Šta biste poručili komšiluku? - Strana 2
Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 172
  1. #16

    Odgovor: Shta bi ste poruchili komshiluku?

    Komsijaaa..stizem..

    Bas vam je zanimljivo..ja nemam ni jednog komsiju, samo virtuelnog..
    Ne, ne zivim na salasu..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #17

    Odgovor: Shta bi ste poruchili komshiluku?

    Sreca moja, ali dovoljno smo daleko jedni od drugih da i ne vidim ih niti oni mene mozda i po nekoliko meseci
    Ipak...
    Porucila bi komsiji s leva da se sok od visanja kuva danju ne nocu, pa ne moram da slusam cepanje drva u pola 12 nocu
    A komsiji iza - da kad njegova deca slusaju turbo folk muziku - ne moram i ja
    A komsiji s desna nista - on je u inostranstvu tokom cele godine


  3. #18

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Jedan komšija u kući ispred,nečujem ga,drugi komšija iza nečujem ih,a oni iznad moje kuće na brdu,oni se uopšte nečuju,nemam problema sa njima,nikad se nejavljaju za sada(na groblju su)

    Tako da mi je lepo e to je prednost življenja u nedođiji.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  4. #19

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Eh kad bi samo znali koliko sam ljuta na njih

    Komsinica preko puta ulice redovno cisti istu, djubre stavlja pod moj prozor .......mnogo voli da je vredna pa kad pere dvoriste opere i ulicu, opet meni djubre kroz prozor... treba da je uhvatim za rucicu i pokazem gde je kontejner

    Komsinica do nje ima psa, ne cisti dvoriste nego ga pere i govna od njenog ljubimca su na ulici.......... uzmi zeno metlu u ruke

    Komsija sa moje leve strane - uzas, svakog vikenda burgija, lupa, struze i slusa muziku do daske u 7 ujutru .....................

    Komsinica sa moje desne strane - horor, majka i cerka, prljuse, smrdljuse, bezis od njih u luku nisu cule za sapun i vodu a tek sto se biju, svadjaju
    Toliko za sada...........

  5. #20

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Ja imam skup nekih baba koje vise gledaju u tudju nego u svoju avliju.
    Tako da bi moja poruka bila, *Manje gledajte preko terasa gde ko ide,sta ko radi,ko sa kim pije kafu i manje ogovarajte.*
    Bolje strikajte unucima kape i salove za zimu i tako je strikano ove zime bilo u trendu.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #21

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Nemam zamjerki stoga - susjedi, ostanite ovakvi kakvi jeste!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Jedino oni meni mogu da poruce da nisam normalna,jer se sva deca iz susedne tri ulice skupe kod mene cim se smrkne,pa igraju zmurke uz svu onu vrisku,ciku i trcanje koje ide uz tu igru,a ja naravno igram s njima .Izvire oni kroz prozor,da im ...mamu maminu...al kad vide mene,brzo se prozori zatvaraju

    Tako da...drage moje komsije,nema vas na svet.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  8. #23

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Lupajte,pevajte,igrajte,razbiajte flase,smejte se,uzdisite,stenjite,budite sto glasniji.Samo nemojte od mene zahtevati postovanje kucnog reda.Ne postujem nikakav red,termine,zakone.Cak ih sa zadovolstvom krsim.
    Ocekujte da vas uvek za sve razumem,jedino me nemojte disciplinovati.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  9. #24

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Man'te me, nisam tip koji se komšija. Ne zovite me na kafu, ne pokušavajte da se družite jer za vas nisam druželjubiv tip. Ono malo divana što imamo po hodnicima i liftovima je sasvim dovoljno.
    Slobodno mi pozvonite na vrata da pozajmite luk, krompir, toalet papir, jaja ili šta vam već nedostaje, ali mi se nemojte išćuđavati ako nešto od toga nemam. Nemam, pa šta. Nemate ni vi, ali ste vi na mojim vratima, a ne ja na vašim. A ja sam već naučila da o takvim momentima ne pričam mami jer tada dobijem žestoku paljbu "zar te nije sramota što nemaš", neće mi više mater ufuravati u stan ravno sa pijace nasamarena kao magarac (sa trostrukim količinama bakaluka da se slučajno ne sramotim kada mi komšije nešto nemaju).
    Što se mene tiče, pravite žurke kad god vam se prohte (ovo se pogotovo odnosi na one sa kojima delim muzički ukus). Lumpujte, urlajte, razbijajte po svojim kućama sve što vam se nađe pod rukom, ali ne pokušavajte (opet) da po ulazu zakuvavate šutku, ovog puta neću čekati da (se) porazbijate dok ne pozovem muriju.
    Ja jako volim vesela raspevana društva, ali malo šarajte po repertoaru, Mama Taranta i Tata Kukunka koju ste mi onomad zapevali sat i po bez prestanka (i bez sluha) će vam naredni put baciti bombu baš negde u fortisimu.
    Nadrkanog komšiju koji je gariša sa murijom svaki put kada ovi veseljaci prave žurke bih molila da za vreme održavanja istih nigde ne putuje. Lepše je njega smatrati partibrejkerom i nadrkanim stvorem koji ne razume mlade nego se ti baviti istim neprijatnim poslovima.
    E, a sada malo o higijeničarima.
    Ove sa slabom petljom bih zamolila da se nekako iskontrolišu do stana jer mi zapišani lift i nije neka dobrodošlica priliko vraćanja sa posla. Pogodovo one koji očigledno imaju dobru zapreminu rezervoara, pa mogu čak i da potope lift.
    A komšinici koja nam redovno ostavlja kesu sa smećem u liftu, ispod poštanskih sandučića ili na ulaznim vratima od zgrade poručujem isto što joj komšija sa prvog ostavlja kao obaveštenje i ovom prilikom ću i parafrazirati isti tekst:
    Komšinice, seljančuro jedna, ne znam ko si i odakle si došla ovde, ali ako si ti odrasla na deponiji, mi nismo. Niko nije dužan da nosi tvoje prljave uloške, poluprazna pakovanja jogurta, sardine, flaše i opuške koje ti ostavljaš gde stigneš do kontejnera. Ako ne znaš, to su one sive kutije na točkićima iz kojih vire kese i koje smrde, a na koje možeš naleteti kad izađeš iz ulaza na 50 metara levo, desno ili pravo.
    I budem li još jednom našao tvoje smeće negde po ulazu, neće me mrzeti da postavim video nadzor i utvrdim u kom stanu živiš. A tada ću ti se israti ispred istog.
    Komšija taj i taj, stan taj i taj
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #25

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Ni ja ne mogu da se pozalim.
    U ulazu uglavnom vlada atmosfera 'gledanja svoja posla" i ako je neko i bio sklon necem drugom najverovatnije je svoju sklonost suzbio videvsi da se ovde uglavnom svako o sebi zabavio i da ne bi imao sagovornika u bavljenju nekim drugim.
    Neki moji gosti iz unutarnjosti nas nazvase otudjenicima ali meni tako bas i odgovara.
    Taj obicaj doduse sporadicno narusi PKS ali s obzirom na njegovu azurnost u vodjenju tog naseg zajednickog domacinstva, vrlo mu je oprostivo ono prethodno.

    Moram da pomenem komsinicu preko puta i rahmetli joj supruga u jednoj epizodi od pre 15tak godina..
    On je bio onako jedan dobrocudan chichica i koliko god puta da ga sretnete u ulazu u toku dana isla bi pesmica: "Dobar dan komsinice, kako ste komsinice, kako je komsija?" Ako se sretnete za pet minuta ide ista pesmica i tako mesecima..
    Sledeca situacija se odvijala u ono najgadnije doba.. Moj brat je cesto bio pozivan, odsluzivao pa ponovo bio pozivan i u jednom momentu, svativsi da se oBrana drage nam domaje bar u nasoj ulici svodi uglavnom na njega, resi da se oglusi na pozive, proganjanja, nocna lupanja na vrata i sve sto se radilo u to vreme..
    Pritaji se jedno vreme na nekom drugom mestu, a ja ostanem ovde da otvaram tim uglavnom nocnim rotacionim posetama.
    Tako jednom, otvorim ja dvojici i taman pocnem da objasnjavam kako tu sama zivim, kako taj koga traze odavno ne navraca, kako je eto bas pre neki mesec prebio roditelje i ne javlja se nikom od vamilije i najiskrenije sumnjam da je odselio na, dozvolite, fidzi.. Uglavnom.. Ne znam gde je, ne znam kad ce doci i nema potrebe da dolazite i sutra veche.
    Dok ja to pricam.. Otvaraju se vrata od stana preko puta i cujem poznate tonove.."Dobar dan komsinice, kako ste komshinice.. " Prebledelo ocekujem kraj pesmice, medjutim..
    Komsinica shvativsi situaciju u delicu milisekunde upucuje takav mun u rebra svom suprugu da mu ono..:"Kako je komsija" ostaje zauvek zaglavljeno u grlu i nikad vise ne izgovoreno..
    Dobar je bio osecaj bio videti podrsku u tim vremenima i situacijama..
    Uskoro se selim i bice mi zao sto napustam ovakvo okruzenje, o novom cu da javim kad ga bolje upoznam.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #26

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Porucila im ja bila direkT u face pre (sada vec skoro) 9 godina...
    Razbolela mi se mama. Zivela je sama i jedino je mene imala kao pomoc.
    A ja imala malo dete od godinu dana i muza. Sreca te smo ziveli 2 ulice dalje.
    Moj dan je izgledao ovako: Ujutro ispratim muza na posao, namirim klinca (sisanje, pelene i takoto), pokupim ga u kolica i pravac kod mame. Onda SAMA vuglim i dete i kolica na 4. sprat (nikada ni jedan komsija se nije ponudio da mi pomogne oko toga) i ceo dan oko mame i deteta. Desavalo se da nesto pomazem mami (bila je vezana za krevet) a dete mi iz kuJne istrcava sa velikim nozem. Onda kada se muz vracao s' posla, odem kuci, rucamo..skuvam za sutradan i uvece uspavam klinca i pravac mama (tu sam spavala)...i tako svaki dan...
    Za svih tih osam meseci koliko je ona bila bolesna...ni jedan od komsija nije pozvonio na vrata i pitao kako je, treba li neka pomoc (u ulazu su 4 med. sestre a ja mami davala inekcije...obucila me hitna da ne bi svaki cas dolazili).
    Tada mi mama rekla "L. kada se desi to...ne zelim ni jednog od komsije na sa'ranu".
    Tako je i bilo.
    Umrla mama...i poceli da pristizu "tuznih" faca puni saucesca
    Trt mrt...i cuveno pitanje (posto nisam stavljala one citulje na vrata i ulaz, niti sam dala u novine...ne 'ebem ja te protokole)...
    "Kada je sahrana?"
    "Sta vas se tice kada je?"
    "Pa znas, red je..komsiluk smo pa da je ispratimo"
    "Ajdeeee...a gde ste bili dok je bila ziva...ae sada ish, ish, ish...mamina zelja je bila da niko od vas se ne zadesi tamo"
    Jedna se naljutila (ona sto lupa snicle bez krpe) i rekla da ce ona ipak doci.
    Rekoh..ma vazi, ali ako Vas vidim, najuricu Vas odande...
    Od tada slovim za "osobenjaka sa poslednjeg sprata"...i bolje je tako
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #27

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Sinoć, kad je krenulo uobičajeno kukurikanje komšijskog petla setih se da sam zaboravila da nakuckam jednu poruku mom omiljenom komšiji:
    ''Komšo, kad budem skuvala petalsku supu od tog tvog nakinđurenog, šarenog pevača, ima da svane celom šoru !!!''

  13. #28

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Podseti me dana Suncica
    E njih cekam da se usele pa da im porucujem...



    Na tik su od mene...
    Mada...vec znam unapred sta cu im porucivati...
    ...komsija, nemo' da mi buljis u stan...
    ...komsija, zbog tebe moram na +40 da obucem sorc i majicu...
    ...komsija, gledaj u svoju zenu ...ne u mene...

    Ili cu da kupim zavese
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #29

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    "Komsija pocivaj u miru i neka ti je laka zemlja"
    Juce je preminuo jedan komsija. Bolovao od Parkinsonove bolesti i u poslednje vreme se jedva kretao...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #30

    Odgovor: Shta biste poruchili komshiluku?

    Ja ni ne znam ko su mi komsije. Nema zive duse na ulici. Ljudi izlaze jedino kad moraju da izlopataju sneg ispred kuce, a i tad su zamotani u saleve k'o mudzahedini, tako da ne znam ni ko su ni sta su. Ne progovaraju...samo uzdisu kad se umore.

    Prekoputa moje kuce - staracki dom.
    Sta bih im porucila..?
    Ne daj se generacijo!

Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li biste se vratili?
    Autor Muckota u forumu Dijaspora
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:00
  2. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  3. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  4. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02
  5. Šta biste menjale na sebi?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 23.02.2010, 01:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •