Rastko Pocesta - Strana 7
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 113
  1. #91

    Odgovor: Rastko Pocesta

    u pola dva ne spavas,u pet ujutru uveliko na nogama.....ti si :
    1.supermen
    2.bananamen
    3.spajdermen
    4.dete bez roditeljske brige

    mani nas vise...neces se ti ovde leba najest`...mi smo ovde neozbiljni,za sprdnju spremni....
    aj polako...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #92

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Pre bih vam preporučio da ukucate Podesta, zato što je to original mog prezimena, a Pocesta je naziv za neko selo u Albaniji...
    A što li ti je tajo menjao prezime?

    Nije mu se svidelo?
    Neko mu platio?
    Ili mu rekoše da će lakše da dobije zeleni karton od čika u imigracionom?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #93

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Pre bih vam preporučio da ukucate Podesta, zato što je to original mog prezimena, a Pocesta je naziv za neko selo u Albaniji, zato što je Italija kolonizovala Albaniju pre nekih sedamdesetak godina pa su tako menjali imena gradovima i isto kao što kod nas ima prezimena tipa "Talijan", tako su i Albanci bili prisiljavani da menjaju srnejmove u neke italijanske...
    Драги дечаче, ипак си ти "зелен" и неупућен у многе ствари а понајвише у терминологију и историју ... можеш ти дете читати форуме до миле воље и којекаво штиво наших вајних и бајних бораца за љуЦка права у СВрбији али док не ишчиташ Травничку хронику, На Дрини ћуприју, Дервиш и смрт, Горски вијенац, Сеобе, па онда мало Дучића и озбиљно простудираш и проанализираш шта су писци хтели да кажу - бићеш једно мало детенце изгубљено у злој земљи СВрбији и нећеш моћи рационално да полемишеш о србијанској политици ...

    Елем ... дечаче, мораш научити да разликујеш КОЛОНИЗАЦИЈУ од ОКУПАЦИЈЕ ... Србија је окупирана, Босна је окупирана, Ирак је окупиран, Авганистан такође, наравно постоје још многи примери окупације из модерне историје ...

    Војводина је КОЛОНИЗОВАНА, више пута, Грчка исто ... затим Турска итд... дакле колонизација подразумева трајно насељавање неке територије становништвом ... Колико ми имамо Талијана данас у Албанији Дакле ... Албанија је БИЛА окупирана од стране Италије а не колонизована (колонизирати је на неком другом језику) ... а Албанци чак и ако су променили име неком месту за време окупације, након исте 100% сам сигуран да би вратили своје називе , тако да ти та прича баш и не пије воду. Ево видиш како су другари шиптари непосредно након окупације јужне Србије врло брзо наденули своје називе градовима или су вратили Турске наметнуте називе: Феризај, Ђакова итд

    ајмо мало на штребање ... батаљуј политику , боље снагу и енергију усмери на природне науке, тако ћеш бар за коју годину дати сигуран допринос друштву, човечанству и нашој лепој земљи С В Р Б И Ј И ....

    На прву лопту сам помислио да си стварно начитан и да знаш пуно тога, али из пар твојих реченица сам схватио да мораш још мноооооого да учиш и да ће нашим лепим и милим плавим Дунавом још много воде да протече док ти стасаш у правог човека ....

    Поздрав срБски (видим да волеш овај наказни придев) сине још славнијег имена, нека ти је са срећом у животу, а нека твојим родитељима Господ Бог опрости, не знају шта раде ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  4. #94

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Pre bih vam preporučio da ukucate Podesta, zato što je to original mog prezimena, a Pocesta je naziv za neko selo u Albaniji,
    Ако је "Подеста" оригинал твог презимена,зашто се онда презиваш "Поцеста" које је,гле чуда, искључиво албанско презиме а које постоји како у републици Албанији,тако и на Косову (за чију независност,гле чуда,ти навијаш кршећи устав републике Србије)?


    Али чак и да ти је оригинал презимена "Подеста",значи да ниси српског порекла,како год окренеш,тако да си лагао у твом блогу.
    Није страшно што ниси српског порекла (а негираш територијални интегритет републике Србије,као њен грађанин,што је кажњиво),већ што лажеш,истовремено делећи другима лекције о моралу (а није ти први пут да лажеш).

    Али ти врло добро знаш да ниси српског порекла,јер сам нашао твој допис на интернету:

    Is my last name italian? - Yahoo! Respuestas

    Citat Rastko kaže:
    Is my last name italian?
    my last name is pocesta, but i think it originates from italian last name podesta. As I have searched for now, podesta was title of the mayor. Can someone tell me something more about my last name... i found a place called pocesta in albania... as I'm from Serbia, "po" means on and "cesta" means road. But as my grandfather (who I never met) is Italian, and has surname "pocesta" (so i have, too), i don't think it is linked with the serbian meaning of the words. I think maybe, it just transformed into "pocesta" by the time, cause podesta, without any meaning, was somewhat strange to citizens here?
    На шта ти је неко одговорио:

    Citat Mejor respuesta kaže:
    In the Italian fixed phone directory (white pages) there are:
    723 PODESTA
    1 POCESTA
    Therefore I conclude that "Podest" (it has an accent that means a stress on the last syllable) is a common last name in Italy, while "Pocesta" is not.
    In addition, "podest" used to mean "mayor", while "pocesta", although may sound Italian, has no meaning in Italian language.
    Али,као што видимо преци су ти се такође презивали "Поцеста" што је често албанско,а не италијанско презиме.

    А кад у претраживачу укуцаш "Поцеста" не добијаш само место у Албанији,већ гомилу албанаца,што је заиста тешко превидети при претраживању,тако да мислим да врло добро знаш шта си.

    Ево међу којом екипом се ти налазиш на фејсбуку:

    Pocesta | Facebook

    Осим ако не претпоставимо да су сви ови албанци такође Италијани пореклом...

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    a Pocesta je naziv za neko selo u Albaniji, zato što je Italija kolonizovala Albaniju pre nekih sedamdesetak godina pa su tako menjali imena gradovima
    Зашто би Италијани мењали називе албанских градова,у називе који пак немају никакво значење на Италијанском?

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    tako su i Albanci bili prisiljavani da menjaju srnejmove u neke italijanske...
    Чиме си несвесно признао шта си...

    Такође фино бараташ знањем албанског:

    L'Infinie vie: март 2010

    Od moje registracije na Krstarici, pa do sada, moji stavovi i mišljenja su se potpuno promenila. Sa konzervativne desnice došao sam do ultra - liberalne centar - levice. Od DS - a do LDP - a. Od Jeremića do Jovanovića. Od "Kosovo je Srbija" do "Bac u kry." To sam ja, Rastko Pocesta.
    Bac u kry на албанском значи "Ујаче завршено је"
    "Ујак" је Адем Јашари.



    Дакле да резимирамо:

    Имамо младог лика са албанским презименом,који даје подршку албанском сепаратизму,који је упознат са албанским језиком и националистичким покличима,велича албанске терористе,негира територијални интегритет земље чији је грађанин,навија за НАТО и САД,који су главни спонзори тог албанског сепаратизма и који су бомбардовали нашу државу због тога,који Косово под албанско/НАТО управом где Срби живе у гетима и свакодневно су злостављани назива "мултикултурним и демократским друштвом".....а који тврди да за себе да је Србин који је уствари пореклом Италијан?

    Какав закључак ми из тога можемо да изведемо?


    П.С

    Поред тога,имам утисак да уопште овде не расправљамо са дотичним Растком,него неким од његових родитеља,који покушавају да га медијски пробију.

  5. #95

    Odgovor: Rastko Pocesta

    jbt ... još će ispasti unuče na Duče ..

    MusAlinijevo

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #96

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Ljudi, oko čega se vi natežete? Kako ne uviđate da je sve ovo ogrooooomna medijska manipulacija. Koga ne mrzi da kopa po netu, može da vidi da je u poslednjih godinu, godinu i po dana ostavio na hiljade poruka na raznim forumima. Mali Rastko je samo na Krstarici od marta 2009. ostavio 3.326 (tri hiljade trista dvadeset i šest) postova!!!

    U njegovom profilu na Social Liberal Forumu piše da je rođen 1974. godine.

    Mlađani Rastko postuje svuda, pa je tako i na "Parapsihopatologiji", gde je član od 23. februara ove godine uspeo da postuje 235 (dvesta trideset pet puta).

    A što je najzanimljive od svega, 27. februara ove godine je na "Forumotionu" postavio pitanje "How do I change date of my or other user's post?" Koji motiv može neko imati da menja vreme postovanja?

    Nije bitno šta misli mali dobri Rastko koji se bori protiv zlih nacista oličenih u Srbima i Rusima. O ukusima se ne raspravlja, reče đavo i sede u koprive. Kao što je believer već primetila, bitno je da je teško izvodljivo, ako ne i nemoguće da je dvanaestogodišnjak išao u školu, jeo, spavao, bavio se sportom, slušao muziku, igrao se sa vršnjacima, išao na rođendane, čitao Harija Potera, gledao filmove, išao na klizanje, vozio rolere i bicikl, visio na telefonu sa drugovima i radio sve ono što radi moja jedanaestogodišnja kćerka, istovoremeno ostavljajući hiljade poruka po forumima, pišući knjige, boreći se za slobodu, pravdu i ulazak u NATO, i to ne samo na srpskom, već i na prilično dobrom engleskom.

    Cela konstrukcija o dečaku blogeru koga jure ekstremni desničari da ga ubiju je toliko šuplja da je to strašno. Da mom detetu neko ozbiljno preti i da znam da mu je život zaista ugrožen, prodao bih sve što imam za tri dana, i četvrtog bih bio na Ognjenoj Zemlji ili na Kamčatki, i nema tog višeg cilja koji bi me naterao da ostanem i rizikujem da ga neko ubije. Ali njegova majka izjavljuje da ne želi da mu stavlja katanac na mozak.

    Koliko ja vidim, to nesretno dete je paravan za nečije političke igre, i nije mi jasno kako neko može da proguta tu priču - od nadrealnog imidža odela sa kravatama, pa do navodnog pisanja knjiga i objavljivanja poruka u sitne sate. Sve u svemu, ako je ovo kukavičje jaje "mladi talenat", onda nam se zaista crno piše.
    Poruku je izmenio Slatibarfast, 29.04.2010 u 23:17 Razlog: sklonjeni linkovi, pominjanje drugih foruma i ostavljanje linkova za iste se smatra reklamom i nije u skladu sa pravilinikom

  7. #97

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Rastko Pocesta,cujem da ti prete neki nacionalisti?Tako sam procitao po novinama a da pojma nisam imao da si clan i ovde na Vojvodina Cafe-u !
    Vidim da su se bas naostrili na tebe i neznam sta da ti kazem nego cuvaj se.
    Bori se za to sto se boris ali razmisli da li je vredno toga.Ja na tvome mestu tako nesto ne bi smeo niti bi imao petlju da reskiram.

  8. #98

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Videla sam ga ...videla sam ga ej, videla sam Rastka
    JuceR na ruzicastoj TV u Gnevniku
    U silver odelcetu...i sve se mislim...jbt...ovaJ clan naseG foruma
    E takoc
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #99

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    ...Имамо младог лика са албанским презименом,који даје подршку албанском сепаратизму,који је упознат са албанским језиком и националистичким покличима,велича албанске терористе,негира територијални интегритет земље чији је грађанин,навија за НАТО и САД,који су главни спонзори тог албанског сепаратизма и који су бомбардовали нашу државу због тога,који Косово под албанско/НАТО управом где Срби живе у гетима и свакодневно су злостављани назива "мултикултурним и демократским друштвом".....а који тврди да за себе да је Србин који је уствари пореклом Италијан?
    Све док се Србија и Срби стављају одмах иза најгорих описних придева, док се тврди да смо геноцидни, да смо прочишћени и оплемењени америчким бомбардовањем, док се спрда са сваким ко се не спрда са КиМ, биће простора на б92 за њега, па био он Србин, шиптар, Микронежанин, небитно, само нек се онанише. Па тако и за нашег ујка Јаше Јашарија малог Растка, љуби га тета Маски.
    Читам и не верујем, фонд за младе таленте малом Ралету не да паре

  10. #100

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    JuceR na ruzicastoj TV u Gnevniku U silver odelcetu ... jbt...ovaJ clan naseG foruma
    i .. šta je pričao?.. jel' bio pristojan?.. da li nas je pominjao...?


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #101

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    i .. šta je pričao?.. jel' bio pristojan?.. da li nas je pominjao...?

    Pojma nemam...bilo mi je utisano. Dok sam pojacala (jer cim sam ga videla na TV odma' sam ga spazila) sve sto sam cula je kako onaj voditelj kaze...
    "Bio je ovo Rastko Pocesta ucenik blablabla..." uz ovakvu facu

    p.s. duza mu je kosa sada nego na onoj slici sa Flikom
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #102

    Odgovor: Rastko Pocesta

    "...Жао ми је дечка ... искрено ... ја моје детињство не бих никада мењао за Кркин сако и кафу са тетама у црном или наташом кандић

    ... песак, бицикла, кофице и лопатице, кликери, сличице, пасуљаре, аутомобиличићи ... дете не знаш шта си пропустио! ... Нека те Господ Бог сачува, кад већ родитељи нису ...!..."

    Reče gospodin "Flekica"

    Nema kume moj šta tu da se puno doda.
    Neko gadan bljuje kroz dečija usta.
    Pi sotono ajd' u vodu!

  13. #103

    Odgovor: Rastko Pocesta

    ja podrzzavam vojvodzanski separatizam.....

    ...a posle chu da podrzzavam banatski separatizam..... ... a onda turinski separatizam... i adski separatizam..... i rashki separatizam... i negotinski, isto..... i slazzem se da i oni onamo dobiju svoju registarsku oznaku da se ne osechaju k'o trinaesto prase....

    ...podrzzavala sam i separatizam gospodze mile od gospodina bozze; a dete mi roka shvabu pre podne i ruse popodne, pa onda nochu bunca o nekom majoru daktajevu....

    eh, tako.


    nego, rale druzze, blamirash se za sve pare zzivota mi. vishe shtete no koristi od toga shto te masha mileusnich voda ko mechku oko cirkuske shatre. aj ti lepo za pojas zadeni pa pochakaj da opa'nu shljive pa onda udri po retorici.

    josh chemo ovom temom da navuchemo bedu na vrat da nam se oni troganglijashi iz spermfronta shetaju po peskichu i lome ljuljashke i klackalice
    & underpaid......

  14. #104

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    nego, rale druzze, blamirash se za sve pare zzivota mi. Vishe shtete no koristi od toga shto te masha mileusnich voda ko mechku oko cirkuske shatre. Aj ti lepo za pojas zadeni pa pochakaj da opa'nu shljive pa onda udri po retorici.
    Не може дете да се бламира, шта оно зна од 12 година.
    Неко га користи, а то је страшно. Ја сам уверен да су Идоли и оном псу одсекли шапе, само да би се правио циркус, хебига, не пале више фашисти, педери, навијачи, Дарко Шарић, ајмо клинца који обожава шиптарску заставу, америчке председнике и не мисли да су жене у Србији најлепше на свету (ко да он зна шта је женско), пса без четири шапе и теле са две главе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #105

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Zdravo Rale - a jesi malko iznervir'o ove cikice i tetice
    I jeste jedan Musa Kesedzija istinski junak i borac protiv Turaka a Marko Kraljevic njihov sluga poslusni... i juce sam ustopirao kamiondziju koji mi rece da su Turci pravi drugovi na drumu za razliku od nasih Srba...a bogami, sve sam vise zabrinut da su amebe zaista dosle na ove prostore pre naseg plemena...NO, to pleme je Moje. Jesu pripadnici tog plemena i brojna goveda koja se na galamu probijaju do politickih pasnjaka...ali, samo je jedna majka i samo jedno mesto na svetu se zove Dom...
    Istorija je mahom krvava: 5 dolara za skalp Indijanca je bio unosan biznis, u Juznoj Americi su Spanci tezak zulum napravili a vrli Zapad se tek pre 100-tinjak godina "odrekao" robovlasnistva i 50-tak kolonijalizma ali samo da bi ih zamenio modernijim metodama...
    Ako ucis politiku, to nije bezrezervna podrska jednoj i zatvaranje vrata dugoj opciji...
    E sad lepo da zagrejes stolicu, popravis ocene - lepo vreme, bice kupanja
    devojke u letnjim haljinama volim

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rastko Nemanjić - Sveti Sava
    Autor Goga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.04.2013, 12:17
  2. Rastko Petrović
    Autor maqa u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.07.2011, 01:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •