Roze šeširić....... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 44
  1. #16

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    hm

    i priznajem da veoma volim da vidim bakice u svetlim bojama
    meni je to odraz zivotnosti i zivahnosti duha
    neukusa ima svuda,i vise je izrazen u cetrdesetim i pedesetim nego u sezdesetim i sedamdesetim
    Ja sam nekad ... poznavala jednu baku.
    Citav zivot je posvetila porodici i deci.
    Onda, muz joj je umro, deca, njih troje svako na svoju stranu,a ona je zivela za unucice.
    I tekli su dani, dok negde na pijaci nije srela svoju skolsku drugaricu i malo po malo, njih dve su pocele da se okupljaju sa nekim starim, davno zaboravljenim skolskim drugovima, koji su isto tad bili u penziji i imali su vremena na pretek.
    Igranke u domovima penzionera od osam do deset, izleti po Srbiji ...
    I kupila je rozi sesiric, jednog leta.
    I ponosno ga nosila, sa onim velikim naocarima za sunce, nekako preko noci je postala drugacija.
    Posvecivala je vise paznje izgledu, haljinama, cipelama, zivnula je naprosto.
    U sezdeset i nekoj je probusila usi.
    Da bi mogla nositi mindjuse, koje je uvek gledala kako svetlucaju u radnjama, a nikad ih nije mogla nositi.
    Komsilik se zgrazavao.
    Sta joj to treba?
    Je li poludela pod stare dane?

    Njen odgovor je bio jednostavan.
    Citav zivot sam zivela za druge, hocu da pred kraj zivota zivim onako kako zelim.
    I zivela je ... do samog kraja.

    Mozda ... nadoknada za sve propusteno.
    Nadoknada za sve zelje, koje se godinama nisu ostvarile.
    A sesiric je nekad bio znak pestiza.
    Otmenosti i nekih bajki ...
    Poruku je izmenio bellissima, 11.05.2010 u 18:03

  2. #17

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a sta je sa Billy Idolom? i on ima frku s godinama i pretvara se da je klinac ili je samo baja do jaja?
    Bicu pristrasna, pa cu rechi da je Bili "baja do jaja" ..... i da ne moze da se uporedjuje sa jednim Miletom

    Ostavimo godishte sa strane, ovo je vishe stvar (ne)ukusa.
    Po nashim merilima Bilijev stajling ide uz muziku koju peva, shto ne mozhe da se kazhe i za Mileta.
    Kada vidimo Bilija, (skoro) da i ne mozhemo da ga zamislimo drugachije no takvog - ekstravagandnog rockera.
    Mile?
    Mile je (po meni), primer neukusa i kicha (ali i kao ostale neke estradne zvezdice - za rad reklame!).

    Istina, nekom taj roze sheshir mozhe da "stoji", a nekom ne.... zavisi KO ga nosi...

  3. #18

    Odgovor: Roze šeširić.......

    bakice su u tom kontekstu krajnje benigne i chak simpatichne... kao deca kad ih usharenish... al ove shto umishljaju da su josh uvek kurentne u genetichkom bazenu su smeshne kao crtani film.....
    & underpaid......

  4. #19

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam nekad ... poznavala jednu baku.
    Citav zivot je posvetila porodici i deci.
    Onda, muz joj je umro, deca, njih troje svako na svoju stranu,a ona je zivela za unucice.
    I tekli su dani, dok negde na pijaci nije srela svoju skolsku drugaricu i malo po malo, njih dve su pocele da se okupljaju sa nekim starim, davno zaboravljenim skolskim drugovima, koji su isto tad bili u penziji i imali su vremena na pretek.
    Igranke u domovima penzionera od osam do deset, izleti po Srbiji ...
    I kupila je rozi sesiric, jednog leta.
    I ponosno ga nosila, sa onim velikim naocarima za sunce, nekako preko noci je postala drugacija.
    Posvecivala je vise paznje izgledu, haljinama, cipelama, zivnula je naprosto.
    U sezdeset i nekoj je probusila usi.
    Da bi mogl nositi mindjuse, koje je uvek gledala kako svetlucaju u radnjama, a nikad ih nije mogla nositi.
    Komsilik se zgrazavao.
    Sta joj to treba?
    Je li poludela pod stare dane?

    Njen odgovor je bio jednostavan.
    Citav zivot sam zivela za druge, hocu da pred kraj zivota zivim onako kako zelim.
    I zivela je ... do samog kraja.

    Mozda ... nadoknada za sve propusteno.
    Nadoknada za sve zelje, koje se godinama nisu ostvarile.
    A sesiric je nekad bio znak pestiza.
    Otmenosti i nekih bajki ...

    volim kad ljudi nadju radost u svom zivotu,kadgod bilo
    I am believer
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #20

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Uvodnoi post je ograničio temu po polu na žene, a po starosti na "jesen".

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ...

    shta je tim zzenama u zakasnelom pubertetu?
    koji malfunction treba da se dogodi u glavi pa da si turish "roze sheshirich"?
    Ali u međuvremenu ste "obradile Mileta i Bilija, a i ova konstatacija ...

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ostavimo godishte sa strane, ovo je vishe stvar (ne)ukusa.
    ...
    ...mi daje podstrek da postujem ono što mi je prvo palo na pamet.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    ...
    ...
    Zar nije i ovo "roze šeširić"?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #21

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ... al ove shto umishljaju da su josh uvek kurentne u genetichkom bazenu su smeshne kao crtani film.....
    Mozda.
    Znam samo, da srecuci zene, a-la rozi sesiric, po pravilu im je falilo nesto u glavi, ali su zato pucale od umisljenosti i viska samopuzdanja.
    Setite se Mire Markovic i onog famoznog cveta u kosi
    Ili Sabana Saulica, koji je citav zivot furao periku, pa je naprasno odlucio da mu je celavost pod stare dane ipak prirodnija, sad ocekujem jos mindjusicu da vidim da cakli
    Ili ove nase grand zvezde, koje zagazivsi u sestu deceniju bolje izgledaju nego u trecoj

    Malo stvar mozga, malo nemirenje sa staroscu, a vise doza prostakluka, koja izbija kad tad.

  7. #22

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Neko je spomenuo Anu Bekutu...ja sam se jednom stidila...i žalila je u isto vrijeme kad sam je gledala u grandu da pjeva....žena ima 53 godine...nije baš prestara...ali ovo što im se nameće da izgledaju kao da im je 20 će kasnije da iskiše...toliko se izvotoperila..oblači preuske haljine, ne zna više gdje ruku da stavi...gdje nogu...usta toliko nekad pući, da je presmiješna.

    Ne treba se oblačiti kao baba...jer joj godine ne idu na ruku...ali neki sklad sa godinama treba da postoji...osim u slučaju Josipe Lisac.

    S druge strane...Zorici Brunclik ne treba ni šeširče...ona se urozila sama..tj. uljubičastila...zavisno od svjetlosti... a trudi se da glumi finu gospoJu...da je sva decentna..tip-top...možda se ne ogleda često?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #23

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Zar nije i ovo "roze šeširić"?!
    Jeste, ako je to redovni stajling...
    ...nije, ako je to bilo promocije radi, i u tom slucaju je samo kostim.


    OT. Iako svi razumemo metaforu, i na shta je Maski mislila, mi temu "izvrchemo" i posmatramo sa sijaset drugih pogleda.

  9. #24

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Za mene bitno je da osoba ume da nosi to što nosi, bez obzira na godine, poziciju ili ne znam šta sve. Da joj se garderoba (roza, crna, cvetna ili dvilje mačija) stapa sa kožom, sa umom i sa karakterom. Neka je meni (ukoliko je ne poznajem) i smešna, bitno je da oni koji tu osobu poznaju pri pogledu na nju i ono što ima na sebi ili što je učinila od sebe kažu: To je ona.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #25

    Odgovor: Roze šeširić.......

    SeMsiric.... odevni predmet koji svakoj zeni, bez obzira na godine mozem a i ne mora, da dopuni notu elegancije. Zavisi kako ga zena - dama nosi. Da mi lepo stoji, verovatno bih ga u ponekim prilikama nosila, medjutim, ne stoji mi.... lepo Ko da sam turila serpu na glavu!
    A o pitanju mirenja sa godinma, ne znam sta bih vam rekla, obzirom da sam navrsila 48 i obzirom da sam neunistivi zlojeb Mozda ce se jednog dana, u nekom zabacenom sokachetu, u nekom prasnjavom izlogu, naci sesiric koji ce mi lepo stajati
    neunistiva zlojebaba!

  11. #26

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Ladies Day at Royal Ascot



    ooo gospode bozze

    al zanimljivo je da je ovakvim sluchajevima roze boja naaajomiljenija... fetish, prosto... dal je to sluchajno?
    & underpaid......

  12. #27

    Odgovor: Roze šeširić.......

    P'i batler joj ima rozlu kravatu, morala se uklopiti

    Ovo ako ne nabavim, nisam nista uradila..

    Zenu ne znam koja je, al' ko zna.. mozda ume to da nosi. Mada, meni se cini da je ona jedna od onih sa drskom od metle in the but, pa jos vise ne mogu da razumem sta to zenama treba.
    I zivo me interesuje, kako to da nema nikoga u njenoj blizini da joj kaze da je sesir odvratan?
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #28

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku


    I zivo me interesuje, kako to da nema nikoga u njenoj blizini da joj kaze da je sesir odvratan?
    pa ja cu ti reci
    ne,nema nikog u blizini ko bi joj kazao
    okruzena je iskljucivo poslugom i ljudima koji su njenog drustvenog staleza
    posluga ima pravo da misli sta zeli ali ne i da kaze glasno
    ovi drugi nisu ludi da joj se zamere

    ovo sigurno nije domacica koja je u subotu krenula na Kalenic

    btw,kompletic i rukavice su joj do jaja
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #29

    Odgovor: Roze šeširić.......

    e da vidim da ti obuchesh taki kompletich al ne na halloween party
    & underpaid......

  15. #30

    Odgovor: Roze šeširić.......

    Beliver, znam to, nego je pitanje bilo vise retoricko
    Ne verujem da nema jednu jebenu prijateljicu koja bi joj rekla da to ni za maskenbal nije. Kontam, bogati su, drugi stalez itakoto, ali zar nema ogledalo, ako nema drugarice da joj to kazu?
    Dovoljno mi je, ako gledam po sebi, da pokusam sebe da zamislim u necemu sto je grozota, a da me drugarice ubedjuju da je to bas kul komad odece. Zasto? Mogu ja super da se osecam u bilo cemu, ali necu na ulicu izaci kao Menson (figurativno).
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •