Klub paćenica
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Klub paćenica

    Samo da ne rodi žensko, da joj i dete ne bude večna paćenica kao što je ona.
    Ona je večna žrtva. Najpre roditelja. Ništa joj nisu pružili, uvek su gledali mlađeg/starijeg brata/sestru, a ona je u kući bila kao tuđa (da ne bi one babe/tetke/komšinice ko zna kako bi se podigla). Potom su postale žrtve svojih ljubavi. Malih i velikih, prolaznih, ali i danas se ta žrtva nosi kao medalja. Udale su se i postale žrtve muževa i nihovih porodica. A onda rode pa su žrtve dece. Žrtve su i sistema, poslodavca, koleginica, drugarice, komšiluka....
    Njih boli glava jače nego bilo koga. I prehladu mnogo gore od drugih podnosi. To kako je ona podnela pad svog deteta sa bicikla niko ne može da pojmi. Dobro da je normalna sa kakvim stresom živi. Da, zna ona da postoje oni koji se suočavaju sa većim problemima nego što su njeni, a kroz život kroče sa osmehom i nadom, ali lako je njima, oni nisu tako emotivni.

    Ove mešetare emocijama i tragedijom što žive uz uzdahe i puštaju suzu češće nego što piške srećem više među ženama nego među muškarcima. I shvatam ja da postoje žene koje tolikom reklamom postojeće i nepostojeće patnje samo žele da privuku zaštitu muškarca (doduše, ne razumem te muškarce koji žive uz stalno nezadovoljstvo partnerke). A šta žele da postignu takvim nastupom među ženama? Sažaljenje? Razumevanje? Za šta? I ko to još sa ponosom nosi titulu doživotnog počasnog člana Udruženja Paćenica?

    Ja takve ne mogu dugo da trpim u svojoj okolini. Možda neka od njih može da me na prvu loptu pridobije tužnom (neistinitom ili poluistinitom) pričom iz nesrećnog života, ali vremenom, sa povećanjem obrta u trgovini emocijama, u meni samo izazivaju jaku želju da ih išamaram. Ne mogu u sebi da pronađem ni trunku sažaljenja prema njima, možda tek sažaljenje za one njihove bližnje koje moraju da ih trpe takve.

    Kako podnosite ove pripadnice našeg pola?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Klub paćenica

    Postoje i one zene koje su citav zivot provele u istinskoj patnji.
    Nisu glumile zrtve, a zivot ih je samarao.
    Udarao sa svih strana, nemilosrdno.
    I koracale su.
    Uzdignute glave, bez bojazni, bez jauka,bez samosazaljenja.
    Rano naucile na udarce zivota i na vreme kako da se sa njim nose.
    Ali ovo je tema o nekim drugim zenama,uvod mi je sluzio samo kao poredjenje.

    Ne nosim se nikako.
    Ponekad padnem na neku takvu pricu, ako je glumica usavrsila svoju glumu.
    Kako sam starija, sve vise ih na vreme provalim, pa ih ne nepustam u svoje okruzenje.
    I nemam sazaljenja.
    Nemam nikakva osecanja prema njima, sem prezira.
    I uglavnom se uspostavljalo da iza takve samopacenice, krije se neki drugi lik.
    I neki drugi los covek.
    Od kojeg i najuza porodica dize ruke.
    Peripetije u njihovoj glavi, verovatno ni one same sebi ne mogu da dokuce.
    One ne znaju drugacije, ja sa takvim osobama ne zelim kontakt.
    I nemam ih u svojoj blizini, osim jedne.
    Nju trpim , jer moram.
    Jer nam je krv ista i zbog dobrih rodbinskih odnosa.
    Njeni izleti su preseceni.
    Meni vise ne kuka, cak i ne pomislja, vidjamo se kad moramo, a svaki vid njene patnje osudjene dozivotno, je eliminisan, jer zna da nece biti saslusana i da nece dobiti podrsku.
    Ali naci ce vec ona sebi novu zrtvu, navikla je ona na to

  3. #3

    Odgovor: Klub paćenica

    Imam jednu emociju za paćenicu, kako da nemam.. uvek poželim da joj udelim šimiku. Uvek.

    Dovoljno mi je i samo da je "pročitam" ne moram ni da je čujem, ni da je vidim.
    I ako se baš desi da u tom momentu nemam pri nozi šimiku, udelim joj šta imam.. čarapu, papuču, bruks, krampon,
    gumenjak chizmicu..
    ... ili makar jedan lepi, špicasti, rumeni reputić. Nek joj se nađe.

    Za raspaćivanje

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #4

    Odgovor: Klub paćenica

    zzuti zzutuju a rumeni putuju.

    s evolucione tachke gledishta to je odlichan nachin za prezzivljavanje. takve su zzene pitome i pomirljive, pred autoritativnim figurama nisu nametljive i buchne, primaju naredjenja (oko izvrshenja je vech druga pricha), ne suprotstavljaju se i jednostavno ih je uklopiti u svaku ekipu.

    samostalnost, snaga, ponos i samoposhtovanje su precenjeni i nisu korisni iz perspektive prezzivljavanja. ko na vreme nauchi da je daleko korisnije imati elastichnu kichmu i da je zziveti na konto tudje enegrije daleko ekonomichnije nego generisati svoju, poshtedeche se mnogih muka i nedacha.

    umela bih ilustrovati s vishe od nekoliko primera gde je kurchevita izgubila bitku pred pachenicom.
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Klub paćenica

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    umela bih ilustrovati s vishe od nekoliko primera gde je kurchevita izgubila bitku pred pachenicom.
    Znamo na šta mislimo.. a i pričale smo o tome.

    Uvek je gubila.. i uvek će je (bitku) izgubiti.
    Isto kao što će i pamet uvek "gubiti" kad se nađe pred glupošću,
    poštenje pred kvarnoćom,
    dostojanstvo pred poltronstvom
    istina pred lažima ..

    Samo.. te bitke nazvasmo bezKitchme-njaštvom. Ne mereš s kitchmom u to.
    Šta je jedno(k)ratna "pobeda" nad konstantnim "luzerstvom"...?!? n i š t a !

    mslm

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Klub paćenica

    Samo da kažem da ima i muškaraca koji nisu ništa bolji.

    Ja sam imao ortaka koji je čak i ribe muvao na priču o tome kako je rano ostao bez ćaleta.

    Poenta je u tome da svako od nas ima poneku muku, i kad bismo svi počeli da ih neprestano potenciramo, ovaj svet bi stvarno bio dolina suza gde osmesi ne stanuju.


    A tako je mnogo razloga za njih, pored nas...

  7. #7

    Odgovor: Klub paćenica

    E da
    Znam jednu
    Svaka njena ljubavna veza je imala tako tragican kraj da je svaki od tih bivsih momaka bio na ivici samoubistva kad se do raskida dodje, a isto su svi pretili kako ce i nju ubiti pre toga da slucajne je ne uzme neko drugi.
    Od njene operacije slepog creva smo se svi komplet sa njom oporavljali naredne dve godine, a apsolutno joj nista falilo nije.
    Kad je njen sin primao vakcinu, dobio temperaturu, to se sedelo uz krevetac i plakalo sve u 16. A rekli su joj lekari da temp. skida tek ako predje 38, malecki imao 37, ona ga nakljukala ko zna cime .
    Na svakom poslu su gazde samo nju maltretirale i od nje "svasta nesto" trazile...
    Kao mala je bila zrtva roditelja, kasnije brata, sad muza...
    I svaki dan place nad sudbinom svojom
    Nikad ne pokusa nista da promeni
    Omiljena joj je recenica Pa zar sam se ja na Boga kamenjem bacala?
    A ja bih tada creva povratila
    I dzabe ikakve price sa njom, ona voli tu svoju nesrecu
    O, uzasa
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  8. #8

    Odgovor: Klub paćenica

    Ooo imala sam čast da me okružuju tako te paćenice...u raznim oblicima.

    Jedna se žali stalno da je bolesna...kuka da je sve boli...samo traži pažnju...ona radi najviše...ona je sve najviše, a niko je ne cijeni...nema snage da digne kantu sa vodom..čini mi se da upalu mišića dobije i kada razbije jaje. Kada nešto radi sve oko sebe angažuje...(što to tek mrzim)...rečenica "ja to ne mogu" ....e od nje se diže kosa na glavi.


    Eh sad ne znam da li ova sljedeća i slične njoj spadaju u ovaj klub...ali to su one divne, krasne, kituvidjelenisu djevojke koje su tako čedne..da prosto ne znaš kako je ušla trudna u brak..kako je njen video u kojem čisti glavu lokalnom dripcu dospio do svih nas....te su najljigavije...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Klub paćenica

    Sretjom patjenice me ne okruzhuju tj ne druzhim se s' njim jer se u opshte ne druzhim s' devojkama...Al' znam jednu koja svima prodaje prichu da je "nevina"...a devojka ima 26 godina....i hefta se sa kim stigne...jadno
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  10. #10

    Odgovor: Klub paćenica

    pa možda ljudi misle da joj je ime Neveena .................

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11

    Odgovor: Klub paćenica

    E shta misle to bolje da ne znash...al' devojka ladno posle 20 min. poznanstva kazhe dechku kako je naivna ovaj nevina...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  12. #12

    Odgovor: Klub paćenica

    i ovaj se zaleti k'o tele.. da bude prvi i pokaže svoju razornu moć


    paćenik...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #13

    Odgovor: Klub paćenica

    da...svi su poklekli sem mog Dushana...(ortaka iz odeljenja)...uputio joj je "strashan" pogled pitao...:"Pa shta,el to treba mene da zanima?"...okrenuo se i otishao....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #14

    Odgovor: Klub paćenica

    .. sad si me podsetila na jednu strašnu priču .. Nišlije će znati o čemu govorim.

    ...klinka.. 17 godina.. završi u bolnici sa pozitivnim testom na Sidu. Na izlasku iz bolnice ostavi zabezeknutog lekara sa popunjenim upitnikom
    i spiskom od 100tinak ljudi poimenice, sa kojima je od 16te godine spavala - kao odgovorom na pitanje: Da li je sa nekim bila u zadnjih godinu dana?
    Na pitanje zašto je sa svimaTamoNjima spavala, ako je već kao što kaže znala da je pre.nosnioc, odgovorila je : - "Iz inata!"
    Na spisku je bilo svega.. i svačega
    od vršnjaka, preko lokalnih "faca", frajera, mangupa, dripaca.. pa sve do profesora, komšija i kućnih prijatelja..

    Ljudi su od straha pomrli odma' ... a mala je nedugo potom zapravo umrla.
    pa ti vidi..
    šta može da uradi očajna i ogorčena paćenica.

    I pazi sad.. tu više nije u igri bilo "samo" tih stotinak velikih švalera j**ača,
    tu je i njihovih stotinjak devojaka i žena, pa njihovih stotinjak ljubofnika, pa njihove devojke i žene ... pa

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #15

    Odgovor: Klub paćenica

    Jako jadno...
    Ima jedan sluchaj u jendom mestu ...gde je isto tako devojka spavala sa njih preko 70 za nekih 2 meseca ...i logichno ostala je u drugom stanju...Kad se porodila i trebala da navede ochevo ime ovako je rekla doktoru kad je pit'o za oca deteta...:"Bozhe doktore,pa vi da sednete na mravinjak,'el bi znali koji vas je mrav ujeo"....jadnooooooo i bolesno....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rečenica urezana u pamćenje
    Autor starsica u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.04.2015, 21:06
  2. Klub trudnica
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 19:56
  3. Prva rečenica nakon sexa...
    Autor SansRomantic u forumu Astrologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 03:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •