Kafana , Svirci & Mi
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 61
  1. #1

    Kafana , Svirci & Mi

    Eh sto ja volem kafanu i tamburase !

    I bas bih voleo da znam kad udjete u kafanu koju prvu pesmu narucujete ,
    a da vidimo posle i sa cim cemo nastaviti

    Da pocnem prvi , moja je prva uvek ona

    " kad cujem tambure , ja skocim na bure ,
    porucim litar dva i pevam do zore
    "


    a posle nje

    " evo banke cigane moj,cigane moj sviraj mi ti........ "
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #2

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Pa bas ne ulazim cesto u kafane, ali kad bih vec usla, da' neki dobar razlog, recimo neki rodjendan ili rodjenje deteta neke bliske rodjake ili drugarice, e onda bih narucila pesmu "Mito bekrijo" sigorno tu postoji jos neka dobra pesmica ali sad ne mogu da se setim!

  3. #3

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Citat Ivana-psy kaže:
    Pa bas ne ulazim cesto u kafane, ali kad bih vec usla, da' neki dobar razlog, recimo neki rodjendan ili rodjenje deteta neke bliske rodjake ili drugarice, e onda bih narucila pesmu "Mito bekrijo"
    O da, uvek iskidamo glasne zice uz tu pesmu. Pa kad sam sa doticnom personom iznad volim da igramo uz pesmu "Slike u oku" od Louisa Sta jos Od Brene Mile voli disko i Duge noge, tu se uvek oplete kvalitetno kolce. Od Miroslava Ilica - Pozdravi je pozdravi, Dzej - Nijedne usne se ne ljube same i Ugasila si me.... Nase drustvance je stvarno jedna mnoooogo vesela druzina, sprijateljimo se sa svim svircima pa uzivamo za dz

  4. #4

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    bez pesama "ciganka sam mala", "kada padne prvi sneg", "crne kose", "kraj jezera"..naravno "mito, bekrijo", "hej salasi", "sonja".. ne mogu da zamislim dobar provod..ima ih jos, ne mogu da se setim ..sve bude tako lepo i harmonicno dok ja ne pustim svoju glascinu..

  5. #5

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    -Pa kad narucujes pesmu, biras onu koja ce da te pogodi u emociju. Dakle zavisi od situaciju.

  6. #6

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Kad mi se slavi-Polomiću čaše od kristala

    Kad sam u bedaku-Jesenje lišće
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  7. #7

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Citat Goga kaže:
    "crne kose"
    Pa kako sam tu mogla da zaboravim!?!?!?! I jos od Hanke - Ja te pjesmom zovem.
    Nada Topcagic - Zeljo moja; ima jedna ne znam ko peva a ide ovako:

    Noc je ostala za nama
    ti si ostavio mene u suzama...


  8. #8

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    A "Žute dunje"??

  9. #9

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    a sad da se malo razmrdamo i razveselimo
    zenio se stari cigan
    a moze i
    jedan stari kontrabas
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  10. #10

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Citat Bishop kaže:
    Eh sto ja volem kafanu i tamburase !
    Joooj, nista mi ne govori

    I bas bih voleo da znam kad udjete u kafanu koju prvu pesmu narucujete
    "Ima jedna krcma u planini"... To najvolEm da cujem Od malo veselijih moze da dodje u obzir "Govori se da me varas", "Moja mala nema mane ( u verziji "ona voli samo mene i jos dva" ), "Evo banke, cigane moj" (ja to onako otprilike, jer nikad nisam znala da li se te pesme bas tako zovu ), "Mila majko, salji me na vodu", zatim
    Citat Goga kaže:
    "kada padne prvi sneg", ... "kraj jezera"


    I mLogo, bre, volim makedonske... ustvari, to najvolEm
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #11

    11 Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    ne zalazim cesto, ali kad udjem, onda se pamti...
    "osam tamburasa s petrovaradina" i naravno kao sto megzzz rece makedonciiiii, za ovu nikad ne znam kako se zove, ali svi znaju da sviraju kad kazem "ubavo devojce od makedonce" ili tako nekako, pa onda "zajdi, zajdi"
    a otpadam i na onu bosansku "ne klepeci nanulama i ne pitaj gdje sam bio"
    a i ona romska "o mama, mama, volim cigana jana"...
    nattydread is coming to dinner

  12. #12

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Citat nattydread kaže:
    za ovu nikad ne znam kako se zove, ali svi znaju da sviraju kad kazem "ubavo devojce od makedonce" ili tako nekako
    Makedonsko devojce

    Inace, od makedonskih jos i "Eleno kerko", "Bitola, moj roden kraj" i "Daj da pijam mila nano da se opijam"
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Kafana
    Izuzetno poštujem ovu instituciju. A tamburaše obožavam. I nije mi filing da odem na tamburaše koji sviraju susednom stolu. Volim da čujem prim na uhu. I da, ne volim harmoniku i violinu u tamburaškim bandama, onda mi to nisu pravi tamburaši.
    Igrom slučaja su mi neki drugari tamburaši, pa me je biloooo po kafanama. A bogami, i sviralo se na uvce.
    E, sad, šta naručujem. Prve par pesama su mi uvek iste, to su pesme meni dragih osoba koje već neko vreme oru nebeske njive. A potom? Zavisi od prilike i emocija koje me ponesu. Pošto sam popriličan veseljak, obično me ekipa kandiduje za kolovođu, pa onda u početku biram pesme koje će podići raspoloženje, ili ukoliko jako dobro znam ljude sa kojima sam, za svakog naručujem njegovu pesmu. Znam da pokrenem blok "od Vardara do Triglava" i prošetam bi bivšim nam bratskim republikama. A najviše volim kad me ophrve samo meni znane bubice, pa ređam pesmu za pesmu da meni razgali dušu.
    I nikad ne znam koju ću narednu naručiti, jer će me emocije tek u poslednjem stihu odneti "pravoj" pesmi.
    Jedino baš se ne mogu pohvaliti da sam u poslednje vreme često imala priliku za primom samo za mene.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    Citat Lady in red kaže:
    Nase drustvance je stvarno jedna mnoooogo vesela druzina, sprijateljimo se sa svim svircima pa uzivamo za dz
    E vala istina, dobro zboris Lady, svakako su nas krstili sviraci, al su i po spisku svirali

    Kad su dobri tamburasi, kad kontra cima bas kad treba, kad prim veze po zicama, kad upadnu u ono sto ja kazem tambura jazz, a na stolu kilo belog-kilo kisele, pa nema sta nema.

    Da ne ponavljam od ranije, al sto volem kad mi zasviraju "Tri metera somota",
    pa posle toga moja omiljena "Seoska sam lola", e tu nastaje opsti haus, ta nemoz to ovako nakucati....
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  15. #15

    Odgovor: Kafana , Svirci & Mi

    "Da me nije redom bih sve kafane propale,kom bi pesme pevali,kom bi....",uvek sa tim pocnem pa okrenem na "Samo nju ne kuni majkoooooo,nije ona nista kriva" uz te dve vec obrnem nekoliko ljutih i posle mogu da gude sta hoce
    Not all treasure is silver and gold, mate.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kafana je moja sudbina
    Autor Kunic u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 17.02.2010, 21:09
  2. Preca Kafana Nego Porodica
    Autor kuta u forumu Porodica
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.10.2009, 19:18
  3. Moja kafana bi bila baš ovakva...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.08.2009, 16:21
  4. Najstarija beogradska kafana
    Autor yige_gui u forumu Istorija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.02.2009, 23:02
  5. Astro kafana
    Autor NSdjanka u forumu Astrologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.01.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •