Kakve ste prema voljenom biću???
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    05 Kakve ste prema voljenom biću???

    Kako se vi odnosite prema svom decku, suprugu? Da li mu ugadjate jer zelite da uz vas bude sretan?
    Niste sigurni da ce sve uraditi kako treba pa stalno nepotrebno podmecete ledja? Neznost i ljubav se u mnogim vezama pretvori u odnos majke i deteta…

    Na primer:vecinu poslova obavljate umesto njega, jer niste sigurni da ce on to uraditi kako valja ...ako ga pustite da skuva rucak, cela ce kuhinja biti u neredu. Stalno ga podsecate na obveze: sutra moras kod zubara. nemoj zaboraviti odvesti mamu kod doktora.. ne mozes u toj prljavoj majici medju ljude. Koliko puta ti moram reci da ugasis svetlo

    Prepoznajete li se i vi u gore navedenim postupcima...ako je odgovor priblizno "da" onda razmislite o tom odnosu. Kazu da je jedan od razloga zasto se zene tako zastitnicki ponasaju taj sto misle da ce je on vise voljeti ako ga ona mazi na taj nacin ...dok su druge zene jednostavno rodjene tako pazljive ...

  2. #2

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Citat Goga kaže:
    Na primer:vecinu poslova obavljate umesto njega, jer niste sigurni da ce on to uraditi kako valja
    Istina. Problem nastaje kod činjenice da postoje muškarci kojima ovakav odnos savršeno odgovara, dok postoje i oni koje iritira, pa tim zaštitničkim ponašanjem samo izazoveš revolt kod njega.
    Ja se trudim da balansiram.
    On se mora osetiti dovoljno samostalno i sposobno da neke stvari odradjuje bez ičije asistencije ili mešanja, ali ću sa druge strane ja ipak sama ofarbati vrata, kako bismo izbegli nepotrebno prolivanje farbe po celoj kući.

  3. #3

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Citat Goga kaže:
    Kako se vi odnosite prema svom decku, suprugu?
    Mislim da cu se ovih dana bas lepo odnositi prema njemu


    Niste sigurni da ce sve uraditi kako treba pa stalno nepotrebno podmecete ledja?
    Ne, to nikad ne radim, iz prostog razloga sto ce on bez ustezanja reci ako mu treba pomoc. Na kraju krajeva, ni ja ne bih volela da mi neko stalno pametuje sta kako da radim... a kad bi podmetao ledja, kontala bih da me dozivljava kao retarda Jedino oko cega uvek pametujem su situacije tipa "E, neces sad prati kosu, pa onda izlaziti napolje!" ili "Samo se ti zajebavaj i nemoj ici kod lekara" (inace, da li ste primetili da oni uopste nisu skloni tome da traze lekarsku pomoc? To im dodje k'o kazna Bozija ) i tako to...


    Koliko puta ti moram reci da ugasis svetlo
    E, to on meni govori


    Citat Lady S kaže:
    Problem nastaje kod činjenice da postoje muškarci kojima ovakav odnos savršeno odgovara
    Da, mom kumu, izmedju ostalih Ali, on je tipican mamin sin, navikao da mu ona celog zivota govori kako sta da radi, pa nije ni dan-danas kadar sam da kupi sebi cipele, a kamoli da uradi nesto ozbiljnije
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    07 Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Sve mogu da podnesem, dok ..

    I (ne) odlaske kod lekara i pranje kose i kupanje (stosatno, ko je ovde zemsko?? ) i stotinu cudesa koji samo oni, kao veciti mamini sinovi (cast izuzecima ) mogu da "uprilice".. Sve se to da nekako podneti, ali kada mi postavi cuveno pitanje "sta da obucem?" - pada mi marak na oci..

  5. #5

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Kako se odnosim prema njemu?!
    Nezna sam, pazljiva, volim da mu ugadjam, uzivam u tome jer on to zna da ceni i uzvrati istom merom (ustvari malo vecom ). Volim da spremam hranu i onda da zajedno klopamo ispred televizora (za stolom ili na krevetu, sve jedno). Kad smo kod mene cesto ga probudi kafa Nekada se zaista malo zastitnicki odnosim prema njemu, bas ga pazim ali hvala Bogu nema mama-sin odnosa jer je on izuzetno samostalan i ne dozvoljava previse da mu cinim.
    Ono sto stalno ponavljam:
    Citat Meggy kaže:
    "Samo se ti zajebavaj i nemoj ici kod lekara" (inace, da li ste primetili da oni uopste nisu skloni tome da traze lekarsku pomoc? To im dodje k'o kazna Bozija )
    A ja kad sam bolesna onda bi me valjda vezao za kola samo da idem kod doktora!!! Uzasno me nervira sto sve lekove pije na svoju ruku, pod izgovorom "imao sam ja to i ranije" ili "imao je to komsija pa je pio te lekove"

    Takodje mu zameram mokro kupatilo posle tusiranja, ali ne zato sto me to iritira, vec zato sto postoji zavesa da bi se to sprecilo i ne mora takvo da se ostavi.

    Citat Goga kaže:
    Sve se to da nekako podneti, ali kada mi postavi cuveno pitanje "sta da obucem?" - pada mi marak na oci..
    O da...

    Umem nekada da ishisterisem sto ga uzasno nervira, ali to me brzo prodje pa onda sve bude u redu Umem da ga bespotrebno cimam za neke tamo... ili neke ovde... ali moram priznati da sam naucila da drzim jezik za zubima, i da precutm kada bi moj komentar izazvao problem koji uopste ne postoji. A bilo je toga ranije............
    Nista mu ne zabranjujem, vidja se sa svojim drugovima, izlazi, druzi se sa gomilom koleginica (dobro, to mu nekad prebacim, jbg kad ga njih pet dnevno zovu treba mi ovo treba mi ono, jel bi mogao... ) ali uvek najvise vremena provede samnom...
    Zasluzuje od mene samo najbolje i najlepse i ja se svim silama trudim da mu to i pruzim
    Poruku je izmenio Lady in red, 21.08.2006 u 18:02

  6. #6

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Nije teško biti fin bar iz moje vizure...

    Citat Goga kaže:
    Niste sigurni da ce sve uraditi kako treba pa stalno nepotrebno podmecete ledja?
    Ma uradi on sve kako treba, od petnaeste godine je živeo sam i ume sve da radi, ali... ako nešto popravi - sav alat će ostati na podu gde je to opravljano... ako se uhvati za sudove - pod će biti mokar (po kupatilu takođe redovno klizam)... evo upravo on sprema neku klopu, al' onu Hirošimu oko šporeta i sudopere ću da sredim ja al' kapiram da im je takav softver u 90% slučajeva, ne nervira me... desi se ponekad da se razgalamim... i onda smesta on i Mali Od Hladnog Oružja raskite jelku... u martu...

    E da, i nema naviku da zatvara sve što otvori , stalno je u nekoj žurbi... npr ormare, fioke, viseće delove od kuhinje... pa ponekad progunđam kad razvalim glavu... al' opet razvalim je ja i kad je zatvoreno, iz čista mira, pa nije ni to strašno...

    Neverovatno mu je kad otvori ormar meni iza leđa recimo, i pita "Gde mi je ona majica..." a ja znam i na koju misli, iako nije rekao "Desno, sad gledaš u nju"... to mu je SF

    Više volim da odem u prodavnicu ujutru ja nego on. A ako to slučajno uradi dok sam još u krevetu, onda će mi sve istresti iz kese u krevet, da vidim šta je kupio (al' to radi i moj ćale )

    Što se tiče te pažnje, pažljiva sam prema svakom, pa tako i prema njemu.

    Jajasta:
    da li ste primetili da oni uopste nisu skloni tome da traze lekarsku pomoc?
    Plaše se mnogo više od žena. Više puta se uverila u isto. Al' ovaj moj nije takav. A možda i zato jer mu je to struka

    Imam više slobodnog vremena nego on. Ništa mi nije teško da mu uradim, a i da se nađe nešto - ne moram... ne moram ni ono što nije... od njega uvek imam podršku i pomoć... kaže, to ti je kao kad imaš garažiran auto samo se ti lickaj da mi duže traješ, a sve i što možemo i što ne možemo, zajedno ćemo I takav je od kad ga znam

    misle da ce je on vise voljeti ako ga ona mazi na taj nacin
    E u tom slučaju bi o'ma skočila sa mosta

    Nista mu ne zabranjujem
    x 1000
    Poruku je izmenio SQUAW, 22.08.2006 u 15:38
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Citat SQUAW kaže:

    E da, i nema naviku da zatvara sve što otvori , stalno je u nekoj žurbi... npr ormare, fioke, viseće delove od kuhinje... pa ponekad progunđam kad razvalim glavu...
    Pa, ti je razvalis i o radijator

    Jesu oni stvarno u 90% slucajeva operisani od nekih stvari. Sad nesto razmisljam... kad se setim onih koji nisu takvi, oni mi nekako vise lice na zene
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #8

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    moram da priznam da mu u zadnje vrijeme non-stop nesto gundjam, tipa: pa ustani i donesi, ali popraviti cu se. ionako znam da se skoro sam nikad nece sjetiti da se ustane i donese...
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Citat SQUAW kaže:
    i onda smesta on i Mali Od Hladnog Oružja raskite jelku... u martu...
    .. prepoznah se

    Kod mene je sledeca situacija .. ako ulazim u vezu, to je sa nekim ko mi je neko vreme prijatelj .. neophodno mi je da se dobro upoznamo, da se smejemo istim salama, da znam sta voli sta ne voli i obrnuto ..
    Nikad nisam zivela sa deckom, ali kod bivseg sam provodila jako mnogo vremena, pa mogu da probam da odgovorim ..

    U stanju sam, da za nekog s kim sam, uradim sve, bukvalno.Jedino ne volim da ceskam ledja
    Sto se kuvanja tice, nisam neki ekspert, ali ono sto znam da spremim, ne da znam nego bas znam .Uvek cu pre sama da se ponudim da raduckam u kuhinji, nego jos da mi se ispece, osuri, posece i slicno .. onda nastaje teranje da mu se to sanira, jer, boze moj, neko ce pomisliti da je .. jel'te..
    Sudove, to sam u startu odustala od utopije da ce ih oprati, jer velika je verovatnoca da ce doci do lomljenja.S druge strane, on je zaista bio neko ko je bio u fazonu, ako mi se jedu jagode u decembru, naci ce ih.Bio je spreman da lunja kolima po celom gradu samo da mi nabavi nesto za gricku sto zna da ce me usreciti.Zaista je bio poseban.
    Sto se tice teranja da se ide kod lekara, to je vec klasika.Imali smo situaciju da se isece na neko zardjalo gvozdje na moru, a kako nije primao tetanus od nekog prvog srednje ( a tad je recimo bio negde na polovini studija), naravno da sam osula paljbu da to resimo u ambulanti .. tamo je bilo otprilike, morala sam da dezuram ispred da ne pobegne, posto ima uzasan strah od igle.Za prehlade i slicno da ne spominjem .. popicu caj i pokricu se.Jea rajt
    Isto tako, nikad mi nije bilo tesko da ispadnem 'blamerka i glupaca' i pitam za pravac .. (nemoj, vracaj se u kola ) .. to je kod njih, koliko sam imala prilike da primetim, takodje u softveru neka zvrcka.
    Ono sto jos volim da radim jeste da kupujem poklone bez ikakvog povoda .. kod mene ce se pre desiti da zaboravim nesto da mu kupim za Novu godinu, a da za neki skroz nevazan datum dobije nesto sto je zeleo .. nikad nisam volela te masovne praznike
    Mislim da je neka najbolja i najumerenija varijanta da se sve radi spontano, da postoji zelja, bez nekog pritiska i insistiranja, koji samo moze da izazove otpor.

  10. #10

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Ne ugadjam,nisam nikada,ok nisam sad hladna i bazdusna ali nisam ni tip koji ce podmetati ledja...
    Kod mene se u kuci znaju obaveze,ko sta radi i nema vrdanja....
    Jedino uvek muku mucim sa tim lekarom PA stvarno mi nikada nece biti jasno zasto se strase toliko
    Inace volim kad me pita za savet kako i sta,ali to su onako opste teme,ponekada sta ce obuci,ali ako su svecane prlike pa da se uskladimo sa mojim planom...
    Volim sto ceni moje misljenje i volim da mu budem podrska...Mislim da je to mnog o bitnije...
    Btw koliko sam sa ovo malo godina naucila,muskarci ipak vole vise da sami nesto urade nego da neko radi za njih,inace se osecaju nesposobno a kad se oni tako osecaju pa to je gore nego nas PMS
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #11

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ne ugadjam,nisam nikada,ok nisam sad hladna i bezdusna ali nisam ni tip koji ce podmetati ledja...



    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Jedino uvek muku mucim sa tim lekarom PA stvarno mi nikada nece biti jasno zasto se strase toliko

    jao, to tako zna da nervira... evo i sada je bolestan, i svaki put kada mu pomenem lekara ista situacija kao kod Lady in red "imao sam ja to i ranije, znam sta radim"

  12. #12

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Rospija...
    .... zato sam dobra prema drugarima...

    Ubica mekog srca.

  13. #13

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    U zadnje vreme sam jako bezobrazna...

  14. #14

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Joj čini mi se da sam ja mog isuviše razmazila...ali šta cu kad mi ništa nije teško...Uživam zaista da ugadjam svom partneru...

  15. #15

    Odgovor: Kakve ste prema voljenom biću???

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Rospija...
    .... zato sam dobra prema drugarima...

    Čini mi se da je sve rečeno...
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve muškarce privlačite?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:52
  2. Kakve žene privlačite?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 17.01.2014, 09:27
  3. Kakve tastature volite?
    Autor goldie u forumu Hardver
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 23.01.2010, 23:58
  4. Kakve telefone volite?
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.04.2008, 15:26
  5. Kakve ste enigmate?
    Autor Goga u forumu Astrologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.11.2007, 13:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •