Religija i nauka - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 89
  1. #16

    Odgovor: Religija i nauka

    Ser...Pomoću tehnologije astronomije, nama su poznati podaci da je potrebna jedna godina vremena da Zemlja proputuje jednom oko Sunca. Vremenska doba su prouzrokovana promenom položaja Zemlje u odnosu na Sunce. „Astronomi koriste kretanje Zemlje da velikom preciznošću odrede kraj jednog i početak drugog vremenskog razdoblja. „ Danas shvatamo da je razdoblje jednog meseca vreme kruženja Meseca oko Zemlje u odnosu na Sunce.
    Kako je Mojsije mogao pre 3500 godina znati da „videla“ Sunca i Meseca zapravo odredjuju dužinu jedne godine ako Pismo nije inspirisano od strane samog Boga?
    A zašto misliš da je inspirisano od samog boga?

    Biblija sadrži veliki broj informacija, ali je njeno shvatanje i prilagođavanje kolektivnoj istini, kolektivnom razumevanju, potpuno iskrivljeno.
    Za to postoje dva razloga:
    1. Nemogućnost razumevanja prave istine o postojanju zamajavanjem ( rad,vrednosti, zabava.. )
    2. Prilagođavanje i pravljenje odgovarajuće slike sveta zarad ličnog interesa..

    A kako ti nije palo na pamet da je pre 3500 godina mogla da se pojavi neka međuplanetarna, međugalaktička civilizacija koja je želela da prenese svoja znanja i svoju kulturu na nas u kamenim pećinama.
    Ja razumem da bi to moglo da se svrsta u još jedno verovanje.
    Ali to verovanje nije ništa manje verodostojnije od bajke o bogu, bogovima, svetim spisima..
    Smaragdne tablice Tot-a upravo govore o tome.
    O tome postoje dokazi koji su uklesani u *Keopsovoj Piramidi*, koja je ustvari Totova Velika Piramida.

    ...Ili misliš da su piramide bile pravljene od strane čobana za smeštaj žita??????????????


    To je za tebe glupost, crtani film, paja patak, miki maus...
    Danas je moguće krstariti svemirom i otkriti sve ono što si ti naveo da je Bog Mojsiju preneo. I to je rezultat naučne tehnologije!!!!!!
    Dakle takva tehnologija postoji.
    Zašto ne bi postojala i još naprednija tehnologija koja je pre 3500 ili 35000 godina mogla to da prenese na nas?
    Ili je to ista ta tehnologija?
    Kao što vidiš mnogo više dokaza ima u ovoj drugoj bajci....
    Ako mene pitaš to je jedna te ista priča koja će postati jasna onome ko bude hteo da je preispituje...

    Jel vidiš koliko si zadojen i neobjektivan..!!!!!


    -Ser... Nauka izražava svemir u pet termina: vreme, mesto, materija, sila, kretanje!
    Postanje 1:1,2 savršeno otkriva tu istinu Jevrejima 1450 godina pre Hrista:
    „U početku (vreme), Bog stvori (sila) nebo (prostor) i zemlju (materija)… I Duh Božji je lebdeo (kretanje) nad licem voda“.
    Prve informacije koje Bog govori čoveku kroz Njegovu Reč kazuju da je On taj koji vlada nad svim aspektima univerzuma!
    Nauka ( kvantna fizika ) je svemir označila kao prostor ( 3D ) , vreme, energiju i materiju...Za energiju i materiju se zna da prelaze jedna u drugu ( dvosmerno ) ali su podele oko prostora i vremena jo uvek velike među naučnicima ( čitaj- još nije dozvoljeno da su tu čačka jer se otvaraju vrata nove dimenzije )

    Možda nam kvantna fizika može objasniti šta je to bog, duh božiji, i odgovoriti na tekst iz starog zaveta,,,

    Kolaps talasne funkcije....!!!!!!!!!!

    Dakle, ukratko, ono što mi ne vidimo je talas fotona koji se posredstvom merenja ( svesno pridavanje pažnje ) pretvara u materiju- česticu.
    Ovim eksperimentom se dokazuje da je svest stvaralački instrument, tj, instrument koji je stvorio ceo svemir i sve u njemu.
    Ko želi može da pronađe na internetu sve o kolapsu talasne funkcije.

    Bog je svest koja je prisutna u čoveku i koju čovek treba da otkrije.To je stvaralačka svest koja je sve stvorila. To nije um ili zdrav razum.
    Duh božiji su sile koje oblikuju i drže u harmoniji sve što postoji na:
    1.Nebo je neorganska dimenzija-astral koja ništa manje nije realna od materijalne a koja se vekovima krije od nas..
    2.Zemlja je materijalna dimenzija koja je nama dobro poznata ( 3D-vreme, enrgija, prostor, materija )

  2. #17

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A zašto misliš da je inspirisano od samog boga?
    Postoji 10 000 000 000 000 000 000 ... razloga i dokaza koji to potvrdjuju !
    Medjutim, onaj koji ne stoji obema nogama čvrsto na zemlji nego astralno leti medju oblacima, taj ne može da vidi ni prst pred nosom...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Biblija sadrži veliki broj informacija, ali je njeno shvatanje i prilagođavanje kolektivnoj istini, kolektivnom razumevanju, potpuno iskrivljeno.
    Za to postoje dva razloga:
    bla bla bla...
    Iskrivljeno je samo ono što čovek sam iskrivi!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A kako ti nije palo na pamet da je pre 3500 godina mogla da se pojavi neka međuplanetarna, međugalaktička civilizacija koja je želela da prenese svoja znanja i svoju kulturu na nas u kamenim pećinama.
    Paaaaaa...prvi razlog zbog čega mi to nije palo na pamet je zato što ne koristim nikakve opijate, omamljivače i ostala narkotička sredstva poput lepka, koke, trave i hipnoze, a koji dovode do fascinantnih halucinacija(kao što je izmedju ostalog i astralno letenje i preletanje u navodne i nepostojeće prošle živote)!

    Drugi razlog je - jer nam se nikakva medjugalaktička civilizacija nije -> OBJAVILA/OTKRILA!!
    Nemamo nikakve dokaze o bilo kakvim svemircima koji nas nadahnuju u tehnološkom i bilo kom drugom dostignuću! Dok sa druge strane imamo Jedinu OBJAVU I OTKRIVENJE o tome Ko, kako, i zašto nas je stvorio! Bibliju!



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zašto ne bi postojala i još naprednija tehnologija koja je pre 3500 ili 35000 godina mogla to da prenese na nas?
    Zato što ne postoje nikakvi dokazi o tome! Shvataš?
    Postoje maštovite bajke. Ali ne postoje nikakvi dokazi u arheologiji, palentologiji, geologiji, biologiji, astrologiji, fizici, matematici, hemiji....likovnom i muzičkom vaspitanju, mooooj Vladane astralni letaču


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ...Ili misliš da su piramide bile pravljene od strane čobana za smeštaj žita??????????????
    Egipat je bio na vrhuncu svoje moći za vreme vladavine faraona Djozera, kada su i počele da se grade piramide. Početak vladavine ovog faraona nije obeležen velikim dogadjajima, a onda se u njegovom životu pojavljuje jedna izuzetna ličnost, koju istorija naziva Imotep, i od tada počinje uspon ovog faraona. Običaj je bio da na početku vladavine faraon zida grobnicu za sebe i svoju porodicu. U grobnici faraona Djozera postoje imena njegove rodbine i najbližih saradnika, ali nema imena Imotepa, koji je bio njegov glavni saradnik i pomočnik u vršenju vlasti. Istorijske činjenice ukazuju da Imotep nije bio član faraonove porodice i da se odjednom pojavljuje u njegovom životu tokom njegove vladavine.

    Istorijski izvori beleže da je Imotep bio čovek izuzetnih sposobnosti i talenata. Toliko veličanstvenih stvari je zapisano o ovom čoveku u egipatskoj istoriji da su istoricari kazali da je Imotep bio "egipatski Leonardo Da Vinči". Evo šta kažu egipatski istorijski izvori o Imotepu:

    "Tokom vladavine faraona Djozera živeo je Imotep, koji je vodio poslove vladara Egipta. Bio je zamenik vladara, upravljao je Velikom Palatom, bio je Visoki sveštenik Heliopolisa, bio je graditelj, skulptor... Imotep je zbog svojih lekarskih sposobnosti stekao medju Egipćanima reputaciju Asklepijusa (prema grckom paganskom verovanju, vrhovnog boga medicine) ... Imotep je uspostavio veštinu gradnje korišćenjem tesanog kamenja." (Manetho, 305-285 BC, The Ancient Near East, 1958, Vol. I, p. 24-, Princeton University Press)

    Egipatski istorijski izvori kažu da je Imotep uspostavio gradnju piramida u Egiptu i prva piramida koju je napravio bila je Stepenasta piramida u Sakari!

    Istorijski spisi beleže šta se desilo faraonu Djozeru:
    "Bio sam veoma uznemiren zbog nadolazeće gladi. U snu mi se javio bog Nila Knum i obečao da će Nil dati vodu, ali da će biti najpre sedam godina gladi, a zatim sedam godina izobilja..."

    Postoji još samo jedan istorijski izvor koji govori o sedam godina izobilja i sedam godina gladi, a to je onaj u Bibliji, kada je faraon sanjao san o nadolazećoj gladi i kada mu je Josif dao tumačenje sna:
    "Evo doći će sedam godina vrlo rodnih svoj zemlji Misirskoj, a iza njih nastaće sedam gladnih godina." (1. Mojsijeva 41,29.30)

    Egipatski istorijski izvori dalje kažu šta je uradio faraon Djozer:
    "Upitao sam Imotepa, koji je bio sin boga Pta: Gde se radja NIl? Ko je bog tamo? Ko je pravi Bog?...
    Imotep je odgovorio:
    „Potrebno je da pitam Boga koji vlada nad svim živim..
    ."
    (Bog Pta je u Egiptu bio smatran za vrhovnog boga, onog koji je stvorio sve druge bogove.)

    U Bibliji čitamo sličan izveštaj:
    "A Josif odgovori faraonu: To nije u mojoj vlasti, Bog će javiti dobro faraonu." (1. Mojsijeva 41,16)

    Egipatski istorijski izveštaj kaže šta je dalje uradio faraon:
    "Obećao sam bogu Nila Knumu, da će sav narod, osim sveštenika u božjem hramu, plaćati porez u iznosu od jedne petine svojih useva."
    Biblija opet govori o sličnoj naredbi:
    "A što bude roda daćete peto faraonu... samo ne kupi svešteničkih njiva..." (1. Mojsijeva 47,24.22)
    Da li to znači da su Imotep i Josif bili u stvari ista licnost?

    Kao što je rečeno, prva sazidana piramida u Egiptu bila je Stepenasta piramida u Sakari. Istorija beleži da je tu piramidu sagradio Imotep i da je to bio početak gradnje piramida u Egiptu. Interesantno je da je ova piramida bila okružena velikim zidom (vidi sliku).


    Očigledno da se tu čuvalo nešto veoma dragoceno. Postojala su samo jedna uska vrata kroz koja je moglo da se udje u ovu piramidu (vidi sliku).


    Kada se udje u kompleks ove piramide nailazi se na 11 velikih silosa koji su ukopani u zemlji (vidi sliku).


    Na dnu ovih silosa pronadjeni su ostaci žita. Ovih 11 silosa mogu da prime 40.000 kubnih metara žita, što odgovara teretu koji može da ponese 4.000 kamiona koji imaju kapacitet 10 kubnih metara. Ova količina žita daleko premašuje potrebe za žitom gradova u okruženju. Na dno ovih silosa se silazilo stepenicama gde se vršila isporuka žita (vidi sliku).


    Pošto veliki deo okolnog terena jos nije istražen naučnici pretpostavljaju da u okolini ima još ovakvih silosa.

    Biblija govori o tome da je Josif prikupljao žito u Egiptu:
    "Tako nakupi Josif žita vrlo mnogo, koliko je peska morskoga, tako da ga presta meriti, jer mu ne beše broja... I iz svih zemalja dolazahu u Misir k Josifu da kupuju, jer posta velika glad u svakoj zemlji... I pokupi Josif sve novce što se nalazahu po zemlji Misirskoj i u zemlji Hananskoj za žito koje kupovahu, i slagaše novac u kuću faraonovu." (1. Mojsijeva 41,49.57; 47.14)

    Vidimo da postoji velika podudarnost izmedju Imotepa i Josifa, i da istorijske činjenice ukazuju da je onaj koji je uspostavio gradnju piramida u stvari bio Josif!

    Egipatska istorija beleži:
    "Imotep je bio sveštenik u gradu Heliopolisu."
    Poznato je da je Heliopolis u stvari grad On, koji je opisan u Bibliji.
    Biblija kaže za Josifa:
    "I nadenu faraon Josifu ime Psontomfanih, i oženi ga Asenetom, kćerju Pontifere sveštenika Onskoga."
    Ovde takodje vidimo veliku sličnost izmedju Imotepa i Josifa.

    Egipatska istorija dalje kaze:
    "Imotep je zbog svojih lekarskih sposobnosti stekao medju Egipćanima reputaciju Asklepijusa."
    Biblija kaze za Josifa:
    "I zapovedi Josif slugama svojim, lekarima, da mirisima pomažu oca njegova. I lekari pomazaše mirisima Jakova." (1. Mojsijeva 50,2)

    Egipatski istorijski izvori beleže da je faraonov najbliži saradnik zapisao:
    "Bližim se smrti u svojoj 110 godini života." (Pta-otepove instrukcije, The Ancient Near East, 1958, Vol. 1, p. 234-, Princeton University Press)
    Biblija kaže za Josifovu smrt:
    "Potom umre Josif, a bese mu 110 godina." (1. Mojsijeva 50,26)

    Faraonov najbliži saradnik je takodje zapisao:
    "Dobio sam ovlasćenja od vladara kakva niko pre mene nije imao."
    Biblija kaže za Josifa:
    "I još reče faraon Josifu: Ja sam faraon, ali bez tebe niko neće maći ruke svoje ni noge svoje u svoj zemlji Misirskoj... Pa reče faraon Josifu: Ti ćes biti nad domom mojim i sav će ti narod moj usta ljubiti, samo ću ovim prestolom biti veći od tebe." (1. Mojsijeva 41,44.40)

    Vrlo je interesantno da se upravo na zidovima piramide u Sakari nalaze slike gde ljudi pate od gladi (vidi sliku)...


    Konačno, arheolozi su otkrili prostoriju u kojoj se nalazio mrtvački kovčeg. Tu je takodje pronadjeno mnoštvo posudja sa pečatom faraona Djozera , što potvrdjuje da je ovde bio sahranjen Imotep, odnosno Josif. Kada su otvorili kovčeg, naučnici su otkrili da u njemu nema tela pokojnika. Zašto, kada grobnica nije bila opljačkana. Biblija kaže da je Josif pre svoje smrti poručio:
    "I zakle Josif sinove Izrailjeve i reče: Zaista će vas pohoditi Bog, a vi onda odnesite kosti moje odavde" (1. Mojsijeva 50,26),
    što se i desilo u Mojsijevo vreme:
    "I Mojsije uze kosti Josifove sa sobom." (2. Mojsijeva 13,19).

    Vrlo je interesantan sam položaj ovog kovčega. Poznato je da su svi faraoni sahranjeni u pravcu izlaska sunca, u pravcu istoka, jer su se oni klanjali suncu kao božanstvu. Medjutim, ovaj kovčeg u piramidi u Sakari je bio okrenut prema severu, prema Hananskoj zemlji, zemlji koju je Bog obečao svom narodu, gde će ih Mojsije kasnije i odvesti uz Božje vodjstvo.

    Dakle, vidimo da je upravo Josif ta znamenita istorijska ličnost iz egipatske istorije, označena kao Imotep, koja je počela sa gradnjom piramida. Prva piramida je imala svrhu skladištenja žita, a vidimo da su kasnije faraoni pravili piramide da bi se u njima sahranjivali....


    Nastaviće se....

  3. #18

    Odgovor: Religija i nauka

    Ne postoji toliko razloga koji to potvrđuju.
    Toliki je tvoj razlog da veruješ da je to baš taj bog iz tvoje bajke....
    ...dragi ser_gogsy..

    Ono što postoji je činjenica da se jedni te isti ljudi pojavljuju sa različitim imenima.
    Takođe, činjenica je da onaj ko ne poznaje nebo ( astral- duhovna dimenzija sa hijerarhijom bića. ) može da ostane papagaj obučen u odelu koji ne razumejući šta čita svakodnevno ponavlja, misleći da će dobiti semenke...

    U Starom Zavetu stoji:
    Bog, nebo, zemlja....Bog stvori Nebo i Zemlju...
    Dakle, stvoritelj je stvorio nebo koja je duhovna-astralna kategorija ( koju ti ser_gogsy ne poznaješ več zamišljaš svojim zdravorazumskim-papagajskim umom ) i zemlju koja je materijalna kategorija...

    Bog reče: Da načinimo čoveka po liku i podobiju našem...( po pravoslavnom tumačenju )
    Kako to našem?


    Ovo su činjenice koja su svima dostupne ali koje ostavljaju otvoreno pitanje o stvoritelju!!!!
    Za većinu je dostupna činjenica da je stvoritelj stvorio samo zemlju i ljude na njoj, kao i sve ostalo što se može opipati i videti..
    Logično je da i papagaji znaju da je neko sve ovo stvorio..Ali ko?

    O duhovnom-astralnom planu se vrlo malo govori u zvaničnim religijama.
    Ali se zato o njemu vrlo mnogo mašta...

    Iz takvih maštovitih priča su nastale zvanične bajke koje se danas propovedaju, kako bi ih ljudi zdravorazumski i logično prihvatili..
    Neki misle da se tamo leti...jer zdravorazumski i logično povezuju letenje sa nebom..

    Takođe, takvi vernici se poistovećuju sa životinjama koji se oslanjaju na svoja čula. Pa im je zato potrebno zapretiti da ne kradu, da ne ubijaju, da ne vrše preljubu, da poste...jer nemaju obzira i meru..
    Dakle, veštački stvoreno društvo u kome pojedinac čeka svoju priliku poput grabljivice.




    nastaviće se...

  4. #19

    Odgovor: Religija i nauka

    Hrišćanstvo kaže:
    Čovek je sastavljen iz duha i tela, gde se takav spoj pretvara u dušu...
    Dakle, čovečiji duh kao najviša kategorija, duša, pa telo..

    Drugi filozofski i religijski pravci kažu:
    Mentalni plan, astralni plan, materijalni plan..

    Nauka ( Kvantna fizika ) kaže:
    Bez posredstva posmatrača ( čoveka-njegove svesti ) nije moguće izvršiti kolaps ( materijalizaciju ) talasa ( nevidljivi astralni plan ) u česticu ( Materijalni plan )
    To znači da imamo stvoritelja koji iz nevidljive sfere ( astrala ) stvara česticu na materijalnoj ravni koju možemo videti golim okom.
    Ako nema svesti posmatrača, takav eksperiment nije moguć..!!!!
    Tako je opisan holografski prikaz univerzuma..

    Pogledati detaljno Kolaps talasne funkcije..

    Na prvi pogled, nema razlike osim u nazivima, ali je suština koja se danas smatra istinom potpuno različita..Ali....mnogo...

    Kvantna fizka zadaje veliki udarac zvaničnim religijama, prvenstveno Hrišćanstvu i Islamu, jer se već pedeset godina od javnosti krije ovakav eksperiment.
    Naučnici objašnjavaju da niko nije zainteresovan da finansira takav projekat do kraja i otkrije dalje mogućnosti, kao i da postoji velika nezainteresovanost u naučnim krugovima koji sa strane opozicije osporavaju takav eksperiment svojim mišljenjem..!!!!

    Nema interesovanja za proces materijalizacije?
    Ali zato ima za stvaranje i održavanje religijskih institucija..
    To znači da se nauka kontroliše i da se ljudima neprimetno poslužuje ono šta ima na meniju..

    U svakoj religiji i nauci postoji razumevanje prolaznosti materije.
    Njihovo stvaranje, trajanje i nestajanje se smatra božijom voljom..!!!!Čitaj-ne razumem šta se tu dešava a ne dozvoljavam tebi da ti znaš jer mi treba rob...
    I kada dođemo do pojma stvaraoca, postavlja se pitanje:

    Ako ne poznajemo stvaraoca, ma ko to bi, kako ćemo znati ko smo i šta smo?
    Ako poznajemo samo materijalni plan kako možemo govoriti o stvaraocu?

    Ono što je moje lično zapažanje je da spoznajom materijalnog plana ( kroz čula ), spoznajom astranlog plana kroz izmenjeno stanje svesti ( podsvest ) stvaramo šansu da uočimo stvaraoca..

    ...jer stvaraoc je stvorio čoveka po liku svome, a čovek je jedino biće koje u isto vreme postoji na materijalnoj i astralnoj ravni i to sa punom svešću stvaraoca...

  5. #20

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    Ono što postoji je činjenica da se jedni te isti ljudi pojavljuju sa različitim imenima.
    Znao sam neke koji su imali i po nekoliko pasoša sa različitim imenima...O ličnim kartama da i ne govorim...hehe...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    U Starom Zavetu stoji:....
    Stop!
    Nemoj ti da mi pričaš šta u Starom Zavetu stoji! Nisi ga ni prelistao, a kamoli pročitao...bah...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Bog, nebo, zemlja....Bog stvori Nebo i Zemlju...
    Dakle, stvoritelj je stvorio nebo koja je duhovna-astralna kategorija ( koju ti ser_gogsy ne poznaješ več zamišljaš svojim zdravorazumskim-papagajskim umom ) i zemlju koja je materijalna kategorija...
    Eto dokaza da nisi ni pogledao šta piše, nego mi tu trućkaš napamet...
    Jer, da si pošten ti bi barem pročitao Knjigu ili delove u njoj o kojima voliš da diskutuješ, kritikuješ, manipulišeš i izvrćeš...

    Već sam ti sto puta rekao da je nebo - prostor u kojem su smešteni: Zemlja, sunce, mesec, planete, zvezde....itd
    1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.
    7. I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako.
    8. A svod nazva Bog nebo. I bi veče i bi jutro, dan drugi.

    Ono što ti brkaš, jer nisi obrijao brkove, to je pojam - neba, i pojam - nebesa!

    Dakle, u Bibliji se jasno kaže da postoje - Nebesa! Ne jedno ili dva neba, nego - nebesa! Mnogo više od dva...
    Onoliko koliko čovek ima atoma u sebi, toliko ima zvezda na nebu...a onoliko koliko ima galaksija, toliko ima i nebesa...Ostavljam tebi da astralno to izbrojiš, pa da mi javiš tačan broj...
    Kada se u Bibliji kaže da je Bog na nebesima/na nebu, podrazumeva se duhovna kategorija, jer je Bog u duhu prisutan i na Zemlji i na nebesima!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Bog reče: Da načinimo čoveka po liku i podobiju našem...( po pravoslavnom tumačenju )
    Kako to našem?
    Ko ti je kriv što nisi čit'o, pa sad ne znaš "kako to našem?"

    Jer da si čitao, onda bi znao da je Bog - množina! Odnosno Trojstvo! Otac, Sin i Sveti duh!

    18. I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
    19. Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
    (Luka 24)

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Za većinu je dostupna činjenica da je stvoritelj stvorio samo zemlju i ljude na njoj, kao i sve ostalo što se može opipati i videti.. .
    E sad si preterao...Preterao si sa tolikim ne znanjem, a pričaš kao da si pokupio svu pamet ovoga sveta!

    Vlado, izvini prijatelju, ali ti si totalni - LAIK! Amater! Nemaš pojma o onome što želiš ovde da popljuješ i iskritikuješ! Totales dudukus...u prevodu - duduk nad duducima!

    Ajde nadji mi vernika koji ne zna da je Bog prvo stvorio duhovni svet i bića koja nazivamo Andjelima? Ajde, nadji, i ja ću ti kupiti sladoled za nagradu ....

    Pre nego što je Bog stvorio Zemlju i čoveka, Biblijski izveštaj nas izveštava da je postojala pobuna u tom svetu! Jedan deo tih bića se odmetnuo od Stvoritelja, i njih nazivamo palim andjelima - demonima! Naravno, knez se kroz istoriju čovečanstva veoma pobrinuo da se ovi nazivi toliko iskompromituju da kada se pomenu, mnogima postaju i izgledaju vrlo smešni...ali to je njihov problem...
    Oni postoje, i imaju veliku ulogu u našim životima!




    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Logično je da i papagaji znaju da je neko sve ovo stvorio..Ali ko?
    Eto, ponovo pokazuješ "znanje" i imanje...
    Kako ko?
    Pa Stvoritelj?
    Sad verovatno ide još jedno od tvojih "umnih pitanja"
    Ko je Stvoritelj?
    Pa Stvoritelj je Onaj koji nam se OBJAVIO da nas je Stvorio...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    O duhovnom-astralnom planu se vrlo malo govori u zvaničnim religijama.
    Ali se zato o njemu vrlo mnogo mašta...
    N e v e r o v a t n o!

    Pa čoveče šta stobom nije uredu?
    Pa u svim Religijama se i govori SAMO o duhovnom!!!

    Isus kaže:
    "Ne bojte se onih koji mogu da vam ubiju telo, bojte se onih koji mogu da vam dušu pogube u paklu..."



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Takođe, takvi vernici se poistovećuju sa životinjama koji se oslanjaju na svoja čula. Pa im je zato potrebno zapretiti da ne kradu, da ne ubijaju, da ne vrše preljubu, da poste...jer nemaju obzira i meru..
    Dakle, veštački stvoreno društvo u kome pojedinac čeka svoju priliku poput grabljivice.
    Dakle, tvoj savet je da idemo sasvim opušteno i slobodno da krademo, ubijamo, palimo, silujemo, razvaljujemo....

    Ide bre čoveče...




    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    nastaviće se...
    Nemo da se nastavljaš, molim te

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Nauka ( Kvantna fizika ) kaže:
    Pa dobro jeli sam ti rekno da se ne nastavljaš

    Koja kvantna fizika?
    Šta kvantna fizika?
    Gde je ijedan dokaz za TEORIJE I TEORETISANJE kvantnih fizičara?
    Gde se primenjuje kvantnablablabla fizika?

    Koji si ti vernik, pa to nema nigde

    Da ti kažem ja par komada o kvantnoj fizici....Kvantno likovno vaspitanje je babaroga za te fizičare....koji sa svojim manje više OGRANIČENIM umovima pokušavaju da pojme(objasne) nešto što je NEOGRANIČENO!

    Pa kako to moj Vladane kvantno astralno lebdeći letaču?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Kvantna fizka zadaje veliki udarac zvaničnim religijama, prvenstveno Hrišćanstvu i Islamu, jer se već pedeset godina od javnosti krije ovakav eksperiment.
    Naučnici objašnjavaju da niko nije zainteresovan da finansira takav projekat do kraja i otkrije dalje mogućnosti, kao i da postoji velika nezainteresovanost u naučnim krugovima koji sa strane opozicije osporavaju takav eksperiment svojim mišljenjem..!!!!
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaggggggggggggggggggggggggggggggggghhh hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh



    Stvarno si laik nad laicima....čitaš li ti ponekad novine, pogledaš li vesti na TV? Komuniciraš li s još nekim osim samnom?

    Čuo li si nekad za - CERN?
    Nisi?
    Jako mi je žao....ako mi daš adresu gde ležiš, doneću ti mandarine i objasniću ti sve o najfinanciranijoj kompaniji, sa najskupljim ikada izvedenim experimentom : Pokušaj simulacije velikog praska i stvaranje antimaterije od koje je . veruju iz celog sveta okupljeni naučnici evolucionisti - nastala materija!

    Da li znaš podatak koliko je dosada potrošeno para u te eksperimente?

    Nemaš pojma. A nećeš ni imati, jer si ti prosto astralni haj regge jamajka na travi letač ... od danas te zovem : Pera....Pera je od milošte imena Petar....

    Petar Pan...

  6. #21

    Odgovor: Religija i nauka

    Ser..Nemoj ti da mi pričaš šta u Starom Zavetu stoji! Nisi ga ni prelistao, a kamoli pročitao...bah...
    Svašta.
    Nije stvar u tome da se priča o Starom Zavetu već da se razume koliko je to moguće..
    Predlažem ti da iznosimo činjenice i eventualna tumačenja u što kraćem obliku.
    Ti, ovde ispisuješ stranice i postavljaš priloge kao da time želiš da argumentuješ svoje znanje.
    To što prepisuješ toliki tekst sa drugih stranica je potpuno nepotrebno.
    Šta si ti sada dao kao argument na moje postove? hab, ah uh, jaaaaaaaaaaa,,!!!!

    Ser...Već sam ti sto puta rekao da je nebo - prostor u kojem su smešteni: Zemlja, sunce, mesec, planete, zvezde....itd
    A ja sam ti hiljadu puta rekao da prostor ne može da bude duhovna kategorija!!!!
    Ali ti to ili ne želiš ili ne možeš da razumeš!!


    Ser...Kada se u Bibliji kaže da je Bog na nebesima/na nebu, podrazumeva se duhovna kategorija, jer je Bog u duhu prisutan i na Zemlji i na nebesima!
    Ajde objasni , sada ovo?
    Kako sad nebo/nebesima? Ok, objasnio si da je to prostor u kome su smešteni zemlja, sunce, mesec, zvezde...ajde neka bude...ali?
    A ko to ser_gogsy podrazumeva? .......Zna narod, jel tako?
    Podrazumeva se da je duhovna kategorija takvog vernika mašta.
    I to se dokazuje sa naslikanim freskama koje pokazuju anđele u telesnom obliku sa krilima.. Pa oni lete, pa to su tvoji letači ser_gogsy....
    Svako dete na ulici misli da je bog na nebu..

    Jel to spada u to podrazumevanje?


    Ser...Jer da si čitao, onda bi znao da je Bog - množina! Odnosno Trojstvo! Otac, Sin i Sveti duh!
    Odavno sam prestao sa čitanjem, sada se trudim da razumem to što pročitam...
    A tako su ti rekli...ok...pa naravno to se podrazumeva da je množina...i sada ćeš ti u svojoj glavi da izmaštaš oca, sina i svetog duha..... eeee moj ser...

    Ser..Ajde nadji mi vernika koji ne zna da je Bog prvo stvorio duhovni svet i bića koja nazivamo Andjelima? Ajde, nadji, i ja ću ti kupiti sladoled za nagradu .
    Ma ne.,, taman posla, pa to svi znaju...To se podrazumeva ser_gogsy...pa naravno..
    A to što ti i tebi slični ne znate šta je duhovni svet i što anđele i demone smatrate krilatim ljudima ( naravno anđele lepim a demone ružnim, verovatno zbog percepcije zapažanja ciljne grupe kojoj je takva slikovnica namenjena..)

    Ser...Ko je Stvoritelj?
    Pa Stvoritelj je Onaj koji nam se OBJAVIO da nas je Stvorio...
    Pa ajde o tome da diskutujemo!!!!
    Ko se kome objavio u svim religijskim pravcima i šta je nauka otkrila o stvaralačkoj svesti čoveka!!!!
    Iznesi precizne činjenice koja su van Biblije...Evo ja bih voleo da ih vidim..
    Ja mogu da iznesem još pet različitih verovanja o tome da se bog objavio...ali ona su i posle hiljde godina još uvek verovanja....razumeš?????
    Tema je Religija i nauka a ne Pravoslavno Hrišćanstvo i nauka...

    Ser..Pa u svim Religijama se i govori SAMO o duhovnom!!!
    Jeste, zato je današnji svet slika i prilika SAMO te duhovnosti...

    Ser...Dakle, tvoj savet je da idemo sasvim opušteno i slobodno da krademo, ubijamo, palimo, silujemo, razvaljujemo.
    Zašto stičem utisak da bi ti to uradio kada bi provalio da je bog šarena laža...
    Ipak ser_... drži se ti religije...zbog takvih je i stvorena ...

    O kvantnoj fizici ću ti objasniti u narednim postovima...
    A takođe ću ti objasniti i o piramidama, kada nađem vremena...
    Još jednom ti predlažem da imamo kraće postove a jasnije...

  7. #22

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    -Svašta.
    Nije stvar u tome da se priča o Starom Zavetu već da se razume koliko je to moguće..
    A vidim ti si ga baš baš i pročitao i razumeo...
    Ti spadaš u onu kategoriju ljudi koje mrzi da se koncentrisano, sa razumevanjem, polako, i temeljno posvete čitanju, a neće ni pod tačkom razno, da pitaju ono što im nije jasno. Pa onda nakaradno tumače jer nisu shvatili o čemu se tu zapravo radi...

    Narodski rečeno -> lupaju lončiće...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ti, ovde ispisuješ stranice i postavljaš priloge kao da time želiš da argumentuješ svoje znanje.
    To što prepisuješ toliki tekst sa drugih stranica je potpuno nepotrebno.
    Šta je nepotrebno?
    Kako je nepotrebno kada ti ništa ne znaš? Po tebi ispada da su argumentovane činjenice i dokazi za nešto što neko tvrdi, potpuno nepotrebni?
    Pa kako to sad?
    E znam!
    Pa to je zato jer ti lično ne iznosiš(jer ih nemaš) nikakve činjenice i dokaze za ono što pričaš!
    Pa onda kada ti nemaš argument, odma’ ti smeta kada neko iznese svoj argument...
    Vidi, ako nemaš argumente, dokaze, činjenice, primere...koncept koji zastupaš pada u vodu...Shvataš?
    Sve što pričaš postaje jedno obično bleblatanje...SciFi...Paja patak maštanje...

    Prvo, ismejao si se kada sam ti rekao da je prvu piramidu sagradio Biblijski Josif, uz konstataciju da pričam bajke...
    E pa kada pričam bajke, onda dobiješ izvore te bajke da proveriš i uveriš se da li je to zaista bajka, ili je naučna činjenica! Naravno ti to nisi uradio! Zato što si laik! I zato što ti Miki Buda Maus pomutio razumno sagledavanje života i sveta oko sebe...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Šta si ti sada dao kao argument na moje postove? hab, ah uh, jaaaaaaaaaaa,,!!!!
    Pa upravo si rekao da ispisujem dugačke priloge(argumente)! Kako onda: „hab, ah, uh, jaaaaaaaaa“ ?
    Dokazao sam ti, kroz naučne i istorijske činjenice u arheologiji, da je prvu piramidu sagradio Josif i to u svrhe skladištenja žita!
    Pa šta hoćeš više?
    Da te vremeplovom vrnem par ’iljada god u prošlost , pa da svojim očima sam vidiš?
    Hmm...poznajući te, verujem da bi i tada rekao: „Moje oči lažu....to nije Josif....to je Paja Patak“

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ajde objasni , sada ovo?
    Kako sad nebo/nebesima? Ok, objasnio si da je to prostor u kome su smešteni zemlja, sunce, mesec, zvezde...ajde neka bude...ali?
    A ko to ser_gogsy podrazumeva? .......Zna narod, jel tako?
    Podrazumeva se da je duhovna kategorija takvog vernika mašta.
    Jedino što se podrazumeva je to da ti moraš ponovo u – školicu, pa knjigu u šake...

    Vidi ovako, ako si ti astaralno(duhovno) izašao iz svog tela(kao što kažeš da si „iskusio“), pa si odgore video sebe kako blaženo leškariš na krevetu(kao što to mnogi astralni letači pričaju...pogotovo oni koji tvrde da su doživeli kliničku smrt...), gde si se ti to nalazio, pa si video sebe, a nisi video istovremeno i nekoga u susednoj recimo sobi?Gde?
    Pa Vladane Vladislave Vasiću morao si se nalaziti u istom PROSTORU kao i tvoje telesno JA! Shvataš li?
    Sad’ kad’ smo ovo rezimirali, ko je onda od nas dvojice maštoviti Paja Patak?

    1.Ja, vernik, koji tvrdim da ljudski duh, nije isto što i npr životinjski jer je na višem stupnju potencijala, i da nije isto što i Božanski jer je na NIŽEM, mnogo nižem, stupnju potencijala! I da ljudski duh nema tu vrstu svesnosti kada napusti telo u trenutku smrti! Nema oči, ne može da vidi sebe kako leži na krevetu..., nego se direktno vraća Bogu koji Ga je i dao, i Koji će ga dati ponovo o vaskrsu/ponovnom stvaranju! Jer, ako je Bog jednom stvorio, to može ponovo da uradi...nikakav problem nije! ? I to je -> argument!

    Ili

    2.Ti, "nevernik", koji tvrdi da mu duh povremeno astralno izlazi iz tela, u šetnju, lebdi, leti, pluta, skače, roni, penje se, trči, gleda bez očiju, prepoznaje i uočava bez mozga...itd, pa se onda reinkarnira posle smrti u drugo telo, postavši sasvim druga osoba, i nikome ne odgovara za svoja dela/nedela za života dok je bio u prvom materijalnom telu...?
    Plus, što si svesno i namerno(jer ti tako odgovara), propustio da navedeš, u svom konceptu koji promovišeš, da ta priča o reinkarnaciji i nirvani sadrži još jedan bitan elemenat! A to je da duha koji čini zlo u sadašnjem životu, u budućem čeka -> KAZNA!
    Kazna u vidu reinkarnacije u možda retardirano telo? Ili možda u žabu krastaču? Ili u neko telo koje čekaju neverovatne patnje za ono što je činio u prošlom životu/telu?m?
    Kako to da si taj deo izostavio u promociji o astralno lebdećoj reinkarnaciji?
    Hoćeš da ti kažem zašto?
    Pa zato jer tako umiruješ sopstvenu savest, i pokrivaš greh – stavljaš ga pod tepih! Plus, jer bi tako morao da priznaš da tada ipak Neko UPRAVLJA I KONTROLIŠE u koje će telo duh da udje! I kakav će život da ima!?
    Mooooj Vladane!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    I to se dokazuje sa naslikanim freskama koje pokazuju anđele u telesnom obliku sa krilima.. Pa oni lete, pa to su tvoji letači ser_gogsy....
    Već ’iljadu puta objašnjeno da su se slike i freske koristile da na simboličan način ispričaju priču i istinu koja je zapisana u Bibliji, nepismenim ljudima kroz istoriju...
    Bibliju u Reči su pisali pisci kroz čije je pero pisao sam Bog!
    Bibliju u Slici slikaše ljudi...!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Svako dete na ulici misli da je bog na nebu..

    Jel to spada u to podrazumevanje?
    Tačnije, na Nebesima!
    Ako je na Nebesima(to je množina, mnoštvo) onda to znači da je – SVUDA!

    Dakle, svako(iole sa ozbiljnijim roditeljima) dete će ti reči: da je Bog svuda oko nas...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Odavno sam prestao sa čitanjem,
    Sa ovim si sve rekao...nemo’ ništa više da mi pričaš. Čovek koji prestane sa čitanjem, istovremeno prestaje i sa mišljenjem, odnosno razmišljanjem...učenjem, saznavanjem, spoznavanjem, razvojem...itd

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A tako su ti rekli...ok...pa naravno to se podrazumeva da je množina...i sada ćeš ti u svojoj glavi da izmaštaš oca, sina i svetog duha..... eeee moj ser...
    Vid’ ne pada mi na pamet da ti govorim o Svetom Trojstvu...Ti si još uvek zaglavljen kod – Adama i Eve!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Pa ajde o tome da diskutujemo!!!!
    Ko se kome objavio u svim religijskim pravcima i šta je nauka otkrila o stvaralačkoj svesti čoveka!!!!
    Iznesi precizne činjenice koja su van Biblije...Evo ja bih voleo da ih vidim..
    Pa ti si stvarno slep čovek...

    Ispisah ovde kilometre naučnih činjenica o verodostojnosti Božije objave – Biblije, a ti me pitaš da iznesem činjenice?
    Navedi mi bilo koju „religijsku knjigu“ osim Biblije, a koja je i naučno dokazana, i navedi te dokaze!!!
    Pa ćemo dalje da razgovaramo...
    Ovako, ne vredi...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ja mogu da iznesem još pet različitih verovanja o tome da se bog objavio...ali ona su i posle hiljde godina još uvek verovanja....razumeš?????
    Ne, ne razumem.
    ...Poneću ipak one mandarine...možda ublaže...

    Možeš ti ovde da izneseš, ne pet, nego pestopet različitih verovanja u budu, hari poter krišnu, manitua, vudu mudu i abrakadabra, astarlne letove, reinkarnacije, karme, sudbine...raznorazne bogove kao što su zevs, lada, perun, afrodita...itd...ALI nećeš izneti ni jedan jedini naučni dokaz koji ih potvrdjuje! Iz prostog razloga jer su sva ta verovanja ustvari Paja Patak maštarije, a ne stvaran život!
    Za razliku od Biblije, jedine Objave jednoga Boga!
    Razumeš?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zašto stičem utisak da bi ti to uradio kada bi provalio da je bog šarena laža...
    Pa zato što si prosto već odavno prestao da čitaš...! Da čitaš i knjige, i ljude, i život u sebi i oko sebe...moooooj Vladane.

  8. #23

    Odgovor: Religija i nauka

    Pisci, govoreći pod nadahnućem Svetog Duha… pisali su o stotinama kontroverznih tema s potpunim skladom od početka do kraja.
    Postoji jedna otkrivena priča od Postanka do Otkrivenja: Otkupljenje čovečanstva kroz mesiju->
    Stari Zavet kroz nadolazećeg mesiju, i Novi Zavet kroz mesiju koji je došao!
    U Postanku imamo izgubljeni Raj, u Otkrivenju imamo dobiven Raj.
    Ne može se razumeti Otkrivenje bez razumevanja Postanka. Sve je to savršeno utkano u stotine kontroverznih tema...

    „Evo slike: 1600 godina, 60 generacija, više od 40 autora, različiti načini života, različita mesta, različita vremena, različiti osećaji, različiti kontinenti, 3 jezika opisuju na stotine kontroverznih tema pa ipak kad se skupe zajedno, dobivamo potpuni sklad od početka do kraja…
    Ne postoji ni jedna knjiga u istoriji koja bi se barem pokušala uporediti sa jedinstvenošću i trajnošću Biblije“

    Dalje...

    Ako je svako stvorenje evoluiralo bez Stvoritelja, nastaju nebrojeni problemi za „naučnu“ evoluciju! Zamislimo na primer prvu pticu.
    Da li je ptica disala?
    Da li je disala i pre nego li je razvila pluća?
    Kako je to nastalo?
    Zašto bi se razvila pluća ako je sretno živela/preživljavala i bez njih?
    Kako je ptica znala koji organ se mora razviti ako mozak još nije bio razvijen?
    Da li je ptica imala usta?
    Kako se hranila pre nego li su se usta razvila?
    Gde su usta slala hranu pre nego li se razvio želudac?
    Kako je ptica imala energiju ako nije jela (jer još nije imala usta)?
    Kako je ptica videla što jede pre nego li su se razvile oči?

    Evolucija je intelektualno samoubistvo. To je sramota za nauku!

    Profesor Louis Bounoure, direktor Research National Center of Scientific Research je direktno izjavio:
    Evolucija je bajka za odrasle. Navedena teorija nije ničim pomogla u napretku nauke. Beskorisna je!

    Nastaviće se...

  9. #24

    Odgovor: Religija i nauka

    QUOTE]Ser...Pisci, govoreći pod nadahnućem Svetog Duha… pisali su o stotinama kontroverznih tema s potpunim skladom od početka do kraja.
    Postoji jedna otkrivena priča od Postanka do Otkrivenja: Otkupljenje čovečanstva kroz mesiju->
    Stari Zavet kroz nadolazećeg mesiju, i Novi Zavet kroz mesiju koji je došao!
    U Postanku imamo izgubljeni Raj, u Otkrivenju imamo dobiven Raj.
    Ne može se razumeti Otkrivenje bez razumevanja Postanka. Sve je to savršeno utkano u stotine kontroverznih tema...[/QUOTE]

    A to se tako zove danas...pisci koji su nadahnuti svetim duhom...ok
    Postoje dve priče a ne samo ta jedna koja oslikava Bibliju...
    Ne znam čime su nadahnuti bili ovi pisci koji su istu priču ispričali na drugačiji način...
    Ono sto se može zaključiti, jeste to da je priča u dubokoj skrivenoj suštini ista.
    Upoređivanjem ove dve priče istovremeno može se doći do određenih zaključka..
    Na primer:

    Tot Atlantiđanin i ono što je zapisano u Smargdnim Tablicama koje je on napisao

    Tot je bio sin čovečiji koji je živeo na Zemlji, na kontinetu Atlantida. Uporedo sa tim kontinentom postojao je i kontinent Lemurija. Izgled ovih kontinenata izgledao je drugačije nego danas. Bili su spojeni. Sa propašću ovih civilzacije u potopu došlo je do razdvajanja i nastanka današnjih postojećih.
    Propast starih civilizacija podstaknut je od strane viših bića koje kontrolišu razvoj ljudi na zemlji.Tot je izabran, sa delom sveštenstva iz Atlantide, da napusti kontinent i da se brodom ( radi se o letilici ) uputi na mesta gde će započeti novu civilizaciju i novo doba za čoveka. O propasti svoje civilizacije Tot govori kao o duhovnom padanju ljudi u tamu i zaborav,uz pomoć neprijatelja ljudi ( vanzemaljska bića ) koji su u tom trenutku pretili da kontrolišu zemlju i postanu vladari. Sam čin propasti Tot opisuje kao upotrebu elektromagnetnog oružja, koja izaziva obrtanje polova zemlje, usled čega je došlo do gigantskih cunamija koji su veći deo zemlje potopili.
    Tot je na prostoru Egipta napravio novu civilizaciju čije je učenje bilo spoznaja svetlosti u ljudima a ne tama, neznanje i zaborav. Kada više nije moga da bude na zemlji, kako piše, svoje učenje je ostavio sveštenstvu koje je imalo zadatak da svako na svoj način prenosi na ljude. Napravio je Veliku Piramidu, na i u njoj ugradio sve uređaje i opremu koja će pomoći novoj civilizaciji u neprestalnoj pretnji neprijatelja koji čoveka vuku u zaborav. Brod je, kako je napisano, zakopan ispod lava sa čovečijom glavom ostavljen čovečanstvu da ga upotrebljava. Tot je dostigao murdrost i znanje koja mu je omogućavala da po volji bude u telesnom obliku ili da nestane. Svom sveštenstvu je rekao da će se povremeno pojavljivati i da je njihov zadatak da ljude vode prema svome izvoru daleko od tame i zaborava. U svom ponovnom pojavljivanju u telu kao Hermes Trimegistos ostavio je Smaragdne Tablice.

    Ono što ovu legendu povezuje sa današnjim svetom jeste: Staro doba, Borba između ljudi i neljudi, Nadzor i kažnjavanje ljudi, Potop i brod, Novo doba, nova borba...


    nastaviće se...
    Poruku je izmenio Vlada Vasic, 01.09.2010 u 15:38

  10. #25

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    Tot Atlantiđanin i ono što je zapisano u Smargdnim Tablicama koje je on napisao


    Ovako ti i ja komuniciramo ->

    -Ja tebi argument, potkovan naučnim činjenicama...
    -Ti meni bajke...

    Pa opet

    -Ja tebi argument...
    -Ti meni bajke...

    Again

    -Ja tebi činjenično stanje
    -Ti meni bajkovite legende...


    itd....itd...itd...

  11. #26

    Odgovor: Religija i nauka

    Možda će nastavak legende o Totu, omogućiti razumevanje dananje religije i nauke.
    Ako je legenda tačna, to praktično znači da je sva nauka, filozofija i duhovnost odatle potekla. Godinama su istraživači pokušavali da pronađu fizičke dokaze koji ukazuju na postojanje Tota i njegove civilizacije, kojoj i mi danas pripadamo.

    Godine 1970, Dr. J. Manson Valentine, arheolog, u vodama Bimini, Florida, u pronalazi i slika ostatke ruševina u vidu pravougaono sečenih kamenja, najverovatnije ostaci nekih objekta.
    Njegova ekspedicija je uspela da izvadi jedan takav kamen i utvrdila da je star preko 15000 godina. Preletanjem preko ovog dela Atlantika iz aviona su se zapazili ostaci dela grada koji liči na Tiahuanaku, Bolivija (mišljenja da je najstariji grad na zemlji koji ima kalendar planeta i zemlja star 26000 godina-ciklus ). Onda se dešava nešto jako čudno. Vlada SAD nije zainteresovana za takav projekat. On ne dobija dozvolu i sredstva kojim bi izvadio ostatke grada, a zatim on i njegovi članovi tima počinju da budu ignorisani!!!!
    Ono što je dr. Manson izjavio jeste : Bio sam tamo dodirivao, slika i uživao u prizoru ostataka možda najstarije civilizacije.

    Vlada SAD-a nije zainteresovana za moguće pronalaske ostatka drevne Atlantide???

    Godine 1970. Sovjetska ekspedicija pronalazi oko 500km u Atlantiku kod Portugala, ostatke u ruševinama grada, beton pomešan sa plastikom, ostatke pruge sa jednom šinom.

    Godine 1978. Sovjetska ekspedicija pronalazi i slika u Atlantiku, kod Kube, ostatke ruševina grada.

    Pojedinačni uzorci, utvrđeni posebnom metodom, kazuju da je materijal star preko 20000 godina..!!!!!!!!


    nastaviće se...

  12. #27

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Možda će nastavak legende o Totu, omogućiti razumevanje dananje religije i nauke.
    Ovo je off-topic!
    Legende, bajke, Sci-Fi romani, basne, Alan Ford, Mandrak, Atlantide, smaragdni tabloidi, leteći tanjiri, marsovci, zvezdane staze, kapije, rupe, tuneli, itd... nemaju nikakve veze sa "Religijom i naukom" !

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ako je legenda tačna...
    Nijedna legenda nije tačna!
    Svaka legenda se može 10% zasnivati na nekom istinitom dogadjaju koji se jeste desio u prošlosti...

    Kada bi se istorija čovečanstva i nauka zasnivali na maštovitim legendama, daleko bi smo dogurali...tačnije, svi bi već odavno emigrirali u - Diznilend...pa da se družimo sa Bambijem, Mikijem, Tomom, Pajom, Rajom, Vlajom i Gajom

    Kada bi uzimali za ozbiljno ovakve i ostale maštovote bajke, onda ne bi bilo nikakvih problema da uzmemo za ozbiljno i pisce koji pišu knjige(ne table, jer danas imamo papir) o vampirima, vukodlacima, Frankeštajnima, vilama i vilenjacima...Petru panu...itd!

    Vidi, ljudi koji maštaju i VERUJU u Atlantidu i njeno postojanje, mogu mirne duše verovati i u -> Šerlok Holmsa, Džeka Trboseka, i Spajdermena...jer, i o njima je neko nešto - NAPISAO!


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Godine 1970, Dr. J. Manson Valentine, arheolog, u vodama Bimini, Florida, u pronalazi i slika ostatke ruševina u vidu pravougaono sečenih kamenja, najverovatnije ostaci nekih objekta.
    Pa šta?
    Ko još ne zna da se pod vodom nalaze gradovi potopljeni u Potopu?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Njegova ekspedicija je uspela da izvadi jedan takav kamen i utvrdila da je star preko 15000 godina. Preletanjem preko ovog dela Atlantika iz aviona su se zapazili ostaci dela grada koji liči na Tiahuanaku, Bolivija (mišljenja da je najstariji grad na zemlji koji ima kalendar planeta i zemlja star 26000 godina-ciklus ).
    Kako može biti da je neki grad star 25 000 god, kada imamo naučne dokaze sa terena da planeta Zemlja nije starija od 10 000 god? Tačnije da je vrlo mlada, oko 7000 g!

    Postoji mnoštvo kriterijuma koji nam govore koliko je Zemlja stara...

    -Stene nam govore da je zemlja vrlo mlada
    -Ljudska populacija trenutno svedoči da čovek nije mogao postojati pre 1 750 000 godina(kako to tvrde evolucionisti) jer bi u tom periodu moralo biti 7610 udvostručenja po stopi od samo 0.3% godišnje! To bi značilo da bi smo morali imati stanovništvo od 6,8 x 10 na 2290, nepojmljiva brojka, o kojoj ne možemo sebi da načinimo nikakvu sliku (68 sa nizom 2289 nula).
    -Zemljino magnetno polje govori o mladoj zemlji
    -So u okeanima
    -Helijum u atmosferi
    -Erozija kontinenata
    -Izdizanje planina
    -Sedimenti u okeanima
    -Sedimenti na kontinentima
    -Vulkanski materijal
    -Polistratski fosili
    -Ugalj
    -itd...itd...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Onda se dešava nešto jako čudno. Vlada SAD nije zainteresovana za takav projekat. On ne dobija dozvolu i sredstva kojim bi izvadio ostatke grada, a zatim on i njegovi članovi tima počinju da budu ignorisani!!!!
    Ništa to nije čudno! Čudno je samo laicima, koji ne znaju ko vlada svetom...

    Naravno da vlada SAD nije zainteresovana za bilo kakav projekat koji bi dokazao Božiju Kreaciju i Biblijsku verodostojnost o svemu, pa i o -> Potopu!
    Već sam ti govorio o Vatikanu koji javno izjavljuje da je evolucija tačna...itd!

    Uključi lampice

  13. #28

    Odgovor: Religija i nauka

    jer bi u tom periodu moralo biti 7610 udvostručenja po stopi od samo 0.3% godišnje! To bi značilo da bi smo morali imati stanovništvo od 6,8 x 10 na 2290, nepojmljiva brojka, o kojoj ne možemo sebi da načinimo nikakvu sliku (68 sa nizom 2289 nula).
    Ko god da je računao ovu glupost namerno je izostavio četiri jahača apokalipse iz svoje formule.
    jer kada ubaciš činjenicu da su se tokom vremena dešavali veliki pomori, onda
    se broj nula drastično smanjuje
    Pronađi samo podatak koliko duša je odnela kuga u srednjem veku i koliki procenat stanovništva je to bio onda.
    A to je samo jedna epidemija ...gde su ostale - u ostalim delovima sveta.
    Ko se bavi špekulacijama bolje da se ne služi matematikom jer je to precizna nauka
    i lako se proverava.
    Ali ako već voliš da se petljaš sa matematikom onda izračunaj koliko vremena
    je potrebno da bi se stvorio jedan glečer pa onda to usporedi sa tvojih 7ooo godina
    koliko postoji ova planeta

  14. #29

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ko god da je računao ovu glupost namerno je izostavio četiri jahača apokalipse iz svoje formule.
    jer kada ubaciš činjenicu da su se tokom vremena dešavali veliki pomori, onda
    se broj nula drastično smanjuje
    Iz zablude u zabludu nije teško stići

    Vidi ovako, prosta matematika -> danas imamo rast stanovništva po stopi od 2% na godišnjem nivou! To znači da svakih 35 godina dolazi do udvostručenja svetskog stanovništva. Ono je 1976. godine iznosilo - 4 milijarde. Ako i dalje bude u takvoj razmeri raslo, na Zemlji će 2011. godine biti - 8 milijardi ljudi(već nismo daleko od toga), godine 2046. - 16 milijardi, a 2071. - 32 milijarde ljudi....Da li možeš da zamisliš planetu sa 32 milijarde stanovnika?

    S druge strane ja sam naveo statistiku ne po 2%, nego po 0,3% porasta stanovništva iz srednjeg veka po Dr. Luis Likijevom izveštaju poslatom Rimskom Klubu (Club of Rome) !(tu se uključuju i tvoji pomori! A po mojoj računici, ladno bih stavio 1% jer tada nije bilo kondoma i abortusa )

    Dakle, kad sve sabereš i oduzmeš, ne možeš nikako doći ni do 100 000 g. a kamoli do čak 1 750 000 ...

  15. #30

    Odgovor: Religija i nauka

    Mislim da je prikladno za ovu temu...

    Hoking: Bog nije stvorio svemir

    2. septembar 2010. | 13:36 | Izvor: Tanjug

    London -- Bog nije stvorio svemir, a Veliki prasak je bila neizbežna posledica zakona fizike,
    tvrdi u svojoj novoj knjizi slavni britanski fizičar Stiven Hoking.


    Stiven Hoking (FoNet)

    U knjizi "The Grand Design", čiji su izabrani delovi danas objavljeni u "Tajmsu", Hoking navodi da moderna fizika ne ostavlja prostor za božje stvaranje svemira.

    "Zbog zakona poput gravitacije, svemir može sebe da stvara ni iz čega i to će i činiti. Spontano nastajanje je razlog što postoji nešto umesto ničeg, što postojimo mi i svemir", smatra Hoking.

    "Nije potrebno prizivati Boga da zapali varnicu i pokrene svemir", navodi on u knjizi koju je napisao zajedno sa američkim fizičarem Lenardom Mlodinovim.

    Hoking, koji je među naučnicima poznat po svom radu na crnim rupama, kosmologiji i kvantnoj gravitaciji, stekao je svetsku slavu 1988. godine "Kratkom istorijom vremena", netehničkom knjigom o poreklu i sudbini svemira, koja je prevedena na 44 jezika i prodata u 25 miliona primeraka.

    Svojom novom knjigom, Hoking pokazuje da je raskinuo sa ranijim stavovima o veri kada je smatrao da će nam otkriće jedne celokupne teorije pomoći da shvatimo božju misao.

    On objašnjava da je otkrivanje planete koja kruži oko druge zvezde, a ne oko Sunca, 1992. godine, dovelo do dekonstrukcije gledišta oca fizike Isaka Njutna po kojem svemir nije mogao da nastane iz haosa već je božje delo.

    Time slučajne okolnosti u kojima postoji naša planeta - jedno sunce, srećna kombinacija udaljenosti Zemlje od Sunca i sunčeve mase, postaju mnogo manje ubedljiv i upečatljiv dokaz verovanja da je Zemlja brižljivo stvorena samo da bi udovoljila nama, ljudskim bićima, smatra Hoking.

    Hoking je svojevrsni medicinski fenomen jer već 47 godina boluje od aminotrofične lateralne skleroze (ALS), koja mu je oduzela sve organe osim mozga. Već decenijama je prikovan za invalidska kolica, sa okolinom komunicira uz pomoć posebno napravljene kompjuterizovane sprave.

    Uprkos teškoj bolesti, Hoking je i dalje intelektualno aktivan i putuje svetom radi popularizacije nauke.

    Prošle godine je najavio povlačenje sa mesta profesora matematike na Univerzitetu u Kembridžu, katedre koju je u 18. veku držao Isak Njutn.

    Njegova knjiga "The Grand Design" će se u britanskim knjižarama naći 9. septembra, nedelju dana pre posete pape Benedikta XVI Velikoj Britaniji.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koja religija je iznad drugih ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 21.06.2015, 21:00
  2. Religija/stil života
    Autor psssst u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 06:02
  3. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 17:17
  4. Religija manipulacija mase?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 18.02.2009, 20:07
  5. Nauka spavanja
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.01.2007, 20:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •