Kriza i u mom dvoristu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Kriza i u mom dvoristu

    Ove godine pocele su price o velikoj svetskoj krizi.
    Mi smo se ususkali, da nama u Srbiji, kriza ne moze nista, jer prosli smo mucne godine ratova, nemastine, redova, bombardovanja.
    Sta nama moze, neka tamo svetska kriza, svasta.

    Ali vec danima slusam o mnogobrojnim otkazima.
    O nemanju da se plate racuni, o nemanju za osnovne potrebe.
    Slusam i o sklapanju kraja sa krajem,jedva ili nikako.
    I ljudi uzdisu, ali ne znaju sta ih ceka.
    Sve vise otkaza, velike firme nisu vise toliko stabilne, osim par drzavnih, mali privatnici sve vise zatvaraju svoje radnje.
    Malo strah od novog sutra, malo vise strah da i ono malo ustedjevine ispod slamarice ne promakne.Jednostavno, oseti se bojazan u vazduhu.

    Da li ste osetili krizu ili se kod vas nista nije promenilo?
    Plasite li se da nam sutra moze biti gore i razmisljate li kako ce te platiti racune ovaj mesec i obezbediti osnovne zivotne potrebe?
    Da li vas je strah od svega ovog sto se desava u svetu, a evo i kod nas stize, sto se i vidi po mnogobrojnim otkazima i sve vecom nezaposlenoscu?

  2. #2

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Meni se čini da kriza polako jenjava..barem "kriza" kojom su nas prepadali...meni je lično 2009. bila mnooogo teža i mnogo neizvjesnija...i ova do aprila..ali sada se stvari polako smještaju na svoje mjesto.

    Nema se u izobilju, ali dovoljno da se mirno spava.

    Ali neimaština se primjeti...itekako...gledam po marketima..po tržnim centrima...ljudi uglavnom kupuju samo osnovno...nerijetko su isti i prazni. Radnje se ne pustoše..prije neki dan uđem u Zaru...žene se grabe za majice na sniženju...one koje su iolo skuplje, zaobilaze kao da su kužne. Nema veze što je kriza...bitno da se kupi, da se barem jedno 'aljinče zamijeni.

    Gorivo itekako varira...najsmješnije je što se i zalihe nabavljene po nižim cijenama prodaju po višim...i tako...mogu oni dokle hoće...meni ako dođe do grla...uvijek ima javni prevoz.
    A zaprepastila sam se danas na vijestima..Srbija je po cijeni goriva, prva u Evropi.

    Ovdje je najviše stradala privreda, ili ono što je ostalo od nje poslije loše odrađene privatizacije...pa je sada doživjela potpuni krah...ljudi su poslani na biro da čekaju penziju, oni koji su dogurali godinama do prijevremene...upućeni su na istu...oni koji nisu ni tamo ni ovamo...ćute i trpe.

    Srećom, prestali su oni neradni petCi...nešto se pokreće.
    Barem kod nas...a sva sam se u uho i oko pretvorila...nema toliko otkaza, da bi se stvari smatrale alarmantnim.

    Najgore u ovoj krizi je što nema gdje da se bega. Ranije se išlo trbuhom za kruhom u Evropu...a kako vidim, kod njih tek ne cvjetaju ruže.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #3

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Nisam primetio krizu.Cak sta vise jos sam u plusu kao Kina

  4. #4

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Nas ministar,vredja nasu inteligenciju.
    I nas ministar rece i ovo:


    Slobodan Milosavljević, ministar trgovine i turizma

    Živećemo bolje za sedam godina

    Prosečan Srbin sa platom od 33.000 dinara jedva može da se prehrani svakog meseca, to je život u rangu onog u Albaniji, Bugarskoj i BiH

    Kvalitet života prosečnog Srbina u ovom trenutku je na nivou Albanije, Bugarske i BiH, kaže u intervjuu za Press Slobodan Milosavljević, ministar trgovine i turizma! Prema njegovim rečima, prosečna srpska plata u iznosu od oko 33.000 dinara dovoljna je za puko preživljavanje, a ovo stanje će se popraviti tek za pet do sedam godina.

    Milosavljević smatra da hrana u Srbiji nije jeftina, iako to tvrdi statistika EU.

    Može li Srbin sa prosečnom platom da pokrije troškove za hranu za mesec dana?

    - Ne mislim da je hrana jeftina, ali je široko dostupna. To znači da običan čovek mnogo toga ne može da kupi, ali svako ko je zaposlen i ima neka redovna primanja može sebi da priušti osnovnu prehranu. Na primer, cene voća, povrća, mesa i mleka su nam još uvek jako povoljne, a neopravdano su skupi tekstil, nameštaj i bela tehnika.

    Ako je hrana „široko dostupna", zašto imamo oko 700.000 gladnih?

    - Pa ima dosta ljudi koji nemaju apsolutno nikakve prihode. I to je najveći problem. Zato sam rekao da svakome ko ima neke redovne prihode hrana jeste dostupna.

    Na kom je nivou naš standard?

    - Na nivou Bugarske, Rumunije, Makedonije, Albanije i BiH. To je nivo životnog standarda danas u Srbiji. Jedini način da znatnije povećamo životni standard je završetak infrastrukture, puteva, kao osnov za privlačenje novih investicija i novih radnih mesta.

    Znači putevi će nam doneti bolji život i standard?!

    - Apsolutno. To se već dešava.

    Veliki broj građana Srbije ima plate oko 20.000 dinara. Može li da se živi od toga?

    - To je zaista malo. Čak i prosečna plata u Srbiji od 33.460 dinara je skromna u smislu ukupnih troškova života, plaćanja računa, poreza, školovanja dece, obuće, odeće...
    a


    Kada ćemo moći normalno da živimo od prosečne plate?

    - Ja mislim da je to realno u narednih pet do sedam godina, a to je u dobroj meri vezano i za ulazak u EU.

    A kada će nama plate početi da rastu?

    - Mi taj kontinuitet imamo iako se slabo oseća. U prvih pet meseci ove godine u odnosu na isti period prošle godine zarada je realno veća za 2,4 odsto. Inače, statistički prosek u Srbiji jeste 33.460 dinara, ali su realne plate veće!!

    Kako su to veće?

    - Zato što još uvek postoji veliki broj ljudi u Srbiji koji pored plate koja je evidentirana, dobijaju i keš na ruke što se ne evidentira. Na primer, u restoranima gde konobari jedan deo zarade dobijaju u gotovini. Ili pogledajte vlasnike nekih najvećih firmi u Srbiji i videćete da oni bolje žive nego što je u skladu sa prijavljenim platama na koje plaćaju porez.

    Kolika je vaša plata?

    - 98.000 dinara, kao i većini ministara u Vladi.


    izvor Press
    Moja plata u ovoj godini se nije povisla ni za jedan dinar.
    Ali su zato racuni veci.
    I potrosacka korpa.
    A kako cemo preziveti tih sedam godina?
    A sta rece nas ministar?
    Poruku je izmenio Mish, 03.02.2015 u 22:44 Razlog: slicka

  5. #5

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Ovaj spicoglavi ministar u finom odelu cesto daje izjave ovakvog tipa bez imalo emocija i stida,sta vise,cini mi se da misli da nismo vredan narod i da ne volimo da radimo pa je iz tog razloga nezaposlenost velika.Oni rade,gradi Mrkonja puteve,dovlace investicije a mi ne radimo dobro pa nam je zato plata dovoljna da bi se prehranili.Aha,pastetom i parizerom,dragi ministre.
    Podcenio je nas intelekt,itekako i to radi godinama unazad,slosi mi se kada cujem svaku njegovu izjavu.Ako su mu vec uvalili vruc kropir,trebao bi da ga proguta sa nekim stilom,doda malo sarenih boja u to nase sivilo.Dajte,malo sarma i smeka toj ministarskoj plati ministri nasi "dragi".
    Mozda Sloba kupuje kod Miska na pocek isto kao i Mladja pa im doje jeftino i imaju da se prehrane pa cak i da im ostane....cek,cek, docice vam Milka glave,svima vama.
    Plata mi jeste zamrznuta vec 2,3 godine al' zato rata kredita skace,zajedno sa eurom iz dana u dan.Dobro je bar da nesto skace.

    PANTA REI

  6. #6

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Povratak u devedesete: Jesen stiže, krizo moja

    Dalji rast cena i kursa evra ne treba očekivati, ali s obzirom na to da je od početka krize do danas bez posla ostalo oko 170.000 ljudi i da su plate i dalje jako niske, građanima predstoji teška jesen. U predstojećem periodu živeće se jednako teško kao i tokom godine, ako ne i teže, smatraju ekonomisti sa kojima je razgovarao Press



    Armija gladnih... Sve više građana se sa pijaca vraća polupraznih cegera

    Najveći pesimista među ekonomistima je Miroslav Zdravković, koji smatra da nam predstoji period koji će za građane biti jednako težak kao isto razdoblje 1993. godine i da se mogu očekivati nekontrolisani izlivi nezadovoljstva.

    - Ako ja sa dobrom platom ne mogu da izvršim svoje obaveze, kako neko ko zarađuje 25.000 ili 30.000 dinara može da finansira dvoje dece, sprema zalihe hrane i plaća dažbine. Ljudi će se boriti da bi preživeli jesen, koja će biti teška kao 1993. Te godine jesen i zima su bili najteži za preživljavanje. I možda bi trebalo organizovati izbore, kako bi se dala nova nada narodu, nego da se izlažemo bezbednosnim problemima. Jer bezbednost je ugrožena glađu. Apsolutno je neizvesno šta nas čeka - kaže Zdravković.

    On smatra da se u privatnom sektoru mogu očekivati dalja otpuštanja zaposlenih.

    - Nemoguće je da ove godine rast BDP-a bude 1,5 ili dva odsto i da očekujemo da se iko zapošljava. Možemo samo da očekujemo da privatni sektor dalje otpušta da bi mogao da plaća svoje dugove. Privatni sektor je samo u julu vratio 200 miliona evra spoljnih dugova i to je odgovor na pitanje zašto je dinar toliko slab. A ako moraju da se razdužuju, najviše mogu da uštede na radnicima. Dakle, otpusti radnika da bi smanjio fiksne troškove i to će tako trajati dok ne dođe do jakog oporavka, a pitanje je kada će to da se dogodi - kaže Zdravković.

    Sve više građana se sa pijaca vraća polupraznih cegera

    Proizvođači podigli cene

    Goran Nikolić smatra da će se inflacija u poslednjem tromesečju smiriti i da daljeg, bar drastičnog ugrožavanja životnog standarda građana neće biti.

    - Što se tiče životnog standarda, ne može drastično da vam opadne kupovna moć za procenat ili dva. U avgustu je inflacija bila 0,8 odsto, a u septembu 0,9. To je dosta veliki rast i ključno je pitanje šta će vlasti uraditi do kraja godine da je zadrže na osam odsto, pošto im je to cilj. Ako ne ostvare taj cilj, to će biti kompromitacija za NBS - kaže Nikolić.

    On kaže da postoje dva razloga za inflaciju: jedan je rast cene prehrambene industrije na svetskom nivou, drugo je kurs evra, manje preko uvoznih cena, a više preko njegovog uključivanja u cene.

    - Proizvođači su podigli cene i to je dosta uticalo na inflaciju. Vlada dosta pomaže NBS u borbi sa inflacijom. Sve ove mere koje je preduzimala, robne rezerve i sprečavanje poskupljenja komunalija, sve je to u pravcu pomoći NBS. NBS inače podiže kamatnu stopu, interveniše na deviznom tržištu i tako dalje. Što se tiče kursa evra, on mora ostati stabilan, jer ako se to ne ostvari, onda će vlasti definitivno izgubiti bitku sa inflacijom. Čvrsto verujem da će NBS braniti kurs i da će intervenisati po visokoj ceni u smislu količine prodatih deviza i verovatno će podići referentnu stopu.

    On smatra da se ekonomska situacija ipak stabilizovala, jer nema indicija da se i dalje pogoršava.

    - Čak ima nagoveštaja, mada nisu dovoljno jasni, da bi moglo da krene nabolje kada je u pitanju industrija, a posebno izvoz. Rast industrije će biti između tri i pet odsto, a rast izvoza između 19 i 20 odsto, možda 21.

    Nismo ni blizu 2008.



    Uteha - plate i penzije biće tri odsto veće

    Ekonomista Goran Nikolić kaže da građani bar jednu dobru stvar mogu da očekuju od svega, a to je da će porasti penzije i plate.

    - One se dižu jednom u šest meseci u skladu sa inflacijom u drugoj polovini 2010. Budući da je inflacija malo veća nego što je MMF očekivao, plate i penzije će biti podignute od početka januara između tri i četiri odsto - navodi Nikolić.

    - Postoji industrijski rast i procentualno on nije tako loš, ali mi još nismo ni blizu 2008. godine. Pre bi moglo da se kaže da se sada stabilizujemo i ne propadamo dalje, nego što bi se to moglo nazvati nekim poboljšanjem. Ako možemo da budemo zadovoljni sa malim, to nije loš signal, ali daleko od onoga što nama treba, s obzirom na decenijska ranija propadanja. Nešto se malo popravlja, a koliko je to održivo mnogo zavisi od toga šta mi sami budemo učinili pošto svetska kriza i prolazi i ne prolazi, kako za koga, i za zemlju i za preduzeća - kaže Lakićević.

    On smatra da se može reći da je kriza prošla samo utoliko što Srbija više nije u recesiji.

    - Ali, ni bolje nešto nije došlo, nismo stali na put stabilnog, dugoročnog ili relativno visokog rasta. To tek treba da se uradi. Kriza jeste prošla u smislu da više ne propadamo, možda se polako i vadimo, ali ni to nije izvesno i sporo je, što je problem, jer smo dosta propali. Veliki je broj nezaposlenih, plate su male i ljudima to ne znači mnogo. Dobro je, ali daleko od toga kako bi trebalo da bude - kaže Lakićević.

    izvor Press

  7. #7

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    [B]
    ....
    Uteha - plate i penzije biće tri odsto veće

    Ekonomista Goran Nikolić kaže da građani bar jednu dobru stvar mogu da očekuju od svega, a to je da će porasti penzije i plate.

    - One se dižu jednom u šest meseci u skladu sa inflacijom u drugoj polovini 2010. Budući da je inflacija malo veća nego što je MMF očekivao, plate i penzije će biti podignute od početka januara između tri i četiri odsto - navodi Nikolić.
    Ma, kakva uteha!

    Država je odavno naučila kako se igra statistikom, prosecima, lažnim obećanjima.
    Sada se inflacija (i troškovi života) silom drže na relativno malom nivou da bi polazište u 2011. bilo 'dobro'.

    Penzije i plate će se povećati tih 3% ali će odmah poskupeti struja, gas ... i odmah i ono što objektivno i neobjektivno zavisi od energenata. Hoće li to povećanje plata i penzija očuvati njihovu relanu vrednost?!

    To što se razna poskupljenja odlažu za kasnije je stvaranje privida manje inflacije.

  8. #8

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    uteha - plate i penzije biće tri odsto veće

    ekonomista goran nikolić kaže da građani bar jednu dobru stvar mogu da očekuju od svega, a to je da će porasti penzije i plate.

    - one se dižu jednom u šest meseci u skladu sa inflacijom u drugoj polovini 2010. Budući da je inflacija malo veća nego što je mmf očekivao, plate i penzije će biti podignute od početka januara između tri i četiri odsto - navodi nikolić.
    Ово сам коментарисао на другој теми:
    Е сад, о чему ово говедо прича? Којим то грађанима се плате дижу једном у шест месеци у складу са инфлацијом? Коме ће плате од почетка јануара бити подигнуте 3-4%? Јел се опет прича о запосленим у државној служби као да су они цео народ? Јел и раднице у пекари могу да очекују подизање плате једном у шест месеци и 3-4% у јануару?

    Несретни новинари не престају да причају као да су запослени у државној служби и пензионери једини грађани Србије. Па тако овај не помиње оних 75-80% запослених у Србији који не спадају ни у једну категорију. Беш и аналитичаре и медије...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #9

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Ja pročitah Kinez i u mom dvorištu ... pa reko, ček' da i ja prijavim - vid'la sam čak dva Kineza!
    .. kad ono Kriza "dobro je"

    Zezam se, naravno.

    Uvek mi je lakše da sve te teške teme polijem katranom i perjem.. i onda jednim dobro centriranim volej šutom šimikom u sred doopeta
    dam sebi oduška.. i bar pokušam da zamislim.. kako se ja tu nešto pitam.. kako ja tu nešto "igram".. kako se ja tu nešto
    baš smejem
    i baš doooobro zabavljam.

    A povraća mi se.
    Od svega onoga što sam i sama znala, pre no što novine, radio i TV stavih na ignor lis2
    i od svega ovoga što pročitam i saznam ovde.
    I znam, da ne želim da znam.
    A kao da me đavo tera da baš te teme otvaram. Da baš svaku gadost saznam.

    Pazi tri odsto. wooow!
    A od koga ćemo to odsto dobiti?
    odstoke.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ово сам коментарисао на другој теми:
    Е сад, о чему ово говедо прича? Којим то грађанима се плате дижу једном у шест месеци у складу са инфлацијом?
    Njihovo je da pisu i objavljuju
    To sto penzionerima daju s' vremena na vreme neke jadne povisice, ne racunam.
    Verovatno se plate povecavaju u skladu sa inflacijom glavesinama i onima cije su fotelje tik uz Tadica, narod moze samo da sanja o tome.
    Коме ће плате од почетка јануара бити подигнуте 3-4%? Јел се опет прича о запосленим у државној служби као да су они цео народ?
    Јел и раднице у пекари могу да очекују подизање плате једном у шест месеци и 3-4% у јануару?
    Radnici u drzavnim ustanovama, dobijaju povisice.
    Bar oni , koje ja znam.
    I nisu to neke povisice, ali opet, pomaze u ovom ludilu poskupljenja.
    Privatnike bas briga, oni, izgovarajuci se na inflaciju, lose poslovanje, radnicima skidaju i onako katastrofalne plate.
    Drzava cuti, jer drzavu ne interesuje gazda neke pekare ili samoposluge, oni se hvalisaju na uzorku poput jakih drzavnih firmi.
    Ja radim kod privatnika, zadnje podizanje plate je bilo u januaru prosle godine.
    Ukinuli su nam sve sto se moglo ukinuti, a da se drze zakona.
    I radim u boljoj firmi.
    A sta je onda sa onim ljudima koji rade kod privatnika za petnaest hiljada vec godinama unazad, kako ce oni izdurati ova poskupljenja, sto sad stizu, sa jeseni,biti redovne platise i preziveti ?
    Tesko.

    Ne znam koliko ste upuceni u porast osnovnih zivotnih namirnica na trzistu, ali moj posao je i pracenje rasta cena na trzistu.
    Npr. prosle godine u ovo vreme je ulje bilo79 din, sad mu je u maloprodajnim objektima cena 119 i to iz robnih rezervi, sto znaci da je kod druge, trece ruke, oko 130 din.Jel to ta njihova inflacija, koju prate i na koju se pozivaju?
    Mazu nam oci.
    Moze im se.

  11. #11

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    njihovo je da pisu i objavljuju
    To sto penzionerima daju s' vremena na vreme neke jadne povisice, ne racunam.
    Verovatno se plate povecavaju u skladu sa inflacijom glavesinama i onima cije su fotelje tik uz tadica, narod moze samo da sanja o tome.

    Radnici u drzavnim ustanovama, dobijaju povisice.
    Bar oni , koje ja znam.
    I nisu to neke povisice, ali opet, pomaze u ovom ludilu poskupljenja.
    Privatnike bas briga, oni, izgovarajuci se na inflaciju, lose poslovanje, radnicima skidaju i onako katastrofalne plate.
    Drzava cuti, jer drzavu ne interesuje gazda neke pekare ili samoposluge, oni se hvalisaju na uzorku poput jakih drzavnih firmi.
    О томе говорим - медији су гори него под Милошевићем. Они једноставно игноришу 80% запослених кад причају о повећању плата договореним са ММФом, усклађивањем са "ценама на мало", повишицама... а шта је неко ко игнорише 80% истине него лажљива стока?

    ja radim kod privatnika, zadnje podizanje plate je bilo u januaru prosle godine.
    Ukinuli su nam sve sto se moglo ukinuti, a da se drze zakona.
    I radim u boljoj firmi.
    A sta je onda sa onim ljudima koji rade kod privatnika za petnaest hiljada vec godinama unazad, kako ce oni izdurati ova poskupljenja, sto sad stizu, sa jeseni,biti redovne platise i preziveti ?
    Tesko.
    О њима нико не говори, а изгледа ни не води рачуна... Бајатовић прича о економској цени гаса, неопходном поскупљењу, Електропривреда такође... а "економски аналитичари" причају о 3-4% повишице...

    ne znam koliko ste upuceni u porast osnovnih zivotnih namirnica na trzistu, ali moj posao je i pracenje rasta cena na trzistu.
    Npr. Prosle godine u ovo vreme je ulje bilo79 din, sad mu je u maloprodajnim objektima cena 119 i to iz robnih rezervi, sto znaci da je kod druge, trece ruke, oko 130 din.jel to ta njihova inflacija, koju prate i na koju se pozivaju?
    Mazu nam oci.
    Moze im se.
    Па, кад се урачуна пад цена јахти, и онда то подели, добијеш раст цена мањи од 8% а просечна плата је 36.000... опет опет и опет лажљива стока...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste osetili krizu ili se kod vas nista nije promenilo?
    Plasite li se da nam sutra moze biti gore i razmisljate li kako ce te platiti racune ovaj mesec i obezbediti osnovne zivotne potrebe?
    Da li vas je strah od svega ovog sto se desava u svetu, a evo i kod nas stize, sto se i vidi po mnogobrojnim otkazima i sve vecom nezaposlenoscu?
    Kriza se danas oseca vise negi ikada....mada licno nisam pogodjena ..ali u komunikaciji sa ljudima sa strane,prijateljima,poznanicima,.u porodici...na njihovim licima,u druzenju sa njima .naravno da sam uznemirena onim sta nam se dogadja,pre svega na polju sve-opste socio.-ekonomske krize koja je sve gora i koja nista dobroga skoro nece doneti...

    Uz odredjene probleme psihicke prirode....koje bi i inace ,mnogi imali (jer prosto su se razboleli...).uz dodatne stresove koje namece svakodnevnica ,i coveka koji je u nekom momentu svog zivota , ostao zaglavljen u proslosti..,sa prilicno iskrivljenom putanjom maglovite i neizvesne buducnost.i(bez sadasnjosti one konstruktivne ,..prave...)..teskoce postaju jos dramaticnije i teze....i onda je veoma tesko raditi kako treba..jer su problemi zajedno sa mnostvom stresova,postali znatno ozbiljniji,a i teze ih je leciti...

    Kao i svakog od nas ,strah je nesto sto ne mozemo izbeci,ali po mom dubokom misljenju potrebno je potruditi se da on ostane koliko je to moguce u nekim normalnim okvirima...sto.slozicete se samnom, danas nije uopste lako...(non-stop nas danonocno mediji u to uveravaju...)
    Ranije se nisam toliko plasila..ali danas sve vise pocinjem da se bojim..jer kao i svi ostali zivimo u svetu gde se ''ljudski zivot ''sve manje ceni...gde se vise ne zna ''sta je dobro,a,sta zlo''..i.gde se pojave destruktivno orijentisane, relativizuju..i gde patologija,bolesti i ,devijacije,zlo i agresija postaju kolovodje zivota koji traje i nadolazi...

    Neki opasni,cudni ,neobicni,likovi postaju vazna bica u covekolikom obliku i njima je data moc da odlucuju koliko cemo se ,kada ,gde i kako plasiti...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  13. #13

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Kao i svakog od nas ,strah je nesto sto ne mozemo izbeci...
    ...sto.slozicete se samnom, danas nije uopste lako...(non-stop nas danonocno mediji u to uveravaju...)
    Nećemo se složiti.
    Mediji nas danonoćno uveravaju u suprotno:
    - strahu mesta nema - zaštićeni smo k'o bele mečke
    - kriza jedva da nas je i dotakla - zakucala nam je ona na vrata, ali su je policajci odmah oterali
    - živi se k'o nikad.. a svaki dan je sve bolje i bolje
    - putuje se, kupuje se, luduje se.. ne samo Evropa, ceo svet nam je otvorio svoja vrata i samo na nas čeka
    - Drugarstvo, Sreća (DS) Sloboda, Pravda, Sigurnost (SPS) Lepota, Divota, Pederizam (LDP).. jednakost, istina, ljubav
    to je spektar reči, kojima možemo opisati sliku današnje situacije u Srbiji.
    Slepcu.
    I svaki slepac će shvatiti iz prve.

    A to što smo mi nenormalni, to je već naša stvar..


    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Neki opasni,cudni ,neobicni,likovi postaju vazna bica u covekolikom obliku i njima je data moc da odlucuju koliko cemo se ,kada ,gde i kako plasiti...
    Da, primetila sam i ja neke opasne likove, koji se danonoćno muvaju i grupišu oko kanti, kontejnera i po deponijama.
    Deluju zastrašujuće.
    Toliko su strašni, da najčešće i umru od tolike količine straha.. od samih sebe.

    ______
    sigurna sam da si shvatila igru reči u mixu ironije/sarkazma/cinizma i tuge.. i da repliciranjem nećemo "otvarati raspravu".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    ..
    Draga moja..''ne mozes baciti rukavicu,pa pobeci sa poprista bitke''..Naravno..mala sala.ali ovde se radi samo o ''par sitnica ''koje smatram da je potrebno naglasisti...

    CHichaGlisha.

    Nećemo se složiti.
    Mediji nas danonoćno uveravaju u suprotno:
    - strahu mesta nema - zaštićeni smo k'o bele mečke
    - kriza jedva da nas je i dotakla - zakucala nam je ona na vrata, ali su je policajci odmah oterali
    - živi se k'o nikad.. a svaki dan je sve bolje i bolje
    - putuje se, kupuje se, luduje se.. ne samo Evropa, ceo svet nam je otvorio svoja vrata i samo na nas čeka
    Ovde se radi o medijskim sadrzajima koji obiluju agresijom svake vrste,brutalnim scenama,nasiljem na svakom koraku...... danas se na medijskoj sceni, serviraju ''sok scene''.. ne samo u poznim satima...nego i tokom dana..i kod normalnog coveka zaista izazivaju u najmanju ruku zbunjenost,zabrinutost...a sigurno, strahove svake ..vrste...demonstrirajuci cesto scene ubistava,,terorisanja,mucenja,zlostavljanja...naro cito agresivnog ponasanja mladih i
    njihovih medjusobnih obracuna,koji se cesto zavrsavaju kobno...

    Smrt..kao fenomen i neminovnost covekova..postaje sastavni deo nase svakodnevnice i van onog uobicajenog toka dogadjaja karaktericticnog za normalni prirodni ''odlazak'' stare
    populacije...To je na jednoj strani...

    - Drugarstvo, Sreća (DS) Sloboda, Pravda, Sigurnost (SPS) Lepota, Divota, Pederizam (LDP).. jednakost, istina, ljubav
    to je spektar reči, kojima možemo opisati sliku današnje situacije u Srbiji.
    Tesko da gladnog,isprebijanog,ogorcenog,osiromasenog coveka u nasoj zemlji mozemo uveriti u ove reci...
    Ne bih se slozila sa ovakvim nacinom gledanja na stvari,pogotovo,zbog toga sto i oni mediji koji su skloni da relativizuju teskoce i turoban zivot pojednaca stalno govore o
    poskupljenjima,siromastvu,i velikim brojem problema koji prate danasnji svet,pa tako i nase okruzenje..

    Cinjenica je da se mnoge stvari skrivaju i da se ,u skladu sa tim,zeli stvarnost ulepsati na
    sve moguce nacine,ali je zaista jako tesko u ovim okolnistima uspevati u sumnjivoj
    demagogiji...Kao za slamku..nasi vlastodrsci obilato koriste losu ekonomsku situaciju u
    Evropi...pravdajuci da se velikim delom i zbog toga lose zivi...

    U krajnjoj liniji to sto se prica nije bitno...daleko je merodavnije, sve ono, sa cim se
    svakodnevno suocavamo na svakom koraku..u prodavnici,skolama ,zdravstveni ustanovama...na ulici..(Koliko nismo uplaseni,vidi se uostalom i po tome...sto nasiljem na
    ulicama,prikrivamo nase frustracije koje su potkrepljene strahovima...u korenu svakog takvog ponasanja,se nalaze strahovi...danas su neki
    mladi,navijaci,huligani,vandali,lomili,palili,rusi li...ko zna ko ce to biti sutra..???

    A to što smo mi nenormalni, to je već naša stvar.
    stina je da nam se ponekad stvari zaista predstavljaju ruzicastijim.,nego sto zaista
    jesu..ali sve je teze pronaci razloge pucanja u prazno...
    Kada je covek egzistencijalno ugorozen...tesko da bilo sta moze da ga ubedi..
    Zaboravlja se da i ljudi imaju nagone kao i zivotinje...kada je gladna, zivotinja se bori za
    opstanak,ponekad veoma brutalno...pa i covek nastavili se ovako, mozda ce krenuti jedan na drugog zesce nego do sada..ako nema izbora...a krug se sve vise suzava... e ..zato postoji nekakva drzava i njena represija.. svi njeni elementi,ciji je zadatak da sve ''gura u tor'' i sredstvima prinude drzi u pokornosti...

    Prema tome ..nenormalnost ne mozemo izjednacavati sa...losim zivotom..zapravo sa tim sta nam se pokusava podmetati...mi samo nismo u stanju da reagujemo...ali svi veoma dobro znamo sta nam se dogadja i kako se zivi..

    Inace..malo toga je ''nasa stvar''...
    I na kraju..ono sto je najopasnije i zapravo u ono sto nas ,zaista ubedjuju(ali na jedan
    perfidan,indirektan nacin ) je to, da covek XXI veka ,ne moze bolje da ocekuje...''jer je
    majka zemlja umorna od zivog sveta''...iscrpljena,iskoriscena,izranjavljena
    ..istrosena..klima..promene u atmosferi...globalno zagrevanja i ko zna sta sve ..bolesti
    danasnjice..kao prateci ,ugradjeni elementi savremenog zivota...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  15. #15

    Odgovor: Kriza i u mom dvoristu

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ..
    Draga moja..''ne mozes baciti rukavicu,pa pobeci sa poprista bitke''.
    Kakva draga tvoja.. kakvo bežanje.. kakvo poprište bitke.. i kakva bačena rukavica ?? ..o čemu ti to?
    ako sam nešto i bacila, to je.. upotrebljena maramica.

    Džaba sam se unapred ponadala da ćeš shvatiti...
    plus replikom si me "dotukla"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2019, 07:56
  2. Kriza u kompjuterskoj industriji
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.05.2010, 12:17
  3. Da li se kriza odrazila na posao?
    Autor maleni u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 21:47
  4. Svetska ekonomska kriza
    Autor campari u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 15:05
  5. Kriza srednjih godina
    Autor Aiko u forumu Psihologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.04.2009, 00:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •