Na koju ste stranu orjentisani? - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Izbor strane

Učesnika ankete do sada
16. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Desno

    2 12.50%
  • Centar

    1 6.25%
  • Levo

    13 81.25%
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    Odgovor: Na koju ste stranu orjentisani?

    postoji li 4. strana ili peta
    od ponudjenih ,ne vidim se ni u jednoj
    verovatno zaslugom njihovih dosadasnjih (ne)delovanja

  2. #32

    Odgovor: Na koju ste stranu orjentisani?

    Citat turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    a zašto bi se ograničili na ovu domaću nazovi scenu Ne morate se identifikovati sa bilo kime, jednostavno da li su vaši lični stavovi bliži levici, desnici ili gde bi se već svrstali. Ovo bi moglo da pomogne, na engleskom je, ali ko se snalazi sa jezikom može da nađe svoju poziciju na političkom kompasu: the political compass - test
    Citat turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    moram priznati da uopšte nisam očekivao ovakav rezultat
    Citat morpheus kaže:
    i ja sam u istom polju, za nijansu više desno, iako mi nije jasno zašto. Takođe bih očekivao da sam mnogo više desno.
    Већ сам чуо за тај тест политичке оријентације, решавао сам га раније.
    Проблем је што је тест намештен, и избацује само и искључиво левичарске опције.
    Било који одговори да се дају скоро увек ће дата опција бити левичарска, што се може проверити експериментом.
    Нек неко покуша да намерно бира опције које се сматрају десничарским, опет ће испасти левичар.

    То су и неки други запазили.

  3. #33

    Odgovor: Na koju ste stranu orjentisani?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Већ сам чуо за тај тест политичке оријентације, решавао сам га раније.
    Проблем је што је тест намештен, и избацује само и искључиво левичарске опције.
    Било који одговори да се дају скоро увек ће дата опција бити левичарска, што се може проверити експериментом.
    Нек неко покуша да намерно бира опције које се сматрају десничарским, опет ће испасти левичар.

    То су и неки други запазили.
    Zanimljivo ja sam na test slučajno nabasao, ali i sam sam se čudio što me je smestio u levicu. Onda ga i nema mnogo svrhe raditi



  4. #34

    Odgovor: Na koju ste stranu orjentisani?

    To je logično objašnjenje, jer ja, bar po stavovima vezanim za ekonomiju, ne mogu nikako biti levo.

  5. #35

    Odgovor: Na koju ste stranu orjentisani?

    Moja orijentacija je levo.

    To je moje svesno i slobodno opredeljenje i uverenje, pa nemam nameru da ga proveravam na bilo kakvom testu.

  6. #36

    Odgovor: Na koju ste stranu orjentisani?

    S obzirom da političke elite u oba slučaja; radničku klasu, većinu glasača koriste za rad svojih viših ciljeva, nikako ne volim da se svrstavam ni na jednu stranu. Kod nas pogotovo podela na leve i desne ne znam dal' ima ikakvog smisla. Oni koji se predstavljaju kao levi postali su najveći kapitalisti ili bar njihovi najveći sponzori, a desni posvadjani s celim kapitalističkim svetom,...u sve to kad se umeša i nazi ekipa od koje ne znaš dal da se smeješ ili da plačeš, dobije se komplet ugodjaj.
    Naravno da bih voleo da sam levo po teoriji, al šta vredi kad smo se uverili na svojoj koži kolika je to obmana. Nekako mi desni dodju dosledniji; imaš demokratiju, slobodu, pa se sam snalazi kako znaš i umeš. Jeste surovo, al je mnogo poštenije od obećane socijalne pravde koju naravno nikad ne vidimo.
    Tako ja od levih do desnih, a u stvari nigde .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #37

    Odgovor: Na koju ste stranu orjentisani?

    Meni već sama pomisao na opredeljenje,stvara gorušicu i zlo u stomaku.I konačno sam došla do tako jednostavnog zaključka da ima samo oni koji su gore i oni koji su dole.
    A da zabranila sam sebi dalje opredeljenje,šta je bilo bilo je.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Koju knjigu trenutno čitate..?
    Autor yige_gui u forumu Književnost
    Odgovora: 1360
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:29
  2. Pesma koju ne možete da smislite...
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 241
    Poslednja poruka: 26.12.2013, 17:50
  3. Koju vrstu muzike slušate?
    Autor Kunic u forumu Muzika
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 14:56
  4. Na koju poznatu ličnost ličite?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 23.03.2012, 11:56
  5. Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •