Kako da zavolim njegovu decu? - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 91
  1. #61

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Božeeeeeeeeeeeeee,pita se kako da zavoli njegovu decuPa ako se ona sada to pita znači da je već svesna da ih nikada neće moći voleti,šta tu ima da je savetujete.Nije valda pala sMarsa,deca se vole ili nevole.
    Šta se ja uopšte nerviram.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  2. #62

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Nisam ja došla na forum da kažem kako mrzim njegovu decu i nikad ih neću prihvatiti, nije mi jasno zašto neki misle da sam tu činjenicu došla sa njima podeliti?

    A evo i informacija za BoginjuMariju (kako sama sebe naziva), rekla sam mužu svoje sumnje i nije me isterao na ulicu, on me voli i to nikad nebi napravio.

  3. #63

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ako ste poceli pricati o tome i imas razumevanja sa njegove strane, trebas sebe preispitati i potruditi se da mu vratis istom merom - razumevanjem i poddrskom.
    I dobro je ako si bila iskrena sa njim. Nastavi tako, jer to moze samo da ti pomogne, da resis sve dileme i nedoumice.


  4. #64

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    E tu do punog izrazaja dolazi pravilan izbor partnera.
    Odabrati partnera ili partnerku,koja ima decu suprotnog spola od vas,a ta deca treba da budu i malo veca.I ne bojte se.Bice problem kako da ih ne zavolite.Kad krene spontano sve. muke ce te imati da odolite,naravno zbog uvazavanja partnera ili partnerke.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  5. #65

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ja došla na forum da kažem kako mrzim njegovu decu i nikad ih neću prihvatiti, nije mi jasno zašto neki misle da sam tu činjenicu došla sa njima podeliti?
    Jasno si napisala da ti se cini da volis svu decu,osim njegove!!!
    I zanima me da li si bas tim recima i svom muzu rekla?!

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    A evo i informacija za BoginjuMariju (kako sama sebe naziva), rekla sam mužu svoje sumnje i nije me isterao na ulicu, on me voli i to nikad nebi napravio.
    Moj nick nije tema razgovora,a mozda me je neko tako nazvao,bas zato sto imam veliko srce i nikad ne bih mogla ovako sebicno da razmisljam kao ti sto razmisljas po pitanju dva mala,nevina ljudska bica!
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  6. #66
    Ne sumnjam da imaš veliko srce, ali nisam ja tebe napala već ti mene, nisi razumela srž problema. Ja jesam besna sama na sebe, ali kako da se otarasim tog osećanja?

    Ne mora mi niko spominjati da su deca dobra sada, znam, ali bojim se da nece biti dobra prema meni kad narastu i da me nece nikad prihvatiti.


    I nemojte se vezat za svaku moju reč (tipa u ovom postu si rekla ovo u drugom ono) sve sam to rekla i sve mi je izmešano u glavi.

    A što se tiče muža, on je opijen radosnom vešću da mu stižu dečica, već je to obnarodovo svima, rodbini, komšijama.... Čini mi se da me nije dobro razumeo jer samo o njima razmišlja i o njihovom dolasku
    Poruku je izmenio little fairy, 01.06.2010 u 19:21 Razlog: uzastopne poruke..

  7. #67

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    A što se tiče muža, on je opijen radosnom vešću da mu stižu dečica, već je to obnarodovo svima, rodbini, komšijama.... Čini mi se da me nije dobro razumeo jer samo o njima razmišlja i o njihovom dolasku
    A kako bi ti, iskreno, zelela da on reaguje? Pa to su njegova deca, sasvim je normalno da se raduje. I ti se radujes dolasku svog deteta.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  8. #68

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Ne sumnjam da imaš veliko srce, ali nisam ja tebe napala već ti mene, nisi razumela srž problema. Ja jesam besna sama na sebe, ali kako da se otarasim tog osećanja?
    nisam te napala,samo sam iznela svoje misljenje,a to si i htela pojavljivanjem ovde-da cujes tudje misljenje.

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    A što se tiče muža, on je opijen radosnom vešću da mu stižu dečica, već je to obnarodovo svima, rodbini, komšijama.... Čini mi se da me nije dobro razumeo jer samo o njima razmišlja i o njihovom dolasku
    Naravno da je opijen,pa to su njegova deca.Pokusaj da ga razumes i uzivas u tome sto ce vam kuca biti puna radosne cike i vriske i da mozete ako se potrudis biti velika srecna porodica.
    Poruku je izmenio little fairy, 01.06.2010 u 19:24 Razlog: maknut citat posta koji je obrisan..
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  9. #69

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    I ja bejah nečija pastorka pre mnogo godina i ne mogu da ti ne kažem par reči na ovu temu.U to vreme se moja majka udala za čoveka ( btw, ima dvoje dece iz prvog braka) koji je u paketu sa njom dobio i mene. A nakon par meseci još jedno dete, da, moja majka je takođe bila trudna kao i ti.Njegova deca su u to vreme već zasnovala sopstvene porodice tako da nisu živeli sa nama, ali ja jesam sa njima. Zašto to kažem? Zato što sam se i ja verovatno u to vreme osećala kao što se osećaju klinci tvog muža, bila sam uplašena šta će biti sa mnom i da li ću i ja postati deo te "nove" porodice. U prncipu nisam imala realne potrebe za takvim strahom, jer me je majka svo vreme ubeđivala u suprotno, ali šta sam ja pobogu znala sa 6 godina? Mislila sam da će me polako ali sigurno odbaciti kad se beba bude rodila, jer je beba bila njihova a ja sam bila mamina. I znaš šta se desilo? Za sve one godine koje je taj čovek proveo sa nama ja se niti jednog momenta nisam osećala kao pastorka. Bila sam ravnopravni član te porodice koji je imao sva prava kao i svi ostali. Da budem iskrena, nisam se ja nešto preterano trudila da budem po svaku cenu prihvaćena, jednostavno sam bila ono što jesam i to je naišlo na bezuslovnu podršku i ljubav. I naravno da im nije bilo lako sa dvoje male dece, naročito što se finansija tiče, bile su to sulude devedesete. Dovijali su se na sve načine da nam pruže osnovne stvari za pristojan život i ja sam im za to do neba zahvalna. Kao i za sve ostalo što smo kao porodica doživeli i preživeli, jer su oni ipak moja porodica iako nismo "ista krv". Sa druge strane mi je neizmerno žao što nije poživeo još koju godinu da dočeka unučad, koju ja rađam, da im se zajedno radujemo.Znaš Tracy, kad nekog zaista voliš, onda voliš i prihvataš sve što se pod njim podrazumeva, i njegovu decu, i njegovu familiju, i njegov auto star 25 godina, i njegovu ne baš novu i modernu kuću i nameštaj, i njegove mane, i njegove hronične bolesti, itd, itd. Sa druge strane, ne zaboravi da ni ti nisi savršena ali da te on bez obzira na sve voli i prihvata, pa mi kaži da li se za takvog čoveka vredi žrtvovati i voleti ga bez obzira na sve?
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #70

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Mislim da je ovde problem u nedostatku razumevanja,takodje mislim da uopste ne zelis njegovu decu,prosto se jezim ovoga shto pishem,ali to je sada nebitno.Ovde si dosla da bi ti neko od nas dao caroban savet ili ko zna kakvu pililu ljubavi da bi ti zavolela tu njegovu decu,ali ljubav nije na dugme i ona ne moze na silu da se rodi. Postoje dva resenja ovom problemu ili mu reci da ne zelis njegovu decu ili prihvati to sto ti je sudbina donela,pa mozda vremenom se ljubavi i rodi.Oprosti ako sam te necim uvredila ,primecujem da si osetljiva,ali veruj svi smo mi ovde da pomognemo.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  11. #71

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    I ja bejah nečija pastorka pre mnogo godina i ne mogu da ti ne kažem par reči na ovu temu.U to vreme se moja majka udala za čoveka ( btw, ima dvoje dece iz prvog braka) koji je u paketu sa njom dobio i mene. A nakon par meseci još jedno dete, da, moja majka je takođe bila trudna kao i ti.Njegova deca su u to vreme već zasnovala sopstvene porodice tako da nisu živeli sa nama, ali ja jesam sa njima. Zašto to kažem? Zato što sam se i ja verovatno u to vreme osećala kao što se osećaju klinci tvog muža, bila sam uplašena šta će biti sa mnom i da li ću i ja postati deo te "nove" porodice. U prncipu nisam imala realne potrebe za takvim strahom, jer me je majka svo vreme ubeđivala u suprotno, ali šta sam ja pobogu znala sa 6 godina? Mislila sam da će me polako ali sigurno odbaciti kad se beba bude rodila, jer je beba bila njihova a ja sam bila mamina. I znaš šta se desilo? Za sve one godine koje je taj čovek proveo sa nama ja se niti jednog momenta nisam osećala kao pastorka. Bila sam ravnopravni član te porodice koji je imao sva prava kao i svi ostali. Da budem iskrena, nisam se ja nešto preterano trudila da budem po svaku cenu prihvaćena, jednostavno sam bila ono što jesam i to je naišlo na bezuslovnu podršku i ljubav. I naravno da im nije bilo lako sa dvoje male dece, naročito što se finansija tiče, bile su to sulude devedesete. Dovijali su se na sve načine da nam pruže osnovne stvari za pristojan život i ja sam im za to do neba zahvalna. Kao i za sve ostalo što smo kao porodica doživeli i preživeli, jer su oni ipak moja porodica iako nismo "ista krv". Sa druge strane mi je neizmerno žao što nije poživeo još koju godinu da dočeka unučad, koju ja rađam, da im se zajedno radujemo.Znaš Tracy, kad nekog zaista voliš, onda voliš i prihvataš sve što se pod njim podrazumeva, i njegovu decu, i njegovu familiju, i njegov auto star 25 godina, i njegovu ne baš novu i modernu kuću i nameštaj, i njegove mane, i njegove hronične bolesti, itd, itd.



    Hiljade nasumičnih saveta ne može da "pomogne" kao nečije iskustvo i konkretna priča iz života.
    A ovo iskustvo i ova priča sigurno otvaraju "vrata" svim dobrim vibracijama i emocijama prema toj dolazećoj dečurliji.
    Ovom si joj iskrenošću (verujem) figurativno i upalila svetlo i prešla korak od "hiljadu milja".
    Jer "daljine", "neznanje" i "mrak" uvek.. svima izazivaju zebnju. I strah.



    I samo da se vratim na početke ove "diskusije", i priče koja je u dobroj meri slična makillinoj
    upravo to je ono što i Andrijan i ja spomenusmo na početku:
    ipak bi njena razmišljanja (i njene brige i njena pitanja i njena strahovanja).. bila daleko manja, a i drugačije formulisana
    da je (po pretpostavci) i ona startovala sa svojim (dovedenim) detetom ... ili makar da je već ovo zajedničko rodila.

    Sigurna sam u to.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #72

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ovde su joj svi saveti bili dobronamerni (bar u pocetku ) jer je tako postavila temu. A sad sto je njen problem kako da izbegnem da izdrzavam njegovu decu, a ne kako da ih zavolim, to je vec druga stvar. Vrlo lako bi ih zavolela kad bi ostala u Nemackoj i ne bi dosla. Prosta stvar. To nema nikakve veze sa emocijama.

    Ako polazi od toga da joj smeta sto se covek obradovao sopstvenoj deci, sta ima dalje da se prica o emocijama bilo kakvim.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  13. #73

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    .... ili npr da je nastarije dete u porodici pa bi nauchila da deli i da prihvati i to... a ne ovako razmazzeno mezimche koje se sada trese za sudbinu sopstvenog dupeta..... (ne mozze se zzrtvovati za sestrinu decu .. muka mi je pripala)....

    shta che biti ako bude morala da odluchi izmedju cipelica za dete i krpice za sebe..... bilo bi dobro da ne dolaze ovi malci koji che postati krivci za sve... pa da vidish kako bi i rodjeno cheljade postalo "problem" jer "nema se".....
    & underpaid......

  14. #74

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Jao, meni je ova tema toliko degutE da (prosto) citam i ne verujem svojim ocima
    Pa koliko porodica ima koji pored svog usvoje i tudje dete...
    A ovo su ipak njegova deca. Ako ga volis volis i sve njegovo.
    Isto me jako nervira (na drugom sajtu) kada se pljuje po svekrvama. Alo, pa ta je zena rodila njega. Ako ni zbog cega drugog, postuj je samo zbog poradi toga.
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #75

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    slazzem se s glishom po pitanju "volish i sve njegovo".... bole me Q za sve njegovo.... volim decu kao takvu i tu je amin i kraj priche... boli me Q za njegovu mamu zato shto ga je rodila ... ako je ona ok i bez toga da je njegova mama pa smo se nashle i slozzile to je sasvim u redu ... al da neki skot ima poseban tretman samo zato shto je njegova mama ... to u mojoj bajci ne prolazi.....

    e. da, zato nemam muzza. selektivno sam tolerantna i liberalna. gejovi mi ne smetaju al mentole bi u konc logor.
    & underpaid......

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čemu učite decu?
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 26.08.2016, 16:32
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Dečije pesme, ili muzika za decu
    Autor SQUAW u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 26.02.2012, 19:04
  5. Knjiga za decu...
    Autor JelaS u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.07.2008, 14:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •