Zlo - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18

Tema: Zlo

  1. #16

    Odgovor: Zlo

    Ne kažem ja da je zlo default, nije ono ukorenjeno u psihu pojedinca rođenjem. Daleko od toga. Ono je proces, na čoveku je izbor. Izbor koji je u nekim slučajevima ograničen spoljnim faktorima, ali će ipak čovek sam odlučiti kojim putem krenuti. Samim tim će neko otići i dovoljno daleko da ga možemo bez zadrške smatrati zlim.

  2. #17

    Odgovor: Zlo

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Da li je zlo apsolutna kategorija, ili je ono relativan pojam, u smislu Dok nekom ne smrkne, drugom ne svane!?
    On je apsolutan pojam,zbog toga sto svaki covek zna za zlo,nepostoji ni jedan covek koji o tom pojmu ne bih znao da govori.
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Šta su uzroci činjenja zla od strane čoveka prema drugom čoveku?
    Uzroci su to sto na primer: osoba a u sebi ima odsustvo dobra,a osoba b zivi sa uverenjem da postigne najvise dobro, a i b su samo jedna od postojecih kombinacija,koje su u potpunoj relativnosti,ako bi se gledalo na subjektivan nacin nuzna potreba osobe a je bitnija od osobe b i time joj ucini zlo.Ako bi se gledalo na objektivan nacin,suprotnositi moraju da postoje,da bih postojao svet,stvarnost i sve oko nas.Razlika podstice na razvitak , - i + daju + . Na ljudima ostaje jedna velika greska ,koju vecito zaboravljaju,a to je da ukoliko bi covek A koji ucini zlo coveku B,da mu se covek B ne osveti,jer ako se osveti postaje jednak sa osobom A. Ukoliko mu pokaze drugaciji put,potpuno suprotan,onda bi se nesto u osobi A promenilo. Svako od nas daje primer nekome,svesno ili ne svesno.[/QUOTE]
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  3. #18

    Odgovor: Zlo

    Mislim da i samo zlo nije isto.
    I tu postoji skala recimo od 1do 10.
    Ne mozemo svako zlo strpati u isti kos,jer postoje ljudi koji postanu zlocinci jer su neko zlodelo uradili u afektu.
    Za razliku od njih postoje ljudi koji recimo prave plan,koji su racionalni,hladni proracunati,misle o svakom koraku ....
    Za mene je to vec zlocinacki um.

    A da li mislite da ako je zlo izbor,da li postoji izbor povratka u dobro?
    Da li je zlo samo izbor ili i splet nekih losih okolnosti?

    Misljenja sam da ljudi koji su bili uskraceni za ljubav,toplinu i neznost lako skliznu u zlo jer ljubav nas hrani dobrim,plemenitim osecanjem.
    Jer najveci zlocinci su zapravo ljudi bez saosecanja za patnje drugih.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •