Pacovi napuštaju brod koji tone?
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Vidim, cenjeni poslanik Šormaz se iz redova DSS-a prešaltao u naprednjake, a najavljuju se i novi preleti.

    Kako li će reagovati dragi nam Voja?

    Da li je ovo početak konačnog rasula jedne tako velike i moćne stranke kao što je DSS?

    (lično, voleo bih da u DS pređe samo onaj dečko s naočarima, mislim da se preziva Popović, sve ostalo nek' ide u naprednjake i Novu Srbiju)

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    o cemu pricas?!
    Sormaz je jednoglasno izbacen iz DSS-a
    a sumnjam da ce se druge stranke otimati o njega
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    o cemu pricas?!
    Sormaz je jednoglasno izbacen iz dss-a
    a sumnjam da ce se druge stranke otimati o njega
    Каква опседнутост ДССом... појединци више воле Хашима Тачија него Коштуницу. Тако је то кад ЦИА формира јавно мнење... или неко мисли да је случајно ето...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    licno mislim da je DSS napravio dobar potez odstranjivanjem Sormaza iz svojih redova
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Nadam se da je ovo pocetak kraja.
    I da ce se vratiti tamo gde im je i mesto.
    Tamo gde su uvek i bili. U teskoj zavetrini i bez mogucnosti da odlucuju o bilo cemu,
    a sto sa svojim prevazidjenim, ekstremnim , stetnim, maglovitim i zastarelim politickim
    idejama i zasluzuju .
    Na 1 a moze i 2 posto podrske a neobavestenog birackog tela.
    Sve sa svojim liderom kojeg je Djindjic promovisao a ovaj mu lepo zahvalio ,
    zadrzavajuci sve poluge Miloseviceve vlasti posle petog a desetog.

    Uostalom , mnogi su vec otisli ili ih nema u javnosti ,
    uvidjajuci da se stranka polako gasi i gubi tlo pod nogama.
    Jos samo lidera treba obavestiti.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    nadam se da je ovo pocetak kraja.
    I da ce se vratiti tamo gde im je i mesto.
    Tamo gde su uvek i bili. U teskoj zavetrini i bez mogucnosti da odlucuju o bilo cemu,
    a sto sa svojim prevazidjenim, ekstremnim , stetnim, maglovitim i zastarelim politickim
    idejama i zasluzuju .
    Na 1 a moze i 2 posto podrske a neobavestenog birackog tela.
    Sve sa svojim liderom kojeg je djindjic promovisao a ovaj mu lepo zahvalio ,
    zadrzavajuci sve poluge miloseviceve vlasti posle petog a desetog.

    Uostalom , mnogi su vec otisli ili ih nema u javnosti ,
    uvidjajuci da se stranka polako gasi i gubi tlo pod nogama.
    Jos samo lidera treba obavestiti.
    И опет та ирационална мржња и клеветање Коштунице...

    Дискутабилно је где је место ДССу, али сигурно да нису ништа гори, напротив, од све и једне владајуће странке данас, па и свих опозиционих.

    Не знам шта ти значи да су увек били тамо где не могу да одлучују - па кад су они били у опозицији, биле су и све друге странке потоњег ДОСа.

    Њихове идеје су за ову власт авангардне, умерене, корисне, кристално јасне и у складу са временом у ком живимо.

    Ђинђић није промовисао Коштуницу, Ђинђић сам није имао неку велику подршку бирачког тела пре 5.10. А сигурно није Коштуница био кандидат јер ето нико други није хтео, већ зато што су остали или били јако оцрњени од режима као Ђинђић, или с разлогом омражени и без подршке у народу, типа Чанка, Михајловића, Батића, Кораћа и сличних гремлина који данас имају огроман утицај на власт без подршке у народу.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Кад прочитах наслов теме помислих у први мах да је реч о броду Србији и власти која припрема нове изборе.
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Vidim, cenjeni poslanik Šormaz se iz redova DSS-a prešaltao u naprednjake, a najavljuju se i novi preleti.
    Види овога што се информише из Курира.

    Kako li će reagovati dragi nam Voja?
    Имам утисак да си својевремено попио педалу ис ДСС-а, па ти се развио синдром остављене младе, опседнутост ДСС-ом, пљување по истом, а све би дао да те хоће назад.

    Da li je ovo početak konačnog rasula jedne tako velike i moćne stranke kao što je DSS?
    Хех, да је један гремлин могао да уништи странку, ДС би се одавно после Чеде распао, а ви јачи постали кад сте смеће напоље избацили.

    (lično, voleo bih da u DS pređe samo onaj dečko s naočarima, mislim da se preziva Popović, sve ostalo nek' ide u naprednjake i Novu Srbiju)
    Поменути дечко је поштен, образован и врло вешт у конкретизацији осмишљеног. Зато, ништа од преласка у ДС. Првослав Давинић је прави кадар за вас.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Кад прочитах наслов теме помислих у први мах да је реч о броду Србији и власти која припрема нове изборе.

    Види овога што се информише из Курира.

    Имам утисак да си својевремено попио педалу ис ДСС-а, па ти се развио синдром остављене младе, опседнутост ДСС-ом, пљување по истом, а све би дао да те хоће назад.

    Хех, да је један гремлин могао да уништи странку, ДС би се одавно после Чеде распао, а ви јачи постали кад сте смеће напоље избацили.

    Поменути дечко је поштен, образован и врло вешт у конкретизацији осмишљеног. Зато, ништа од преласка у ДС. Првослав Давинић је прави кадар за вас.


    Sedi, jedan.

    Pojma ti nemaš.

    Nego Gogi, ja imam utisak da si uzgajivač mačaka kod koga se Voja redovno snabdeva robom.

    @ Believerka:

    ponovo kaskaš za događajima.

      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nego Gogi, ja imam utisak da si uzgajivač mačaka kod koga se Voja redovno snabdeva robom.
    Мала маца, повредио га чика Воја, па сад цмиздри ко Хајди кад се изгубила, нека, де, де, ајде код чика Палме у крило да ти прича како је лепо код Воје било.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Мала маца, повредио га чика Воја, па сад цмиздри ко Хајди кад се изгубила, нека, де, де, ајде код чика Палме у крило да ти прича како је лепо код Воје било.


    Ovo me već pomalo brine.

    No, udrimo brigu na veselje:
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И опет та ирационална мржња и клеветање Коштунице...

    Дискутабилно је где је место ДССу, али сигурно да нису ништа гори, напротив, од све и једне владајуће странке данас, па и свих опозиционих.

    Не знам шта ти значи да су увек били тамо где не могу да одлучују - па кад су они били у опозицији, биле су и све друге странке потоњег ДОСа.

    Њихове идеје су за ову власт авангардне, умерене, корисне, кристално јасне и у складу са временом у ком живимо.

    Ђинђић није промовисао Коштуницу, Ђинђић сам није имао неку велику подршку бирачког тела пре 5.10. А сигурно није Коштуница био кандидат јер ето нико други није хтео, већ зато што су остали или били јако оцрњени од режима као Ђинђић, или с разлогом омражени и без подршке у народу, типа Чанка, Михајловића, Батића, Кораћа и сличних гремлина који данас имају огроман утицај на власт без подршке у народу.
    Pa mislim da nije diskutabilno gde je mesto DSS u.
    I ako jeste , sve je manje diskutabilno.
    Mislim da se priblizavaju svome pravom mestu.
    Na onom na kojem su i bili, a to znaci 1 do 2 posto podrske a
    neobavestenog birackog tela.
    To da su uvek bili tamo gde ne mogu da odlucuju znaci da su bili
    u poslednjim redovima opozicije. Drugorazredna opozicija ciji glas ni u opozicionim redovima nije imao neki znacaj , a sto je i logicno , uzimajuci u obzir da su bili
    salonska stranka sa malom podrskom i malobrojnim clanstvom.
    Preokret je nastupio posle 5 oktobra kada su mnogi bivsi clanovi i simpatizeri JUL a i
    drugih porazenih snaga nasli utociste u toj partiji.
    A to da su njihove ideje takve, kakve kazes da jesu ne bih komentarisao.
    Ipak bi to bila avangarda.
    Celokupna opozicija je stala iza Kostunice , na celu sa Djindjicem.
    Da je nastupio sam ne verujem da bi imao vise od 2- 3 posto glasova ,
    a sve u skladu sa rejtingom koji je imao u to vreme.
    Bez obzira na svu avangardu, umerene i kristalno jasne ideje
    a u skladu sa vremenom u kome zivimo..
    I ti izbori su bili glasanje Za ili Protiv.
    Narod je u vecini bio Protiv i tako je i glasao , a predsednicki kandidat je tu imao malu ulogu.
    Vecu ulogu je imao njegov suparnik i njegova desetogodisnja vladavina ,
    koja se drugacije naziva i "devedesete " a koje su sinonim za , da ne nabrajam.
    Narodu je konacno toga bilo dosta i zato je i glasao, kako je glasao.
    Zeleo je promene.
    A onda je dosao Kostunica......
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    to da su uvek bili tamo gde ne mogu da odlucuju znaci da su bili
    u poslednjim redovima opozicije. Drugorazredna opozicija ciji glas ni u opozicionim redovima nije imao neki znacaj , a sto je i logicno , uzimajuci u obzir da su bili
    salonska stranka sa malom podrskom i malobrojnim clanstvom.
    ДСС је увек била међу 4 најјаче опозиционе странке, ако радикале рачунамо у опозицију.

    preokret je nastupio posle 5 oktobra kada su mnogi bivsi clanovi i simpatizeri jul a i
    drugih porazenih snaga nasli utociste u toj partiji.
    После 5. октобра расте популарност и других странака, ДС, Г17... нема основа да тврдиш да су бивши ЈУЛовци и слични ишли само у ДСС, или да су новопридошли у ДСС били искључиво ЈУЛовци.
    ДС пре 5-10 никад није добијао оволико гласова... Г17 није ни постојао... а ни ЛДП...

    a to da su njihove ideje takve, kakve kazes da jesu ne bih komentarisao.
    Ipak bi to bila avangarda.
    Celokupna opozicija je stala iza kostunice , na celu sa djindjicem.
    Da je nastupio sam ne verujem da bi imao vise od 2- 3 posto glasova ,
    a sve u skladu sa rejtingom koji je imao u to vreme.
    Bez obzira na svu avangardu, umerene i kristalno jasne ideje
    a u skladu sa vremenom u kome zivimo..
    I ti izbori su bili glasanje za ili protiv.
    Narod je u vecini bio protiv i tako je i glasao , a predsednicki kandidat je tu imao malu ulogu.
    Vecu ulogu je imao njegov suparnik i njegova desetogodisnja vladavina ,
    koja se drugacije naziva i "devedesete " a koje su sinonim za , da ne nabrajam.
    Narodu je konacno toga bilo dosta i zato je i glasao, kako je glasao.
    Zeleo je promene.
    A onda je dosao kostunica......
    Ако је било свеједно ко ће бити, зашто није био рецимо Жарко Кораћ, Наташа Кандић, Весна Пешић... ? Немо се зајебавамо...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Pacovi napuštaju brod koji tone?

    Misterije organizma



    Aleksandar Delija Vučić priseže da će Šormaza primati svakog vikenda te da će ga kad "Crvena zvezda" zaigra u Evropi o svom trošku voditi na utakmice sve dok naš šampion ne bude eliminisan

    Neki političari su kao Dan pobede, svakih pet godina dospevaju u centar moje inače problematične pažnje, šta je bilo, u želji da se odmorim od preopširnosti stvarnog uzmem knjigu, da predahnem od novina i njihovih junaka, kad tamo "Ljubavna istorija D.Š. i D.S.S.", i već u prvom pasusu, a ima ih dva, shvatim da se radi o nastanku političara, o stupanju u partiju.

    Pa evo priče uz odobrenje autora, koji je, gle, još živ.

    Kad vidim neki par nikad me ne kopka gde se to dvoje upoznalo. U formi anegdote na kojoj su zajednički poradili supružnici rado prepričavaju kakav ih je uzbudljiv splet okolnosti neočekivano a na mnogaja ljeta povezao. Kao dete čuo sam pet-šest svedočenja iz prve ruke i trajno izgubio interesovanje za taj žanr, pa opet, kad god vidim Dragana Šormaza upitam se gde su se DSS i on upoznali? Kad su shvatili da su jedno za drugo? Ko je kome prvi prišao? Je li ga zapazio neki stariji rukovodilac, pa je skovan plan da se taj domaćin i rodoljub zavrbuje? Ili je Drakče, mozgajući o budućnosti Srbije, ali i o svojoj vlastitoj, bacio oko na predsednikovu stranku? Ako je ono prvo tačno, kako je, što se kaže, tekao razgovor: "Dragane, školovan si čovek, ne možeš da ostaneš po strani dok ovi lopovi iz DS-a džepare našu bledu mater! Možeš mnogo da daš Partiji, a ona će ti se odužiti..." Ili je Šormaz Komisiji za prijem novih članova napisao molbu: "Budući upoznat i duboko saglasan sa Programom i Statutom DSS-a molim gorenavedeni naslov..."?

    Dalje, kad je Dragana primilo u Partiju, je li u sitne sate probudio ukućane: "Ljudi, učlanih se kod Koštunice!", ili je radosnu vest nosio u sebi: "Ne mora odmah da se raščuje gde sam, da ne ureknem, drugo, zašto da ne osetim slast konspiracije koju su iskusili stari članovi KPJ!" (5. maj, 2005.)

    Danas vidim u "Blicu" da ista osoba samo što nije prešla u nove radikale, novine vele da je sve utanačeno, "čeka se samo momenat kad će Koštunici saopštiti da napušta stranku". Nadam se najpre da napuštena strana ne uzima u ruke "Blic", "Lisicu i ždrala" zasigurno ne čita... A jesam pročitao pre možda mesec dana koliko ko dugo nije video vođu DSS-a uživo, tu je g. Šormaz bio među najuskraćenijima, planeta se dvaput okrenula oko Sunca i sedamsto puta oko svoje ose a funkcioner i poslanik nije bio u blagoslovenoj vođinoj blizini, pričalo se da miljenici bivaju pozivani u Belanovicu, Malo Karađorđevo, takoreći, a ono što me je iznenadilo bila je neka nova otresitost člana Partije koji reče da to nije takoreći ni važno, vidi ti člana kako govori o vođi, kao kad bi neki fudbaler Čelsija javno rekao: "Ma Manćini i ne dolazi na treninge, što se mene tiče ne mora ni na utakmici da nas vodi, mi znamo svoj posao, igrali smo fudbal pre njegovog dolaska, igraćemo odlično i kad on ode!"

    &

    Misterija prvobitnog učlanjenja, obreda inicijacije, nije još rasvetljena, neće verovatno nikad ni biti, a evo već nove zagonetke: kako li su izgledali prvi Draganovi susreti sa vođama Srpske napredne stranke, je li simpatija još iz vremena kad ovi nisu bili nimalo napredni (dapače), je li verolomstvu uopšte kumovao Koštunica povukavši se u osamu svoje dače?

    Da li ga je Toma zadirkivao: "Dragane, šta ima novo kod vas, kako ti je šef? Poruči mu kad ga budeš video da mi se javi, nedostupan pa nedostupan, šta ni ti ga ne viđaš, pa dobro, videćeš ga za vikend ili iduće sedmice..." A Dragan će: "Nisam ga video dve godine, što se mene tiče možda upravlja strankom i iz Londona, kao izbeglička vlada za vreme Drugog svetskog rata...." Ili je Dragan u restoranu prišao Vučiću : "Blago tebi, Acika, ti svog šefa viđaš nekoliko puta dnevno, a ja!..."?

    Možda je bio potreban neko treći, neko ko se isto kao i novi radikali silno uželeli Evrope (Evropa je srce Srbije!), da u stilu iskusnog provodadžije pita i jednu i drugu stranu: "Šta imam ako vam dovedem pojačanje, poslanika, iskusnog operativca, iz partije koja vas ne udostojava ni ljudskog odgovora na vaše zaista poletne planove?!", a Šormazu u isto vreme: "Gagi, jasno ti je da na izborima, kad god ovi bili, nemate šta da tražite, u interesu Srbije je da sposobniji kadrovi ostanu u državnom vrhu, pusti ti šta ko priča o preletačima, ne možeš ostati večno odan nečemu što je već otišlo u istoriju, i to ne sa nekom slavnom karakteristikom...".

    &

    U preliminarnom ugovoru kojeg su se Lisica i Ždral dokopali načinom koji nije za podičiti se stoji:

    1. Dragan Šormaz odatle i odatle (u daljem tekstu: Pristupnik) nenagovoren od bilo koga, pri čistoj svesti, trezan, svojevoljno pristupa Srpskoj naprednoj stranci.

    2. Srpska napredna stranka (u daljem tekstu: Staratelj) prima se nasledstva iako nema garancija da će Pristupniku ostati poslanički mandat osvojen pod odbačenom ali još važećom zastavom DSS-a.

    3. Pristupniku se garantuje da će na izborima, kad god ovi pali, dobiti mesto u Skupštini Srbije, da će biti član Otadžbinske uprave II, te da će redovno i uživo moći da viđa svoje rukovodioce i dobrotvore.

    a) Tomislav Nikolić iz Kragujevca, sa stanom (državnim, otkupljenim, prodatim) u Beogradu, obavezuje se da će Pristupnika viđati najmanje jednom u toku dve nedelje, pri čemu susret ne sme biti kraći od deset minuta niti duži od četvrt sata.

    b) Aleksandar Delija Vučić priseže da će Šormaza primati svakog vikenda te da će ga kad "Crvena zvezda" zaigra u Evropi o svom trošku voditi na utakmice sve dok naš šampion ne bude eliminisan.

    VREME
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

Slične teme

  1. Brod od papira
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.02.2010, 00:59
  2. Piksi napušta kormilo Crvene zvezde...
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.10.2008, 12:47
  3. Najmanja beba na svetu napušta bolnicu
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.02.2007, 12:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •