Religija i nauka - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 89
  1. #31

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je prikladno za ovu temu...

    "Zbog zakona poput gravitacije, svemir može sebe da stvara ni iz čega i to će i činiti. Spontano nastajanje je razlog što postoji nešto umesto ničeg, što postojimo mi i svemir", smatra Hoking.


    Dečko je polupao lončiće...

    Dakle, prvo je nastao zakon gravitacije(koji ne postoji u svemirskom prostoru), pa tek onda svemir iz ničega...

    Evo ipak malo ozbiljnijih naučnika...prevedeno na hrvatski ->





  2. #32

    Odgovor: Religija i nauka

    Danas se u svetu postavlja pitanje između, kobajagi, dve mogućnosti...
    Prva je zvanična naučna teza evolucije a druga je bog-stvaraoc kroz zvanične religije.
    Ja, stvarno skidam kapu majstorima podele i manipulacije....
    Dakle, nama je nametnutna mogućnost da imamo samo ove dve opcije, i da se ljudi opredeljuju za jednu od njih na osnovu socijalnih uslova u kojima smo odrastali i u kojima i danas živimo...

    To mu dođe kao ona fora:
    Jel vam više odgovara u pet ili pola šest? ....
    Mnogim ljudima ne pada na pamet da takvu igru ne moraju da igraju..

    Evo jednog linka sa prevodom na hrvatski jezik koji daje jednu od teza postojanja a koja pokazuje da onaj koji je uložio trud u traganju, može doći do određenih rezultata i saznanja:

    David Icke
    Materijal je dugačak ali se može gledati iz delova, mislim da ima dosta toga što je istinito i očigledno, pored naše zaslepljenosti..




    Totove Smaragdne Tablice:

    Postoje dvanaest tablica koje je Tot ( Hermes) ostavio čovečanstvu kako bi kroz učenje i mudrost čovek uspeo da savlada svoje neprijatelje.
    Ono što je interesantno u tekstu koji je preveden 1929. godine uz dopuštenje čuvara zapisa ( sveštenika Piramide ) prepliće se naučna fantastika sa epitetima religije.
    Dakle, to je tekst koji objedinjuje nauku i religiju.
    U stvari , ja imam utisak, i mislim da je to isto, iako se danas nama nude kao dve različite opcije.

    U prvoj tablici se govori o Totu čoveku koji opisuje Atlantidu kao razvijenu civilizaciju koja tone u zaborav.
    Tot je čovek koji uspeva da, kako kaže, spozna svetlost u sebi. Nakon toga njegov unutrašnji svet se menja i on postaje dete svetlosti.
    U toj spoznaji on uviđa stvaraoce i čuvare. ( današnje dobro i zlo ili bog i sotona)

    Stvaraoc (metaforično ) mu pokazuje zakone na osnovu kojih univerzum postoji i on biva opčinjen takvim znanjem. Zatim mu stvaraoc govori da je sada na njemu da preuzme odgovornost za dalje stvaranje po njegovoj volji. Njegov je zadatak da uči ljude, načinu kojim putem da postanu od deteta čoveka do deteta svetlosti. Jer to je, kako piše, čovekova sudbina. Na tom putu sreo je čuvare takvog prolaza koji služe stvaraocu da čoveka koga svetlost nije dotakla onemoguće da prođe.


    nastaviće se.....

  3. #33

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    David Icke
    Materijal je dugačak ali se može gledati iz delova, mislim da ima dosta toga što je istinito i očigledno, pored naše zaslepljenosti..

    ********="http://www.youtube.com/watc...part 1/30 (HR)
    Taj Icke mora da je jeo bunike i ljute papričice...kada bulazni ovak'a SciFi iz blablaonice Politikinog zabavnika blabletanja

    Cela manipulativna bajka me ni najmanje ne interesuje i toliko je naivno smešna, da nije vredna bilo kakvih komentara...

    Osvrnuću se taman toliko, da raskrinkam manipulaciju Biblijom i
    1Mojsijevom gl 6 , kojom se bajkovito uduvani Icke "nadahnuto" poslužio.

    U jednom od prvih videa (mislim da je treći, dotle sam stigao i stao, jer mi je pozlilo i mor'o sam da se dobro ispovraćam ) Dakle, u tom videu Icke pominje vanzemaljce-"marsovce" koji su u prošlosti pohodili planetu Zemlju, ostavivši primitivnim Zemljanima odredjena znanja i tehnologije dok su se usput ukrštali sa Zemljankama....blablabla....da ne dužim, on za svoje tvrdnje izmedju ostalog kao dokaz navodi i citat iz 1Mojsijeve->

    "2. Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše."

    Nažalost, uradjeni hajhaj Icke, blage veze sa životom nema...Jer da ima, znao bi ko su sinovi Božiji, a ko su kćeri čovečije!!
    Odgovor se krije u odma' sledećem stihu->

    "3. A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo;"

    I u stihu posle->

    "5. I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihovog svagda samo zle,"

    Ovo su dešavanja pre Potopa, kada je u čovečanstvu moral dosegao tačku bez povratka - hulu na Svetog Duha - za koju Isus kaže da se neće oprostiti!
    Dakle, Icke, Vasiću, i svi ostali ->
    Sinovi Božiji su - pobožni muškarci, koji hodiše sa Gospodom u svojim životima!
    Kćeri čovečije su - nepobožne devojke, koje nemariše za Boga!

    Pobožni muškarci ženiše se sa nepobožnim devojkama jer gledahu samo na njihovu lepotu! To je dovelo do raspada porodice i velike moralne dekadencije...ovaj obrazac moralnog propadanja će se često ponavljati kroz istoriju Božijeg naroda...I zbog toga u sledećem stihu Bog kaže -> "...Neće se duh moj doveka preti s ljudima...videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko... " Jer su zbog sopstvenog sladostrašća i ega, oskvrnuli Božiju svetu instituciju - Brak! A posledično tome i sve Božije Moralne Zapovesti, čije odbacivanje ih dovodi do nastrašnijih gadosti u svojim svakodnevnim nedelima što činiše! Posledica toga je - Potop!

    Dakle drugovi haj manipulatori, manite se čorava i dimom obavijena posla
    Nego se uozbiljite, dok je još vreme milosti...

  4. #34

    Odgovor: Religija i nauka

    - ''Evolucionistički naučnici koji vjeruju da je čovek postojao preko milion godina imaju gotovo nepremostiv problem! Koristeći pretpostavku od 43 godine za prosečnu ljudsku generaciju, populacija koja bi rasla preko milion godina bi morala stvoriti 23 256 uzastopne generacije! Izračunali smo očekivanu populaciju tako što smo započeli s jedim parom ljudi, pre milion godina, koristili smo istu pretpostavku 43 godine za jednu generaciju i 2.5 djece po porodici… Evolucionistička teorija o milionima godina rasta populacije bi donela rezultat od - trilion x trilion x trilion ljudi koji bi danas bili živi na našoj planeti. Uporedbe radi, ovaj broj je puno veći od ukupnog broja atoma u našem beskrajnom svemiru. . .
    Ako bi ljudski rod živeo na Zemlji milion godina, svi mi bi stajali na ogromnim planinama kostiju triliona kostura onih koji su umrli prošlih generacija. Ipak, uprkos izvanrednim arheološkim i naučnim istraživanjima prošlih 2 veka, naučnici nisu pronašli ni delić navedenih triliona kostura koje su predvidjali evolucionistički naučnici!''
    (Grant R. Jeffera, The Signature of God)

    - Trombociti igraju važnu ulogu u sprečavanju gubitka krvi, tako što stvaraju lančanu reakciju koja rezultira zgrušavanjem krvi. Kad krv teče iz rane ili ogrebotine, trombociti reaguju u pomaganju zgrušavanja krvi i zaustavljanja krvarenja nakon kratkog vremena.
    Trombociti potiču zgrušavanje tako što se vežu zajedno i stvaraju čep u predelu rane. Nakon toga oslobadjaju proteine zvane ''faktori zgrušavanja''. Ti proteini započinju seriju hemijskih reakcija koje su neverovatno kompleksne. Svaki korak zgrušavanja krvi mora ići bez poteškoća da se stvori rana. Ako jedan od faktora zgrušavanja izostane ili je manjkav, proces zgrušavanja ne funkcioniše. Ozbiljan genetski poremećaj zvan hemofilija, nastaje zbog defekta u jednom od gena faktora zgrušavanja. Zbog izostanka jednog od faktora zgrušavanja, hemofiličari mogu krvariti nekontrolisano iz rana ili ogrebotina!
    Da se stvori rana, potrebno je 12 specifičnih individualnih hemijskih reakcija u našoj krvi! Ako je evolucija istinita i tih 12 koraka se nije desilo kod prve generacije (ili samo jedna od tih specifičnih reakcija ne izvršava svoj zadatak sa ispravnom reakcijom i redom), ni jedno stvorenje ne bi preživelo! Svi bi iskrvarili do smrti!

    Nastaviće se...

  5. #35

    Odgovor: Religija i nauka

    Ser...Cela manipulativna bajka me ni najmanje ne interesuje i toliko je naivno smešna, da nije vredna bilo kakvih komentara...
    Vidi se, nema šta....

    A šta nije vredno, gogsy?
    Ja ne smatram da je sve istinito što Icke govori.. Ali mislim da većina jeste!!!!!
    Eto kako ti istražuješ, posle deset minuta gledanja ti si već ustanovio da to nije vredno..
    Čovek više od 15 godina istražuje, za razliku od tebe, koji se samo šišao za to isto vreme..
    Proputovao je ceo svet, razgovarao sa ovima i onima i na kraju došao do neke ideje koju je objavio...


    Ser...Dakle drugovi haj manipulatori, manite se čorava i dimom obavijena posla
    Nego se uozbiljite, dok je još vreme milosti...
    Evo sad ću...


    Prva Totova tablica opisuje zakone-zapise koje je Tot ostavio čovečanstvu. Zatim opisuje sebe kako je hiljadu puta pao u tamu i iz nje se izdigao prema svetlosti. Pa kaže: U
    vreme još nerođeno , ustaću ponovo
    i tražiću zapise onih koji su ostali iza mene. Ako ste lažno učili, baciću vas u tamu odakle ste i došli. Zapamtite moje reči, vratiću se opet. Nagrađivaću i kažnjavaću onako kako ste ispunili svoju vernost..

    Kao da sam negde ovo već čuo i pročitao????
    Zakoni, spisi, ustaću ponovo, nagrađivanje i kažnjavanje, vernost...?????

    Gde li sam ja to video?
    Jel može neko da mi pomogne ( zato što ja nisam čitao Bibliju.. )?

    Dakle, zapisi u Totovim tablicama, za koje čuvari-sveštenici tvrde da su stari oko 35000 godina, govore o onome što današnja religija zvana Hrišćanstvo u vrlo izmenjenom obliku propoveda. Ako je Tot ovo napisao u tom vremenu, onda je jasno da je Biblija izmenjena i prilagođena bajka originalnih Totovih tablica.

    Mnogi vezuju Darvina za period o nekoliko milijardi godina života na zemlji, kako bi se objasnila evolucija. Danas se vera brani tako što se dokazuje da Darvin nije bio u pravu, pa je odbačen i period od nekoliko milijardi godina života na zemlji.

    Međutim foslini ostaci dinosaurusa i višeslojno zemljište dokazuju da je zemlja itekako stara planeta. Čak šta više, došlo se do činjenice da je zemlji, zbog stalnog pretvaranja lave u zemlju, nemoguće odrediti tačnu starost. To je jedan kružni proces koji pretvara i rastvara, tako da se nama čini da je zemlja vrlo mlada. U stvari ona se podmlađuje...

    Kako se kaže da je čovek univerzum u malom tako nije teško zaključiti da svaka ćelija u ljudskom organizmu umire a nova se rađa. Tako da smo mi podmlađeni a matori smo kao Biblija ( pardon, Totove Tablice )....



    nastavi će se...

  6. #36

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Čovek više od 15 godina istražuje, za razliku od tebe, koji se samo šišao za to isto vreme..
    Proputovao je ceo svet, razgovarao sa ovima i onima i na kraju došao do neke ideje koju je objavio...
    15 god?
    Auuuuuuu, mnogo je to kume...mnogooooo

    Artur Klark,Stiven Spilberg, Džordž Lukas i ostali SciFi pisci, do taki ideja dolaze za pola sata - sat uz smoking hašiš dok cirkaju Don perinjon...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zakoni, spisi, ustaću ponovo, nagrađivanje i kažnjavanje, vernost...?????

    Gde li sam ja to video?
    Jel može neko da mi pomogne ( zato što ja nisam čitao Bibliju.. )?
    U sopstvenoj savesti koju ti Bog dade za razliku od životinje! Tamo si video, ali si brže bolje tu istu savest tutnuo pod tepih da ti ne smeta...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, zapisi u Totovim tablicama, za koje čuvari-sveštenici tvrde da su stari oko 35000 godina, govore o onome što današnja religija zvana Hrišćanstvo u vrlo izmenjenom obliku propoveda. Ako je Tot ovo napisao u tom vremenu, onda je jasno da je Biblija izmenjena i prilagođena bajka originalnih Totovih tablica.

    Hahahaaaaaaaa haha hahaaaaa haa hahahahaha... kh kh kh

    Dakle, Toto Kotunjo je pisao Tablice na glini (iako su mu marsovci ostavili "naprednu tehnologiju") preeeeee , kol'ko kažeš? 35 000 godina! I to na jeziku izumrlih Atlantidjana koje niko živi ne razume(postoje na desetine različitih prevoda, različitih diplomiranih stručnjaka), ali, gle čuda, razumeše ih posle 31 500 godina Hebrejski čobani, pastiri i ribari bez ikakvih pismenih znanja Pa su onda malKo modifikovali i...voala nastade Biblijaaaa

    Idi bre Vladane....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    nastavi će se...
    Nemoj bre više da se nastavljaš....umreću

  7. #37

    Odgovor: Religija i nauka

    Za neke ljude postoji jedan privid da se religija i nauka nalaze u antagonističkoj poziciji. Znači, one "ne samo da su različite, nego su u antagonostičkoj poziciji."
    Sa druge strane, postoje mnogi koji misle da nauka i religija egzistiraju u miroljubivoj koegzistenciji.
    Postoje i oni koji smatraju da svaka ima svoje mesto u čovekovom životu i da se one medjusobno ne isključuju, nego da se dopunjuju.

    Čovek nije samo naučnik, već je čovek i religiozno biće, pa mu je potrebna i nauka i religija. Tako da mi ako hoćemo da vidimo kako se žabe razmnožavaju nećemo potezati religiju, nego nauku. Ako hoćemo da saznamo koliko je rastojanje između Zemlje i Meseca, nećemo potezati religiju. Nauka ima svoje mesto. Oni koji misle da su nauka i religija u medjusobnom antagonizmu, čak tvrde da se u ime nauke, prateći njenu pravu tendenciju, svaki intelektualac mora opredeliti (baš u ime nauke) - protiv religije, i da je religija uvek u istoriji grešila, a nauka samo koračala istinitim koracima bez zastoja i bez opterećenja pogreškama.
    A za religiozni um je sasvim razumljivo da eventualna protivrečnost ili antagonizam između tvrdnji i stavova religije i stavova nauke može biti samo na njihovim dodirnim pitanjima, samo tamo gde se dodiruju. Ne može da bude antagonizam recimo, izmedju sile gravitacije i značenja lika iz Danilovog proročanstva.

    Ali, ako je Bog davalac otkrivenja (ovo je vrlo značajno), znači, ako je Bog stvaralac sveta i u isto vreme davalac otkrivenja u kojem je saopštio prirodno-naučne činjenice o svetu koji je stvorio, onda ne bi trebalo da bude suprotnosti! Naravno, tu treba još dodati pravo razumevanje "šta znači Bog". Ako neko dobro razume šta znači "Bog", nema potrebe da se eksplicira da je On moralno biće, koje neće stvarati svet na jedan način, a davati putem otkrivenja neistinite tvrdnje o Njemu.

    Tako eventualni spor izmedju tvrdnji religije, ili još preciznije, između Biblije i nauke nastaje samo kada:

    -imamo pogrešno razumevanje biblijske objave, a tačnu činjenicu do koje dolazimo putem nauke
    -ako imamo dobro razumevanje biblijske objave koja se odnosi na konkretnu prirodno-naučnu činjenicu, i pogrešno zasnovanu naučnu teoriju ili hipotezu, koja je na poseban način inkorporisala i prelomila datu činjenicu
    -kada imamo pogrešno razumevano otkrivenje uporedjeno sa lažnim stavom u nauci

    Sa druge strane, ako negde i postoji razmimoilaženje izmedju religije i nauke, to nije ništa fatalno, jer i u samoj nauci postoje razmimoilaženja oko mnogo prostijih stvari nego što je, recimo, poreklo sveta. Evo recimo u nauci - svetlost. Šta je svetlost je prostije pitanje, nego recimo šta je svet i kako je nastao. A u fizici ne znamo da li je svetlost korpuskularne ili talasne prirode. Imamo argumente za korpuskularnu prirodu svetlosti još od Njutna, a imamo argumente i za talasnu prirodu. Potrebna je jedna opštija teorija koja će da objedini naizgled suprotne činjenice.

    Ako ima nekih sporova, pametno je čekati da neka opštija teorija to objedini. Najzad, treba naglasiti da u obe oblasti dolazi do neprekidnog razvoja, u religiji (teologiji) napredujemo u shvatanju Biblijske objave, a u nauci su revidirane i neprekidno se revidiraju postojeće tvrdnje... Ono što se već pokazalo jeste, da nema ni jedne naučne tvrdnje (jedne čiste i istančane nauke) koja bi bila u suprotnosti sa biblijskom objavom...

  8. #38

    Odgovor: Religija i nauka

    Ser...Čovek nije samo naučnik, već je čovek i religiozno biće, pa mu je potrebna i nauka i religija.
    Nije...., Čoveku je potrebno sticanje iskustva u životu, potrebne su mu greške iz kojih će izvući pouku i tako napredovati...

    Ti i tebi slični ne rezumete da je zvanična religija okamenjena dogma za čije učenje verujete da je bezgrešno, nepromenjivo, nedodirljivo...

    Eee sad i ptice na grani znaju da je to nemoguće, pa je bilo potrebno da se registruje *prljavo* religijsko odeljenje-nauka koja će se razvijati, grešiti, ustajati i padati...

    A onda, kada nauka završi svoj posao, vi ćete već pronaći neki odlomak iz Biblije koji će to na ovaj ili onaj način slikovito potvrditi *božiju reč*....

    I tako religija ostaje čista, neporažena, a uz pomoć nauke joj se danas neprimetno pripisuju zasluge u napredovanju, razumevanju teksta Biblije...

    Sa Marsa se vidi da jedino traganje ( koje ima nauka ) može da dovede do rezultata.
    Svako otkriće se preispituje, prvo po tome da li je opasno da naruši veru, onda da li može da se objasni uz pomoć Biblije, i na kraju se odlučuje da li da se to objavi kao istina ili laž...


    SEr...Ako ima nekih sporova, pametno je čekati da neka opštija teorija to objedini. Najzad, treba naglasiti da u obe oblasti dolazi do neprekidnog razvoja, u religiji (teologiji) napredujemo u shvatanju Biblijske objave, a u nauci su revidirane i neprekidno se revidiraju postojeće tvrdnje... Ono što se već pokazalo jeste, da nema ni jedne naučne tvrdnje (jedne čiste i istančane nauke) koja bi bila u suprotnosti sa biblijskom objavom...
    *Pametno je čekati*...?
    Koga? A znam.....Da ti to neko drugi kaže...pa da zauzmeš stav većine...
    E to je baš pametno...

    Prosto je neverovatno koliko ti živiš u zabludi...
    Pa, Vi Hrišćani, po geografskom položaju, niste znali da je zemlja loptastog oblika...
    Palili ste i davili ljude koji su pokušavali da vam to objasne..To i danas radite na moderniji način...
    Danas Vi govorite o makro i mikro kosmosu?......

    Ja bar kažem da je potrebno da čovek traga, preispituje religijske spise, traži njihovo suštinsko značenje, potpuno slobodno. A ne da se plaši kazne od takvih postupaka. To je mehanizam koji nameće drugom šta je potrebno da ovaj zna...
    Onaj ko oseti bilo kakvu savest prema takvom pokušaju je izmanipulisan...



    Zvuk je fizička veličina.
    Danas je moguće fizičku, čulnu ( 3D ) pojavu rastvoriti i stvoriti bilo gde u prostoru...
    .... putem moje mreže..

    Ako je ceo univerzum izgrađen od istih čestica onda je potpuno jasno da se svaka fizička veličina može rastvoriti i stvoriti ponovo...
    Filadelfijski eksperiment, čiji je pravi scenario ostao u tajnosti, je upravo to dokazao..

  9. #39

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    *Pametno je čekati*...?
    Koga? A znam.....Da ti to neko drugi kaže...pa da zauzmeš stav većine...
    E to je baš pametno...
    Kad bi na tebe čekali, još uvek bi živeli u srednjem veku daveći se u sopstvenim fekalijama... jer kanalizacija uopšte ne bi bila osmišljena, konstruisana i sprovedena u delo...I da ti Tesla nije KAZAO kako se koristi struja, ti bi sada umesto sijalice i kompJutrenja palio vatru...
    Isto tako da nisi čekao i dočekao da ti neko KAŽE kako se "citira" na forumu, još uvek bi se patio ko patika nad tom jadnom tastaturom, koja je isto produkt te nauke koju zdušno pljuješ ali obilato koristiš njene proizvode...bah

    Ako hoćeš baš da nam dokažeš kako čoveku ne treba čovek da mu bilo šta kaže, i kako mu ne treba ta "prljava nauka", onda brate lepo odeš u šumu, živiš kao medved, i na ličnom primeru nam pokažeš kako je to lepo biti slobodan...i nezavistan od nauke i...religije!
    Ovako, mlatiš praznu slamu, raniš svinje, muzeš krave i koze...A spavaš na meblu, jedeš iz mesare, i čekaš povratak mleka u prodavnice...
    Prosto ne ide...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Prosto je neverovatno koliko ti živiš u zabludi...
    Daj prosvetli me molim te...jedva čekam nastavak Politikinog zabavnika i avanture Indijane Vasića


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Pa, Vi Hrišćani, po geografskom položaju, niste znali da je zemlja loptastog oblika...
    Palili ste i davili ljude koji su pokušavali da vam to objasne..To i danas radite na moderniji način...
    Danas Vi govorite o makro i mikro kosmosu?......
    Mani me prazne demagogije...Ti znaš ko je šta znao pre 5, 6, 7 vekova?
    Jesi ti živeo tada pa da nam svedočiš?
    Ili ti je neko to -> KAZ'O?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ja bar kažem da je potrebno da čovek traga,
    Da...u Politikinom Zabavniku je -> istina!

  10. #40

    Odgovor: Religija i nauka

    Mike Riddle, saradnik organizacije Answers in Genesis na jednostavan način pobija teorije i izjave znamenitih evolucionista o nastanku i starosti svemira...





  11. #41

    Odgovor: Religija i nauka

    Taj jadničak baš nema puno veze sa fizikom
    udaljavanje meseca od zemlje nije linearno nego raste sa kvadratom udaljenosti
    znači da je kada je bio na pola današnje udaljenosti njegova brzina udaljavanja bila
    puno manja od 4 cm a za par milijardi godina će biti puno veća od 4 cm
    Odnos obrtnog momenta i mase (gravitacije) nije linearan nego je parabola ...
    ali to svaka budala zna
    počeo sam da gledam taj tvoj spot ali već pri prvoj tezi je pao iz fizike za osmi razred...
    šta onda dalje da očekujem od takvog diletanta....
    Inače raspitaj se malo odakle mesec uopšte tamo gde jeste pa onda veruj u takvo
    lupetanje...Matematika brate i fizika su zakon, mani se ćorava posla.

  12. #42

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Matematika brate i fizika su zakon, mani se ćorava posla.
    Matematika i fizika jesu zakon, medjutim mi od tog zakona znamo jedva par procenata. Tako da ako je neko ćoro to su konvencionalni naučnici i njihovi pobornici (čitaj vernici)...
    "...Kosmolozi kažu da je 96% svemira nešto drugo, ali NE ZNAMO šta..."



    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Inače raspitaj se malo odakle mesec uopšte tamo gde jeste pa onda veruj u takvo lupetanje...
    Čekaj malo, koju od 4 zvanične teorije da uzmem u razmatranje
    Prvu, da je Mesec nastao daleko od Zemlje, od protoplanetarnog oblaka kao zasebno telo, mozda kao jedna od planeta Suncevog sistema koju je kasnije svojom gravitacijom Zemlja zarobila i prinudila da se obrce oko nje.?
    Drugu, da je Mesec nastao tu odma u komšiluku?
    Treću, da je stvoren od delova naše planete?
    I četvrtu, da se Zemlja sudarila sa nekim telom, pa se površinski omotač razleteo...blablabla ?

    MESEC

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Taj jadničak baš nema puno veze sa fizikom
    udaljavanje meseca od zemlje nije linearno nego raste sa kvadratom udaljenosti
    znači da je kada je bio na pola današnje udaljenosti njegova brzina udaljavanja bila
    puno manja od 4 cm a za par milijardi godina će biti puno veća od 4 cm
    Odnos obrtnog momenta i mase (gravitacije) nije linearan nego je parabola ...
    ali to svaka budala zna
    Hoćeš da mi objasniš argumentuješ šta si sad' lupio ovde?
    O d g l e d a j video d o k r a j a, pa onda komentariši

    "Moderna merenja udaljenosti Meseca obavljaju se tako da se meri vreme koje je potrebno radarskom ili laserskom svetlosnom impulsu da dode do Meseca, reflektuje se i vrati na Zemlju. Poznavajuci to vreme i brzinu svetlosti lako se izracuna put i podeli sa dva.

    Ovo ogledalo koje su na površini Meseca postavili astronauti Apolla 11 je jedini deo Apollo misija koji još uvek šalje podatke na Zemlju. Merenje vremena koje treba laserskom snopu da dode od Zemlje do tog ogledala i nazad omogucuje merenje udaljenosti Zemlja-Mesec.

    Ta su merenja toliko precizna (greška je svega nekoliko centimetara) da se koriste za ispitivanje teorije relativiteta i delovanja gravitacije na gravitacionu energiju. Ona nam otkrivaju i da se Mesec neprestano udaljava od Zemlje brzinom od 3.8 cm godinje."



  13. #43

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Da li nauka isključuje religiju i obrnuto? Dakle, može li neko biti naučnik ili privržen nauci i istovremeno religiozan?
    Ne.
    Da, moze biti.



    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Kroz istoriju je bilo dosta sukoba nauka-religija, pa i danas, a sa druge strane ima dosta naučnika koji su bili religiozni. Ima ih i danas, naučnika koji su priznali da su religiozni ili da veruju u višu silu. A ako je neko privržen nauci, kako onda može verovati u nešto što nema veze sa naukom?

    Šta mislite o ovome?
    Mislim da je ovde jednostavno u pitanju sukob izmedju tradicionalnog shvatanja pojma "verovanje" iliti "naucenog verovanja" i "iskonskog" verovanja. Evo ja verujem u "visu silu", a uz to sam naucnik. Paradox? Ne..., ovo po mom misljenju nije pitanje postojanja Boga/boga, nego samo pitanje apstrahiranosti termina Bog/bog.

    Ako je neko privrzen nauci, taj sasvim sigurno zna da postoji granica/limit u toj, u svakoj nauci koja/i se kad-tad dokuci i onda preostaje samo verovanje...i samo verovanje je motor za dalju nauku, za napredak, za prekoracenje "granice"...do sledece. Postoji objektivna "apsolutna logika" koju ja mojom logikom nikada dokuciti necu - fakat! - ali ta cinjenica ne iskljucuje mogucnost istrajanja ...koje ce neko mozda jednog dana nadograditi...i popeti se nivo vise. Mada iskreno priznajem da pojAm ne znam gde je kraj a gde vidik...

    Never confuse movement with action.

  14. #44

    Odgovor: Religija i nauka

    Ser...Kad bi na tebe čekali, još uvek bi živeli u srednjem veku daveći se u sopstvenim fekalijama... jer kanalizacija uopšte ne bi bila osmišljena, konstruisana i sprovedena u delo...I da ti Tesla nije KAZAO kako se koristi struja, ti bi sada umesto sijalice i kompJutrenja palio vatru...
    Isto tako da nisi čekao i dočekao da ti neko KAŽE kako se "citira" na forumu, još uvek bi se patio ko patika nad tom jadnom tastaturom, koja je isto produkt te nauke koju zdušno pljuješ ali obilato koristiš njene proizvode...bah

    Ako hoćeš baš da nam dokažeš kako čoveku ne treba čovek da mu bilo šta kaže, i kako mu ne treba ta "prljava nauka", onda brate lepo odeš u šumu, živiš kao medved, i na ličnom primeru nam pokažeš kako je to lepo biti slobodan...i nezavistan od nauke i...religije!
    Ovako, mlatiš praznu slamu, raniš svinje, muzeš krave i koze...A spavaš na meblu, jedeš iz mesare, i čekaš povratak mleka u prodavnice...
    Prosto ne ide...
    Kakav si ti manipulator...pa to je neverovatno..
    Ja stvarno ne znam koga ti želiš da dovedeš u zabludu, sebe ili druge?
    Zašto izvrćeš reči?

    Pa kada si tako pametan, zašto se ti ne okaneš vere kada ti drugi kažu da je laž?
    Nego ti je lepše da se daviš u tim fekalijama...

    Ne pljujem ja nauku, biseru, već objašnjavam da je nauka ta koja se razvija uz uspone i padove. Kažem da je to normalan proces koji je potreban čoveku u svakoj oblasti za razliku od religije koja je okamenjena, nepromenjiva, bezgrešna, nedodirljiva....

    Taj odnos predstavlja suprotnost jedan drugom a služi jednoj celini...
    Dakle, bajka koja se ne menja i ima svoju svrhu nad njenim vernicima i nauka koja se neprimetno razvija kroz uspone i padove.


    Ser...jedva čekam nastavak Politikinog zabavnika i avanture Indijane Vasića
    jel...?
    Prosto je neverovatno kako vernici, poput tebe, imaju taj životinjski nagon da podcenjuju priče koje imaju iole materijanih dokaza, da ismejavaju sve ono za šta nisu emotivno vezani. Ali su zato spremni da daju svoj život za svoju veru koja se bazira na priči. To pokazuje plitkost i egoističnost.

    Ja mislim da ti razumeš da je *Politikin Zabavnik*, kako ga ti zoveš, i Biblija jedna te ista priča..
    Nije mi jasno čemu se onda smeješ?
    Svojoj Biblijskoj priči?

  15. #45

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Da li nauka isključuje religiju i obrnuto? Dakle, može li neko biti naučnik ili privržen nauci i istovremeno religiozan?

    Kroz istoriju je bilo dosta sukoba nauka-religija, pa i danas, a sa druge strane ima dosta naučnika koji su bili religiozni. Ima ih i danas, naučnika koji su priznali da su religiozni ili da veruju u višu silu. A ako je neko privržen nauci, kako onda može verovati u nešto što nema veze sa naukom?

    Šta mislite o ovome?

    Verovatno je odnos znanja i vere ono sto cini coveka i njegov zivot komplikovanim.Upravo u nauci imamo mesavinu vere i znanja..Jos su davno rekli neki sveti oci,Avgustin,pa Anselmo Kenterberijski,''verujem da bih znao'',a moze se i obrnuto reci''znam da bih verovao''..znaci odnos izmedju nauke i religije je ,odnosno znanja i vere, je svakako prisan..
    Mozda bi bilo interesantnije pokusati naci odgovor na pitanje da li je religija starija od nauke ili je od pocetka postojao magijski i misticki deo u covekovom bicu...Magijski deo odnosio se na odnos coveka prema prirodi-istrazivanje prirode,strah pred prirodom i ovladavanje prirodom...Neki smatraju da je u isto vreme postojao i misticki,religiozni deo u coveku koji se razvijao putem trazenja odnosa sa natprirodnim,sa transcendentnim..

    Sto je covek vise vise napredovao sa svojim razumom i umom to je i sumnja rasla ali je ostala potreba osecajnog,iracionalnog zivota,iracionalnog u dobrom smislu reci ,da ga nesto transcendira, a,da to nesto zovemo Bog...To je sada pitanje termina ,ali svi narodi sveta su znali za religiju... To je ono sto se vec odavno zna,sto je Karl Gustav Jung nazvao homoreligiozus,kao jedan od najstarijih arhetipova u kolektivnom nesvesnom svih ljudi sveta...

    Njutn je na primer,bio religiozan,a posle Galileja ,najveci autoritet po pitanju nauke u oblasti mehanike...Takodje i Maks Plank koji je takoreci stvorio kvantnu mehaniku...potpuno novu oblast u okviru fizike...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koja religija je iznad drugih ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 21.06.2015, 21:00
  2. Religija/stil života
    Autor psssst u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 06:02
  3. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 17:17
  4. Religija manipulacija mase?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 18.02.2009, 20:07
  5. Nauka spavanja
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.01.2007, 20:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •