Zašto ste ateista? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 63
  1. #46

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Zato sto moje bake nisu isle u crkvu (dede jos manje). Jedna je bila previse jednostavna i iskrena zena sa zdravim razumom. Druga je morala da kopa krompir popovima kao devojcica, cak je i neke packe dobila, te se takodje na vreme otreznila vere.
    Ja sam vec odrastao u ateistickoj sredini. Prilaz nauci je bio logican sled, a ova drzava je razdvajala nauku i veru. Nemam potrebu preteranog odlaska u crkvu, a kada odlazim, cinim to radi duhovnosti... Znaci ne verujem, ali tada se pravim da verujem. Znam, advokatski je, a ja nisam advokat. (pre cu da budem tuzilac )
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #47

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ....kada se bira neki citat treba pronaci onaj koji je pomalo smislen.
    Ovaj poznati francuski knjizevnik se malo zajebao ako je to napisao?

    Francuski? Književnik?
    ...upecala si se na staru diskretno - sarmantnu - burzoasku foru.

    I jos mi dala crveni reput za neznanje.

    Zar ti stvarno mislis da rancer ne zna da je Luis Bunjuel americki skladatelj filmske muzike brazilskog porekla koji je svoje najvece uloge ostvario u filmovima francuskog crnog talasa od kojih bih izdvojio one dve i De Sikinim filmovima " Kradljivci cipela " i " Cistaci biciklova ".

    Sto se tice poznavanja filma , muzike , slikarstva , knjizevnosti ...znanja iz opste kulture.... ostavio bih te daleko iza sebe sto bi neki test zasigurno potvrdio.

    Pravoslavac sam izmedju ostalog jer sama ta vera pruza velike mogucnosti poznavanja i znanja iz raznih oblasti a sto se iz gore napisanog da i premetiti.
    I zato sto pored onih najvecih hriscanskih praznika postoji kod nas i Krsna slava pa volim kada se za Sv. Jovana pkupe dragi ljudi . za velikim astalom .....pa krene da vrca sala ....i pesma se povede ..ukrste se politra i noc dok napolju sneg veje i ne topi se pri dodiru sa tlom vec svetluca .....sav iskricav u toj noci .....

    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #48

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Ateista sam jer osim onog ljudskog nije mi potrebno nista vise,jer mi je upravo to ljudsko i sve sto jeste ljudsko blisko.Nisu mi potrebne utehe koje pruza religija,a ni odgovori koje ona nudi.Pod predpostavkom da bog postoji,cak ni tada mi ne bi bio nuzan- sve ono sto zelim pokusavam sama da ostvarim,a ukoliko to nije u mojoj moci, ne mislim da je to zbog (samo)volje nekog od hriscanstvom,budizmom,islamom itd. ponudjenih bogova. I uopste, zasto bi moralo postojati ''uzviseno bice''?Meni je dovoljan Covek- Covek koji se kroz moje postojanje pomalja, koga srecem onda kada se prepoznam u drugom coveku.Kako je doslo do postanka ljudske vsrte- iskreno to me ni najmanje ne zanima. Zanima me Covek medju ljudima, ljudi kroz Coveka i Covek kroz drugo ljudsko bice. Razumem ljude koji veruju,ali hriscanski Raj i zivot posle smrti mi lice na utociste onih koji se plase....radije umirem u svom jedinom zivotu kao covek pokusavajuci da budem slobodna,buneci se protiv onog neljudskog , cuvajuci svoje strasti od uticaja onoga sto bi da od mene napravi marionetu koja ''igra'' u ritmu reci koje se pripisuju sinu bozjem, njegovim ucenicima, a koje osim poucnosti koja se moze ''ugraditi'' u okvire covecnosti nemaju nikakav drugaciji, uzviseniji smisao- barem sto se mene tice.
    Koracam u ritmu svoje slobode,pobune i strasti- nije mi potreban bog.....(jedan deo mojih razmisljanja na tu temu.Upravo pisem o ateizmu - tacnije svom licnom ateizmu,pa iz tih redova prenosim ove koje citate..).
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #49

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Zato sto su bajke metnili na treci sprat,
    majke im ga nabijem,
    a ja sa ovim vestackim kukom jedva stignem do prvog.
    Jelte.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #50

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Zašto sam ateista?

    Ja, jednostavno rečeno, ne vjerujem u Boga. To nevjerovanje proizlazi iz čitavog mojeg bića. Iz poštovanja prema tuđem vjerovanju, ''Bog'' pišem s velikim početnim slovom.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #51
    Pa... ja sam glupav nisam işo ni u kakve şkole da me nauçe da verujem u neşto a u Svrbiji svi varaju i tako ...

    Mudro zboriş Baba ... dosta ti taj prvi , ionako si matora za drugi i trçi
    Poruku je izmenio Meggy, 28.12.2013 u 18:45 Razlog: uzastopni postovi
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #52

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    nisam ateista

    ali ima jedandivan tekst Bele Hamvasa o tome.....


    Опште је познато да
    су атеисти охоли људи достојни сажаљења. Довољно је да виде име Бога, па да књигу сместа тресну о земљу. Ако им неко такне њихову фикс идеју, спопада их напад беснила.Мислим, ако будем говорио о јелу, о пићу, о дувану, о љубави, ако будем користио скривена имена, могу се насамарити. Јер поред тога што су постали уображени, у исто толикој мери су и глупи. Ову врсту молитве, например, уопште и не
    знају Мисле да се само у цркви може молити, или на тај начин да човек мрмља поповске тираде.Атеисти су наши људи сиромашни духом. Они су деца овог доба којој је понајвише потребна помоћ.
    .............
    Већина је, наиме, мислила да су атеисти без вере. О томе, наравно, не може бити ни говора. Нема човека без вере. Атеисти нису без вере, него њихов бедно мањкав смисао и деформисана ћуд верује у комичну веру. И не само да
    верује.
    .......................

    Атеиста је, наравно, уображен човек, он и не жели да буде нешто друго; није склон покорности и љубави, другачије речено, тако је немоћан да им и не може бити склон.Он радије остаје привржен свом страху, који пориче, дрхти и скрива се и лаже, и постаје све охолији. Из овог неутешног бућкуриша, у којем сезаједно кувају лаж, страх, порицање,скривање, охолост и биготерија,настао је материјализам као сурогат
    религије...........

    i tako dalje,i tako dalje.....jedna skandalozno strasna knjiga o vinu,mirisima i uljima....
    i jos kojecemu.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #53

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Опште је познато да су атеисти охоли људи достојни сажаљења. Довољно је да виде име Бога, па да књигу сместа тресну о земљу. Ако им неко такне њихову фикс идеју, спопада их напад беснила.Мислим, ако будем говорио о јелу, о пићу, о дувану, о љубави, ако будем користио скривена имена, могу се насамарити. Јер поред тога што су постали уображени, у исто толикој мери су и глупи. Ову врсту молитве, например, уопште и не знају Мисле да се само у цркви може молити, или на тај начин да човек мрмља поповске тираде. Атеисти су наши људи сиромашни духом. Они су деца овог доба којој је понајвише потребна помоћ.
    .............
    Већина је, наиме, мислила да су атеисти без вере. О томе, наравно, не може бити ни говора. Нема човека без вере. Атеисти нису без вере, него њихов бедно мањкав смисао и деформисана ћуд верује у комичну веру. И не само да
    верује.
    .......................

    Атеиста је, наравно, уображен човек, он и не жели да буде нешто друго; није склон покорности и љубави, другачије речено, тако је немоћан да им и не може бити склон.Он радије остаје привржен свом страху, који пориче, дрхти и скрива се и лаже, и постаје све охолији. Из овог неутешног бућкуриша, у којем сезаједно кувају лаж, страх, порицање,скривање, охолост и биготерија,настао је материјализам као сурогат
    религије...........

    ...
    Ne znam kako drugačije nazvati nekoga ko toliko generalizuje i generalno mrzi one koji ne misle kao on, no stoka. A argumentovanost izjava je ... Čekaj, pa tu i nema nikakvog argumenta.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #54

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku

    Ne znam kako drugačije nazvati nekoga ko toliko generalizuje i generalno mrzi one koji ne misle kao on, no stoka. A argumentovanost izjava je ... Čekaj, pa tu i nema nikakvog argumenta.
    Uhvatila se ona Hamvaša, jer je povukao hedonizam. Doduše, njegova Filozofija vina zaista odiše posebnim tonom. Ali, ima i uzvišenijih, dubljih i divnijih redova koje je on potpisao. Ne slažem se sa komentarom, iako sam dala lajk, jer mi se dopalo da neko ne ide uz/niz dlaku i ima svoje mišljenje. Lajk će biti kompletan samo ako je potpisnik redova čitao Belu.
    Onaj ko se bavio Hamvašem zna koliko je on bio ateista i mizantrop. Istina, ni on, kao i nekolicina ovde nije nešto posebno voleo da boravi među ljudima(tu je začkoljica kod Bukovskog koji samo ljubitelji poezije umeju da osete), ali je poštovao vrednosti i dobrog, intelektualno jakog sagovornika. I tu je ljubav, agnosticizam, vera, istina. Bez ikakvih Jeahohohaha svedoka. Oni su sa druge strane ogledala. Uvek.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  10. #55

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    ti me ti branis?
    ja da sam htela da se branim ja bi skocila pravo za vrat,ni za nogu,ni za dupe,no za vrat
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #56

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ti me ti branis?
    ja da sam htela da se branim ja bi skocila pravo za vrat,ni za nogu,ni za dupe,no za vrat

    Ne kaki. Odloženo mi je oružje, bar dok sam na odmoru.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  12. #57

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Meni vernici ne smetaju. Naprotiv. Poštujem ih i pomalo im (ali ne baš strateški) zavidim. Kad kažem vernici, mislim na osobe koje veruju u boga i, pre svega, žive po kodeksu vere kojoj pripadaju. Iz nekog svog iskustva znam da oni koje se razmeću svojim verovanjem najčešće time podsvesno žele bogu (za svaki slučaj, ako ga ipak ima) da pošalju poruku da su i onu tu i da to bog ima u vidu ako (ipak) dođe taj sudnji dan...

    Ali, ni to mi ne smeta. I slabost je ipak ljudska osobina. Ja sam ih bar prepun. Međutim, smeta mi diskvalifikacija osoba koje različito misle, posebno potpomoguto citatima onih koje su bile sve samo ne i verujući. Recimo Bela Hamvaš. K'o što već neko reče - vrhunski hedonista. Dakle, i ja bih mogao citirati Momu Kapora i takvoj osobi uzvratiti sa, recimo:
    - Ne seri!
    Naravno da to ne želim i pored toga toga što je kontekst navedenog citata možda i primeren...

    Ali, šta bi rekli neki psiholozi o netrpeljivosti verujućih prema nevernicima? Pa, verovatno da verujući mrze u nevernicima ono što su i oni sami - ateisti, ali se zbog dela primarnosti svoje psihe boje da to i priznaju...
    Poruku je izmenio memento, 21.01.2014 u 06:22
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #58

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Iskreno receno , nisam ni iskreni ateista a nisam ni iskreni vernik,
    sto znaci da spadam u onih 90 % gradjana ove drzave.
    Mislim da ima vise pravih ateista nego pravih vernika .

    Belu H nisam citao ali sam slusao onog drugog Belu sto i no bitno ali bi se mogla postaviti paralela mozda i zmedju ovog prvog Bele i Lava Tolstoja ,
    mozda i najveceg knjizevnika najvece svetske knjizevnosti koji je , najblaze receno , i dan danas neomiljen od strane ruske drzave a crkve pogotovo.

    Isto kao i Dositej Obradovic kod nas , najveci srpski prosvetitelj.

    Neutralno ....

    Postavljam ovo pismo velikog knjizevnika i ateiste , zasigurno ,
    a svako nek sam donese zakljucak , proceni koliko ima istine u ovim recima .

    Ja mislim da ima .
    A koliko?
    Pitanje je ?

    Uvek ce biti.


    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #59

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Čovek je simbioza telesnog i duhovnog. Telesno je uzdignuto do kulta, duhovno je izopačeno i prijemčivo mediokritetima da bi se lakše kontrolisali demoni podsvesti. Individualno i kolektivno nesvesno.
    Zavidim vernicima na veri, zavidim ateistima na zadrtosti i slepilu prema očitom prisustvu onostranog. Namerno ne koristim reč Bog. On je konstrukcija.
    Ne znam zašto uopšte i pišem na ovoj temi jer nisam ateista.
    Ja tinjam na laganoj vatri u čistilištu, tamo su filoZofi.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #60

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Zasto ateista? Nema razloga biti nesto drugo

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •