Alkoholizam u porodici - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 79
  1. #61
    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ovde niko bas nije kompetentan da daje savete osim mozda Vrsca14..

    Ne znam kakav je tvoj odnos sa njom, ali u svakom slucaju treba joj pomoc strucnog lica. Ako je takva oduvek, da li je pokusavala da se leci ranije?
    starsice jel tebi neko u porodici alkoholicar?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Da ode negde na lečenje?
    bila je vec, ali se opet vratila na isto ti imas neki slican problem?
    Poruku je izmenio NSdjanka, 21.05.2009 u 18:48 Razlog: uzastopni postovi

  2. #62

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Ima one neke ampulice (ili kako se vec zovu) sto se alkoholicarima "ugradjuju" ispod koze i dok je to tu, ne smeju da piju...imao to muz od mamine koleginice...mada on je nasao "caku"..isceprkao bi to nozicem, izvadio ampulicu, napio bi se..i kada bi se otreznio...vratio nazad..

    A ima i u apotekama, videh, nesto kao caj protiv alkoholizma...

    Naravno, nista od toga, ako ona ne uvidja svoj problem i ne zeli da saradjuje...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #63

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat skrozzz ocajna kaže: Pogledaj poruku
    bila je vec, ali se opet vratila na isto ti imas neki slican problem?
    ne,nego mi je to zvučalo nekako najlogičnije

    Neću više da savetujem,pošto nemam pametno ništa drugo da kažem po ovom pitanju,cimni ovaj nik vršac14,pa vidi šta će da ti kaže,čovek je očigledno upućen...ako radi to što tvrdi da radi,mada po meni bi trebala da ide kod psihologa,psihijatra,nečeg sličnog i da se ponovo leči,ipak tu nešto ne štima,dok pije toliko...

  4. #64

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat skrozzz ocajna kaže: Pogledaj poruku
    starsice jel tebi neko u porodici alkoholicar?
    Ne, niko, na svu srecu, samo zelim da pomognem, ali ne znam kako. Zaista mislim da je najbolje resenje da poseti neko strucno lice, a ako je veoma strasno i ako zlostavlja tebe ili baku i deku, mislim da bi joj bolje bilo negde gde bi mogli da brinu o njoj. Ne shvati me pogresno, da ne mislis da ja mislim da ti je majka za instituciju, ali pomoc koju bi tamo mogla da nadje nije zanemarljiva.
    Poruku je izmenio starsica, 21.05.2009 u 19:16 Razlog: 'ladno sam joj rekla da joj je keva za ludnicu :celepenka: curka..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #65

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    @ skrozz ocajna
    Mislim da bi bilo dobro da se obratiš najbližem centru za socijalni rad. Tamo postoji tim stručnjaka koji ti može pomoći da pronađeš najbolje rešenje. Ovako nećeš naći pomoć...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #66

    02 Alkoholizam u porodici

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Verujem, svi smo patili na neke svoje nacine iz razlicitih razloga..Drago mi je sto se razumemo.
    naravno drago je i meni sto sam nasla vas, vi ste mi uteha! imamo jedni druge

    Citat rasdej kaže: Pogledaj poruku
    Razumem taj osecaj. A eto, neko ce reci: "Bolje da ih nemam, nego da se mucim sa roditeljima koji se ne trezne.". Sve zavisi kroz kakvo je iskustvo ko prosao.
    u potpunosti se slazem, ja sam prosla kroz takvo iskustvo msm i dalje prolazim da ne zelim da je imam,.....
    Poruku je izmenio Mish, 22.05.2009 u 13:04 Razlog: spojene uzastopne poruke

  7. #67

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat skrozzz ocajna kaže: Pogledaj poruku
    u potpunosti se slazem, ja sam prosla kroz takvo iskustvo msm i dalje prolazim da ne zelim da je imam,.....
    Ako razmisljas na ovaj nacin i isto pokazujes i iskazujes pred majkom, time joj uopste ne pomazes nego odmazes...jer...alkoholicari cuganjem beze od stvarnosti i ako joj je u RL stavljeno do znanja da je nepozeljna, nepodobna i statijaznam sve, naravno da ce da se usljoka i da je boli uvo za sve sta se desava oko nje. Da ne dodje do zabune, ne mislim da si ti deo njenog problema, ali zasto dolivati ulje na vatru?
    Bas naprotiv...trebalo bi da joj govoris da ti je potrebna i da ce tvoj zivot imati vise smisla ako je i ona deo njega...i tako te psiholoske fore.


    U mojoj uzoj i siroj familiji ima i bilo je alkoholicara za ceo fudbalski tim sa sve rezervnim igracima. I svaki put kad je dolazilo do situacije da im olupam flasu o glavu, samo je postajalo jos gore.

    Svako od nas ima neku svoju tuznu pricu, a da li ce da se zavrsi tuzno ili ce se desiti hepi end, zavisi prvo od nas samih...za pocetak, nemoj da podjes njenim stopama...i to je jedino pametno sto mogu da predlozim.
    I naravno drzim fige da se izvuce

  8. #68

    Alkoholizam u porodici

    @_baba_
    hvala baba ja joj uvek pomazem ali bas u svemu, uzasno se trudim njoj dune da joj donesem cigare u drugi kraj grada ja odem, nije mi problem, ali ona mene ne vidi gleda valjda samu sebe ne znam...al stvarno sve uradim sto ona hoce, i mislim da iz straha ili iz cega vec jednostavno ne mogu da dreknem na nju jer je mnooooooooogooo gadna kad se napije......i ja zivim s tim vec 17 god e baba,baba, poz te i kazi mi nesto o svojoj situaciji utesi me..

    Citat vrsac14 kaže: Pogledaj poruku
    Zablude u vezi alkoholizma su:

    Alkoholičar je samo onaj ko popije velike količine alkoholnih pića i uvek se opija.

    Alkoholičar pije svakodnevno jer ne može da živi bez pića.

    Alkoholičar je samo onaj ko mnogo troši na piće, i time dovodi sebe i svoju porodicu u stanje materijalne bede.
    vrsac14 svi su mu rekli da ti se obratim jer izgleda da imamo slican problem, ja imam sa kevom, ovo da pije svakodnevno na neki nacin jeste tacno da ne moze da zivi bez toga...samo sebi to ne priznaju, pazi ona je bila na lecenju i opet pocela ali je pricala 'ja to mogu da kontrolisem ja pijem iz dosade ....bla bla bla onda kad je pocela od skoro da pije dnevno 2l vina ja sam joj rekla da ima mene da se ne truje tako, bla bla i ona meni kaze znam moram da pocnem da se skidam,,,, e sad zasto toliko lazu sami sebe? gde je tu logika? '

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    @ skrozz ocajna
    Mislim da bi bilo dobro da se obratiš najbližem centru za socijalni rad. Tamo postoji tim stručnjaka koji ti može pomoći da pronađeš najbolje rešenje. Ovako nećeš naći pomoć...
    pazi ovako nemam vremena kad nisam u skoli po ceo dan sam sa njom, ne znam....a ne znam ni gde je to, ali se na neki nacin i plasim nje sta bi mi uradila kad bi saznala za to, znam da ovde necu naci resenje ali mi je bar malo lakse....jbg u svakom slucaju hvala ti.....

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ne, niko, na svu srecu, samo zelim da pomognem, ali ne znam kako. Zaista mislim da je najbolje resenje da poseti neko strucno lice, a ako je veoma strasno i ako zlostavlja tebe ili baku i deku, mislim da bi joj bolje bilo negde gde bi mogli da brinu o njoj. Ne shvati me pogresno, da ne mislis da ja mislim da ti je majka za instituciju, ali pomoc koju bi tamo mogla da nadje nije zanemarljiva.
    deo 'LADNO SAM JOJ REKLA DA JOJ JE KEVA ZA LUDNICU 'CURKA.....CEMU TO?
    Poruku je izmenio Mish, 22.05.2009 u 13:08 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  9. #69

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat skrozzz ocajna kaže: Pogledaj poruku
    pazi ovako nemam vremena kad nisam u skoli po ceo dan sam sa njom, ne znam....a ne znam ni gde je to, ali se na neki nacin i plasim nje sta bi mi uradila kad bi saznala za to, znam da ovde necu naci resenje ali mi je bar malo lakse....jbg u svakom slucaju hvala ti.....
    Izvini, ali ovo nije rešenje. Nađi vremena. Više ćeš i majci i sebi pomoći ako nađeš kompetentnu osobu koja obema može pomoći nego da trčkaš po cigare ili neznamtinijašta dok ti se majka utapa u alkohol.
    Najpre prihvati ti da je alkoholizam bolest. Bolest koju ne možeš ti lečiti, ali možeš biti velika podrška u procesu lečenja.
    Dakle, umesto da odeš po cigare majci, ti se spakuj pa nađi a)njenog lekara koji je vodio terapiju kada se skidala prethodni put b)centar za socijalni rad c)centar za bolesti zavisnosti,....
    U krajnjem slučaju, obrati se psihologu u školi. Možda te on uputi na pravu adresu. A pri tom, od psihologa bi i ti trebala da imaš pomoć i podršku.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #70

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat skrozzz ocajna kaže: Pogledaj poruku
    pazi ovako nemam vremena kad nisam u skoli po ceo dan sam sa njom, ne znam...
    Nađi vremena jer tvoj život ne treba i ne sme da izgleda ovako... Tvoja majka i njeni roditelji treba o tebi da vode računa, a ne ti o njima... Oni treba tebe da štite, a ne obrnuto... Ti si dete i treba da ti pripada sve ono što pripada i drugim mladim ljudima tvojih godina- izlasci, drugarice, dečaci, bezbrižnost, ljubav... Preteško breme si navalila na svoja pleća. To je problem s kojim ne umeš da se nosiš. Raspitaj se, obrati se nekom na koga možeš da računaš i svakako se obrati za pomoć nekome za koga pouzdano znaš da je stručan za tako nešto. Nemoj dozvoliti da te tako ozbiljna stvar kakva je alkoholizam, povuče sa sobom na dno. Osvesti se devojčice i priznaj sebi da sama ne možeš ništa. Ostavi se saveta sa Interneta i otiđi u najbliži Dom zdravlja, tamo ćeš dobiti informacije iz prve ruke... I ne plaši se... Ono čega treba da se plašiš uz to već živiš...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #71

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat skrozzz ocajna kaže: Pogledaj poruku
    @_baba_
    hvala baba ja joj uvek pomazem ali bas u svemu, uzasno se trudim njoj dune da joj donesem cigare u drugi kraj grada ja odem, nije mi problem, ali ona mene ne vidi gleda valjda samu sebe ne znam...al stvarno sve uradim sto ona hoce, i mislim da iz straha ili iz cega vec jednostavno ne mogu da dreknem na nju jer je mnooooooooogooo gadna kad se napije......i ja zivim s tim vec 17 god e baba,baba, poz te i kazi mi nesto o svojoj situaciji utesi me..
    Ja zaista ne mogu da te utesim. Ne zato sto necu, nego zato sto mislim da nisam kompetentna. Postoje SOS telefoni za takve slucajeve...nazovi, raspitaj se...neka te upute kome da se obratis...
    I druga stvar...nisam bas sasvim sigurna da ce te utesiti ako ti kazem da je moj tata umro pre 3 nedelje, da je prethodnu godinu proveo u strasnim bolovima, da je nestajao pred nasim ocima...a ipak, nakon poslednje operacije je rekao da jedva ceka da izadje iz bolnice i ode sa drustvom u kafanu na pivo.
    Tako da... nemoj govoriti da bi vise volela da nemas takvu majku, jer mog caleta vise nema...a volela bih da je i dalje tu...pa makar i sa tom jebenom flasom u ruci.

  12. #72

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    @BABA, pazi radi se o tome da ja nisam dovoljno jaka za tako nesto....ja oca nemam od svoje 6.god u potpunosti sam ostavljena njoj koj je zivela sa drugim covekom koji je takodje bio alkoholicar, i nisu se treznili dok su se baba i deda brinuli o meni.......jednostavno tako prodje i po mesec dana da mi se ne javi...sada pokusava sve to da nadoknadi tako sto me gusi i hoce da ja izlazim sa njom.....a ja nju ne bi ni do coska povela sa tom njenom usranom demencijom....


    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Nađi vremena jer tvoj život ne treba i ne sme da izgleda ovako... Tvoja majka i njeni roditelji treba o tebi da vode računa, a ne ti o njima... Oni treba tebe da štite, a ne obrnuto... Ti si dete i treba da ti pripada sve ono što pripada i drugim mladim ljudima tvojih godina- izlasci, drugarice, dečaci, bezbrižnost, ljubav... Preteško breme si navalila na svoja pleća. To je problem s kojim ne umeš da se nosiš. Raspitaj se, obrati se nekom na koga možeš da računaš i svakako se obrati za pomoć nekome za koga pouzdano znaš da je stručan za tako nešto. Nemoj dozvoliti da te tako ozbiljna stvar kakva je alkoholizam, povuče sa sobom na dno. Osvesti se devojčice i priznaj sebi da sama ne možeš ništa. Ostavi se saveta sa Interneta i otiđi u najbliži Dom zdravlja, tamo ćeš dobiti informacije iz prve ruke... I ne plaši se... Ono čega treba da se plašiš uz to već živiš...

    NSdjanko, hvala ti, mislim da ovim sto si rekla da sa strahom vec zivim si potpuno ubola pojam price.jeste, zivim u strahu svaki dan, ne znam dokle vise....zelim samo da znam kada ce sve ovo da prestane, kada cu se probuditi a da ceo jedan dan prodje i meni srce ne preskoci 20 outa zbog nje. a to da odem u centar za socijalni rad,ne znam sta njoj da kazem, ako im se ja obratim , da li se oni odmah nakon toga obracaju i njoj?
    Poruku je izmenio NSdjanka, 23.05.2009 u 15:01 Razlog: uzastopni postovi

  13. #73

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    @ocajna, vidim da su tvoja i moja životna priča u delu u kom si je podelila s nama gotovo identične. Situacija je u nečemu i drugačija, jer su se moji problemi završili spontano, čvrstom odlukom moje majke, i to mesecima nakon što sam ja digao ruke od svega i otišao .... što nije moj savet za tvoju situaciju.

    Ono što mogu da ti savetujem je da skupiš hrabrost i potražiš stručnu pomoć, možda najbolje kod istih ljudi koji su tvojoj majci pomogli prethodni put. Učini to, jer time ne rešavaš samo problem voljenog bića, već i svoj. Ono što sada učiniš, odrediće tvoj život, za ceo život.

    Ne kloni duhom, to je možda najgore što možeš učiniti. Znam da je to lakše reći nego učiniti, ali pronađi snagu u sebi, imaš je.

    Samo hrabro, želim ti svu sreću

  14. #74

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    @ocajna, vidim da su tvoja i moja životna priča u delu u kom si je podelila s nama gotovo identične. Situacija je u nečemu i drugačija, jer su se moji problemi završili spontano, čvrstom odlukom moje majke, i to mesecima nakon što sam ja digao ruke od svega i otišao .... što nije moj savet za tvoju situaciju.

    Ono što mogu da ti savetujem je da skupiš hrabrost i potražiš stručnu pomoć, možda najbolje kod istih ljudi koji su tvojoj majci pomogli prethodni put. Učini to, jer time ne rešavaš samo problem voljenog bića, već i svoj. Ono što sada učiniš, odrediće tvoj život, za ceo život.

    Ne kloni duhom, to je možda najgore što možeš učiniti. Znam da je to lakše reći nego učiniti, ali pronađi snagu u sebi, imaš je.

    Samo hrabro, želim ti svu sreću
    morpheo ne znam sta da radim pretpostavljam da ti nikome od ortaka ili ortakinja nisi pricao o tome....najgore je kad drzis u sebi.... a ona mene povredjuje mnogo....kazi mi kako je izgledalo to sa tobom kako si ti to podnosio..? puno pozdrava i hvala ti...

  15. #75

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat skrozzz ocajna kaže: Pogledaj poruku
    ... a to da odem u centar za socijalni rad,ne znam sta njoj da kazem, ako im se ja obratim , da li se oni odmah nakon toga obracaju i njoj?
    Dogovorićete se.

    Nebitno odakle si, okreni neki od ovih brojeva beogradskog centra i objasni problem pa će ti tačno reći kako i šta da uradiš, a da bude što manje traumatično za sve vas.

    2650-329, 2650-093, 2650-542

    ili

    2650-258, 2650-936

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je u Vašoj porodici "glava" kuće?
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 18.08.2017, 20:28
  2. Nasilje u porodici
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 07.08.2012, 23:58
  3. Olakšice za treće i četvrto dete u porodici
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.02.2010, 18:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •