Alkoholizam u porodici - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 79
  1. #16

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Mom najboljem prijatelju iz detinjstva je otac bio alkoholičar. Više puta lečen, nikad izlečen, završio je svoj život upravo tamo gde ga je i provodio - u birtiji. Sećam se druga koji je u osmoj godini proveravao da li ga je otac slagao da više neće piti i tražio (i pronalazio) sakrivene po kući i dvorištu. S obzirom da mu je otac radio kao nastavnik u našoj školi, svi su znali i pričali, a on je morao da istrpi svaki podsmešljiv ili sažaljiv pogled drugova ili nastavnika. Njegove sramote što on i njegovi najbliži drugari dižu njegovog oca koji je toliko pijan da pada po ulici. I njegovu pomirenost sa činjenicom da je oca smrt zatekla upravo tamo gde je i živeo život - u birtiji, u društvu čaše i prijatelja po čaši. I njegove tuge što je zaboravio da u očev posmrtni sanduk stavi flašu rakije.
    Ne, njegov otac nije bio loš čovek niti nasilan, ali stavio je jedno teško breme svom sinu, senka toga ga prati od detinjstva, i verovatno će ga pratiti do kraja života.
    S druge strane, znam i za opasnost od latentnog alkoholizma. Ne znam da li ste se susreli sa osobom koja je retko pijana, uvek u granicama (za svet) kontrolisanog ponašanja, ali i uvek sa 0,8 promila alkohola u krvi. Porodica ovakvih ljudi uglavnom prećutkuje to da je uvek u strepnji da im ukućanin ne pređe tu granicu, ne napije se i napravi ršum. To se zove teror zavisnosti.
    Ipak, verujem da ko hoće i ko ima podršku u porodici, ovu bolest može (naravno uz stručnu pomoć) da zaleči. A kažu da je prvi korak upravo da zavisnik i porodica postanu svesni i priznaju postojanje zavisnosti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    prvo sto se sjecam u zivotu je scena u kojoj moj otac pijan do besvjesti davi moju majku.bilo mi je mozda 3-4 godine.to ti se ureze u sjecanje kao nozem.te su scene bile na dnevnom rasporedu cijelo moje djetinjstvo sve dok u 13 godini nisam izgubila majku pa uskoro poslije toga i oca.danas kada sam i sama roditelj cesto razmisljam o tome i pitam se sto je mog oca natjeralo na to da toliko pije? drustvo? okruzenje? ne znam. mrzila sam ga cijelog zivota za sve ono sto nam je ucinio ipak sam mu na njegovom grobu oprostila. znam samo jedno a to je da svome sinu nikada necu priustiti takav zivot.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  3. #18

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Akoholizam, bolest na drugom mestu odmah posle narkomanije. Strasna bolest, od koje trpi drustvo, porodica i pojedinac koji je to. A alkoholicar zivi u svom svetu gde su parametri normalnosti totalno izobliceni. Najvazniji momenat je u putu ka izlecenju od alkoholizma, da se osoba osvesti, vrati u stvarnost bez alkohola, i takav svet realnosti vidi i razume, pa tek onda krene ka izlecenju.

  4. #19

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Na zalost kod mene alkohol je uvek bio prisutan,od detinjstva pa nadalje,nije to dobro nikome,ni samom osobom ko pije,a ni oklini gde zivi,porodica,drustvo,posao,sve moze upropastiti,jer jako tesko se odviknu,mnogi ni ne pokusaju,ja ne pijem,i iskreno da vam kazem,ne mogu da budem ni blizu nekoga ko pije,makar jednu casu slabog vina,odma se osecam lose,i moram da bezim,da znam to mi je zbog sto sam dozivela u detinjstvu,nije bilo prijatno.
    No me toques

  5. #20

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Alkohol je zaista veliki porok.

    Imam prijateljicu ciji je muz stalno u drustvu sa casicom,ne kaze da je pijan stalno ali neprodje ni dan da nepopije po nekoliko komada zestine, a i da se napije.
    Jedini problem je u tome sto on ne priznaje da je postao alkoholicar...

    Mislim da je takvim osobama tesko pomoci pošto same sebe ubedjuju da to nije istina.
    A to sto porodica pati to njih nije briga,cak sta vise umeju da optuzuju osobe pored sebe da su one krive za njihov porok.

    Nimalo lak problem,mada s to kod nas jos ne priznaje,puno mladog sveta konzumira alkohol...
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  6. #21

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Otac moje najbolje drugarice iz detinjstva bio je alkoholičar, nasilnik, jedan potpuni idiot koji je maltretirao i ženu i svo troje dece i svoje roditelje. Katastrofa. Kad bi se napio - a to se dešavalo bar jednom nedeljno, pištolj bi stavio na sred stola, decu postrojio uz zid i pretio kako će ih pobiti zato što im je majka kurva...
    Ja sam odrastala bez oca, ali nikada, nikada nisam poželela da imam takvog oca, jer to i nije otac. To je zločinac koji je trebalo da završi na doživotnoj robiji.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  7. #22

    Alkoholizam u porodici

    Jao zaista ovo moze biti ko ziva rana...
    Nikad nisam pila alkohol i nikad se nisam napila...Zaista u zivot ne bih mogla ziveti sa alkoholicarom...Jednostavno za tako nesto ne bih bila dovoljno hrabra...

  8. #23

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    ...ja imam taj problem u porodici...i zaista moraš biti psihički veoma jak da ne dozvoliš da utiče i na tvoj život...ne možeš da ne osetiš, ali moraš biti jak da živiš normalno uprkos tome...i da naučiš na tuđoj grešci, svojoj porodici da ne napraviš isto zlo...

  9. #24

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    hm...
    moj deda po majci je alkoholichar...
    ali nemamo nikakvih problema sa njim.
    nikog ne dira, pije za svoj grosh....
    stvarno nije problematichan.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #25

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Teško je odlučiti dali kontrolisati , braniti, odvraćati osobu koja je alkoholičar. Praksa je pokazala da ljudima kojima se brani alkohol još većom žestinom nastavljaju da piju. Često je spasonosna neka teža povreda, kada alkoholičar mora u bolnicu, tada zbog nemogućnosti konzumiranja alkohola i zbog povrede doživljava delirijum alkoholis tremens (alkoholno ludilo). Polovina tih ljudi prestaje da pije po izlasku iz bolnice, i najčešće su trajni apsinenti.
    Ima još jedan zanimljiv podatak, kod mene u firmi (NAVIP), ima izobilje pića, i nije zabranjeno piti, ali je zabranjeno opijanje.Godinama nemamo nijednog alkoholičara, i skoro dve trećine ljudi uopšte ne pije, pune su nam oči pića, i znamo da nemože da nestane!

  11. #26

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Da kucnem o drvo, niko mi u porodici nije alkos, a da jeste uzassss-dobio bi Jednostavno to je naj-najgori porok od svih (u rangu sa teskim drogama)-ne samo tom alkoholicaru da smeta, vec smeta obicno i ostalima u porodici,ali i sire. Manite se alkohola bavite se sportom. Manite se bodenja u venu, bodite se u krevetu.
    ...................

  12. #27

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Ja imam alkoholicara u porodici. To je moj otac. Pije otkad znam za sebe. A poceo je dok sam jos bila u stomaku moje mame. To je tako grozno kada ga vidim pijanog.

    Nemam nijednu lepu uspomenu iz detinjstva na njega. Samo ruzne, koje i ne bih bas da opisujem. Cesto sam, kada bi on kasno dosao kuci a znala sam da je uvek bio posteno nacugan, gasila svetlo u sobi, i pravila se da spavam, da ne bi poceo sa pricama da sam ovakva i onakva.

    Nemam bas hrabrosti da pricam sa njim o tome. I moja maceha je pokusavala, ali ne ide. On ne slusa nikoga. Ali uprkos svemu, ja volim mog tatu, i mogu samo da se nadam da mu se nece nista desiti.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  13. #28

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Alkoholizam je možda najgora stvar koja se može dogoditi nekoj porodici, i zbog toga sam srećan što u mojoj kući nema alkoholičara. Moj deda je bio alkoholičar i moj otac je na teži način naučio koliko je to stresno iskustvo, i rešio da on nikada neće činiti takvu torturu nad svojom decom.

    Međutim ono što me najviše zbunjuje je kada deca alkoholičara, i pored silnih problema u detinjstvu, i sami postaju alkoholičari. Znam za primer kada je sin hteo da tuče svoga oca zbog toga što ovaj dolazi kući pijan (ne znam da li ga je ikada tukao), a kada on negde ode, napije se da ne zna za sebe. Svaki komentar je suvišan.

    Međutim, postoji i slučaj kada se na žurkama i veseljima popije kako bi se neko oslobodio i opustio, ne znajući da se oni tako samo još više zarobljavaju u kandžama alkoholizma. I sutradan imaju običaj da kažu kako je žurka bila odlična, da su se napili i ničega se ne sećaju. Ako je to cilj dobrog provoda onda neka hvala, radije bih se dosađivao.

    I na kraju da razjasnim, nisam protiv alkohola sve dok je to u normalnim granicama. Može da se proveseli i bez napijanja, jer je bolje da rasuđujete bistrom glavom, a ne da vas vode pogrešni impulsi.

  14. #29

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam alkoholicara u porodici. To je moj otac. Pije otkad znam za sebe. A poceo je dok sam jos bila u stomaku moje mame. To je tako grozno kada ga vidim pijanog.

    Nemam nijednu lepu uspomenu iz detinjstva na njega. Samo ruzne, koje i ne bih bas da opisujem. Cesto sam, kada bi on kasno dosao kuci a znala sam da je uvek bio posteno nacugan, gasila svetlo u sobi, i pravila se da spavam, da ne bi poceo sa pricama da sam ovakva i onakva.

    Nemam bas hrabrosti da pricam sa njim o tome. I moja maceha je pokusavala, ali ne ide. On ne slusa nikoga. Ali uprkos svemu, ja volim mog tatu, i mogu samo da se nadam da mu se nece nista desiti.
    Alkoholicari uglavnom imaju problema s tim da priznaju sami sebi da su alkoholicari pa stoga ne znam koliko bi vredelo da popricas s njim na tu temu, verovatno bi negirao i rekao kako on nije zavistan od alkohola i da moze bez njega...i pretpostavimo da ima jaku volju i ne popije narednih par dana ali to bi se vratilo kao bumerang, verovatno bi se prilikom prvog pijanstva setio tebe i tvoje price...

    Ali ono sto najvise zelim reci, a citirala sam tebe ne zato sto je takva situacija kakva jeste vec imam iskustva u tome da ako je nesnosan i agresivan pre svega kad popije to ne bi trebalo niko da trpi...apsolutno niko....
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  15. #30

    Odgovor: Alkoholizam u porodici

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam alkoholicara u porodici. To je moj otac. Pije otkad znam za sebe. A poceo je dok sam jos bila u stomaku moje mame. To je tako grozno kada ga vidim pijanog.

    Nemam nijednu lepu uspomenu iz detinjstva na njega. Samo ruzne, koje i ne bih bas da opisujem. Cesto sam, kada bi on kasno dosao kuci a znala sam da je uvek bio posteno nacugan, gasila svetlo u sobi, i pravila se da spavam, da ne bi poceo sa pricama da sam ovakva i onakva.

    Nemam bas hrabrosti da pricam sa njim o tome. I moja maceha je pokusavala, ali ne ide. On ne slusa nikoga. Ali uprkos svemu, ja volim mog tatu, i mogu samo da se nadam da mu se nece nista desiti.
    Tako je i kod mene,covek takve stvari ne zaboravlja, nikada...
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je u Vašoj porodici "glava" kuće?
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 18.08.2017, 21:28
  2. Nasilje u porodici
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.08.2012, 00:58
  3. Olakšice za treće i četvrto dete u porodici
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.02.2010, 19:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •