstom pa bilo on cista utopija napisati svoje misli.Verujem daje istina u nama i na nasoj planeti i dasu svi odgovori na njoj. Kada budem imao vise vremena pokusacu svojom utopijom da malo otvorim vrata.

Slične teme

  1. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25
  2. Ko to tamo peva?
    Autor bocka 007 u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 456
    Poslednja poruka: 18.06.2010, 12:53
  3. Istina ili mit..!?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 24.11.2008, 15:35
  4. Istina o tri prsta
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 17.03.2008, 18:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •