Cistota srca...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 46

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Cistota srca...

    Znamo da je ljudska priroda i prema hriscanskom uverenju i prema gledistu savremene psihologije(V.J.)i sire,antropologije ,jos uvek nepoznata mesavina duhovnih,psiholoskih,socijalnih i bioloskih sastojaka...
    Starost danasnjeg coveka nauka neprestano pomera u sve dalje milenijume daleke proslosti sve manje nalazeci potvrde za evolucionu teoriju nastanka coveka ....

    Misterija nastanka coveka ,ako nismo u stanju da se potpuno u veri ''cistog srca'',oslonimo na biblijsko kazivanje,obavijena je i dalje sa ''sedam velova''.

    I samo je na veri u nauku,i kod naucnika i kod laika,da ce dalji njen napredak,postepeno ,skidati velove sa tajni zivota...

    Ljudi ''cista srca'' je uvek bilo i u svim vremenima,ali u malom broju,jer kako bi se cenila vrlina (prema recima Spinoze...)kada bi se lako i od svih mogla dostici...Jedna jevrejska legenda kaze(pisah valjda o tome negde...)kako svet drzi 36 pravednika,od kojih nijedan ne zna da je pravednik i kada bi samo jedan od njih nestao,ceo svet bi se raspao...E ova legenda najbolje zna odgovore na pitanja ''Saznaje li covek ikada, da je srce njegovo cisto?",a,sto se vise covek hriscanskim podvigom priblizava Bogu,sve je dublje i potresnije svestan svojih grehova ,svoje slabosti i nemoci...(sv,Isak Sirin...)


    Covek cistog srca...!

    Sve dok smo sami necisti,a to smo najcesce svi,nekad nazalost celoga zivota,nece nam se dati da cistog coveka uopste primetimo.Ovakav covek nam se ucini,ne samo obicnim,slicnim mnogim drugim ljudima koje susrecemo,vec nam se ucini i nizim i beznacajnim od drugih ljudi,nekad nam izgleda smesan,cudan,mozemo pomisliti da nije dusevno zdrav.Uverena sam da je svakom od nas bar nekoliko puta u zivotu uprilicen susret sa jednim od ''trideset i sest pravednika''...

    Ako nismo previse ogrezli u zlu,ako nismo pocinili teze grehe zbog kojih se nismo pokajali,svakom drugom coveku, manje uprljanom grehom,zadrhtace srce u susretu sa pravednikom ,suze ce mu same ,ne znajuci kako ,grunuti na oci,celo bice obuzece neka ,do tada nepoznata toplina i unutarnje milje.Ovo su sigurno znaci da je covek sreo Coveka Hrista u drugom coveku...

    Neka ne ispusta nikako ovakvu Boziju posetu iz srca...

    Da li ste mozda imali prilike da sretnete..ili ste moze biti, vi taj pravednik..???...
    Poruku je izmenio dankaBg, 09.04.2010 u 00:01 Razlog: slovne greske
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Cistota srca...

    Da li smo možda svi mi ti pravednici u onim trenucima kada darežljivost nadvlada pohlepu i ljubav mržnju. A svi smo imali takve trenutke, ma kako loše mišljenje imali o sebi, zar ne?

  3. #3

    Odgovor: Cistota srca...

    Cistota srca?
    da.
    kod sasvim male dece,i kod luda
    mala deca ne poseduju nista,lude ne poseduju nista,sem cistog srca
    kod svih ostalih ne moze biti i nije apsolutna
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Cistota srca...

    Upravo tako. Počeh malopre razmišljati o tome kako bih okarakterisao osobu čistog srca i nađoh samo jednu reč - budala. Rekao bih čak da sam jedan dobar deo života proveo kao ta budala. To bi bila otvorena, poštena, iskrena, prostodušna, lakoverna osoba koju svi iskorištavaju - budala.

  5. #5

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat sati kaže: Pogledaj poruku
    Da li smo možda svi mi ti pravednici u onim trenucima kada darežljivost nadvlada pohlepu i ljubav mržnju. A svi smo imali takve trenutke, ma kako loše mišljenje imali o sebi, zar ne?
    Nikako to nismo(mozda poneko od nas nekada...) ...ljudi cistoga srca su jako retka bica,a darezljivost koja mozda nadvlada pohlepu,a nekad ljubav mrznju, nisu bas dobri primeri..jer jedni bez drugih ne mogu i ne egzistiraju.,a tesko da nas to moze odrediti kao''pravednike''..''Pozitivno i toplo(ljudski sto bismo rekli) razmisljanje ''..u ovim surovim vremenima...
    A,da smo imali takve trenutke,moguce je ,mozda...mada ne vidim kakve to ima veze sa losim misljenjem o sebi...''Dobra je stvar sresti takvog coveke,jer onda vidis ,zapravo,
    Ko si ti,zaista...''?(Masa ljudi misli da je dobra,pravedna,iskrena...a ,da ustvari ima o sebi potpuno pogresnu predstavu,jer po obicaju zivi u iskrivljenoj stvarnosti...)

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Cistota srca?
    da.
    kod sasvim male dece,i kod luda
    mala deca ne poseduju nista,lude ne poseduju nista,sem cistog srca
    kod svih ostalih ne moze biti i nije apsolutna
    ..

    I kod jednih i kod drugih je veoma diskutabilno...
    Deca se takodje radjaju sa klicama i dobra i zla..pa nisam sigurna..ona su naivna..ali cista bas u tom pravom smislu tesko(ovo vec i iz iskustva...)..znaju jako perfidno da zivot zagorcavaju...(generalno su dusevno cistija bica od odraslog coveka,ali je to daleko od neke prave ,istinske i iskonske cistote...)
    Sta je ludost...to je sad pitanje??...''On je lud''..skoro ne postoji u psihijatriji,a tesko da bi 'takvi bili cistog srca..obicno je njihova svest preplavljena mracnim nesvesnim sadrzajima a,pa su pre opasni,zli i komplikovani..nego bica sa cistim srcem...

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Upravo tako. Počeh malopre razmišljati o tome kako bih okarakterisao osobu čistog srca i nađoh samo jednu reč - budala. Rekao bih čak da sam jedan dobar deo života proveo kao ta budala. To bi bila otvorena, poštena, iskrena, prostodušna, lakoverna osoba koju svi iskorištavaju - budala.
    ..

    Morf,budalizam je nesto drugo,a i ne postoji kao kategorija.. nedostaje razumevanje cistote srca...naivnost je opet, drugo...Ovde se govori o onima koji u ljudima izazovu ...da se ovaj,trgne,prene...kao ''rimski surovi vojnik,koji je video Isusove oci''(ovo navodim samo kao primer)...Takvi ljudi pronalaze i kod najokorelijih,truncicu ljudskosti i srca ,koja ih natera da u svojoj surovosti ustuknu ...
    Poruku je izmenio dankaBg, 10.04.2010 u 16:04
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #6

    Odgovor: Cistota srca...

    1. U taj čas pristupiše k Isusu učenici govoreći: Ko je dakle najveći u carstvu nebeskom? ((ko je čistog srca?))
    2. I dozva Isus dete, i postavi ga među njih,
    3. I reče im: Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao deca, nećete ući u carstvo nebesko.
    4. Koji se dakle ponizi kao dete ovo, onaj je najveći u carstvu nebeskom.
    5. I koji primi takvo dete u ime moje, mene prima.
    6. A koji sablazni jednog od ovih malih koji veruju mene, bolje bi mu bilo da se obesi kamen vodenični o vratu njegovom, i da potone u dubinu morsku.

    ( Matej 18 )
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 11.04.2010 u 07:45 Razlog: s

  7. #7

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Deca se takodje radjaju sa klicama i dobra i zla..pa nisam sigurna..ona su naivna..ali cista bas u tom pravom smislu tesko(ovo vec i iz iskustva...)..znaju jako perfidno da zivot zagorcavaju...(generalno su dusevno cistija bica od odraslog coveka,ali je to daleko od neke prave ,istinske i iskonske cistote...)
    Sta je ludost...to je sad pitanje??...''On je lud''..skoro ne postoji u psihijatriji,a tesko da bi 'takvi bili cistog srca..obicno je njihova svest preplavljena mracnim nesvesnim sadrzajima a,pa su pre opasni,zli i komplikovani..nego bica sa cistim srcem...

    ..
    ...
    hm
    kako kod deteta od godinu-dve prepoznamo KLICU zla?!


    mali osvrt na "ludu"
    dakle,"luda",kao "bena",ne luda kao "psihopata"
    i nekako ostajem pri misljenju da bena ne poznaje zlo kao kategoriju
    lude su ,po recima svestenika,najblize Bogu
    pretpostavljam da je to zato sto nemaju sposobnost racionalnog razmisljanja
    racionalno razmisljanje je ono sto potencijalno predstavlja klicu zla
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Cistota srca...

    Ne možemo mešati babe i žabe. Ili pričamo o jevrejskim legendama ili prihvatamo novozavetno učenje po kome su svet i čovek stvoreni po modelu kreacizma.

    Ako svet drži 36 pravednika i treba da ga drže s obzirom da je tu tema ne "oko za oko", već "dva oka za oko".
    Ukoliko priznajemo i prihvatamo hrišćanstvo, onda s dubokom poniznošću pričamo o prisustvu i prepoznavanju Hrista u svakom čoveku, a ne samo u odabranima, mada u nekima više ili manje... I onda nema klice zla i dobra, već je dete rođenjem opterećeno praroditeljskim grehom, koji se potom, srećom, "ispira" krštenjem i otada čovek prima duh sveti. I ako čovek nije kršten, on je stvoren po liku božjem. Fizički on ima obličje slično obličju njegovom. Psihološki i duhovno čovek ima materijal sličan njegovom, ali koliko će ga održavati čistim, ostaje da se vidi.

    Čistota srca je važna. To je ono što nas odvaja od sveta gde je čovek vuk drugome čoveku. Više sam sklona ekipi psihologa u odnosu na mantijaše i upijam njihove savete da valja raditi na sebi. Treba se neprestano ispitivati, jer onda se možemo i korigovati. Dati sve od sebe da se ovaj svet učini boljim mestom za život za sve ljude na planeti. Uvažavati tuđe mišljenje. Upražnjavati dijalog. Biti radoznao i ne bojati se ničeg stranog. Uvek gledati dobru stranu stvari i ljudi. Sve je to održavanje čistote srca - smiriti i neutralisati agresiju, bes, ljutnju, mržnju, pakost, zavist, inat, ponos, jednom rečju sve suprotno plemenitim moralnim ljudskim vrednostima. Da li je neko blaženo bezbedan od tih emocija i zašto je to slučaj ? Može samo da im se zavidi. Ups!
    Ipak se okreće!
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat pralinica kaže: Pogledaj poruku
    Ne možemo mešati babe i žabe. Ili pričamo o jevrejskim legendama ili prihvatamo novozavetno učenje po kome su svet i čovek stvoreni po modelu kreacizma.

    Ovde je spomenuta jevrejska legenda o 36 pravednika, iz razloga sto ona najbolje odgovara na pitanja ,da li covek ikada saznaje da je njegovo srce cisto.?!..

    Odgovor jevreja , na ovo pitanje je prilicno jasno odredjen,ali nije samo to poenta,vec
    je,takodje i istovetan sa odgovorima svih hriscanskih svetitelja kroz vekove ..Iskustvo hriscanskih svetitelja u celom svetu,i prosle i sadasnje njegove istorije,poznatih i priznatih pravednika,i sigurno mnogo vise,zauvek nepoznatih,jedinstveno je:
    Jer sto se vise covek bogu priblizava,(kako god ga on zvao...)sve je dublje i potresnije svestan svojih grehova,proslih i sadasnjih,svojih slabosti i nemoci..

    U mom slucaju...sasvim je nebitno..trideset i sest pravednika-jevreji,hriscani,vernici i
    postovaoci svih religija koje su aktuelne... bitna je veza i to izgubljena veza
    ...vezivanje coveka za nesto sto ga trascedentira...

    Vec sam napisala negde...sta je slavni rimski filozof Plutarh iz Heroneje pisao:''Obidjite sve zemlje,naci cete ljude bez kuca i gradova,bez odela i obuce.Ali nigde necete naci narod bez vere u Boga i duhovni svet,niti grad bez bogomolje i sa stanovnicima koji se ne bave bogosluzenjem''.

    U prirodi coveka je da veruje,da se ''oslanja''..lakse mu je ,i lakse se bori sa zivotnim
    nedacama i oduvek je tako bilo...mora imati nesto,nekoga ..mora u borbu sa intruderima, sa svojim Bogom..(kako god ga zvao-ovo ponavljam kao mantru..)... Ali,pravo je da se cist Bog otkriva samo onima cije je srce precisceno...



    Evo pitanje...,za one koji procitaju ovaj post...(I.S.) i zele nesto da napisu:

    Sta znaci imati milostivo srce?
    Da li je to gorenje srca, za svaku stvar....:za ljude,za ptice, za zivotinje, za demone i za sva stvorenja ?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  10. #10

    Odgovor: Cistota srca...

    Opet mešaš babe i žabe... ...I legende sa religijom...
    Kakvih 36 pravednika? Kakve misterije? Tajni indentiteti? Uskaću poput supermena u pomoć...?
    Ma daaaj...
    I ne vidim kako ta legenda odgovara na pitanje "da li čovek saznaje da je njegovo srce čisto" ?

    Budučnost nije determinisana datumima jer Bog daje čoveku na izbor kada će biti kraj...Dok god ima pravednih na planeti /a ima ih više od 36/, i onih koji se trude ići putevima da to postanu - /dakle ima nade za njih/ - planeta će opstajati...

    U mom slucaju...sasvim je nebitno..trideset i sest pravednika-jevreji,hriscani,vernici i
    postovaoci svih religija koje su aktuelne... bitna je veza i to izgubljena veza
    ...vezivanje coveka za nesto sto ga trascedentira...
    Samo nije za "nešto" , nego ponovno povezivanje čoveka sa Tvorcem...Re-legare...religija...
    Legare=kopča-veza, re=ponovno...Uspostaviti ponovo kopču sa Tvorcem...
    Šta znači "ponovo"?
    Pa to znači da smo (vezu) nekada imali, pa smo je izgubili...sada je potrebno ponovo uspostaviti izgubljeno...re-legare...
    Jer sto se vise covek bogu priblizava,(kako god ga on zvao...)sve je dublje i potresnije svestan svojih grehova,proslih i sadasnjih,svojih slabosti i nemoci..
    Tako je...samo si izostavila drugi deo priče - stranu medalje - !
    A to je da posle potresnih saznanja o sopstvenim gresima, slabostima i nemoćima, čoveka ispunjava apsolutno saznanje - spoznaja Božije ljubavi prema njemu(čoveku) tako slabom i tako grešnom. To saznanje da je sam Bog platio i iskupio sve ljudske slabosti i grehe, da stoji iza svakoga koji ga prizove i koji se iz SRCA(a ne usana) trudi ispoštovati sve Božije zapovesti, ne može se ni sa čim meriti i porediti...

    Ali,pravo je da se cist Bog otkriva samo onima cije je srce precisceno...
    I ovo nije tačno...čak naprotiv...

    Bog(Hrist) je rekao: "...Nisam došao na Zemlju da lečim zdrave, nego bolesne..."

    Apostol Pavle je najupečatljiviji primer ove rečenice...Savle koji proganja, lovi i ubija Hrišćane (srce mu i nije baš čisto jel) postaje posle Božijeg otkrivanja - Pavle, najveći širitelj tog istog hrišćanstva u razvoju, kojeg je satirao...

    Sta znaci imati milostivo srce?Da li je to gorenje srca, za svaku stvar....:za ljude,za ptice, za zivotinje, za demone i za sva stvorenja ?
    E pitanje ti je...kako da kažem...hmm....opet "nit smrdi nit miriše"

    Kako bre u usti kontekst stavljati ljude, ptice, životinje i....demone!?
    Prevedeno-> Treba li imati milostivo srce za - istinsko zlo!?

    Kao što rekoh...."sediš na dve stolice"... "igraš se s vatrom" ... A to ti nije dobro

  11. #11

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Opet mešaš babe i žabe... ...I legende sa religijom...
    Kakvih 36 pravednika? Kakve misterije? Tajni indentiteti? Uskaću poput supermena u pomoć...?
    Ma daaaj...
    I ne vidim kako ta legenda odgovara na pitanje "da li čovek saznaje da je njegovo srce čisto" ?
    Mozes li se ti konacno odvojiti od nekih pricica koje si usvojio i reci nesto iz svoje glave...originalno...?I jos da zamolim ,da izbacis iz svog vokabulara ,pogrdne izraze koje cesto upotrebljavas,narocito se vezujuci za jednu neprimerenu i bas onako ''ogavnu ''rec...koja verov.potice od imenice Smrad...(ne znam zasto si fasciniran tom imenicom...)...
    Vec sam napisala da smo ti i ja na sasvim razlicitim nivoima svesti...Izvinjavam se i zao mi je ,ali stvari ,za moj pojam razumes pogresno...(zapravo,na svoj nacin...onako kako Ti mislis da je ispravno...-''ne zelim te uvrediti..'')

    Tako je...samo si izostavila drugi deo priče - stranu medalje - !
    A to je da posle potresnih saznanja o sopstvenim gresima, slabostima i nemoćima, čoveka ispunjava apsolutno saznanje - spoznaja Božije ljubavi prema njemu(čoveku) tako slabom i tako grešnom. To saznanje da je sam Bog platio i iskupio sve ljudske slabosti i grehe, da stoji iza svakoga koji ga prizove i koji se iz SRCA(a ne usana) trudi ispoštovati sve Božije zapovesti, ne može se ni sa čim meriti i porediti...
    Samo usput ovako da napisem..ja mislim da je covek ''greska prirode''...izmedju mnogih njegovih svojstava i odredjenja...jer sve u vezi njega je podlozno sumnji i prevrednovanju...

    I ovo nije tačno...čak naprotiv...

    Bog(Hrist) je rekao: "...Nisam došao na Zemlju da lečim zdrave, nego bolesne..."
    Ovo nema veze sa onim sta sam ja napisala..samo oni cistoga srca i iskrene suptilne duse mogu da komuniciraju sa Bogom...(figurativno..)...

    Kakve to ima veze sa lecenjem...i svi smo bolesni..bez obzira da li nam je srce cisto ili ne...samo oni sa preciscenim srcem imaju neke sposobnosti vise .od vecine...
    To,ako je Tvorac i kazao...rekao je, da bi primirio coveka ''koji nastupa sa nestrpljenjem i grubo ''...treba stati u red...i docekati milost Boziju i spas duse svoje...


    E pitanje ti je...kako da kažem...hmm....opet "nit smrdi nit miriše"

    Kako bre u usti kontekst stavljati ljude, ptice, životinje i....demone!?
    Prevedeno-> Treba li imati milostivo srce za - istinsko zlo!?

    Kao što rekoh...."sediš na dve stolice"... "igraš se s vatrom" ... A to ti nije dobro[

    Opet isto..o ''smradu''neverovatna ''posednutost''...tim izrazom.
    ..Ai ''Bre''..i to je zaista divna recca...

    Naravno da su svi u istom..i naravno da treba jos vecu milostinju pokazati prema zlu..jer niko nije potpun i ceo..jer i taj zao....i to zlo,ima klicu dobra u sebi..kao i onaj dobar njegovu ..

    Ja sam vec kazala..da sedim na najmanje tri stolice..ali ti ''kao mantru'' ponavljas svoje pesmice koje si naucio....

    Nisam ti ja dobar sagovornik za ovakvu pricu..ja gledam stvari drugacije,kompleksnije..sire ,ne vezujuci se ni za jednu teoriju.. potpuno..jer to nije moguce...A,cudim se ,ako cemo pravo, i tebi... jer..

    Nemoguce je coveka odrediti izmedju dobra i zla,nemoguce ga je prepoznati izmedju stvarnosti i vecnosti,nemoguce ga je uloviti izmedju racionalnosti i fatalizma.Konacno,nemoguce je pratiti njegove cudesne pustolovine...

    Paskalovo odredjenje da je covek''trska koja misli'',pa onda Fromova ocena da je covek XX veka umro,isto kao sto je u XIX veku ''umro Bog''...govori da je svaki covek svet za sebe,neponovljiv i razlicit...

    Fascinira ,zaista ta cistota strca koju pojedini ljudi imaju..ili oni koji su na putu da to postignu,jer oni stvranost i sve sto je materija i van toga posmatraju drugacijim ocima...Njima nije moguce uciniti nista lose,ama bas nista...jedino oni sami sebi mogu naskoditi, ako ziveci svoj zivot nikada ne stignu do sebe samih...
    Poruku je izmenio dankaBg, 27.04.2010 u 18:58
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  12. #12

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Mozes li se ti konacno odvojiti od nekih pricica koje si usvojio i reci nesto iz svoje glave...originalno...?
    Prvo mi citiraj šta nisam rekao "originalno" ? I koje su to "pričice"? e?

    Ali...

    ...prvo ćeš morati da sklopiš te "stručne" knjige iz kojih crpiš tvoje "originale"

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    I jos da zamolim ,da izbacis iz svog vokabulara ,pogrdne izraze koje cesto upotrebljavas,narocito se vezujuci za jednu neprimerenu i bas onako ''ogavnu ''rec...koja verov.potice od imenice Smrad...
    Hahaha...sad si me baš baš nasmejala

    Kako sad pogrdno je reči-> "smrdi", a nije pogrdno izgovoriti->"ogavno" ? m? kako sad to?
    Ako je imenica od "smrdi" - smrad, koja beše imenica od - "ogavno" ?
    Inače, ako si učena djevojka, morala bi znati, da se u mnogim književnim delima upotrebljava (sasvim legitimna) fraza - "Nit smrdi, nit miriše" !

    A to simbolizuje i označava nekoga ko "sedi na dve stolice", a ne na tri, zatim onog' koji šuruje i "s nemcima i s partizanima"....I da skratim: Onoga koji pokušava da se druži i s Bogom i s knezom....A TO NE MOŽE!

    Ono oko čega se razmimoilazimo na ovim temama ti i ja, je to što ti nenudiš nikakve ODGOVORE! Ti samo konstatuješ (iz svog "učenog" ugla) trenutno stanje u društvu, pojedincu, porodici, državi...planeti...a to stanje i mala deca vide....! Ti nemaš odgovor! Nemaš lek za bolest! I ne samo ti, nego svi koji misle da čovek može sam da se izbori/neizbori sa svojim "demonima" ... A ne može! Ja odgovorno tvrdim i stojim iza toga da NE MOŽE! Samo uz Božiju pomoć može sve!

    "Uzdaj se u Gospoda i tvori dobro; živi na zemlji i hrani istinu.
    Teši se Gospodom, i učiniće ti šta ti srce želi.
    Predaj Gospodu put svoj, i uzdaj se u Njega, On će učiniti."
    (Psalam 37)

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Vec sam napisala da smo ti i ja na sasvim razlicitim nivoima svesti...
    Tako je

    Živa bila i udala se

Slične teme

  1. Pokloni od srca ili od K....
    Autor Uriel u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 11:35
  2. Korumpcija srca
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.07.2009, 10:00
  3. Kako do voljenog srca
    Autor Najgora u forumu Astrologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.08.2008, 16:16
  4. Horoskop tvog srca
    Autor DanijElla u forumu Astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.05.2008, 18:02
  5. Grdosija velikog srca
    Autor euridika u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.09.2007, 20:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •