Niste izabrani
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Niste izabrani

    Razgovaram pre par dana sa drugaricom i , kroz razgovor, ona mi kaze:"Srela sam juce ...., jel znas da se zeni?". Nekad su se mnogo voleli. Prica se zavrsila, za nekga bolno za nekoga ne, al kome se tu moze verovati pitanje je. I eto, nisu se dugo videli, i kroz taj najsveziji razgovor, on joj je rekao da se zeni. Kada tacno ne znamo, nije ni vazno. I videla sam po njoj da joj nije svejedno, nije ni pokusala da sakrije to. Pored toga, ona ima muza koga voli, imaju malu bebu...sve je to ok.
    Rekla mi je samo da joj nije bilo ni malo prijatno i pitala me, a kako ces ti kada se ... bude zenio. Ne znam!
    Da li price iz proslosti mogu ponovo da otvore neke stare rane, neki slucajni susreti i reci da vam u glavi i srcu naprave haos?
    Pitanje je: Neko iz vase proslosti, neko jako bitan, za koga ste mozda verovali da je to ona prava osoba i sad se on/ona vezuje za neku drugu osobu. Da li ste imali takav momenat i kako vam je bilo? I kako ste datu situaciju prevazisli? Ili vam uopste nije bio problem?
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  2. #2

    Odgovor: Niste izabrani

    nikad ljubav ne bude kao izmedju 15 i 22 godine.. ona verovatno deluje tada da je najsnazznija i neponovljiva ali nije. u tom uzrastu treba biti oprezan kad birash i josh oprezniji kada te biraju.

    treba celu tu odluku oko izbora odgoditi za iza tridesete kad se mozak oslobodi okupacije hormona.

    ja sam mislila da nikad nikog nechu voleti kao ljubu (sa 16g) onda mi ljuba jednog dana nije otvorio vrata jer je kreso danijelu deset dana mi je bilo belo pred ochima. ochoraveo zam od bola .... onda me ljuba sreo na moru dok sam gurala dete u kolicima i momentalno ... a ja kad se nisam preturila od smeha.... ... sad zzivi tu u komshiluku, srela sam ga sa zzenom i bogu se zahvalila shto to nisam ja
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Niste izabrani

    elem
    on je imao dvadeset ,ja malko starija
    ljubav nevidjena
    ama,mislila sam da nikad nikog tako vise necu....
    i jednog dana to pukne
    kaze,treba mu prostora malo
    shvatim ja tu koncepciju prostora,nisam moron
    i odem,onako raspadnuta nekako odem
    posle deset godina eto nas ponovo
    ja u vezi (doduse cudnoj i nenormalnoj ,i nikako konvecionalnoj ) on slobodan
    vecera,jedan klub,drugi klub...
    ne osecam ja to ko prevaru,pa to je neko moj,koga oduvek znam i sasvim je normalno da smo zajedno u tom klubu,s rukom u ruci,je l`
    ode on svojim putem da stice novce i polozaj u drustvu,odo ja na drugu stranu

    ozeni se....
    mene to kao malko uvredi
    mene nije ozenio,svemujebem
    klima se posle sve to kod njega...ne marim ...(al` opet,nije da mi malko nije bilo milo,necu da lazem)

    prodje jos jedanaest godina
    evo nas jopet
    ponovo pocinje
    ne drKCem vise onako
    ne ocekujem vise nego sto sam i sama spremna da dam
    a nisam spremna da ulozim sebe sasvim,niti u svemu.Tako mi odgovara.Imam svoje prioritete.
    posteno,konacno
    idu dani....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Niste izabrani

    Bilo je to davno.
    Mislila sam i baceno u zaborav.
    Najbolji drug moje sestre i jedna godina.
    I leto ...
    I neko tamo Uzice.
    I leta, ponovo leta.
    I izlasci.
    I smeh.
    I nasa pesma.
    Jedini muskarac sa kojim sam imala nasu pesmu.
    I pisma, dugacka ...
    I moj odlazak.
    Moj strah od tog neceg, sto vezuje.
    Moj strah da se moram predati.
    I suze ... mesecima.
    I pozivi i molbe njegove.
    I tisina ...
    Duga.
    Godinama nista nisam cula o njemu.
    Do pre par meseci.
    Sreli smo se on i ja.
    I njegov pogled.
    I te zelene oci.
    Ozenio se.
    Ima sina.
    Pita jesam li srecna.
    Kazem jesam.
    Lazes.
    Nisi i neces, rece.
    Nikad te niko tako nece voleti.
    I ti vise tako neces voleti.
    Jednom smo imali dvadeset i neku.
    Jednom smo imali sve te ludosti.
    Jednom sam samo jednom napravio najvecu glupost.
    Pustio te da odes.


    Zabolelo je.
    A smesila sam.
    I rekla sam, proslo je ne secam se.
    A lagala sam.
    U tom kaficu, na tom uglu setila sam se svega.
    I bolelo je.
    Ne sto se ozenio, ne sto ima sina.
    Vec secanje.
    Da je bilo lepo i da smo imali neke lude godine.
    Da smo imali neke svoje snove.
    Samo secanje na njega i jednu jesen, poslednju.
    I one kise dosadne, kad sam zadnji put videla te oci.

    Ne znam da li bi sad uradila drugacije.
    Sad ne vredi da mislim i pitam se.
    I mozda bi cutala da nije ove teme.
    Mozda ...
    Mozda bi secanje ostalo pokopano tamo negde u onom oktobru devedesetdevete ...

  5. #5

    Odgovor: Niste izabrani

    Heh, pa sad ..... to je normalno ljudsko osećanje ... da te štrecne kad neko nađe ono što si izgubio. Ok, izgubiš 20 evra, šiziš malo, pa te prođe ... al' ako čuješ da neko kaže kako je našao tih 20 evrića na mestu na kojem si ih izgubio - šiznućeš dodatno Banalizujem sad, ali mislim da se može povući paralela ... Imao si veliku ljubav, više je nemaš i to je davna prošlost ... ne setiš je se mesecima, godinama ... al' kad čuješ da je neko drugi ugrabio - po meni, ljudski je da osetiš neku vrstu nelagode... Al' brzo to prođe, i poželiš im u mislima sve najbolje... Bar ja tako

  6. #6

    Odgovor: Niste izabrani

    više sreće u narednom izvlačenju..šta da se radi..da sam bila njemu dovoljno dobra stojala bih đe je sad njegova žena, a očigledno nijesam imala to 'nešto'....
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  7. #7

    Odgovor: Niste izabrani

    Svi sa kojima sam bila u ozbiljnijoj vezi, sami su jos uvek, tako da ne znam kako to izgleda..jedino ako se racuna prva srednjoskolska, platonska ljubav..e on je ozenjen sada, ali mi uvek toplo oko srca kad ga vidim..a mislim da je i njemu..izgleda mi srecno, nadam se da ne glumi, jer zaista bih volela da jeste srecan..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #8

    Odgovor: Niste izabrani

    Imam ja tu neku davnu priču, ali je baš onako patetična i ne ide uz ovo proleće. A i nešto sam ok raspoložen, pa možda neki drugi put. Recimo, kad sneg ponovo bude iznad pola metra...

  9. #9

    Odgovor: Niste izabrani

    Oko jednog ste se svi slozili.
    Mislio/la sam da nikad nikoga necu tako voleti.
    I niste.
    Niste napisali da li ste kasnije nekoga toliko voleli.
    I ja se to cesto pitam.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  10. #10

    Odgovor: Niste izabrani

    Na nekoj drugoj temi pročitala sam nešto što me je podsetilo na ovu temu.
    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Jbte...happy sam što voli drugu osobu. Iskreno sam sretna.
    Kada sam srećnog i zaljubljenog pored neke druge videla onog kog sam nekako volela na kašičicu, a on želeo i nudio više, zaista sam bila srećna. Znala sam, ja i nisam mogla biti izabrana jer se sama nisam dala.
    Ali,...
    Nije uvek sve jedno. Ne kada vidim onog koga sam volela punim srcem i iza kojeg su, između ostalog, ostali nedosanjani snovi.
    Nekada sam mislila da u meni ima toliko bezrezervne ljubavi da ću biti srećna čak iako je on srećan uz nekog drugog. Ali, nisam ja tako dobar čovek.
    Štrecne me. I za kratko odvede u prošlost. I u d-moll.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Niste izabrani

    Primetio sam kod sebe da sada reagujem mnogo drugačije nego u neka ranija vremena. Jesam i tada bio svestan da sam "proklet"...da one koji su mi dragi, bliski i koje volim...nikada neću imati pored sebe, ali....kao mlađi sam to teško prihvatao.
    Sećam se jedne, "fatalne", imali smo "našu priču" i ...završilo se nekako nedorečeno. Ipak....dešavalo se da često zajedno sedimo u našem omiljenom kafiću a gazda (čovek koji nas je jako dobro poznavao i voleo) donese piće, namigne i kaže:
    - E, ja znam da ste vas dvoje sada samo prijatelji .
    Da, trebalo mi je njeno društvo, prijalo mi je iako više nismo bili u vezi, nismo "praštali" od emocija koje su znale da budu jako različite u roku od sat vremena, ali...neki naš fluid je i dalje bio tu. Oboje smo želeli da se viđamo i dalje.
    Jednog dana...desilo se neminovno. Pojavio se neko, ona je ušla u tu vezu i uskoro me je, uz piće, obavestila da se udaje za njega . To je značilo i da odlazi u drugi grad, i da je , verovatno, ubuduće jako retko mogu videti.
    Tada...nešto u meni se "srušilo" . Mesecima sam bio "u bunilu".
    Sada...reagujem kao i Sun...iskreno se radujem sreći osobe koju sam , nekada, jako voleo . Sazrelo se....i shvatilo da ljubav nipošto ne može biti nešto sebično već da , ako volite, onda je normalno da toj osobi želite svu sreću ovog sveta. Pa šta....ako ta sreća nije sa vama ?
    Jedino uhvatim sebe da u mislima kažem tom "nekom":
    - Znaj, ukoliko je ne usrećiš, imaćeš posla sa mnom !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Odgovor: Niste izabrani

    Hteo je da ode od nje...
    Hteo je da budemo zajedno...
    Nije nam islo, nikako nam nije islo.
    A volela sam ga...i on mene...
    Ta nas je ljubav urnisala. Razisli se spontano (obostrano) ali ne bas lepo.
    I (sada ce mnogi pomisliti da sam ja jedna zloca, jesam...pa sta...) drago mi je sto nije srecan pored nje...
    Bas mi je drago!
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #13

    Odgovor: Niste izabrani

    Nije mi bilo svejedno.
    A onda se nađosmo na istom mestu, u istom društvu. On i ja posle mnogo, mnogo vremena, ona i ja po prvi put.
    Nađoh kroki sličnosti i razlike. Njega sa mnom i njega sa njom. Mene i nje.
    I shvatih, da sam mu ponudila upravo to što nas razlikuje, bila bih možda i ta izabrana. I ne bih bila svoja. I bila bih nesrećna.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: Niste izabrani

    Bio je jednom jedan mladić, sasvim po meri.
    Nosio je kišobran kad pada kiša, otvarao mi vrata i držao kišobran dok otklučavam svoja kako ne bi pokisla.
    Smišljao je lepe filmove da gledamo, lepo je mirisao i nosio lepe košulje..
    a srce mi nijednom nije zaigralo na njega
    imponovala mi je njegova preduzimljivost i snalažljivost, poslovnost,
    pa i empatija, ali samo za privilegovane.
    Bio je malo snob, ali i to mi je odgovaralo.
    Pregurali smo bombardovanje, leto posle bombardovanja, upoznala mamu i tatu
    i jednog dana, usred kafane, shvatih da ja njega ne volim.
    Otišla sam do toaleta i nikad se nisam vratila.
    Zvao me je nakon nekoliko dana i rekla sam mu da ga više ne volim.
    Nije više zvao, nije moljakao, nije se ponižavao.
    Ja ga zaboravila.

    A onda jednog dana čujem, kako je veoma uspešan u poslu kojim se bavi.
    Hm, lepo.
    Pa čujem da je u Americi, još lepše, radi na sebi...
    Nedugo zatim, čujem i da se ženi, nekom klinkom koja čeka bebu.
    Onda sam shvatila da je on bio sasvim na mestu, prilika za udaju i miran život, sigurnu budućnost.
    Mene ta prilika nije zanimala, pobegla sam glavom bez obzira, uplašila se, verovatno.
    Sad ima klinca, vidimo se ponekad u prolazu.
    Javlja mi se kad je sam.

    Nije mi krivo što je izabrao drugu, ja ga nikad nisam volela.
    Krivo mi je što sam naopaka.
    I što mazohistički uživam u svojoj samoći.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #15

    Odgovor: Niste izabrani

    Imao sam tu neku devojku, skoro 4 godine smo se zabavljali, sve sam pokušavao da je prilagodim sebi, ali valjda kakav sam baksuzi, ili kako je sve to u ljudskoj prirodi, želeo sam da bude manje snob, manje zahtevna, da manje priča i uspeo sam u jednom trenutku.
    Otišao sam na ispraćaj u vojsku kod kuma, napio sam se, probudio sam se ujutru i jako me je bolela glava.
    Došla je kod mene, rekao sam joj da me boli glava i da sam umoran i da nisam raspoložen za nju. Gledala me je čudno, bila je lepa, bila je pametna, obožavala me je.
    shvatio sam, ne volim je. Više je ne volim, pretvorio sam je u neku sliku koju sam mislio da sam želeo, a onda mi se ta slika nije sviđala.
    "Ne volim te više"
    Počela je da plače, zagrlio sam je, i prvi put nisam osetio ništa, kao da se nešto ugasilo.

    Rela mi je da me mrzi, sledeći put kada smo se sreli.
    Bio je treći u mesecu kada sam je ostavio, trećeg smo počeli da se zabavljamo.
    Rekla mi je da nisam morao baš na taj dan.

    Posle se smuvala s nekim likom, izgledao je kao da će svakog trenutka da se usere, pitao sam je kakav ti je bre ovo seronja?

    Smejala se, ne znam zašto, nisam se šalio. Ubrzo ga je šutnula.

    Nisam je video ni čuo 10 godina,

    Otišla je u Dominikanu, udala se za crnca, dobila sina koji je crn kao ugarak, negde mesec dana pre nego se meni rodio sin, rekli su mi u prolazu. Nije mi bilo ni krivo ni pravo, bilo mi je svejedno, a i ne znam zašto bi me se to ticalo, to je prošlo.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta vas nervira kada niste sami u kolima?
    Autor Kunic u forumu Auto-moto
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 03.09.2017, 12:28
  2. 10 stvari koje niste znali o meni
    Autor makilli u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 289
    Poslednja poruka: 07.03.2015, 02:23
  3. Šta još niste uradili, a uradićete sigurno?
    Autor PersonaGrata u forumu Pričaonica
    Odgovora: 180
    Poslednja poruka: 09.06.2012, 22:52
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.12.2007, 23:40
  5. Mozda niste znali...
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.10.2007, 19:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •