Klub paćenica - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 20 od ukupno 20
  1. #16

    Odgovor: Klub paćenica

    kamcenje sazaljenja ..uh sta reci..
    svako nosi svoj krst ,ovako ili onako..
    ali udaranje u dobos
    o svojim problemima
    bez namere da se ista pokusa uraditi povodom toga ....
    za mene totalno neprihvatljivo..
    vec imam fobiju da pojedine likove pitam
    cak i kurtuazno ,,,kako si...
    nekad i ne moram ,sa vrata krece zalopojka..
    neke sam i izdresirala da me povodom toga zaobilaze
    a za ostatak se spremam vec godinama al nikako da prevalim preko jezika ..
    divim se onima koji svoju muku i to ne malu
    nose i rvu se sa njom sa osmehom na usnama
    a u dusi im pakao i uvek na pitanje ,,,kako si,,,izvale neku zezalicu...
    ostanem zabezeknuta na to
    ponovo uceci o zivotu i kako se nositi sa njim

  2. #17

    Odgovor: Klub paćenica

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    .. sad si me podsetila na jednu strašnu priču .. Nišlije će znati o čemu govorim.

    ...klinka.. 17 godina.. završi u bolnici sa pozitivnim testom na Sidu. Na izlasku iz bolnice ostavi zabezeknutog lekara sa popunjenim upitnikom
    i spiskom od 100tinak ljudi poimenice, sa kojima je od 16te godine spavala - kao odgovorom na pitanje: Da li je sa nekim bila u zadnjih godinu dana?
    Na pitanje zašto je sa svimaTamoNjima spavala, ako je već kao što kaže znala da je pre.nosnioc, odgovorila je : - "Iz inata!"
    Na spisku je bilo svega.. i svačega
    od vršnjaka, preko lokalnih "faca", frajera, mangupa, dripaca.. pa sve do profesora, komšija i kućnih prijatelja..

    Ljudi su od straha pomrli odma' ... a mala je nedugo potom zapravo umrla.
    pa ti vidi..
    šta može da uradi očajna i ogorčena paćenica.

    I pazi sad.. tu više nije u igri bilo "samo" tih stotinak velikih švalera j**ača,
    tu je i njihovih stotinjak devojaka i žena, pa njihovih stotinjak ljubofnika, pa njihove devojke i žene ... pa
    Znam za slican slucaj
    Bolest tako ume da prozli coveka da je to za ne verovati
    Na zalost, cesto se to slomi na nekome ko uopste nije kriv
    Tako moze stradati necije dete
    I to mi je ono najuzasnije od svega
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  3. #18

    Odgovor: Klub paćenica

    Život mi je mio i isuviše je kratak a da bih se ja bakčala sa nekom paćenicom. Nemam živaca za takve niti imam volje. Stoga, u mojoj sredini ih nema. Osim moje bake ali to sam već pregrizla. Nju maknut nemrem. Ona je jadna ta koja je sve prošla, svima udovoljavala a sad je njoj tako... Grozno.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Klub paćenica

    A šta žele da postignu takvim nastupom među ženama? Sažaljenje? Razumevanje? Za šta? I ko to još sa ponosom nosi titulu doživotnog počasnog člana Udruženja Paćenica?
    Da opravadju sebe i svoju nesposobnost da preduzmu nesto i promene neke stvari u svom zivotu. Da se opravadaju zbog nekih svojih postupaka i da dobiju poddrsku, priznanje...Mislim da za to je zasluzno i licno nezadovoljstvo. Napravljeni pogresni izbori, nesigurnost.

    Kako podnosite ove pripadnice našeg pola?
    Ne trpim ih jer i ja imam dovoljno svojih problema, pa trudim se da se sama izborim i nadjem nacina da sredim i promenim ono sto mi smeta. A hvala Bogu zdrave su i prave, imaju snage i pameti da mogu nesto uraditi.
    Ali ako im bas prija vise uloga pacenice - nek je igraju nekome drugome


  5. #20

    Odgovor: Klub paćenica

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Samo da ne rodi žensko, da joj i dete ne bude večna paćenica kao što je ona.
    Ona je večna žrtva. Najpre roditelja. Ništa joj nisu pružili, uvek su gledali mlađeg/starijeg brata/sestru, a ona je u kući bila kao tuđa (da ne bi one babe/tetke/komšinice ko zna kako bi se podigla). Potom su postale žrtve svojih ljubavi. Malih i velikih, prolaznih, ali i danas se ta žrtva nosi kao medalja. Udale su se i postale žrtve muževa i nihovih porodica. A onda rode pa su žrtve dece. Žrtve su i sistema, poslodavca, koleginica, drugarice, komšiluka....
    Njih boli glava jače nego bilo koga. I prehladu mnogo gore od drugih podnosi. To kako je ona podnela pad svog deteta sa bicikla niko ne može da pojmi. Dobro da je normalna sa kakvim stresom živi. Da, zna ona da postoje oni koji se suočavaju sa većim problemima nego što su njeni, a kroz život kroče sa osmehom i nadom, ali lako je njima, oni nisu tako emotivni.

    Ove mešetare emocijama i tragedijom što žive uz uzdahe i puštaju suzu češće nego što piške srećem više među ženama nego među muškarcima. I shvatam ja da postoje žene koje tolikom reklamom postojeće i nepostojeće patnje samo žele da privuku zaštitu muškarca (doduše, ne razumem te muškarce koji žive uz stalno nezadovoljstvo partnerke). A šta žele da postignu takvim nastupom među ženama? Sažaljenje? Razumevanje? Za šta? I ko to još sa ponosom nosi titulu doživotnog počasnog člana Udruženja Paćenica?

    Ja takve ne mogu dugo da trpim u svojoj okolini. Možda neka od njih može da me na prvu loptu pridobije tužnom (neistinitom ili poluistinitom) pričom iz nesrećnog života, ali vremenom, sa povećanjem obrta u trgovini emocijama, u meni samo izazivaju jaku želju da ih išamaram. Ne mogu u sebi da pronađem ni trunku sažaljenja prema njima, možda tek sažaljenje za one njihove bližnje koje moraju da ih trpe takve.

    Kako podnosite ove pripadnice našeg pola?
    ...za takve zrtve....prepisujem dobar qrac kao lek...bar ce jedno vreme biti normalne...terapiju ne prekidati......
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Rečenica urezana u pamćenje
    Autor starsica u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.04.2015, 21:06
  2. Klub trudnica
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 19:56
  3. Prva rečenica nakon sexa...
    Autor SansRomantic u forumu Astrologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 03:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •