Misli poznatih... - Strana 107
Strana 107 od 170 PrvaPrva ... 75797105106107108109117157 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,591 do 1,605 od ukupno 2546
  1. #1591

    Odgovor: Misli poznatih...

    "Na vasem nadgrobnom spomeniku stajace dva datuma, koja ce procitati svi vasi prijatelji, ali jedino vazno bice ona crtica izmedju njih."

    Filip Mekgro
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #1592

    Odgovor: Misli poznatih...

    Najsrećniji je onaj čovek koji ume da se udubi onoliko u svoju sreću, koliko se drugi udube u svoju nesreću.
    Jovan Dučić

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #1593

    Odgovor: Misao dana

    Ne razmishljam o sebi chak ni kao o piscu....pevachu...niti ma chemu slichnom.
    Biti chovek je mnogo vishi poziv.

    Leonard Cohen

  4. #1594

    Odgovor: Misao dana

    Ko se *ebe nek se *ebe
    ja gledam da se ja *eb.. mslm ... gledam sebe i "svoja posla".
    _______________

    Posle onolikog Đoke na "Azbuci" i svih grupnjaka i kalaBLaka na "ko će koga" ... ... to mi je misao

    .... dana.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #1595

    Odgovor: Misli poznatih...

    Mudar čovek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
    Konfučije

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #1596

    Odgovor: Misli poznatih...

    Treba uvek biti pijan. Sve je tu: to je jedino pitanje.Da ne biste osecali strashno breme Vremena koje vam slama pleca i povija vas prema zemlji, treba da se opijate bez predaha.
    A chime? Vinom, poezijom ili vrlinom, kako vam volja. Ali opijajte se.
    Pa ako se katkad, na stepenishtu kakve palate, na zelenoj travi u nekome jarku, u sumornoj samoci svoje sobe probudite, kad je pijanstvo vec popustilo ili nestalo, zapitajte vetar, talas, zvezdu, pticu, chasovnik, sve shto juri, sve shto huchi, sve shhto peva, sve sto govori, zapitajte koji je cas; i vetar, talas, zvezda, ptica, chasovnik odgovorice vam:
    "Chas je da se opijate! Da ne biste bili muchenicko roblje Vremena, opijajte se; opijajte se bez prestanka! Vinom, poezijom ili vrlinom, kako vam volja.

    Bodler

  7. #1597

    Odgovor: Misli poznatih...

    Ali nevolje ne traju vječno (i to im je zajedničko sa radostima), nego prolaze ili se bar smjenjuju, i gube u zaboravu.

    Ivo Andrić
    I'm floating on air..

  8. #1598

    Odgovor: Misao dana

    "Zena bez maste je plitka, prazna i vulgarna, kao covek koji nema duha. Covek kad pocne da ljubi duboko, postaje odmah cedan, i trazi da bude protektor: a najcednija zena, kad pocne da ljubi, gubi cednost i postaje raskalasna. Zato ako nema mnogo maste, ona to ne ume da zagladi ljupkom igrom hiljadu finih kontrasta: da se umnogostruci; da se pretvara iz vuka u jagnje i iz jagnjeta u vuka; i da od svoje strasti napravi intrigu koja i najpametnijeg zbunjuje i najprisebnijeg zasenjuje."

    Jovan Ducic

  9. #1599

    Odgovor: Misli poznatih...

    "Onaj koga istinski volimo, to je onaj koji nas određuje i koji simboliše ono što nas je odredilo kao ličnost. Onaj kojeg volimo je odgovor na najdublje naše intimne komplekse, svetonazore i najdublji osnov našeg vapijućeg istinskog Ja"

    Ana Đorđević

    (režirala je i novu predstavu u JDP-u "Švabica", po pripoveci Laze Lazarevića)

  10. #1600

    Odgovor: Misli poznatih...

    Nikada ne obracam paznju na ono sto obicni ljudi govore i nikada se ne uplicem u ono sto cine privlacni ljudi. Ako me neka osoba ocara, apsolutno mi je divan bilo koji nacin izrazavanja koji ta osoba izabere.

    O.Wilde

  11. #1601

    14 Odgovor: Misli poznatih...

    Danas sam možda najsrećniji čovek na svetu jer meni pripada sve što ne želim, a jedinoj stvari do koje mi je stalo u životu svaki zaokret elise priblažava me. A možda ću sve izgubiti kada stignem do nje.


    Blez Sandrar - "Opasni život"
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #1602

    14 Odgovor: Misao dana

    Mirko Kovač "Uvod u drugi život"


    " - Ima li svrhe da gradimo ono što će biti srušeno,
    da jedemo ono što će biti pobljuvano,
    da uzmemo ono što će biti oduzeto,
    spajamo ono što je nespojivo,
    da slažemo što je nesloživo,
    da podnosimo ono što je nepodnošljivo?
    da mislimo na ono što je nezamislivo?

    - Postavio si mi ta pitanja, moj ti je odgovor ovaj:

    Ima svrhe insistirati na razlikama dok god bog utvrdjuje srodnost.
    Ima svrhe podnositi ono što je nepodnošljivo jer to je oslobadjajuće,
    misliti ono što je nezamislivo, jer to je nadajuće,
    izvoditi ono što je neizvodljivo, jer to je radjajuće,
    kidati ono što je neraskidivo, jer to je razarajuće,
    sagledavati ono što je nesagledivo, jer to je smirujuće."
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #1603

    Odgovor: Misao dana

    Zvona zvone iznenada
    Crnjanski

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #1604

    Odgovor: Misao dana

    Zaraziti nekog chekanjem.....to je najsigurniji nachin vladanja nad njim!

    Ivo Andric

  15. #1605

    Odgovor: Misao dana

    Voleti se uči na egoizmu.
    Sigmund Freud

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 107 od 170 PrvaPrva ... 75797105106107108109117157 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šešir, modni detalj poznatih
    Autor tetkaD u forumu Moda
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 30.10.2013, 01:19
  2. Kulinarske vragolije poznatih
    Autor tetkaD u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.11.2010, 22:19
  3. Ljubavi poznatih
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2009, 20:24
  4. Misli poznatih filozofa, potrebno objašnjenje
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.09.2008, 21:24
  5. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •