Roland Garros 2010.
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40
  1. #1

    Roland Garros 2010.

    Poraz Janka već na startu

    Srpski teniser Janko Tipsarević završio je učešće na ovogodišnjem Rolan Garosu već u prvom kolu. Bolji od njega bio je 70. teniser na svetu Alehandro Falja sa 6:1, 6:2, 6:3. Tipsarević, koji ove sezone ima ogromnih problema sa povredama, ni u jednom setu nije pružio značajniji otpor Kolumbijcu, koji je do pobede došao nakon samo jednog časa i 16 minuta igre.


    Koliko je Falja bio superioran, najbolje se može videti po statistici imao je 44 direktna poena i 17 neiznuđenih grešaka, dok je Tipsarević ostvario samo 10 vinera, uz 24 neiznuđene greške.

    U drugom kolu Kolumbijac će igrati sa boljim iz meča prvog tenisera sveta Rodžera Federera i Pitera Lučšaka iz Australije.

    Srbija ima još dvojicu predstavnika u muškom singlu rival Novaku Đokoviću je Jevgenij Karaljov, dok se Viktor Troicki sastaje sa Tomijem Robredom.

    ***

    Troicki izbacio Robreda!

    Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je na startu savladao Španca Tomija Robreda rezultatom 6:4, 6:4, 6:3.Reprezentativac Srbije je protiv 26. igrača sveta odigrao možda i jedan od najboljih mečeva u karijeri. Iako je Robredo, kao i svi Španci, specijalista za igru na šljaci, igrao je potpuno podređenu ulogu i Troicki je kontrolisao meč od prvog do poslednjeg gema.


    Zahvaljujući izvanrednom servisu tokom čitavog meča, srpski teniser je bez većih problema dobijao gemove u kojima je imao prednost početkog udarca, a Robredo je iz gema u gem bivao sve nervozniji.

    To je Troickom davalo šanse da napada servis protivnika, pa je u toku meča imao devet prilika za brejk, od kojih je pet iskoristio. Prva dva seta rešio je brejkovima u desetom gemu, a nešto više neizvesnosti bilo je u prvoj polovini trećeg seta.

    Troicki je u odlučujućem delu igre prvi došao do prednosti, oduzevši Robredu servis u drugom gemu, ali je Španac uzvratio u petom. Bilo je to, medjutim, sve što je danas uradio, jer je Troicki u osmom gemu napravio još jedan brejk i poveo 5:3, a potom na svoj servis sigurno završio meč.

    Za prolazak u treće kolo Troicki će igrati protiv Australijanca Karstena Bola, koji na ATP listi trenutno zauzima 132. mesto. Njih dvojica do sada su odigrali samo jedan meč, pre dve godne na US Openu, i srpski teniser ga je dobio rezultatom 3:0.

    ***

    Novak uz izgubljen set u 2. kolo

    Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u 2. kolo Rolan Garosa pobedom nad Jevgenijem Koroljevim u četiri seta 6:1, 3:6, 6:1, 6:3 za dva sata i osam minuta.Đoković, koji je prošle godine ispao u 3. kolu od Filipa Kolšrajbera, ni sada nije turnir počeo u idealnoj formi. Koroljev je igrao solidno i koristio greške našeg tenisera ne bi li pružio veći otpor od očekivanog, ali se Srbin odlično snašao u 3. i 4. setu i preuzeo kontrolu. Novakov protivnik u 2. kolu biće pobednik duela Kei Nišikori Santjago Žiraldo.


    Novak je na startu meča odmah preuzeo inicijativu i poveo sa 2:0, da bi u šestom gemu ponovo oduzeo servis Koroljevu za veliku prednost od 5:1. Bez oklevanja Novak stiže i do 6:1 i vodi u setovima, ali taman kada se očekivalo da Đoković bez ikakvih problema meč reši u svoju korist, Koroljev kreće da pruža veliki otpor.

    Na početku drugog seta Srbin ponovo prvi pravi brejk za prednost od 2:1, ali tada naturalizovani Kazahstanac počinje bolje da igra i moćnim forhendima vraća brejk, a potom i pravi novi u osmom gemu i servira za set, koji osvaja posle nekoliko grešaka Đokovića rezultatom 6:3.


    Ipak, to nije previše omelo našeg tenisera, koji je i na samom početku trećeg, al ii četvrtog seta, napravio brejk i preuzeo kontrolu. U trećem setu forma Koroljeva potpuno je popustila, dok je Đokovićeva preciznost bila na vrhunskom nivou, tako da je Srbin poveo is a 4:0 i posle lako došao do 6:1 i 2-1 u setovima.

    Iako je Koroljev bolje servirao u poslednjem setu, nije mogao da učini mnogo više protiv Đokovića, kome je brejk u prvom gemu bio, uz održavanje servisa, dovoljan za konačnu pobedu od 3-1 u setovima.

    ***

    Nije lose, imamo dva predstavnika u singlu. Viktro me je vise nego prijatno iznenadio pobedivsi Robreda. Uf, sto ga ne volim i mnogo mi je drago sto je izvojevao pobedu. Steta sto je igrao skoro na parkingu pa teren nije bio pokriven kamerama.
    Janko je izgubio, ali ne znam da li se neko nadao pobedi. Ja jesam, ali baaaaaaas malecko. Doduse, mislim da nije odigrao nijedan mec na sljaci ove godine, ili jeste jedan-dva, ali to nije dovoljno za ovako veliko takmicenje. Uostalom, covek sprema svadbu
    Novak je, cini mi se, na jako dobrom putu da vrati stari servis. Istura vise grudi napolje kao ranije pri serviranju, ali mu je zamah skoro jednako mali, no, nema veze. Servis lici na nesto, dobar pokazatelj je to sto je u prvom setu osvojio svih 14 poena kad je prvi servis i ubacio. Igra agresivna koliko treba, dovoljno udaracki je uzvratio, gubitak drugog seta je uzrok sto je gubitka fokusa i okretanja srece na Korovljevu stranu, pogadjao je linije kao lud i ulazilo mu je sve ono sto nije u prvom setu, a ni do kraja meca, osim u tom drugom. U svakom slucaju, pobeda na skoro siguran nacin.
    Zabrinjava me to sto i dalje kuburi sa tim alergijama, tesko dise posle dugih relija, ali me tesi to sto vidim napredak.
    Idemo!
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Ovaj mali Grobar sto izbaci Robreda je veliki potencijal
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Uspešan start Ane Ivanović

    Srpska teniserka Ana Ivanović uspešno je startovala na Rolan Garosu pobedivši u prvom kolu Čang Kai Čen iz Kineskog Tajpeha sa 6:3, 6:3. Ani je za prolaz u drugu rundu bilo potrebno nešto više od sat vremena, a njena naredna protivnica biće Alisa Klejbanova koja je lako izašla na kraj sa Marijom Koritsevom, bilo je 6:2 i 6:1.

    Ivanovićeva je sa Klejbanovom do sada igrala tri meča. Izgubila je ove godine u Fed Kupu i 2009. na Otvorenom prvenstvu Ausralije, a pobedila prošle sezone u Dubaiju. Protiv Koriceve igrala je samo prošle godine u Majamiju kada je i pobedila.

    Duel prvog kola na grend slemu u Parizu Ivanovićeva je rešila u svoju korist zahvaljujući odličnoj igri u sredini meča.

    Ivanovićeva je tada od zaostatka od 1:3 stigla do vođstva od 1:0 u setovima pošto je osvojila pet gemova uzastopce.

    Seriju nekada najbolje teniserke sveta Čangova je na kratko prekinula osvojivši prvi gem drugog seta, ali samo da bi izgubila naredna četiri. Do kraja meča uspela je samo da osvoji još dva gema i ublaži poraz.

    Ivanovićeva je prošle sezone stigla do cetvrtog kola Rolan Garosa, a godinu dana ranije je u Parizu osvojila svoju jedinu grend slem titulu. Posle toga nije uspevala da se plasira medju osam najboljih teniserki na bilo kom od četiri grend slema u sezoni.

    ***

    Ovaj mali Grobar sto izbaci Robreda je veliki potencijal
    Viktor je igrac koji ima potencijal za TOP20, ali ne vise od toga. Nije to potcenjivanje, vec realno stanje stvari.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Posto ne pratim Tenis ali ako ti Zabice moja kazes da je medju TOP 20 ili 30 pa i to je velika stvar .
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Zabrinjava me to sto i dalje kuburi sa tim alergijama, tesko dise posle dugih relija, ali me tesi to sto vidim napredak.
    Idemo!
    Hvala za temu...ja sam je danas napravila...i pokušala da pustim par puta...nije htjelo.

    I mene zabrinjava Noletovo zdravstveno stanje...i to što je danas u Parizu bila temperatura od 30 st. a svi znamo kako on ne podnosi vrućinu + alergija...nek mu je Bog na pomoći. Nadam se da će dobijati kasnije mečeve, da neće biti rezervisani isključivo za Nadala i Federera.

    I ne mogu da prežalim što Gaske nije danas pobjedio Mareja..jbte...imao je prednost od dva seta i brejk u trećem...i opet je pustio Škotu da se vrati i pobjedi. Damn you Gasquet!

    Još jedna stvar....gledala sam danas Jelenu Dokić koja je eto, spletom nesretnih okolnosti zbog svoje pozicije na wta ljestvici odmah igrala sa Šafarovom, ako se ne varam, koja je jako dobra igračica. Dokićka se vidno ubucila...baš je nabacila višak kg. I dalje ima onu neku sjetu u očima. Bojim se da će se ona još neko vrijeme vraćati, a onda će samo skontati da više nema poente...ili će joj nestati para. Šteta.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Jelena ubedljiva na startu

    Jelena Janković pobedila je Australijanku Ališu Molik sa 6:0 i 6:4, u prvom kolu Rolan Garosa.


    Najbolja srpska teniserka, i četvrti favorit za osvajanje titule u Parizu, lako je izašla na kraj sa Australijankom posle nešto više od sat vremena igre. Protivnica Jankovićeve u sledećem kolu biće Estonka Kaja Kanepi koja je pobedila Francuskinju Paulin Parmentije sa 6:3 i 6:1.


    Jelena je u meč sa Ališom Molik ušla kao veliki favorit, što je i potvrdila već na startu. Srpska teniserka dobila je sa nulom prvi set posle samo 22 minuta, a Australijanka je tokom tih šest gemova osvojila samo deset poena.

    U drugom setu Ališa Molik, nekada osma teniserka sveta, zaigrala je nešto bolje, ali to je samo bilo dovoljno za nešto jači trening Jankovićeve, koja je napravila brejk sredinom seta, i lako održala stečenu prednost za prolaz u naredno kolo.

    Sledeća protivnica je Kaja Kanepi, sa kojom se Jelena do sada sastajala samo jednom. Prošle godine na turniru u Dubaiju Estonka je slavila sa 6:2 i 7:5.


    ***

    Jelena je igrala jako dobro, nadam se da joj entuzijazam nece popustiti, da ce gristi do kraja, jer je u odlicnoj formi i jedino koga vidim da moze da je zaustavi je Enan.


    I ne mogu da prežalim što Gaske nije danas pobjedio Mareja..jbte...imao je prednost od dva seta i brejk u trećem...i opet je pustio Škotu da se vrati i pobjedi. Damn you Gasquet!
    Iskreno, samo u jednom momentu sam mislila da moze da ga pobedi, ali je taj momenat jako brzo prosao. Dva seta prednosti i on to pusti niz vodu. E Gaske, chokeru stari..

    Gledala sam i Dokicku juce, i prosto mi neverovatno koliko je ona protraceni potencijal. Dobro, imala je velikih teskoca, ne bih ih pozelela nikome i vec jeste u godinama kada su teniske karijere na zalasku. Pokazala je juce da ima udarac, da moe da napravi odlican poen, ali dzaba. Previse je krupna za tenis, ne moze da se krece i to je sprecava da se namesti na udarac. Steta.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Roland Garros 2010.


    Gde ste vas dve, moje omiljene komentatorke tenisa (obema po jedan veeeliki)

    Gledam ova dva dana u tenis, pratim sve što prikazuju i navijam za naše naravno....
    Šta reći...od svih, mislim da je Jelena igrala najbolje, najmanje grešila (doduše nije imala tešku protivnicu, pa se dalo za očekivati da će pobediti), dok su ostali igrali solidno s obzirom da je početak, da se tek navikavaju na uslove i sve ostalo

    Dok sam gledala meč Mareja s onim Gaskeom, dok je ovaj imao prednost i kada sam mislila da mrski mi Marej polako propada, pomislila sam šta li sad radi Sun, da li se raduje i ima osmeh poput mene? Međutim, Gaske je propustio svoju šansu kod onog neiskorišćenog brejka i tu mu je bio otprilike kraj
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Gaske je bacio citav set niz wc solju cim je prokockao taj brejk. Jbt, dobijen mec..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Gaske je bacio citav set niz wc solju cim je prokockao taj brejk. Jbt, dobijen mec..
    Za neverovati, imao ga je u saci....
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Ko je ove godine "falširao" Francuzima...

    Francuzi tokom trajanja svog najpoznatijeg teniskog turnira, Rolan Garosa, gotovo svakog jutra praštaju najvećim ATP i WTA zvezdama žestoke falševe.

    Ali, kada ste zvezda, možete sebi da dozvolite da pred milionima gledalaca ne samo u Francuskoj pustite glas, pa šta bude...

    Nacionalna televizija Francuske u matine emisiji koja počinje u 10 časova, sat vremena pre prvih mečeva na Rolan Garosu, poziva najveće zvezde tenisa da nešto otpevaju gledaocima. Karaoke su postale kultni deo TV sheme tokom trajanja drugog gren slema sezone, a gotovo da nema uticajne teniske ličnosti koja se nije oprobala sa mikrofonom.

    Godine 2007. hit su bili Ana Ivanović i Rafael Nadal, godinu dana kasnije "vrteli" su se snimci nastupa Novaka Đokovića i Rodžera Federera, a ove godine, sa različitom uspehom, pevali su Žo-Vilfred Conga, Endi Marej i Robin Soderling.

    Na prvo "uvo", Conga i Marej nisu prošli loše, ali se zato Soderling potpuno "raspao"...

    Pogledajte...




    Francuzi su prošle godine sastavili "Top 10", a prva pozicija ubedljivo je pripala, pogađate... Novaku Đokoviću.




    (MONDO, 27. maj 2010. 15:51 > 16:30)

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku

    Gde ste vas dve, moje omiljene komentatorke tenisa (obema po jedan veeeliki)
    Pozdrav istinskim ljubiteljicama tenisa.


    Dok sam gledala meč Mareja s onim Gaskeom, dok je ovaj imao prednost i kada sam mislila da mrski mi Marej polako propada, pomislila sam šta li sad radi Sun, da li se raduje i ima osmeh poput mene? Međutim, Gaske je propustio svoju šansu kod onog neiskorišćenog brejka i tu mu je bio otprilike kraj
    U buduće...kad god pomisliš da li gledam..budi sigurna da gledam i navijamo za iste.


    *****

    Današnji, mizeran, dan...'bem ti kišu. Ana je bila ...ma fijasko totalni, srećom te je Jelena malo popravila utisak pobjedom.

    Ne znam više kada da palim tv...čekala sam cijeli dan.
    Jedino mi je žao što je Monfils ispao, čovječe pod kakvim su uslovima sinoć igrali, pa skoro se ništa nije vidjelo. Ja ne znam zašto ovi u Parizu ne nađu neko rješenje, nije to više mali zastoj, sada je sve pomjereno. Da bar imaju jedan teren sa krovom...lakše bi bilo..mislim, kad je Wimbledon odlučio da uradi nešto po tom pitanju, trebali bi i oni.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    U slucaju da niste videli:



    Novak kao Sakira a Viktor kao Rafa AZnaci, pa zasto zasluzuje prvo mesto


    Inace, cudi me da je Ana pala toliko. Odbijam da verujem da joj je Rim bio samo trenutni sjaj, i mislim da je na uzlaznoj putanji. Al' jbg, kad joj je Klejbanova kao streptomicin.

    Samo kad je Jelena pobedila, kostala me je zivaca. Umesto da ga privede kraju jos u drugom, a mogla je, dize protivnicu i vraca je u zivot.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Kako je dobar tenis danas bio.

    Prvo, Ljubičić je pobjedio Fisha, u dramatičnoj završnici...a ples koji je izveo ... vrh!!!

    Drugo, Nole je prošao...relativno lako...

    Treće, meč koji je maloprije suspendovan, Petrova-Rezai je bio tako napet...Rezai nije normalna ...ali ima hrabrosti, i ne boji se nikoga.

    Četvrto, branilac titule u ženskoj konkurenciji, Svetlana Kuznjecova is OUT ...trebala je da ispadne još u prošloj rundi...ali nema veze...čast je pripala Kirilenko.


    I tenis.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Kako je dobar tenis danas bio.

    Prvo, Ljubičić je pobjedio Fisha, u dramatičnoj završnici...a ples koji je izveo ... vrh!!!

    Drugo, Nole je prošao...relativno lako...

    Treće, meč koji je maloprije suspendovan, Petrova-Rezai je bio tako napet...Rezai nije normalna ...ali ima hrabrosti, i ne boji se nikoga.

    Četvrto, branilac titule u ženskoj konkurenciji, Svetlana Kuznjecova is OUT ...trebala je da ispadne još u prošloj rundi...ali nema veze...čast je pripala Kirilenko.


    I tenis.
    I ja, i ja........izbacice me iz kuce, nista dorucak, nista rucak...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Roland Garros 2010.

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Kako je dobar tenis danas bio.

    Potpuno se slažem...
    Ljubičić je odigrao fantastičan meč, nema šta!
    Ova Rezai je igrala kao zmaj i mislim da će njihov nastavak meča biti dobar za gledanje kada se obe vrate na teren odmorne i spremne za okršaj
    Drago mi je da je prekinut i meč Viktora i Južnog, taman da se odmori Viktor i krene da igra onako kako je igrao u prvom setu
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Roland Garros 2012
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 11.06.2012, 18:35
  2. E-Tvrdjava Festival 2010 - 31-08/04-09-2010 Nis
    Autor e-tvrdjava u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.09.2010, 00:26
  3. Roland Garros 2009.
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 05:01
  4. Roland Garros 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2008, 14:51
  5. Roland Garros 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 15:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •