Da li grickate nokte?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Da li grickate nokte?

    Da li grickate nokte?



    Griženje noktiju (u stručnoj terminologiji onihofagija) je česta navika, koja se može smatrati i poremećajem ponašanja, odnosno psihičkim poremećajem. Češća je kod djece nego kod odraslih, i naročito se ispoljava u situacijama frustracije i psihičke napetosti...
    & underpaid......

  2. #2

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Ne grickam.
    Jedino,desava mi se na jednom prstu da imam nesto slichno zanoktici - posledica je ozhiljka koji imam josh od 5-te godine, kada sam umalo otfikarila prst.
    To me ponekad iritira, pa ako ne uspem sa pincetom - pomognu zubici

  3. #3

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Nop. Ruzna navika - vrlo.
    Nije svako ko luta izgubljen..

  4. #4

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Kao klinka jesam, manicno, ono, do zivaca. Ne secam se kad sam prestala da ih grickam, ali znam da nikakvi saveti nisu pomogli (ni lakiranje noktiju, ni potapanje u riblje ulje kad pozelim da ih grickam, ni kevino lupanje po prstima cim vidi da krecem ka ustima) ali sam prestala, sigurno sa nekih desetak godina i to mi je verovatno jedan od boljih izbora koje sam napravila Secam se, cim se unervozim, pocinjem da cupkam nozicama i odma' nokte u usta.
    Izgleda i ruzno i sebi ne bih dozvolila da mi nokti izgledaju tako.
    Sad grickam samo zanoktice, umesto da ih posecem ili batalim. Kad smo kod toga, snimila sam jednu pravu momacku.
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    trimujem nokte zubima... ono, kad mi izrastu da smetaju a nechu da ih pushtam... ili kad mi se neki zacepi pa se nehotice grebem, onda mi je najbrzze da ih zubima eliminishem. neshto ne volim grickalicu .... ispadnu choshkasti pa moram da ih turpijam pa ovo ono a nisam bash neki fan lickanja.... pazzljivo ih negujem kad odluchim da imam duge nokte al inache ne obracham mnogo pazznju. nisam nikad grickala nokte "do zzivca" .....

    pre par nedelja bila neka emisija o zzivotu u engleskoj sedamnaestog veka, i neka zzena pravi nekoliko jela po tadashnjim receptima i metodama... i ima izgrickane nokte do zzivca ... to je bilo degutantno za gledati. ne bih pojela neshto iz njene ruke ni za zzivu glavu

    chini mi se da stanje noktiju najlakshe i najbrzze da sliku o nechijem s(r)anju u glavi.
    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    I da oću, ne mogu.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #7

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Ne ja ! ...Što?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #8

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Ne, a šta o tome mislim neću ni da kažem.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Ne grickam. To mi je tako

  10. #10

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Nikad
    Ja sam destruktivna a ne samodestruktivna osoba
    kad popizdim,ne grizem nokte nego razbijem tanjir

    Jedna moja prijateljica grize
    kad god je u problemu ona grize nokte do krvi
    totalno su joj se deformisali prsti,nekako zakovrnuti vrhovi,nokat skratio na manje od 5 milimetara
    grozno
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Ne i nisam nikad
    Odvratno mi je kad vidim djevojku sa ružnim i izgrickanim noktima
    Od 15-ste godine su mi nokti skoro uvijek dugi, dok ne pukne neki.
    Evo i dokaz...moje kandže
    I'm floating on air..

  12. #12

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Grickala ih kao dete. Do krvi i zivaca
    Jednom sam tako pregrizla neki zivac da mi natekao prst i zagnojilo se
    Prestala sam kada sam krenula da sviram klavir jer je bilo bolno.
    Danas su mi nokti fetish.
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #13

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Ne i nikada mi neće biti jasno kako se te navike ne mogu otarasiti, kada vidim da se samo na ovom forumu mnogo njih "skinulo"? Nije to duvan ili droga, pa da osećaš fizičku zavisnost ako ne pogrickaš koji nokat. Ili možda jeste, u slučaju da sem što ih grickaju ih i jedu? A ne, jedu se slinci, ne nokti.

  14. #14

    Odgovor: Da li grickate nokte?

    Grickala ih jedno vreme dok sam bila klinka, a onda sam kupila onaj lak koji je (malo je reci) gorak i sluzi za odvikavanje od ove iritirajuce navike. Samo sam se jos jednom posle toga zajebala da stavim prst u usta
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #15

Slične teme

  1. Lak za nokte
    Autor SQUAW u forumu Lepota
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 06.02.2010, 20:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •