Misli poznatih... - Strana 118
Strana 118 od 170 PrvaPrva ... 1868108116117118119120128168 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,756 do 1,770 od ukupno 2546
  1. #1756

    Odgovor: Misli poznatih...

    U životu je kao kod zubara: neprestano očekuješ da će ono najgore tek doći, a sve je već gotovo.
    Bizmark
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  2. #1757

    Odgovor: Misao dana

    Svi cvetovi budućnosti su u semenu sadašnjosti.
    Kineska narodna poslovica.

    Ako započnemo svađu između prošlosti i sadašnjosti, shvatićemo da smo izgubili budućnost.
    Čerčil
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  3. #1758

    Odgovor: Misao dana

    I bez obzira na oblik ili temu priche, dopushteno je pozzeleti da ona ne bude ni zatrovana mrzznjom, ni zaglushena grmljavinom ubilachkog oruzzja, nego shto je moguce vishe pokretana ljubavlju i vodjena shirinom i vedrinom slobodnog ljudskog duha....

    Ivo Andric primaJuci Nobela....

  4. #1759

    Odgovor: Misao dana

    Не чине прилике човека слабим већ показују какав је.


    НН
    Poruku je izmenio Goga, 26.03.2009 u 15:54 Razlog: НН - NN

  5. #1760

    Odgovor: Misao dana

    Štedi kad imaš a troši kad moraš.
    NN
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  6. #1761

    Odgovor: Misao dana

    Aleksandar Veliki dođe do Diogena da ga upozna, i nađe ga kako se sunča pod vedrim nebom.
    Prijateljski ga pozdravi i kaže mu da može od njega tražiti šta god mu treba, a Diogen mu odgovori:

    "Treba mi samo to da mi se malo pomeriš sa sunca"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #1762

    Odgovor: Misli poznatih...

    Jovan Popović, Ples nad prazninom (1926.)

    "I onda, umre nam majka. I misliš: ne može se preboleti. Ali nauči čovek. Nauči se da živi bez ruku i bez očiju. A kad se srce smrzne, lepo se živi bez srca. A kad se duša uguši, lepo se živi i bez duše. Mnogi su mrtvi već davno pre svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji".

  8. #1763

    Odgovor: Misli poznatih...

    Nema lepše slike nego videti dve glave na jednom jastuku. Lepo je cak i onda kad su se našle na jednom jastuku jer nisu imale drugi. Dobra je svaka muka koja nas povezuje i loše je svako dobro koje nas razdvaja.

    Dusan Radovic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #1764

    Odgovor: Misao dana

    Celokupna proshlost bilo koga bi shokirala gotovo svakoga.

    Mignon McLaughlin

  10. #1765

    Odgovor: Misao dana

    Sadasnjica je uzaludna zrtva palih ideala, po alejama ispruzenih.


    NN
    Poruku je izmenio Goga, 28.03.2009 u 12:27 Razlog: NN
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  11. #1766

    Odgovor: Misao dana

    Slobodni ste , kada sebe spoznate kao svijest u pozadini glasa .
    ivot je čist plamen a mi ivimo od nevidljivog Sunca u nama samima ...

  12. #1767

    Odgovor: Misao dana

    "Ovde je razlog zbog koga se bavim muzikom - ova zemlja, ovi ljudi. To su lepi, pametni, interesantni, drugačiji Ijudi. Postoje ovde i oni drugi - glupi i ružni, pa to stvara jedan emotivni naboj koji te hrani i tera dalje da nesto uradiš, nešto promeniš zbog onih koji su dobri. Bez obzira na sve, ovo je zemlja u kojoj bi svima moglo da nam bude dobro, samo kada bi se dobro organizovali. Neću zato nikud otići, ali ću sigurno putovati kako bih upoznao i nešto što je drugačije".


    Milan Mladenović

  13. #1768

    Odgovor: Misao dana

    "Najbanalnija slika: ležiš ispod drveta, sunce i zemlja ti jako mlriše. Zemlja, u Šumadiji, jako miriše. Način na koji je mekana, način na koji te prožima, način na koji je crna ili crvena baš te pleni. Vuče. Svi mi imamo puno sreće što smo ovde rođeni a svi tako kukamo što nismo rođeni negde tamo gde je bolje. Nije nigde bolje. Tvoja cela istina se nalazi ovde, ispričana je jako jasno a - ako ne možeš da je prepoznaš onda si lud."

    Margita Stefanović

  14. #1769

    Odgovor: Misao dana

    Jebi ga.....smrt je ionako benzin u rezervoaru. Potrebna nam je. Meni je potrebna. Tebi je potrebna. Zagadili bismo okolinu ako bismo predugo ostali.....

    Bukowski

  15. #1770

    Odgovor: Misao dana

    Bolje mrtav pijan nego mrtav trezan

    autor:zaboravio sam

Strana 118 od 170 PrvaPrva ... 1868108116117118119120128168 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šešir, modni detalj poznatih
    Autor tetkaD u forumu Moda
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 30.10.2013, 01:19
  2. Kulinarske vragolije poznatih
    Autor tetkaD u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.11.2010, 22:19
  3. Ljubavi poznatih
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2009, 20:24
  4. Misli poznatih filozofa, potrebno objašnjenje
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.09.2008, 21:24
  5. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •