Imaš pravo samo na dve...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Imaš pravo samo na dve...

    Da postoji mogucnost da vam se ispune dve zelje,ali samo dve ,sta bi ste pozeleli?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Jedna bi se apsolutno i definitinvo ticala zdravlja mog i nekih mojih ljudi
    A druga bi verovatno bila... da svakog dana imam pravo na ispunjenje jedne zelje..
    Al da ne budem toliko neskromna... milsim da nisam u stanju da izaberem samo jednu stvar
    Poruku je izmenio paparazzo, 10.05.2010 u 17:20 Razlog: slovca neka
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  3. #3

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Ja cu kao onaj deda iz "Ko to tamo peva"...po pravom Srpskom obicaju....

    "Ili pet ili nijednu" z
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #4

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Prva...zdravlja ..zdravlja...zdravlja....(ovo je malo degute...ali sta da se radi..kada se bez toga ne moze nista.,.ama bas nista......)narocito ako se spremate na neke neuobicajene i teske stvari u zivotu...

    A ona druga ....nisam jos sigurna..pokusavam da sve sto bih zelela nekako upakujem u tu jednu,ali tesko da cu uspeti..a..ako uspem...napisacu...koja je...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  5. #5

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Prva:Ukinuti i iz pamćenja ljudi izbrisati svaki trag religije...
    Druga:Ukinuti i iz pamćenja ljudi izbrisati svaki pomen privatnog vlasništva...
    .....Svi,ali bukvalno svi, globalni problemi sveta i naše vrste bi nestali u roku od par meseci..
    The rest...is silence.

  6. #6

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Citat Luter kaže: Pogledaj poruku
    Prva:Ukinuti i iz pamćenja ljudi izbrisati svaki trag religije...
    Druga:Ukinuti i iz pamćenja ljudi izbrisati svaki pomen privatnog vlasništva...
    .....Svi,ali bukvalno svi, globalni problemi sveta i naše vrste bi nestali u roku od par meseci..
    Nadam se da mislis bas to ,sto si napisao...religije...a ne vere...ne moramo biti religiozni,ali verovati ,''moramo'' inace odosmo u ambis....(potrebno je coveku da se za nesto ili nekoga pridrzava ..''kao sto je za svoju majku bio'' vezan pupcanom vrstom..''

    Vlasnostvo..privatno,ovakvo ili onakvo moze postojati,ali se ne treba identifikovati sa njim ...ljudi se previse poistovecuju sa stvarima koje poseduju...i zato su problemi..i ratovi....

    Intertesantne su ti i skoro empaticne zelje..''.veoma ljudski''obojene...(sve je manje coveka u nama ..)
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  7. #7

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    1. Vremensku makinu
    2. Da dodjem u posed charobnog shtapicha

    e, s njim bih vitlala k'o sumanuta.... ono, za "opshte dobro"

  8. #8

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Prvenstveno zdravlje,svoje i mojih hajdrazih a druga pa morala bih jako dobro da se razmislim......

    Ali posto sam ja jako skromna, prva zelja bi me zadovoljila..... vise od toga mi i ne treba da bi bila srecna

  9. #9

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da mislis bas to ,sto si napisao...religije...a ne vere...ne moramo biti religiozni,ali verovati ,''moramo'' inace odosmo u ambis....(potrebno je coveku da se za nesto ili nekoga pridrzava ..''kao sto je za svoju majku bio'' vezan pupcanom vrstom..''

    Vlasnostvo..privatno,ovakvo ili onakvo moze postojati,ali se ne treba identifikovati sa njim ...ljudi se previse poistovecuju sa stvarima koje poseduju...i zato su problemi..i ratovi....

    Intertesantne su ti i skoro empaticne zelje..''.veoma ljudski''obojene...(sve je manje coveka u nama ..)
    ...Dopuna:ORGANIZOVANE religije..
    ...Svaki pomen i POTREBU za privatnim vlasništvom..
    The rest...is silence.

  10. #10

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Citat Luter kaže: Pogledaj poruku
    ...Dopuna:ORGANIZOVANE religije..
    ...Svaki pomen i POTREBU za privatnim vlasništvom..
    Organizovana religija...da teorijski moguce...dobra zelja...

    Potreba ...za priv.vlasnistvom zvuci ,zaista kao zelja koju bi trebao da ispuni ''duh iz boce''...jer nije moguca....ali ok...mi nismo ogranicili zelje na one koje je su ostvarljive i na one koje to nisu ..Recimo da takva zelja,koju si izrekao ''nije u sferi fantazija i magije''...to bi bilo... .
    Potreba za necim ..nekim ,je sastavni deo covekove individuacije ,pa tako i potreba za priv.vlasnistvom ili ukidanjem iste...Danas ,to nije moguce ostvariti, dogod je covek na ovom nivou svesti,a,prilicno je pao nisko i sve vise pada dole...potrebno je duhovno osvezenje,obogacivanje i pronalazenje ispravnih dusevnih mapa koje ce ga izdici iznad ovozemaljske kolotecine..Ovako,kao duhovni beskucnik...ne moze da shvati..i sve je u sluzbi nagona...da sada ne sirim temu...

    Znaci...to bi moglo samo u slucaju da smo uznapredovali ,pre svega psihicki i da se nalazimo na sasvim drugom nivou svesti...sto ne verujem da je u bliskoj mogucnosti moguce...(Marks je u svoje vreme pisao o duhovnom uzdizanju coveka ..gde nece biti potrebe za priv.svojinom...Podseca me na to...)

    Daleko,.mnogo daleko smo ...ali je zelja divna...

    I pitanje je s obzirom sta psihoanaliza govori o coveku...da li bi smo ikada...jer znamo da sa sobom...donosimo na svet razne klice...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  11. #11

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    1. Zdravlje

    2. Kvalitetan seH do kraja života

    Skromno, nema šta
    I'm floating on air..

  12. #12

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    meni je dovoljna i jedna - nek crknu dushmani.....
    & underpaid......

  13. #13

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    Ovo me podseti na onaj vic:
    Uhvatio ribolovac zlatnu ribicu,pocne ribica da kuka:
    Pusti me ispunicu ti tri zelje
    Ribolovac uzme ribicu stavi u dzep i kaze:
    Zlato je zlato

    Dosta sale moja zelja:
    1.Da mi devojka ostane zdrava.
    2.Da mi roditelji ostanu zdravi. A ja ako treba da budem zrtva bez dileme bi je prihvatio kako bi oni bili zivi i zdravi.

  14. #14

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    1.da je pored mene covek moje fele
    2.da moj sin ima lep ,bogat zivot pun pustolovina,lucidnosti,i radosti u lutanju
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #15

    Odgovor: Imas pravo samo na dve...

    1. Zdravlje moje porodice
    2. Da u novčaniku uvek imam tačno onoliko para koliko iznosi račun koji treba da platim.

    Eto...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.02.2015, 13:04
  2. Moje pravo ime je...
    Autor Lady S u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 17.08.2013, 13:55
  3. Pravo tinejdžera na privatnost
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 14.04.2010, 20:48
  4. Roditeljsko pravo
    Autor dane u forumu Porodica
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 21:11
  5. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.06.2008, 17:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •