Samoodbrana
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 31

Tema: Samoodbrana

  1. #1

    Samoodbrana

    Da li razmišljate o tome kako bi se branile da vas neko fizički napadne na ulici? Nosite li u torbi suzavac ili nešto drugo? Kako reagujete u situacijama koje vam "zaliče" na mogući napad?

    Predlažem da razmenimo savete i iskustva...

    Tema može da se odnosi i na drugačije okolnosti u kojima bi moglo ili moralo doći do, uslovno rečeno - nužne odbrane.
    Važi i za muškarce, naravno.
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Samoodbrana

    dobra tema razmisljala sam o tome
    za sad samo neki dezodorans kad ga naprskas po ocima jos kako stipa a zaista ne znam koji procenat alkohola al sigurno pece
    za sad samo to
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Samoodbrana

    Ako mi intuicija kaze da je u najavi seksualni napad, bogami bi' se ja samo opustila i uzivala


    Odrasla u opasnom kraju.
    Bila jedina devojcica u ulici, a i sire.
    Napao me manijak ( iz Kamenickog parka )

    Razlozi i vise nego dovoljni za trajne posledice duboko urezane u moju psihu. Ah. Jadna ja.
    Godinama sam nosila suzavac u dzepu. Imala sam i noz-leptir...mislim, ne bih ja nikog bockala, nego bih ga upotrebila sklopljenog...za jedan zveket u glavu.
    Trenirala sam dugo savate boks. Pa sad...ako neko napadne ja cu da se branim. I uvek sam govorila da mi jos samo fale nuncake i tenk

    A da sam paranoik kad su ovakve stvari u pitanju-jesam, veliki.
    Ne volim da idem mracnim i pustim ulicama, ne volim kada je apsolutna tisina i onda odjednom nesto pocne da suska iza mene, ispred mene, pored mene...uh, pocnu noge da mi trnu, mame mi. Tada imam osecaj da me i drvece posmatra Kazem vam, plasim se.
    U svakom slucaju, branila bih se kako znam i umem, osim naravno ako bi u mene bila uperena cev pistolja ili neceg slicnog. Verovatno bih se skljokala i pravila se mrtva
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #4

    Odgovor: Samoodbrana

    otkako sam nabacila nekoliko kilograma niko me ne napada na ulici....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Samoodbrana

    Moja koleginica je pre neku noć bila napadnuta. Prišao joj je tip, gurnuo je i prislonio uz zid... Krenuo je rukama da je prepipava. Ona se prepala jer je mislila da je posegnuo za njenim... oblinama, međutim on joj je u stvari preturao po džepovima...(tako da, believer, obline i nisu neka garancija) Izvadio joj je mobilni iz jaknice, uzeo torbu i pobegao. Ona ostala da stoji sva oduzeta...
    Zbog nje sam i pokrenula ovu temu. Kaže da u tom trenutku nije imala pojma šta bi trebalo da radi. Znači, ni glas nije pustila, kaže "nisam se setila..." Samo se ukopala i čekala šta će biti.
    Ovakve situacije uopšte nisu bezazlene. Ispalo je da je možda bolje i što nije reagovala...
    Poznanik koji radi u policiji mi je svojevremeno rekao da je najgore ako žena ima uz sebe pištolj plašljivac. Napadač, kad vidi oružje, prvi će pucati ako uz sebe ima pravo. Super je ako neko zna aikido zahvat, pa da ga kao nešto izvrne i breči. Samo meni i to nije neka garancija. Zavrnem mu ruku i šta onda? On se postidi i izvini mi se? Ili da ga tako zajašim pa vrištim?
    Kolika sam, da je iole jači odneo bi vrag i mene i sve moje borilačke (ne)veštine...
    Ja imam običaj da se sa sumnjivima izrazgovaram. Zbunim protivnika. Jednog mladića što je neko vreme išao za mnom sam pitala: "Ma jesi li to ti? Vidi, kako si narastao... Pozdravićeš mamu mnogo, ok?"...
    Tada je upalilo, ali inače nemam neko spremno rešenje...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #6

    Odgovor: Samoodbrana

    Kad sam bila mala, baka me je naučila prvoj samoodbrambenoj varijanti "Iz sve snage udri nogom u cevanicu, to možeš da dohvatiš kolika god da si, i beži".

    Kad sam malo porasla pa sam i razmišljala o suzavcu, krene u ovoj zemlji neko ludo vreme, dizelaši, kožne jakne užasnog kroja i neke šarene dimije umesto pantalona, bele gilje, loženje na rat, Draganu Mirković, oružje i air max... pa ni interventne ekipe koje pretresaju vozila nisu bile retka pojava. (To su bile one čike što su bile malo opasnije od onih čika koji su nas već tukli bez nekog posebnog razloga). I tako moju sadašnju kumu ljubazno zamole uz kalašnjikov (ili šta već) na čelu da napusti vozilo pre mene i krene čovek ljubaznim tonom da bombarduje ovu facu: - "Gde ste bili? Gde ste pošli? Šta imate od oružja? Šta imaš u tašni???" - "Paaaaaa (muc tuc mucccccc i piš u gaće) ummm...aaaa.... imam suzavac " "A da ja tebi sad razvalim jednu šamarčinu?" "" (i mi isto ). Oduze joj suzavac, to je oružje kaže i nije dozvoljeno da ga sa sobom nosi, kažnjivo je, izvrnu onaj spaček koji smo kilometar pre toga gurali "mi opasni"... i tako se mi ćutke razvezosmo kući. Nikad mi nije palo na pamet da kupim suzavac

    Onda me ujka koji je bio džudista naučio nekim polugama u zavisnosti kako mi napadač prilazi. Naučio me kako da zauzmem borbeni stav zbog kojeg ću polovinu napadača u startu eliminisati jer će misliti da nešto znam i da sledi udarac (dakle, kucam, zamišljam se u stavu i smejem se ) Da bacim nekog preko leđa nikad nisam probala, ali znam neke blokove koji mi verujem ne bi vredeli kod nekog ko je malo munjevitiji od mene (pa se tu primenjuje udarac u međunožje). Upisala sam i tae-boo i dve godine bila pravi bruce lee jer nam je trener bio neka paljevina, pa je to umesto da liči na agresivan aerobik (na šta sam se i htela upisati) preraslo u kontakte sa partnerkama, i neke su devojke prestajale da dolaze. Trčim brzo, tako da danas, kada bi me neko napao umem da se snađem sa kombinacijom svega toga što znam i pobegnem tako da za mnom vidiš samo prašinu (k'o ptica trkačica ).

    Ne plašim se mraka i ne izbegavam mračna mesta, ulice itd, nikad o negativnostima ne razmišljam ali nisam neoprezna, krećem se svuda slobodno. Ako sam na štikletinama i sevaju mi bataci obično i ne pešačim. Nikad me niko nije napao, možda sam previše velika pa se plaše da mogu da ih šutnem u glavu

    Nije loše da svaka žena prođe neku obuku, a ne znam ni da li postoje kod nas kursevi samoodbrane za žene
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Samoodbrana

    negde sam pominjala da sam ranije nosila nozic u tasni kad sam stopirala, sto se pokazalo kao krajnje dobra praksa ali sam prestala da ga nosim onda kad su moji ortaci polozili za kola pa ima ko da me vozi, a da na racunam roditelje..
    zeeeeeesce se bojim mraka, kad nesto strasno vidim ili se uplasim, cak i spavam sa upaljenim svetlom u sobi, a to sve samo zato sto me blam da pitam kevu da spavam sa njom a i sve se mislim da mi cale ne bi dao nevermajnd
    zivim u selu mirna (relativno) okolina, mozes u 4 ujutru da prodjes pa da pritom ne sretnes nikoga (to mozes jos u 9 uvece ) i ne bi trebalo da postoji strah ali dzaba, sto kaze _baba_, cim susne, meni se noge odseku vise je to zbog pasa lutalica, negoli zbog necega drugog
    sem tog stopiranja desio mi se jos jedan incidentic.. ali je Bogu hvala proslo bez nekih vecih problema, osim sto sam ja do pola bila skinuta i nisam mogla da pustim ni glasa od sebe, jer sam mislila da ce me ubiti ako budem i disala svaaaaa sreca, drugar koji zivi u ulici je cuo neko zapomaganje i izasao da vidi sa caletom u cemu je stvar.. likovi se uplasili i otisli..
    fazon je sto ja znam ko su oni

    mislim da u tim momentima ni ne mozes da reagujes da se sve toliko brzo desi da i zaboravis da vrisnes, kao izabelittina drugarica
    ne dAj Boze, da se dodjem u situaciju da potvrdim svoje reci
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: Samoodbrana

    Desilo se jednom ...... neponovilo se ...

    Igra slucaja, tog dana uopste nisam trebala da budem na tom mestu, ali posto je kolega imao slobodan dan zamenila sam ga u primopredajama pazara.

    Nikad necu zaboraviti ...

    Vece predivno,sve vrvi od ljudi ,avgust mesec,centar grada ...
    Cekam da se spakuju pare i momka iz obezbedjenja posaljem da nam kupi neki hladan sok,tek posle sam shvatila koju sam glupost tad napravila ...

    Nonsalatno izlazim , samo par koraka me deli od auta i odjednom u delicu sekunde osetim nesto hladno na slepocnici ni trepnula nisam, a dvojica momaka sa fantomkama na glavi su se nasli kraj mene,jedan pokusava da otme onaj dzak u ruci drugi preti i sve jace stiska pistolj uz moju glavu ...

    Ni glas nisam pustila,osecanja nisam imala,cak ni jedna jedina misao nije mi prosla kroz glavu, ne znam ni kad sam uspela da ga udarim svom jacinom laktom u stomak ,ni kako sam dotrcala do auta ni sta je posle bilo ...

    Tu je film prekinut ... secam se samo posle svega drhtanja, ogromne jeze i neprospavanih noci ...Emocije su tek posle usledile kad sam shvatila sta bi moglo biti da me nije onaj gore pogledao ...
    U principu nisam plasljiva, ne bojim se nikog ni nicega,dve godine sam provela u ucenju borilackih vestina i osnove za samoodbranu znam, ali u tom momentu mi nista nije pomoglo samo mozda hladna glava i malo srece ...

  9. #9

    Odgovor: Samoodbrana

    Toliko sam nezanimljiv lik dok šetam ulicom da nemate pojma
    Večito žurim negde....odsutna totales,niti vidim niti ćujem išta...sama sa svojim mozgom tako da nikom ne bi palo na pamet da me satera uza zid iliti napadne ....i nije do sad bogu 'fala.
    E sad ŠBB KBB ,pojma ti nemam pas koji laje ne ujeda...ali bi ja njega sigurno ujela
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: Samoodbrana

    Kao trinaestogodišnja devojčica, preživela sam jedno užasno iskustvo..trebalo je vremena i vremena da se iz toga izvučem, sama..

    posle toga, u meni toliko mržnje ima prema napasnicima svih vrsta, da mislim da bih mogla zubima da ih prikoljem i da mi drugo oružje nije potrebno..

    ali ipak, od tada se ne odvajam od mog noža..znam da ga koristim i koristila sam ga, bez imalo griže savesti..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #11

    Odgovor: Samoodbrana

    gledala sam jednom na TV neku emisiju u vezi ove teme - samoodbrana i pricale neke zene za svoja iskustva, pa na kraju naravno saveti o tome kako da se odbranite.
    ono sto je meni ostalo u secanju je to da kad se tako nesto desi..znaci napad nekog manijaka..umesto POMOC da se derete POZAR!!! jer navodno niko ne obazire se kad neko trazi pomoc, a kad cuje pozar automatski pritirci u pomoc..
    naravno pokazali i nekoliko zahvata za odbranu... i to da se nosi pistaljka u dzepu...pa kad on skoci ti pisnes sa njom i navodno uplasi se (mada nije mi jasno kako cu je izvuci iz dzepa)
    kako god da je...sve je to OK, al sto rece bellisima...ako ne daj boze neko ti pridje sa oruzjem ne da neces moci da zucnes ni rec, nego zaboravices ko si gde si itd..samo mislis kako da se spases....
    Poruku je izmenio Kitty, 10.12.2008 u 20:24 Razlog: slovce


  12. #12

    Odgovor: Samoodbrana

    Kad bi mi neko prišao sa oružjem u nameri da me opljačka, ukoliko nemam ručnu bombu i nisam Džet Li dala bih mu i telefon i kintu, pazar, mp3 i helf bombone i šta treba još, ne bi mi palo na pamet da se ikako branim i iritiram razbojnika.

    Naoružane osobe odvajam od svih drugih vrsta napadača.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Samoodbrana

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Važi i za muškarce, naravno.
    ...sitni kriminalci i manijaci me nisu spopadali (za sada) ... ...verovatno su u odabiru svojih žrtava koncentrisani na neke manje gabaritne...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kad bi mi neko prišao sa oružjem u nameri da me opljačka, ukoliko nemam ručnu bombu i nisam Džet Li dala bih mu i telefon i kintu, pazar, mp3 i helf bombone i šta treba još, ne bi mi palo na pamet da se ikako branim i iritiram razbojnika.

    Naoružane osobe odvajam od svih drugih vrsta napadača.
    ...život nema cenu, niti vredi zbog bilo čega se junačiti pred naoružanim napadačima...samim tim što su potegli oružje znači da su dovoljno ludi da ga i upotrebe, a gubiti glavu zarad bilo čega je besmisleno...

  14. #14

    Odgovor: Samoodbrana

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Naoružane osobe odvajam od svih drugih vrsta napadača.

    naravno..

    doduše, moj grad nije tako veliki, te ovakvih slučajeva skoro i da nema..

    a i svi se manje više znamo, pa je dotičnim napadačima( ako ih ima) i više nego poznato da se od mene ne bi ovajdili..nakit mrzim i ne nosim, para nemam jer ih trošim munjevitom brzinom, a ne verujem da bi rizikovali samo zbog mobilnog telefona..oni koji to rade sa vatrenim oružjem, idu na bolji ulov (bar ovi sremački)..a za ove druge, sa drugim oružjem, imam "lek"..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #15

    Odgovor: Samoodbrana

    Mozda zaista treba nositi "suzavac", a opet, dok ga izvadimo is tasne mozemo vec da zavrsimo na plocniku.
    Neprijatne su te situacije.
    Nesto nalik na "napad" dozivela sam pre dve godine i to u pola 10 uvece, takoreci u centru grada. Na svu srecu, zavrsilo se samo sa neprijatnostima, ali su meni kolena klecala do kuce. Oseti se covek malo bespomocno. Cini mi se i da sam imala neko sredstvo za odbranu, nije bilo vremena da se reaguje. Takve stvari se obicno desavaju munjevitom brzinom.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •