Zubi..
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Zubi..

  1. #1

    Zubi..

    Pišem jednu priču u kojoj jedan od junaka govori o ljudskim zubima i potrebi čoveka da ''ujeda'' opravdavajući ujedanje činjenicom da su čoveku dati zubi.
    Lik koji stvaram pokušaba da objasni,prvo sam sebi ,jer iz sopstvene unutrašnjosti čovek počinje potragu,a zatim i svojim,zamišljenim slušaocima zbog čega je ''na smrt izujedao osećanja jedne žene'' i ismejavši ih udaljio sebe od svega onoga što mu je nekada značilo to biće koje je nemilosrdno ''ujedao''.
    Stupivši na scenu savest,ona svest o tome kako se od učinjenog ne može pobeći,on,kao što sam već rekla,pokušava samom sebi da ojasni tu potrebu da ''ujeda'' i da to ''ujedanje'' nerazdvojno spoji sa samim postojanjem čoveka.

    Lik iz moje priče je mislio kako će se ''ujedanjem'' osloboditi onoga što nije razumeo,ali
    od sopstvenih ''zuba'' se ipak nemože pobeći jer niko još nije uspeo da pobegne od samog sebe.

    Koliko ljudi ujedaju i zbog čega?koliko smo ujedali,koliko samo bili ujedani?

    Ljudi i zubi.Zubi i ujedanje.Čovek.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Zubi..

    Ljudi imaju zube.
    Ruza trn.
    Kada ne bi ponekad grizli kako bi opstali?
    Naravno da sam mnogo puta bila izujedana,ali sam onda naucila da se branim.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Zubi..

    - ujedaju da izduvaju uobrazzene balune (babune)
    - ujedaju da provere gde je stvarno a gde lazzno
    - ujedaju da vide koliko su im zubi jaki
    - ujedaju iz samoodbrane
    - ujedaju iz nemochi
    - ujedaju preventivno (da ne budu ujedeni)
    - ujedaju da osnazze (i sebe i druge)
    - ujedaju da mogu razlikovati kichmenjake od mekushaca
    - ujedaju da probiju oklop i dodju do sushtine
    - ujedaju iz besa
    - ujedaju sve dok ne shvate da zubi nisu pravljeni za ujedanje (pravljeni su da osmeh bude blistav i beo)
    & underpaid......

  4. #4

    Odgovor: Zubi..

    ...i jednog dana su u sobi pronašli njegovu vilicu. Lepi, zdravi, dobro očuvani zubi. To je sve što je od njega ostalo. Pojeo je sam sebe...
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #5

    Odgovor: Zubi..

    "Jezik je mek i ostaje, zubi su tvrdi i ispadaju!"

    (narodna poslovica)


  6. #6

    Odgovor: Zubi..

    Citat pralinica kaže: Pogledaj poruku
    ...i jednog dana su u sobi pronašli njegovu vilicu. Lepi, zdravi, dobro očuvani zubi. To je sve što je od njega ostalo. Pojeo je sam sebe...

    Fantastično.
    To je suština.
    malkice ulepšana, jer pralinica je (za razliku od mene) esteta.. voli da ulepšava stvari.


    Ja na podu te sobe "vidim" krš od zuba.


    Ujedači su ona kategorija (nedovršenih) ljudi sa (nedovršenim) psom u sebi Ni evolucija nije bezGrešna
    Nisu to kerberi .. da su kerberi, bili bi stvarno opasni.
    Ovako, to su likovi, sa nekim iskrivljenim odrazima kerova ili kuji u ogledalima,
    baš oni za koje se u narodu kaže "pre podne mrze (glođu, grizu, ujedaju i žderu) sebe a popodne čitav svet".
    I tako iz dana u dan.
    Obzirom da je u pitanju količinska nesrazmera, jer se "čitav svet" ne može pojesti tako lako,
    naravno da će neko vrlo brzo pronaći tu vilicu na podu sobe.

    Koja za čudo.. i dalje škljoca.
    Na prazno.


    Ja mogu da kažem da imam veliku čast što "(pre)poznajem" par tih ujedačaglodača... od milošte zvanih glodari.
    I u stvarnom ... a naročito u virtuelnom životu.
    Zato uvek pri ruci imam spremno kljuse i brnjicu.. a pri nozi *bezbol palicu (zakamufliranu u nogavicU )



    *palica koja kad opauči ne nanosi bol. Samo polomi zube. (kao sa anestezijom)



    _______________________
    jao kohili kako me tvoje teme uvek ovako lepo inspirišu.. čudo jedno

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Zubi..

    Kao prvo,hvala svim učesnicima na doprinosu ovoj temi.Svi ste pružili takve odgovore koje sam pročitala i pokušala da ih povežem sa onim što moje pero iz ''zuba'' ljudi izvlači.Naravno,kao i uvek osetila sam neobičnu povezanost sa svima vama,bez obzira na različitosti koje nas dele,a koje su opet tu samo zato da nas spoje jer smo ljudi...


    Vidite,postoji i ona vrsta zuba koji se oštre na kostima onog bića kojeg nazivamo unutrašnjim.Naravno,vlasnici tih zuba su ljudi koje ja nazivam ''emocionalnim švercerima'' i koji mogu biti podeljeni na više kategorija.Međutim,glavna odlika svima njima jeste primena dobro uvežbanih ugriza,onih koje nazivamo ''ujedima za dušu''.Kada vas jednom ujedu i kada jednom ujedete,dolazite do one tačke kada se pretvarate u vuka,upravo na onaj isti način na koji se u psu probudi davno,vučje krvožedno poreklo-osetili ste krv i osetivši je na svojim nepcima,ili je osetivši kako klizi niz vaše rane ka zubima onog ko vas ujeda,premećete se u vuka u razbuđenu zver.
    To je stoga što morate da preživite,ili da osakatite,zavisno od uloge.Suština je u tome da u oba slučaja morate da pogubite jedan deo sebe,upravo onaj deo koji se oslanja na dobrotu i njenu snagu.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #8

    Odgovor: Zubi..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku

    Koliko ljudi ujedaju i zbog čega?koliko smo ujedali,koliko samo bili ujedani?
    .
    Covek zivi u lazima i licemerstvu,''on je laz i licemerstvo'',kako prema sebi,tako i prema drugima...On ne podnosi da mu se kaze istina i izbegava da je govori drugima...Sve ove sklonosti,koje su tako udaljene od pravde i razuma,imaju ''na zalost'' koren u njegovom srcu......
    Znamo glavni razlog..ali jedan od sporednih...''zavidljivost'' prema onome ko ima vise,bolje zna i ume...volja za moc i vlast-neka hronicna telesna ili dusevna bolest koja trazi u agresiji(ugriz...)...''odusak''...

    Sve ovo mene asocira na...
    U korenu svega su naravno,nagoni..sexualni i agresija...pa moze biti...da.

    Kada covek bude drugom coveku zver,a ne covek-to je jednostavno- Incubus.

    (from the Latin, incubo, or nightmare)...demon u muskom obliku...koji ''isisava'' zenu ...tokom sex.kontakta...

    Zenski demon -succubis....koja to isto cini muskarcu...

    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  9. #9

    Odgovor: Zubi..

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Koliko ljudi ujedaju i zbog čega?koliko smo ujedali,koliko samo bili ujedani?

    Ljudi i zubi.Zubi i ujedanje.Čovek.

    Elem....
    Ono koliko su nas drugi ujedali cini nase iskustvo.
    Ono koliko smo ujedali druge oslikava nas karakter.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #10

    Odgovor: Zubi..

    Zubi ne moraju biti samo vid samoodbrane
    ne povezujem ih samo sa agresijom.
    Koliko puta sam *grizla* za nesto sto sam jako zelela u zivotu.
    Nisam zabijala zube u nekog vec za neku ideju,za ostvarenje neke zelje,za posao,za decu....
    Mnogo puta sam i promasila toliko da su me zubi boleli.
    TAj bol je bio nauk da budem opreznija.

    A bogme naucila sam i da sazvacem puno toga sto mi je neukusno ili donosi gorak ukus u ustima.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #11

    Odgovor: Zubi..

    "Ne bojim se ja zuba, zubi su mekši od usana. Zubi ujedaju za trenutak, usne za ceo život..."

    Mika Antić
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #12

    Odgovor: Zubi..

    chiMimi se da kohili misli na ujed za dushu... chiMimi se da treba zube za taj ujed da pregledamo....

    ja sam mojoj zmiji u nedrima zahvalna
    od njegovog ujeda sam postala imuna
    par godina sam se zbog otrova
    tresla u groznici
    a onda sam ozdravila

    taj mi je zlatousti jedne zime
    prishlao s ledja i lupio zaushku
    taj mi se shamar u srce zavukao
    i tu tiho u debelu otrovnicu rastao

    deset zima kasnije sam se
    vratila da okrenem i drugi obraz...
    zmija se probudila
    i za dushu me ujela
    samo ta dva zuba
    na kolena me oborila

    mislio sam da mrem
    da to i zasluzzujem
    da sam slab, mitav i slep
    i da nikad nisam ni bio lep

    kilometre stihova sam prochitala
    hiljade kapi otrova progutala
    o bezvrednosti, greshnosti
    o gluposti, o slabosti
    ....

    morao sam ustati
    da proverim
    da li sam to
    stvarno JA .....

    i nisam... ja sam

    za jednog herkulesa



    & underpaid......

  13. #13

    Odgovor: Zubi..

    Sad se stvarno preslišavam.. gde sam tu ja? Ima li me uopšte među ujedenima i među ujedačima..
    za dušu?!

    Nema.
    Ujedali me doduše jesu.. za nogu, za ruku, ondak za mozak, za srce, za želudac.. za većinu unutrašnjih organa..
    ali, kad sve saberem.. ipak nekako najviše za ud-ove
    Ne, stvarno me nisu ujedali za dušu.. mada su neki čini mi se probali. Nisu je našli, jer nisu znali tajnu... sirotani
    - Kako diše (miriše) i funkcioniše moja umetnička, miroljubiva i nežna duša.. slovenska.
    Nije dostupna, uvek je negde "daleko".. leprša, luta, crta, mašta, radi, šeta, sedi.. i svoja posla gledi.

    ALI
    ako neko pokuša, ili me stvarno ujede po otisku zuba ću ga tražiti.. i naći,
    i onda može da računa s'tim, da će mu kroz zube moja šaka u usta ući i da će mu kroz iste pola utrobe izvući..
    i ako je baš strvina, usput mu otkinuti i neki komad mesa.
    Kakvo ujedanje.. grickanje, glockanje.. i jezikom palacanje. Naravno da to ne radim. Nemam ja za to vremena... ni potrebe.

    A ni živaca.




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Zubi..

    Drčna i divlja, kezim se, pokazujem zube i režim na svakom koraku. Jer sam naučila da oni koji imaju taj poriv da ujedaju i slamaju kičmu na svakom koraku čine upravo to onima koje ocene "bezopasnim". Ne dam svakom da mi se približi i ne može svako da me ujede.
    E, sad... Nekad se za*ebem. Pa pustim vuka u jagnjećoj koži sebi. I dam se. A tada, kada me ujedu, džaba svo moje režanje i pokazivanje zuba, prava sam jajara, povlačim se, cvilim i ližem svoju ranu. I nikad ih dovoljno ne izližem da ne peku i da ne bole i danas.
    Ma, nisam ja nikakva dobrica, znam tačno kad i koga sam ujela, kao neka osveta ranjene životinje. Ali, i ti ugrzi je samo dolivao so na već postojeću moju ranu i ukazivali mi koliko sam slaba da ne mogu da se izdignem iz toga i neke čopore ostavim iza zatvorenih vrata prošlosti.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Elem....
    Ono koliko su nas drugi ujedali cini nase iskustvo.
    Ono koliko smo ujedali druge oslikava nas karakter.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Zubi..

    Rat i mir...vecna borba .koja neprestano traje...''ko ce koga''...da ujede,naravno...
    Ma,nije Tolstojev, ali tako nekako dodje( on meni,ja njemu.-zube ...).....mada je on mnogo toga rekao,kroz knjigu...

    Ali pre nego sto bilo sta napisem......

    Postoji mnogo nedoumica oko nekih stvari...pre svega ,danas celi dan vratolomije mentalnih sporova u meni,u mom umu ...da ..da sporova...ali i sportova,pocev od lake gimnastike,preko svih trkackih disciplina,sprinta pa do magicnog neumornog mentalnog maratona....Zaista...necuvene ''mozdane igranke'' sa sve elementima modernog plesa...i dzez baleta do klasike...

    Razmisljah ,uopste o autenticnosti ,kreativnosti,coveka...i odjednom shvatih da najveci deo nas,veci deo zivota provodi u bezvrednim komunikacijama u druzenju sa drugimma. .. Sve ostalo je zapravo ''prazno menjanje informacija,sujetno nadmetanje bez smisla i istinskog trajanja...''


    Pa ''uhvatih'' zalet,kroz neku literaturu...pa onda me ''Sopenhauer dotuce do kraja'',sa njegovim ismevanjem ljudi koji mnogo citaju i pisu..pa onda ''blebecu ''drugima sta su procitali... (pomalo grickaju...)

    Tako je malo ljudi sa kreativnim sposobnostimna... (prva ja...toliko knjiga ''strpano u glavu''...ma ni ne znam gde se sve smestise..pa pometnja sadrzaja ,teorija..i ...bilo bi dobro kada bi ljudi imali dve glave ..najmanje ...e..onda bi bilo super za knjiske... )...

    To je prva stvar..bitna...

    Dakle,svi stadijumi,kroz covekov rast i razvoj koji su prividno prevazidjeni,zapravo su ''naselili'' njegovo nesvesno i predstavljaju ''arhajsko nasledje '',koje moze,mada i ne mora u bilo kom momentu da se ''povampiri''i povede neko obesno kolo u njemu i oko njega ...i odjednom shvatih neke pojave u zivotu bolje nego ikada...i sada jos na kraju ...ove price...

    Jung je zaista u pravu, kada kaze da se danas,postepeno ali sigurno ispostavlja ,da ni glad, ni zemljotres,ni mokrobi,niti karcinom nisu najveca opasnost ,vec je covek coveku to predstavlja,i to zato jer nema nikakve dovoljne zastite protiv psihickih epidemija,koje deluju beskrajno mnogo razornije nego najveca prirodna katastrofa..... (a zubi tu igraju veoma veliku ulogu...)

    E,sada moram da se slozim sa nasim cuvenim psihijatrom V.J.....potpuno...da je zivot na nasoj zemljici pocev od onog beskicmenjaka pa do nas ljudi,stravican, i da u toj stravi i ''ludilu'' neumorno traje velicanstven i bezvremen okrsaj 'ostrih i tupih zuba...ma oduvek...Jos je Heraklit...govorio....Eno ''grmi'' jos od pre dve hiljade godina da je ''Rat otac svemu...sve je u neprekidnom....kretanju...

    ''Dok smo zivi u ratu (ujedamo se...),kada smo mrtvi -mirujemo''...nikako to nije..bas tako....
    Svi valjda znamo...sta je rat.......ali..najzesci je onaj koji neumorno i neprekidno vodimo u sebi,u nama samima ..pocev od celija nasih ,zdravih i bolesnih..pa sve do rata misljenja ,osecanja ...(grickamo sami sebe najvise...)
    Imamo li mi onda mir uopste?..tesko!...cak i kada spavamo i odmaramo se..u nasem organizmu ratuju... (opet zubi rade...)



    Ako ne otkrijemo ''pravila igre''...,neprekidno cemo ratovati..sa drugima..umesto sa sobom(trazenje krivice u sebi,a ne u drugima...) u s i tom, uvek pomalo divljem i nezajazljivom agresivnom nagonu davati hranu ,sve dok nam ne dosadi svaki sukob,pa cemo se odluciti za ''vecni mir'',svesnim ili nesvesnim suicidom*(alkohol,droga,preteran rad,hazardni sportovi,psihosomatska bolest)...

    EEEEEEEE....kako bol ume zaista da zaboli ?!!..Kakvo iznenadjenje ce da priredi...kada posle voljno izabrane smrti(umesto zivota),ne nadjemo nikakav mir,vec samo novi, mozda jos mucniji rat...i tako neprestano...

    Danas kako mi ujedamo...podstaknuti unutrasnjim sukobima samih sa sobom,podpomognuti nesvesnim sadrzajima za koje smo mislili da su iscezli,reflektujemo spoljasnje neprijatno,agresivno delanje prema najblizima,u porodici,u skolama,bolnicama,sa narodima...

    Zar nije tako oduvek bilo?...Pa naravno da jeste...Ko je zapocinjao ''ostrenje zuba'',ko je odlucivao o sudbini planete(i u ratu i u miru.)..verovatno , diktatori sumnjivog ,ali i dokazanog poremecenog dusevnog zdravlja!'(Kako su samo, masovno ljudi rado, i lako prihvatali i hrlili u smrtni zagrljaj ovim bolesnimm harizmaticima'')

    Ali, to sad nije ovde tema...

    Ovde se govori o onima koji su nam pokazivali zube,a i mi njima... ..
    Sta sam ja ono htela da kazem, zapravo.....

    Danas je ipak dobro imati sto ostrije zube...!
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

Slične teme

  1. Verovanja - Zubić vila, djed Mraz...
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 31.12.2014, 19:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •