Rastko Pocesta - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 113
  1. #46

    Odgovor: Rastko Pocesta

    slazem se sa Turkmenom i sa Josom
    a posebno mi se gadi nasa kolektivna paranoja kako je pljuvanje po sebi vrh osvescenog,Srbina-Evropljanina
    to nema nigde ni u Nemackoj,premda su Evropljani,je l` te
    necete cuti te pljuvacine po ocevima i dedovima koji su sluzili onog antihrista Hitlera
    i ta odvratna slika s Obaminom knjigom na polici ,i ostalom ikonografijom
    izdrkavanje,sarlatanstvo i pokusavanje da se zgrne lova na najlaksi nacin
    bljak
    talentovane dece ima,svakako
    licno preferiram decu koja razmisljaju logicki,pa im matematika i fizika idu ko od sale
    i decu pisce,al ne pisce politickim pamfleta nego pisanje koje se moze podvuc pod knjizevnost
    i decu,nadarenu u umetnosti

    neosvescena sam,jebiga
    ne verujem u idole

    i jos nesto...sta je lose u tome da neko bude rusofil? Otkad je to zabranjena kategorija? Sta,bolje je biti pripadnik kju-kluks klana nego rusofil?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #47

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ja sam naučio da čitam latinicu i ćirilicu sa 5 godina, i to ne da sričem, nego sam čitao laso kaubojce, u ono vreme. Da li je to normalno, da li su keva i ćale trebali da mi zabrane da to radim dok, kao i sva druga deca, ne pođem u školu?

    Naveo sam banalan primer, ne misleći da sam ja iole poseban, ali ovakvo "stavljanje u normalu", tj. Vraćanje u prosek svakoga ko se iole izdvaja "pre vremena" (a ko je taj ko procenjuje kad je vreme da se neko zainteresuje za svet oko sebe na način koji mu odgovara) mi je klasično za sivi komunistički poredak, vreme uniformisanih miševa, bez talasanja.
    Баш ти је поређење. Ти си научио да читаш "пре времена", то је лепо. Има пак деце која почну да се дрогирају, пију, пуше, ступају у сексуалне односе "пре времена". Није све што је пре времена нужно и напредно и добро.

    Није проблем што се мали интересује пре времена, проблем је што пише тешке будалаштине и кретенизме. Опет, не би ни то био проблем, јер дете је дете, шта оно зна, сви смо ми били глупави као клинци. Проблем је што га поједини секташи и моронски медији представљају као неког вундеркинда који пише књиге о, де си друже Стаљине, америчким председницима.

    Није проблем што је мали другачији, проблем је начин на који је другачији, проблем је што је дете-(mod obrisao-prevideo i ovo). И проблем је што га секташи форсирају као генијалца и светао пример.

    na taj način, celokupno društvo može samo da nazaduje.

    Tom logikom, zabranimo klincima da se do punoletstva bave bilo čime osim gradivom predviđenim u osnovnoj i srednjoj školi.

    Da nije tužno, bilo bi smešno.
    Забранимо деци да буду кретени, или бар немојмо да их охрабрујемо у томе.
    И не користимо децу као оруђе у пропагирању својих циљева типа улазак у НАТО, борба против расизма и за људска права, проглашавање Србије за земљу монструма а "Косово" за светионик слободе, мржњу према Русији и хвалоспеве америчкој демокрацији...

    Растко сине, видим да си лепо и брзо научио пропаганде трикове - зашто ми се замера што сам другачији, шмрц. "Зашто ми се замера што сам женско, дете, црнац, Албанац, хомосексуалац... "... и ето ти, не смеш никад да критикујеш жену, јер је критикујеш само зато што је женско.
    Нико тебе не критикује што си другачији већ зато што си дете (izbrisao mod), а још више критикујемо монструме који те користе као мајмунче које рекламира њихову робу.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 13.04.2010 u 00:33 Razlog: uvredljiv deo, ipak je dete u pitanju
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #48

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam naučio da čitam latinicu i ćirilicu sa 5 godina, i to ne da sričem, nego sam čitao Laso kaubojce, u ono vreme. Da li je to normalno, da li su keva i ćale trebali da mi zabrane da to radim dok, kao i sva druga deca, ne pođem u školu?

    Naveo sam banalan primer, ne misleći da sam ja iole poseban, ali ovakvo "stavljanje u normalu", tj. vraćanje u prosek svakoga ko se iole izdvaja "pre vremena" (a ko je taj ko procenjuje kad je vreme da se neko zainteresuje za svet oko sebe na način koji mu odgovara) mi je klasično za sivi komunitički poredak, vreme uniformisanih miševa, bez talasanja.

    Na taj način, celokupno društvo može samo da nazaduje.

    Tom logikom, zabranimo klincima da se do punoletstva bave bilo čime osim gradivom predviđenim u osnovnoj i srednjoj školi.

    Da nije tužno, bilo bi smešno.
    Čitanje o kaubojima i čitanje o čečenskim teroristima (npr) priznaćeš nije baš isto. Ovo prvo bih preporučio svakom detetu i ohrabrio bih ga, ovo drugo ne bih dao detetu ni da virne. Nisu džabe uveli u upotrebu Parental Advisory, 18+ i slične "gluposti".

    Mislim, jako ti je smešna konstatacija o nazadovanju, za naprednu decu postoje napredni programi, postoje centri za talente, fondovi i država radi sve samo ne uprosečuje natprosečnu decu. Možda izostaje podrška države u nekim slučajevima i nije dovoljna ali da se deca sputavaju - ne sputavaju se. I ne treba da se sputavaju, ali ne treba ni ohrabrivatni nešto što će pre naneti štete detetu nego mu koristiti.

    To što si ti spreman da detetu kome se tek formira svest daš gomilu politički obojenih tekstova i knjiga, punih stereotipa, laži, poluistina u vreme kada ne može da razazna političke nauke od politikantstva i gebelsovske propagande, samo na malo drugačiji način svaka čast. Ja to ne odobravam. Na isti način, se na dete može uticati u suprotnom smeru, trovati ga drugačijom ideologijom i drugačijim sistemom vrednosti. Ovaj malecki želi da se bavi politikom i političkim naukama, druga deca, npr sa 15-16 godina razmišljaju o ugradnji silikonskih grudi i usana, bavljenjem turbofolkom i sl koji su njihova sfera interesovanja. Hoćemo i njih da ohrabrimo? Pa neki dan na pinku slušam onog Sašu Popovića kako neće da pusti neko dvanaestogodišnje dete da bude učesnik njegovih zvezda granda, jer je svestan koliko štete to može da nanese detetu! Da l' je moguće da jedan Saša Popović može da razume neke stvari a neki na forumu ne mogu?

    E sada malo o zloupotrebi dece i o tome da li deca trebaju da iskazuju politički stav:

    naslov - Zloupotreba dece

    Protest nekoliko stotina mladih, pretežno srednjoškolaca, na ulicama Novog Sada povodom godišnjice proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije bio je potpuni promašaj, ali i bezobziran i bezobrazan, najgrublji vid zloupotrebe dece u političke svrhe. Naravno da svako ima pravo da iskaže nezadovoljstvo, pa i prilikama na Kosovu, ali red i zakon nalažu da se i takvi skupovi zakažu i prijave policiji, dobije odobrenje, pa i pratnja snaga reda, kako bi sve proteklo u miru.

    Po redu i zakonu, takođe, zabranjena je (zlo)upotreba ljudi, a pogotovo mladih i još maloletnika. A na novosadskim ulicama protestovali su mladi, pa i maloletnici. Organizatori protestne šetnje nisu želeli da se otkrije njihov identitet, već su ispred sebe isturili mlade, nedovoljno obrazovane i neiskusne, gotovo decu, koje je najlakše pridobiti za šovinističke poruke protiv pripadnika drugih nacija, ali i protiv političkih neistomišljenika.


    izvor

    Ova deca, zapravo nisu iskazivala svoj politička stav nego su bili predmet političke manipulacije. Rastko, nije predmet manipulacije, nije zloupotrebljavan već samo iznosi svoj politički stav i to na nekakvim samitima o NATO i sličnim konferencijama. Zanimljivo.

    drugi tekst - Sve više zloupotreba dece

    "Zloupotrebljavanje dece, nesumnjivo je prisutno i najčešće se vezuje za neke konkretne događaje poput obeležavanja važnih istorijskih datuma, predizbornih kampanja, kao i za vreme sportskih utakmica", kaže za Radio 021 zamenica pokrajinskog ombudsmana za zaštitu i prava dece, Marija Kordić. "Ovde je važno izdvojiti starosne grupe dece. Prema našem zakonodavstvu decom se smatraju svi oni koji nisu napunili 18 godina. Najčešće se zloupotrebljavaju stariji maloletnici, a to su deca koja imaju od 16 do 18 godina, odnosno srednjoškolci", navodi Kordićeva. Prema njenim rečima za zloupotrebu dece su odgovorni roditelji, odrasli, država i institucije.

    "Podsetimo, prošle godine ministar prosvete Zoran Lončar pozvao je decu da izađu iz škola kako bi protestvovali zbog nezavisnosti Kosova. Za one koje zloupotrebljavaju decu na ovaj način ne postoji nikakva sankcija, već samo moralna osuda", kaže Marija Kordić. Ona je postavila pitanje kako utvrditi da je neko sa namerom uticao na decu.

    S obzirom da živimo u društvu, gde su konstatno prisutne razne demonstracije, najčešće političke, a zakonski propisi nisu dovoljno ispoštovani, ali ni definisani, preostaje samo da javno osudimo što se decom tako javno manipuliše, uz nadu da će ti mališani jednog dana postati zreli ljudi, neiskrivljenih stavova.


    Vrlo zanimljivo. Hajde da razgraničimo, šta je politička zloupotreba i manipulacija decom i mogu li deca da se bave politikom i da javno iskazuju svoj stav? I kada se radi o iskazivanju stava maloletnika a kada o manipulaciji? Hm?



  4. #49

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam naučio da čitam latinicu i ćirilicu sa 5 godina, i to ne da sričem, nego sam čitao Laso kaubojce, u ono vreme. Da li je to normalno, da li su keva i ćale trebali da mi zabrane da to radim dok, kao i sva druga deca, ne pođem u školu?

    Naveo sam banalan primer, ne misleći da sam ja iole poseban, ali ovakvo "stavljanje u normalu", tj. vraćanje u prosek svakoga ko se iole izdvaja "pre vremena" (a ko je taj ko procenjuje kad je vreme da se neko zainteresuje za svet oko sebe na način koji mu odgovara) mi je klasično za sivi komunistički poredak, vreme uniformisanih miševa, bez talasanja.

    Na taj način, celokupno društvo može samo da nazaduje.

    Tom logikom, zabranimo klincima da se do punoletstva bave bilo čime osim gradivom predviđenim u osnovnoj i srednjoj školi.

    Da nije tužno, bilo bi smešno.
    dosadno ti bas pa oces da se kacis,a?
    nego....svaka prica moze da bude ispricana na dva nacina
    recimo,malopre gledamo na nekom diskaveriju pricu o nekom americkom zatvoru i tipovima zatvorenika
    jedan glavonja,sav iscrtan kukastim krstovima
    pita moij sin,sta je to.Ja mu kazem - nacista.
    A ko su bili nacisti? sta su oni radili?
    i sad? mogla sam da mu kazem da su vodili rat za jednu jedinstvenu drzavu u kojoj bi bili arijevci,nadareni,izabrani,sposobni,talentovani.Zg adija im ne dade.Hitlera su kukavicki saterali u bunker i ubili pod nerazjasnjenim okolnostima.Koliko je zena ostalo udovice,koliko dece je zavrsilo kao sirocad.Prokleti Rusi i saveznici.A nacisti su bili bas kul:zacesljani,pedantni,disciplinovani,lojalni svojoj drzavi.
    i mogla sam da precutim o logorima i ludackom pogledu Hitlera

    e sad: dete ce mi verovati.
    Pa cu mau na netu otvoriti naci-strane
    pa cu objasniti lepotu pripadnosti jewdnoj takvoj grupi
    kako ce se osecati jak,kako ce biti superioran
    pa cu naci strane na netu obeleziti i davati mu na citanje pre spavanja uvece

    kviz pitanje: Hoce li moj sin osetiti antipatiju ili divljenje prema njima?koliko ce mu trebatoi da postane njihov clan?

    hocu reci.sve je stvar interpretacije

    ali vidis,pod pretnjom da mi sin zavrsi kao neki kobajagi intelektualac,ja ne bih pristala da ga na taj nacin oblikujem.To nije usluga.To je zaradjivanje i iskoriscavanje sopstvenog deteta.To nije roditeljstvo,i na posletku,to nije ljubav.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #50

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Ne znam šta da dodam na ovo što je believer napisala, pogotovo zadnji pasus.




  6. #51

    Odgovor: Rastko Pocesta

    #34...
    UniLang • View topic - Most beautiful Flags

    RastkoPocesta kaže:
    C'mon brother, albanian flag is beautiful. Don't be so nationalist. No one says KLA is good, but that does not mean they have not a nice flag. Well, personally i don't like the KLA flag, i prefer the albanian one, wtihout all those things around the eagle...
    Just look this photo - There's no substitution for the ALBANIAN FLAG!!! on Flickr - Photo Sharing!

    Albanian flag is so beautiful...

    Kind regards,

    #40 ...
    Ja sam SRBIN, ali...
    Ja sam SRBIN, ali...

    1) priznajem Kosovo kao nezavisnu državu
    2) priznajem Ratka Mladića i Radovana Karadžića kao ratne zločince
    3) priznajem da se u Srebrenici dogodio genocid
    4) volim EU i NATO
    5) Novak Đoković mi NIJE omiljeni teniser
    6) ne zanima me naša "slavna" prošlost, zanima me naša BUDUĆNOST!
    7) smatram da se sve društvene podele trebaju prevazići kako bi se postigli viši ciljevi
    protivim se svakom obliku nasilja
    9) srpske devojke mi NISU najlepše na svetu!
    10) Beograd mi NIJE najlepši grad na svetu!
    11) poštujem kulturu i tradiciju svakog naroda ili države
    12) ne mrzim
    13) nacionalnost, rasa, vera, pol, seksualna orijentacija ili bilo šta slično ne ubraja se u razloga zašto da se družim s nekim ili ne!

    JA SAM SRBIN, ALI SAM I REALAN!!!








    ovo već iziskuje nešto dublju obradu .. i razradu ............ podataka

    Izveštaj savetovanja u stolicama sledi.

    ____________________

    al' sutra

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #52

    Odgovor: Rastko Pocesta

    U ovim nekim prethodnim postovima sve odise
    Evergrinom i cistom klasikom.
    Podseca me na ono :
    Mi smo u pravu.
    Mi smo zlatni.
    Oni su prvi pucali a mi smo uvek samo odgovarali.

    Decko je predmet manipulacije.
    Mali je predmet politicke zloupotrebe
    .Decko se bavi politikanstvom.
    Decko pise politicke pamflete.
    Decko pise stereotipe i lazi.

    Ako se napise nesto sto se ne uklapa u njihovu samoprojektovanu ,
    idealizovanu "to je tako bilo i bice tako vovjekivjekov', sliku . onda to naravno
    nazivaju " kolektivnom paranojom pljuvanja po sopstvenom narodu.".
    Sto je za svaku osudu, jel'da.?

    I onda, naravno, ide i antologijska recenica :
    "Niko tebe ne kritikuje sto si drugaciji , vec zato sto si dete."
    Nije toliko bitno sta decko pise, bitno je sto je dete. Predmet zloupotrebe.
    Mislim..da...jeste..jeste.

    I onda ide ono sto se provlaci kroz sve njihove postove :
    idi decko igraj klikere, pusti nas starije da kazemo kako je to bilo. Mi znamo.


    Pre bih rekao da je osnovni problem sto je decko stao pred ogledalo ,
    i napisao neke stvari koje se ne uklapaju u njihovu projektovanu sliku, da ne kazem bukvar
    pun livada i cveca , o nama tako divnim i bezgresnim.
    Decko nam je mozda dao lekciju iz nekog drugog bukvara
    da bi i mi stariji trebali da stanemo pred ogledalo i malo objektivnije gledamo na stvari.
    Pogledamo problem iz raznih uglova bez primesa pristrasnosti i opravdavanja jer
    smo Mi uvek u pravu samim tim sto smo Mi.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #53

    Odgovor: Rastko Pocesta

    1. Politika je kurva!

    2. Kurvanje sa decom se zove pedofilija!



    Šta?
    Da je klinac pokazao interesovanje za temu, npr. "Ženska ejakulacija stimulisanjem G tačke prilikom duple penetracije." i to bi bilo OK?
    A?
    Zašto mu ne dati vozačku dozvolu, kad eto, sa 13 godina pokazuje takvo interesovanje i veštinu upravljanja automobilom?!
    Ma da. Ko smo mi da usmeravamo, ne daj bože gušimo, dečiju radoznalost i kreativnost?!?

    Jeste li sigurni da ne postoje teme koje su ili bi trebalo da budu tabu za određene uzraste?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #54

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Kompletan post mi je za citiranje, ali da ne preterujem.. izdvojiću:

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ako se napise nesto sto se ne uklapa u njihovu samoprojektovanu ,
    idealizovanu "to je tako bilo i bice tako vovjekivjekov', sliku . onda to naravno
    nazivaju " kolektivnom paranojom pljuvanja po sopstvenom narodu.".
    Sto je za svaku osudu, jel'da.?

    Da. Daaa. ma DAAA!!! ... uraaaaaaaaaaaaa
    "Po izloženom široko prihvaćenom viđenju, ko god danas napada Miloševićevu politiku prema inostranstvu i ostatku bivše Jugoslavije, ne napada Miloševića nego blati Srbiju."
    iz Lektira Texta pod nazivom POLA ISTINE KLIK
    (naravno Peščanik )
    ______________________
    Da Pera nije bio babaSera, pa da je ranije počeo da pljuje ili da je bar ranije otišao u policiju - do svega ovoga ne bi ni došlo.

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I onda, naravno, ide i antologijska recenica :
    "Niko tebe ne kritikuje sto si drugaciji , vec zato sto si dete."
    Nije toliko bitno sta decko pise, bitno je sto je dete. Predmet zloupotrebe.
    Mislim..da...jeste..jeste.

    Ma jeste! Da!
    Nešto moraš biti.. ako nisi dete onda si žena, izdajnik, strani plaćenik or paćenik ili možda stara komunjara, ili si peder.. ili
    ko zna šta.

    ____________________________________________ nego

    Šta se ovo juče diglo ... prašina ili revoLJucija.. ?
    Šta su to Naš(k)i Istražitelji Naš(k)og Tribunala () juče novo iščeprkali i saznali.
    - Da je malac Albanac?

    Povodom novih podataka-momenata by Luctor... i ona dva navedena citata iz posta #51
    U tom slučaju moram da priznam da je u pitanju - drugi padež.
    padež koji me dovodi u situaciju da i sama sagledam sve u sitna crevca
    ~ i izrazim stav kroz “PODELJENO” mišljenje. ~


    PRVI DEO MIŠLJENJA:

    Šta mene u Startu nervira.. ne samo na ovoj, nego na svakoj političkoj temi!?
    Dovoljno je da neko zine i zausti da kaže ... parafraziram:
    1. ne sviđa mi se ovaj sistem, zato što je od miloševića pa na ovamo postao bio i ostao: štetan, lažovski (a ko laže taj krade, pa tako ) i lopovski
    2. rat 1999 je bio jedno veliko, bezumno i glupo njesra..
    2.a. - a tadašnji predsednik još veće..
    3. Ratko, Radovan, Šešelj, Pavković, Lazarević i ostali.. su tamo gde im je i mesto. A bogme i Milošević je na pravom mestu.
    4. Istetoviran lik Đokovića ne bi' nosio na čelu, a ni sliku u novčaniku
    5. Protivim se svakom nasilju
    6. Poštujem kulturu svakog naroda i države
    7. Nacionalnost, vera, boja mi nisu smetnja da .....
    S T O P!!!
    MA.. ŠTA MI REČE!?
    Odma’ volonteri: veliki državni prijatelji, čuveni istoričari, iskusni arheolozi, k'o na pištaljku okupljeni, krenu da kopaju.. da čeprkaju.. da njuškaju.. da virtuelno skeniraju i seciraju
    kako bi pronašli dokaz-kosku
    i njome anulirali svaku govornikovu reč Do_Kazavši:
    - da je koska trula.. i uopšte nije sa naših svirala jer nije čarobna kad se u neku našu kosku dobro dune ona odma’ zasvira kao frula :
    Ili "Ko to kaže ko to laže Srbija je mala.. nije mala nije mala stoput ratovaaaalaaa"
    ili "Spremte se spremte četniciiiii iiii, strašna će borba da budeee"
    što u prevodu znači
    - to je podmukla, lažljiva i prevarantska koska koja lupeta sve same gluposti
    i što je još važnije
    -sistem je baš izuzetno mnogo, veoma odličan !!! I idiličan.

    Prema tome - ja mrzim "linč u pokušaju" i još više "udružene linčere pokušavače"..
    kao i na prečac (ili na mamac foru) o nekome donešeni sud..
    i konačno mišljenje.



    DRUGI DEO MIŠLJENJA:

    Tačke gde bi sa apriori odbranom stala ... i mogla prodiskutovati:

    "1) priznajem Kosovo kao nezavisnu državu"
    Ovde je, ne mnogo bitno da li je on druge nacionalnosti ili nije.
    Moje lično mišljenje:
    Što se ovog pitanja tiče - želje su jedno a stvarnost drugo.
    Hteo ne hteo moraš da "priznaš" nešto što ti je debilni predsednik za svog mandata upropastio. I u ime Naroda potpisao. I to posle bombardovanja celog sveta - pred celim svetom.
    I da se pomiriš sa tim.
    Da si bio lakoverni glupan koji je ludaka pusto da mu se sa Mirom, sa zemljom, sa politikom i sa životom igra
    - kao sa LeGo kockicama.
    U ime naroda.
    I da se ludak lepo naigrao.. i izigrao te.
    Shvatiš da si žrtva psihopat- ludakove "igre" i kreneš u novu, pametniju "igru".
    Da iznađeš način kako da jednog dana kockice opet budu tvoje.
    Nema tu vrdanja "Šalili smo se".. "Puj pike ne važi"..
    - Ipak.. zbog muke, tuge i užasa koji taj naš narod tamo preživljava, ne bih baš udarala na sva zvona to "priznavanje".
    Zaključak: ako nema drugu pozadinu, ako je slično tome mislio , onda ovo može da “prođe” (kroz moje sitno sito)

    “3) priznajem da se u Srebrenici dogodio genocid”
    Pa i dogodio se.
    Možda je samo zaboravio da kaže : Dogodio se dvostruki genocid: Srba prema Muslimanima i Muslimana prema Srbima
    Zaključak: Ipak, ovo mi bez dodatne opservacije i u kontekstu prethodnih i narednih stavki .. po malo smrducka

    “4) volim EU i NATO”
    ćist šliht
    (ako bi neki Nato čika svratio na njegov profil – pa da pročita )
    Zaključak: mrzim šliht. Sram te bilo Rastko, no-no - Nicht šliht.

    "6) ne zanima me naša "slavna" prošlost, zanima me naša BUDUĆNOST!"

    Nema toga na planeti kog ne zanima budućnost, a prošlost nam u sitna crevca, činjenično i nije nešto slavna.. ako gledamo kroz osnovanost i opravdanost broja izginulih i izranjavljenih.. I usput pogubljenih teritorija.. i pozicija
    Međutim, slavna jeste i te kako!
    - Upravo gledano kroz sve te Slavno, Časno, Dostojanstveno i Patriotski izginule savremenike i pretke. Gde u trenutku prestaje da bude važno da li su ginuli pod komandom Slavnih vojskovođa i vladara,
    Ili kao topovsko meso, žrtvena jagnjad, glineni golubovi ili nečije monete. Za potkusurivanje.
    Slavna nam je prošlost, jer su je slavnom učinili baš oni koji su stvarno izgubili glave misleći da čuvaju i brane - tada sadašnjost i budućnost ove.. svoje zemlje – Srbije. A ne njene vladare.
    Slava im .
    Zaključak: ovde već dobrano smrducka...

    "9) srpske devojke mi NISU najlepše na svetu!"
    Pa verovatno je da realno i nisu...ali
    ovo ne bi rekao niko ko Srbiju kao Srbiju voli (nezavisno od politike, političara i trenutne vlasti) pa je samim tim i opravdano pristrastan i nerealan .. a uz to i džentlmen. (koliko god god.ina da ima)
    Zaključak: i ovde mnogo smrducka...

    "10) Beograd mi NIJE najlepši grad na svetu!"
    Sigurno da realno nije. Ima stotinu lepših gradova.
    Nije ni meni.
    Ali u javnom exponiranju, naročito kada je u pitanju InterNet Svet, niko nikome ne zamera - n a p r o t i v - kada kaže: da mu je njegov glavni grad najlepši na svetu.
    To je “nadmetanje” u emocijama koje sa realnošću uglavnom nemaju mnogo dodirnih tačkaka.
    Tako da bi (čak) i ja pred svetom rekla (zanemarivši svu žuč koju trenutno prema trenutno prošloj I trenutno došloj vlasti imam)
    : I Srbija I Beograd I Srpski jezik I Ćirilica I Srpska zastava I Srpska Himna I Srbi I Srpkinje .. I Srpska Šljivovica - su mi najlepši. Na svetu.
    Što bi bilo totalno NeReal.. ali bi bila totalna Serbish identifikacija.
    Zaključak: ovo baš smrdi...


    ____________________________________

    Sve u svemu.. da mu je ovo pismeni zadatak..
    Za neke stavove od mene bi dobio (i imao) podršku u mišljenju, po neko objašnjenje i pomilovanje po kosici
    a za neke bi bogami dobio i crvene karton(čić)e, kao virtuelne packe (prutićima) po (malenim belim) prstićima.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 13.04.2010 u 13:35

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #55

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    naslov - Zloupotreba dece

    Protest nekoliko stotina mladih, pretežno srednjoškolaca, na ulicama Novog Sada povodom godišnjice proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije bio je potpuni promašaj, ali i bezobziran i bezobrazan, najgrublji vid zloupotrebe dece u političke svrhe. Naravno da svako ima pravo da iskaže nezadovoljstvo, pa i prilikama na Kosovu, ali red i zakon nalažu da se i takvi skupovi zakažu i prijave policiji, dobije odobrenje, pa i pratnja snaga reda, kako bi sve proteklo u miru.

    Po redu i zakonu, takođe, zabranjena je (zlo)upotreba ljudi, a pogotovo mladih i još maloletnika. A na novosadskim ulicama protestovali su mladi, pa i maloletnici. Organizatori protestne šetnje nisu želeli da se otkrije njihov identitet, već su ispred sebe isturili mlade, nedovoljno obrazovane i neiskusne, gotovo decu, koje je najlakše pridobiti za šovinističke poruke protiv pripadnika drugih nacija, ali i protiv političkih neistomišljenika.


    izvor


    drugi tekst - Sve više zloupotreba dece

    "Zloupotrebljavanje dece, nesumnjivo je prisutno i najčešće se vezuje za neke konkretne događaje poput obeležavanja važnih istorijskih datuma, predizbornih kampanja, kao i za vreme sportskih utakmica", kaže za Radio 021 zamenica pokrajinskog ombudsmana za zaštitu i prava dece, Marija Kordić. "Ovde je važno izdvojiti starosne grupe dece. Prema našem zakonodavstvu decom se smatraju svi oni koji nisu napunili 18 godina. Najčešće se zloupotrebljavaju stariji maloletnici, a to su deca koja imaju od 16 do 18 godina, odnosno srednjoškolci", navodi Kordićeva. Prema njenim rečima za zloupotrebu dece su odgovorni roditelji, odrasli, država i institucije.

    "Podsetimo, prošle godine ministar prosvete Zoran Lončar pozvao je decu da izađu iz škola kako bi protestvovali zbog nezavisnosti Kosova. Za one koje zloupotrebljavaju decu na ovaj način ne postoji nikakva sankcija, već samo moralna osuda", kaže Marija Kordić. Ona je postavila pitanje kako utvrditi da je neko sa namerom uticao na decu.

    S obzirom da živimo u društvu, gde su konstatno prisutne razne demonstracije, najčešće političke, a zakonski propisi nisu dovoljno ispoštovani, ali ni definisani, preostaje samo da javno osudimo što se decom tako javno manipuliše, uz nadu da će ti mališani jednog dana postati zreli ljudi, neiskrivljenih stavova.
    Je l' оvo važi samo za ovu decu ili za svu decu pa uključujući i malog Raleta?

    To što je mali eto napisao, smo već čuli od Čede Jovanovića ili nekog trećeg. Da mali ima 18+ godina, opleo bih ga kao i Čedu Jovanovića, Nenada Čanka, Vesnu Pešić i ostale političare sa čijim mišljenjem se uglavnom ne slažem (argumentima razume se, ne uvredama i sl). Alo bre ovde se radi o detetu, a šta kažu ombudsman, zakonska regulativa, moral i ostalo kada su u pitanju deca i politika? Kada se radi o zloupotrebi dece a kada ne? Hoćemo li biti dosledni u kritici ili ćemo se vodtiti time kakav stav je zastupljen i za šta je dete zloupotrebljeno?

    Ovde su bacili drvlje i kamenje na decu koja su izašla na ulicu da izraze jedan stav i arlauču o krajnje amoralnoj zloupotrebi dece u političke svrhe a ovog klinca vodaju po NATO konferencijama?! I medijski promovišu i ohrabruju... jbte ladno je Saša Popović koga smatram intelektualnim patuljkom sposobniji da vidi neke stvari



  11. #56

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    dosadno ti bas pa oces da se kacis,a?
    nego....svaka prica moze da bude ispricana na dva nacina
    recimo,malopre gledamo na nekom diskaveriju pricu o nekom americkom zatvoru i tipovima zatvorenika
    jedan glavonja,sav iscrtan kukastim krstovima
    pita moij sin,sta je to.Ja mu kazem - nacista.
    A ko su bili nacisti? sta su oni radili?
    i sad? mogla sam da mu kazem da su vodili rat za jednu jedinstvenu drzavu u kojoj bi bili arijevci,nadareni,izabrani,sposobni,talentovani.Zg adija im ne dade.Hitlera su kukavicki saterali u bunker i ubili pod nerazjasnjenim okolnostima.Koliko je zena ostalo udovice,koliko dece je zavrsilo kao sirocad.Prokleti Rusi i saveznici.A nacisti su bili bas kul:zacesljani,pedantni,disciplinovani,lojalni svojoj drzavi.
    i mogla sam da precutim o logorima i ludackom pogledu Hitlera

    e sad: dete ce mi verovati.
    Pa cu mau na netu otvoriti naci-strane
    pa cu objasniti lepotu pripadnosti jewdnoj takvoj grupi
    kako ce se osecati jak,kako ce biti superioran
    pa cu naci strane na netu obeleziti i davati mu na citanje pre spavanja uvece

    kviz pitanje: Hoce li moj sin osetiti antipatiju ili divljenje prema njima?koliko ce mu trebatoi da postane njihov clan?

    hocu reci.sve je stvar interpretacije

    ali vidis,pod pretnjom da mi sin zavrsi kao neki kobajagi intelektualac,ja ne bih pristala da ga na taj nacin oblikujem.To nije usluga.To je zaradjivanje i iskoriscavanje sopstvenog deteta.To nije roditeljstvo,i na posletku,to nije ljubav.
    A otkud ti znaš da je to bio naćin na koji su Rastkovi roditelji postupali sa njim?

    Opet šablon?

    Tako mora da bude?

    Inače, ja delim veoma malo (ako ih uopšte i ima - osim navijanja za Zvezdu) zajedničkih interesovanja sa svojim ćaletom, a ne mogu da kažem kako nije pokušavao da mi ponekad puni glavu raznim stvarima.

    Šta ja hoću da kažem?

    Da apsolutne idole u roditeljima mogu da vide samo deca slabići, koji će izrasti u čike/tete slabiće, kojima će uvek trebati neko na koga će da se ugledaju. Od svojih roditelja sam pokupio (ukoliko to nije genetska stvar) sklonost ka poštenju i nekoj pravičnosti, ako je uopšte ima na ovom svetu. Sve ostalo sam pokupio sam, ovde ili onde, od ovoga ili onoga. I tvrdim: ako neko nema predispoziciju da se razvije u, recimo, okorelog nacistu, nikakvo roditeljsko ili bilo čije nagovaranje ili gurkanje u tom pravcu ne mogu tu da pomognu, čak naprotiv.

    I da završim sa svojom pričom na ovoj temi, jer postajete jako dosadni sa razglabanjem unedogled:

    moguće je da će se dotični klinac kroz par godina i sam smejati svojim sadašnjim pričama, ali ukolko za 10 - 15 - 20 godina budete čitali o Rastku Pocesti kao o cenjenom i uspešnom mladom čoveku-u domenu politike, vi koji ga pljujete na sva usta, setite se ovoga:

    :smajlispodignutimsrednjimprstom:

    i pomislite: jebote, onaj xAnter je opet bio u pravu, a ja sam ispao/la glup.

    Aj zdravo.

  12. #57

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Čemu priča o onome šta je malac pisao, odnosno kakve i čije stavove zastupa?
    Čemu bulažnjenje o njegovom poreklu?
    A posebno me ne zanima priča da li je on u pravu ili ne.

    Nisam čitao više od dve rečenice od citata njegovih pisanija ovde navedenih. Kao što rekoh nije bitno.

    Bitna mi je informacija da dete piše o političkim temama.
    To mi je dovoljno da se ne složim sa bilo kakvom popularizacijom tog čina.

    Deca ne mogu i ne trebaju, bez obzira na koeficijent inteligencije, genetiku i vaspitanje, da se bave politikom. (I tačka.)

    Mocart je već Rastkovih godina pisao opere. Vunderkind. Hanter je sa 5 godina čitao Luna. Super. Malac ovde iz Čonoplje (zaboravih mu ime, ali da ne guglam) je pre polaska u osnovnu školu pobeđivao šahovske majstore. Bravo. U granicama detetove zainteresovanosti podržavam svaku podršku takvoj deci.

    Ali ne mogu i neću podržati ni jedno dete koje se uključuje u rasprave o temama za koje sem znanja čitanja i inteligencije, treba imati i životno (opšte) iskustvo. Ne može se politika učiti samo iz knjiga. I ne samo politika.

    Zašto niko od branioca lika i dela dragog nam Rastka ne odgovori na pitanje koje je postavio Turkmen, kakva je razlika između Rastka i "mladih branioca Kosova"?
    Ili na pitanje da li bi podržali Rastkovu radoznalost i želju da se uključi u priču sa velikima o temi "Analni fisting, za i protiv."?

    I za kraj, da li će se oni koji podržavaju takvu kreativnost, za 10 - 15 - 20 godina, kada čuju da je klinac, na primer, postao ovisnik o tabletama i psihijatrijskom nadzoru setiti ovoga

    :bezikakvogbezobraznogsmajlija:

    i pomisliti: "Jebote ala sam ja glup."?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #58

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Jasno je kao dan da B -92 i ldp hoce od malog pokusavaju da prave sorosevskog Boska Buhu i svojevrsnu maskotu.....kalup na koji se omladina treba ugledati...believer je dala lep primer za koji ne sumnjam da je i ovdi slucaj..malom su napricane poluistine o Americi i njihovim satelitima a da je Srbija kroz celu svoju istoriju crna rupa Evrope..
    Pisao je o bombardovanju i kako je Srbija cinila genocide u Srebrenici i Kosovu pri tom podrzavajuci Siptare(jos kad se uzme u obzir da je mali Siptar )...bolesno u najmanju ruku...Roditelji pokusavaju da se obogate preko njega i dodju do svojih 5 min slave

    Koliko sam upoznat..malom lose ide skola,nema drugove,ne bavi se sportom,kritikuje sistem al pise knjige di kritikuje patriote(u najboljem smislu te reci),rusofile itd a velica Ameriku ,Nato,mudzahedine?!

    Zanimljivi rezultati iskacu kad se ukuca klinjino prezime
    Screenshot
    Poruku je izmenio maksimilijan, 13.04.2010 u 18:16

  14. #59

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    A otkud ti znaš da je to bio naćin na koji su Rastkovi roditelji postupali sa njim?

    Opet šablon?

    Tako mora da bude?

    Inače, ja delim veoma malo (ako ih uopšte i ima - osim navijanja za Zvezdu) zajedničkih interesovanja sa svojim ćaletom, a ne mogu da kažem kako nije pokušavao da mi ponekad puni glavu raznim stvarima.

    Šta ja hoću da kažem?

    Da apsolutne idole u roditeljima mogu da vide samo deca slabići, koji će izrasti u čike/tete slabiće, kojima će uvek trebati neko na koga će da se ugledaju. Od svojih roditelja sam pokupio (ukoliko to nije genetska stvar) sklonost ka poštenju i nekoj pravičnosti, ako je uopšte ima na ovom svetu. Sve ostalo sam pokupio sam, ovde ili onde, od ovoga ili onoga. I tvrdim: ako neko nema predispoziciju da se razvije u, recimo, okorelog nacistu, nikakvo roditeljsko ili bilo čije nagovaranje ili gurkanje u tom pravcu ne mogu tu da pomognu, čak naprotiv.

    I da završim sa svojom pričom na ovoj temi, jer postajete jako dosadni sa razglabanjem unedogled:

    moguće je da će se dotični klinac kroz par godina i sam smejati svojim sadašnjim pričama, ali ukolko za 10 - 15 - 20 godina budete čitali o Rastku Pocesti kao o cenjenom i uspešnom mladom čoveku-u domenu politike, vi koji ga pljujete na sva usta, setite se ovoga:

    :smajlispodignutimsrednjimprstom:

    i pomislite: jebote, onaj xAnter je opet bio u pravu, a ja sam ispao/la glup.

    Aj zdravo.
    bla bla bla
    inatis se jer ti je takva jebena priroda
    nego
    primer koji sam dala je opsti primer manipulisanja decom
    zasto mislis da roditelj pod obavezno poducava svoje dete?
    iz iskustva s mojom Vodolijom,svaki takav pokusaj je propao
    ali postoji hiljadu i jedan nacin da mu poturis neku ideju koju ce on usvojiti kao svoju
    pametni roditelji nikad ne namecu,nego perfidno podmecu

    i da
    meni je recimo skroz okej da navijam za Djokovica
    pretpostavljam da oni osvesceni Svajcarci navijaju za Nadala
    ali okej,oni su Jevropa ,ja nisam
    a ne tetoviram mu lik na podlaktici (neko rece na celu - idiotluk) samo zato sto uopste ne tetoviram nicije slike,pa ni sliku najboljeg jebaca (mada bi to bilo najopravdanije od sveg)

    i recimo,meni je siptarska zastava odvratna
    ima jos nekolicina za koju bih isto mogla reci
    pa? jesam li ja sam sovinista ako odbijam da mi siptarska bude zakon?
    treba li ispitati moje delovanje ? oduzeti mi dete ?
    ajde bre,budalastine pricate
    svako treba da voli svoju zastavu,svoju zemlju,svoje poreklo
    ili pali baco,put pod noge,pa u beli svet,trazi davno zagubljeni identitet
    i ne pada mi na pamet da se stidim sto sam Srpkinja
    niti mi pada na pamet da se stidim opanaka
    ako je neko pocinio zlocin u ratu on treba i da odgovara,odbijam da delim odgovornost s njim
    a tek odbijam da se ceo svoj zivot stidim u njegovo ime
    i tacka
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #60

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    П.П.С


    А сад мало хумора...

    Упоредити слике клинца са:






    Ovome je jos slicniji
    http://prntscr.com/8dde

    @ rastko
    Mislim da ti pravo nije uskraceno, tu su Internet i knjige, pa i mogucnost da nesto organizujes u skoli. Polako ...
    Za pocetak ipak manje politike a vise igre. Zelim ti lepu stipendiju za talente u srednjoj skoli, tamo postoji i neki djacki parlament, ekskurzije i tribine. Do tada ... drugari i kako beshe ... LEGO Kockice RULES!
    Poruku je izmenio maksimilijan, 13.04.2010 u 18:36

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rastko Nemanjić - Sveti Sava
    Autor Goga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.04.2013, 12:17
  2. Rastko Petrović
    Autor maqa u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.07.2011, 01:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •