Kako da zavolim njegovu decu?
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 91
  1. #1

    Kako da zavolim njegovu decu?

    Moj muž je pre živeo u Nemačkoj, iz prvog braka ima dvoje dece koje dolaze da žive kod nas u Srbiju na leto (na forumu neću pisati razloge zašto dolaze kod nas , jer to nije ni bitno za ovaj moj problem). Problem je taj što se ja ne mogu sa tim pomiriti, jednostavno ne želim da dođu a da to kažem mužu povredila bi ga.

    Mnogi će me osuditi i reći: Pa znali si da ima decu.
    Ali jednostavno nisam znala u šta se upuštam, zaljubila sam se u njega i jos ga volim. A i nije bilo reči o tome da bi oni živeli sa nama

    Zabavljali smo se 2 godine pre braka, on je putovao 5 puta godišnje u Nemačku i tamo se viđao sa njima, ja ih znam samo sa slika i iz njegovih priča.

    Bojim se da me ne prihvate i da će mi ta deca stvarati probleme. Ako je neko u sličnoj situaciji svaki savet bi mi dobro došao.

  2. #2

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    znachi,

    1. unapred znash da ne volish tu decu a da ih nisi ni upoznala
    2. tvoj zzivot je u celoj prichi najvazzniji. nije bitno shto oni menjaju sredinu i civilizaciju, shto menjaju drushtvo, shto dolaze u kuchu kod nepoznate zzene za koju ne znaju kako i da li che ih prihvatiti, shto treba da preskoche par stepenika u par godina na nesigurnom tlu dok se ne otisnu dalje i nastave svoj zzivot.... etc.....

    ja mislim da je najbolje da abortirash.

    (unapred se izvinjavam ako je moj post politichki nekorektan, odnosno, OFF)
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Kazes da razlog zasto oni sad dolaze kod vas nije bitan, ja te ne teram da ga navedes, ali mislim da ipak jeste bitan. Jer ako su u pitanju npr. kojekakvi losi odnosi sa majkom, tu im ti mozes biti nesto kao zamena za nju i mozda ce te deca prihvatiti jako lepo. Veruj mi da njima nije nista lakse nego tebi. Sem toga, cim si postavila ovaku temu, mislim sa ovakvim naslovom, sticem utisak da ti unapred znas da ih neces zavoleti, a nikad ih nisi videla. Ako ne mozes muzu da saopsti sta i kako se osecas, onda imate problem u komunikaciji vas dvoje. I jos nesto, ta deca ce tvojoj deci biti braca i sestre, imaj to u glavi, i nemoj da unapred kvaris neke lepe veze. A na kraju svi oni odu svojim putem i ti ostajes sa muzem kog volis. Zar to nije idealno?
    Bez ljutnje.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #4

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Moj muž je pre živeo u Nemačkoj, iz prvog braka ima dvoje dece koje dolaze da žive kod nas u Srbiju na leto (na forumu neću pisati razloge zašto dolaze kod nas , jer to nije ni bitno za ovaj moj problem). Problem je taj što se ja ne mogu sa tim pomiriti, jednostavno ne želim da dođu a da to kažem mužu povredila bi ga.


    Bojim se da me ne prihvate i da će mi ta deca stvarati probleme. Ako je neko u sličnoj situaciji svaki savet bi mi dobro došao.
    ne ostavljas nimalo prostora za mogucnost da su to fina,vaspitana i okej deca?
    ne zelis da dodju?
    razvedi se
    ocigledno da tvoja ljubav nije toliko jaka da bi napravila bilo kakav ustupak drugoj strani
    licno mislim da im je teze nego tebi
    deci je uvek teze,em ne biraju roditelje,em dobiju macehu ...a maceha nije dobra ni u prici...

    da ne zvucim preostro,ipak

    ne bih ja tu govorila o ljubavi
    predlozila bih ,za pocetak,jedno krajnje korektno i ljubazno ophodjenje prema njima
    to ce biti dovoljno
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Da li si ti puno mladja od njega?
    Chini mi se da jesi, jer je tvoja sebichnost nezrela.
    Verujem da si se uplashila (onaj klasichan "strah od nepoznatog"), ali sa unapred postavljenim gardom od te dece, samo josh vishe pogorshavash stvar.
    Daj im shansu!!! ....mozda te i iznenade

  6. #6

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Pazi, niko ne može da ti da savet kako da zavoliš išta, a kamo li ikoga!
    Ljubav nije racio.

    Ovdašnje ženetine () te mogu dobro posavetovati kako da se postaviš u situaciji, ali kako da zavoliš ne.

    Jedino što mogu da te posavetujem je da ako namaš, a čini mi se da je tako, zajedničke dece sa njim,
    nipošto nemoj u skorije vreme da zatrudniš.
    Posebno ne sa mišlju "možda će zajedničko dete pomoći premošćavanju problema"!
    Sačekaj da se prvo "rasčisti situacija" sa njegovom decom.



    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #7

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Moj muž je pre živeo u Nemačkoj, iz prvog braka ima dvoje dece koje dolaze da žive kod nas u Srbiju na leto (na forumu neću pisati razloge zašto dolaze kod nas , jer to nije ni bitno za ovaj moj problem). Problem je taj što se ja ne mogu sa tim pomiriti, jednostavno ne želim da dođu a da to kažem mužu povredila bi ga.

    Mnogi će me osuditi i reći: Pa znali si da ima decu.
    Ali jednostavno nisam znala u šta se upuštam, zaljubila sam se u njega i jos ga volim. A i nije bilo reči o tome da bi oni živeli sa nama

    Zabavljali smo se 2 godine pre braka, on je putovao 5 puta godišnje u Nemačku i tamo se viđao sa njima, ja ih znam samo sa slika i iz njegovih priča.

    Bojim se da me ne prihvate i da će mi ta deca stvarati probleme. Ako je neko u sličnoj situaciji svaki savet bi mi dobro došao.
    Mislim da kad nekog iskreno volis prihvatas sve njegove osobine mane,pa i njegovu decu.
    Ta deca su deo njega.
    E sad mislim da nije tvoj problem kako da ih ti zavolis vec je to tvoj strah kako da oni tebe prihvate.
    Voleti ne mozes na silu.
    Sigurno je samo jedno....imas tezak zadatak da to tako nazovem da deca tebe prihvate,da uspostavis nekakav prijatan odnos sa njima.
    Nije nuzno da ih odmah*zavolis*.Treba da im se priblizis a oni da te prihvate kao tatinu partnerku.
    Naravno da deca mogu da naprave problem ne zato sto ne zele tebe kao tebe,vec zato sto misle da im krades tatinu ljubav.
    Oni ne shvataju da je roditeljska i partnerska ljubav nesto sto se ne poredi.
    Ali zato si ti odrasla da shvatas da ti nisu oni rivali i da ne treba da se boris oko ljubavi.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #8

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Pitanje je kolika su deca. (nije svejedno)
    Ako su manja, biće "malo teže - a puno lakše"...
    i obratno,
    ako su veća, biće "puno lakše - a malo teže".
    U prvom delu mislim na tvoje angažovanje, brigu i čuvanje.. u drugom na komunikaciju i uspostavljanje bliskosti..

    I u jednom i u drugom slučaju neće ti biti lako.
    Prvo, odričeš se komfora koji si do sada (bez obzira na kvadraturu životnog prostora) imala
    Drugo, nastupa potpuno drugačija (re)organizacija života
    Treće, sve i da je tvoje ( a to su (odjednom) za tebe ipak "tuđih" dvoje) počinju razne komplikacije, obaveze i problemi
    Četvrto, zaboravi na idilu zvanu "samo vas dvoje".
    ima tu još, ali
    "malo li je" i ovoliko.

    Ja neću sada da pominjem humanističkosolidarno pitanje i stav "a zamisli kako je njima" ,
    jer to je sasvim druga perspektiva (iste priče),
    a i temu si postavila ti... ne on .. i ne, njegova deca.

    Žena po svojoj prirodi ima taj tzv. instikt ženKe, pa i nema tako veliki otpor prema tuđoj mladunčadi, kao što ga uglavnom imaju muškarci,
    ili u životinjskom svetu - mužjaci.
    Znači, bliskije joj je, lakše joj ide to "prihvatanje" i uz to "pozitivniji" stav.

    Ipak ne želiš. Naravno da ne želiš.
    Razumem, rekla si to iskreno. Videla bi da lažeš, da si samo rekla "volim ih i jedva čekam da prijehajoo".
    Nisi rekla - "ne dozvoljavam da dođu".
    Pitanje je da li će reč voljenje tu ikada dobiti svoj prostor,
    ali nije nemoguće (zavisi i od njega i tebe i od njih... a i od još milion "detalja" ) da uspete napraviti jedan fini i podnošljivi sklad.
    To nije mali "posao".

    Bilo bi ti mnogo "lakše" da i ti već imaš svoje dete/decu, ili da makar vas dvoje imate svoje zajedničko dete.
    Ovako... stavljena si pred "svršen čin" i na tebi je da izguraš to kako sama najbolje umeš i znaš.
    I, rado bi' ti dala neki korisni savet, ali - nema tu saveta... sve te kombinacije su - svaka priča, roman za sebe.


    Sretno.
    Možda uspeš da sve ispadne dobro. Na radost svih.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #9

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Naravno da je deci najteze.

    Da li si pomislila da li oni hoce tebe?
    Mozda ni oni tebe nece kao ni ti njih.
    Samo sto ih niko ne pita za misljenje.

    Zato moras da im pomognes da prevazidju sve to.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #10

    04 Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ako zaista volis tog muskarca onda bi prihvatila da zivis s njim i u kartonskoj kutiji sa decom,toliko bi volje imala da bi od kartonske kutije napravila zamak...

    Dobro se zapitaj da li bi on tebe isto toliko voleo i da li bi nacinio istu gresku..
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  11. #11

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Znači ova Glišava me oduševila svojim pronicljivim postom. Ko da joj je ovo struka. Pročitaj ga više puta. Pažljivo.

    Ovom prilikom bi samo da naglasim razliku između njenog i mog posta, a u vezi zajedničke dece. Kod nje se radi o već postojećoj deci, a kod mene o onoj koju bi tek trebali da imate. Ima razlike između ta dva stanja. I to drastične.

    Njena pretpostavka kako bi bilo bolje da već imate zajedničke dece je vezana i sa time da bi u ti u tom slučaju već imala iskustvo majčinstva i odnosa prema deci. Ali to izgleda nije tako. U ovoj situaciji je bolje da ne komplikuješ sebi, vama, situaciju. Sačekaj neko vreme. Moraš pretpostaviti da ako ne uspe veza između tebe i dece, da će, može doći i do zahlađenja tvog i muževog odnosa, pa i pucanja braka. A tada bi zajedničko dete bilo teškoća.

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Jedino što mogu da te posavetujem je da ako namaš, a čini mi se da je tako, zajedničke dece sa njim,
    nipošto nemoj u skorije vreme da zatrudniš.
    Posebno ne sa mišlju "možda će zajedničko dete pomoći premošćavanju problema"!
    Sačekaj da se prvo "rasčisti situacija" sa njegovom decom.


    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Bilo bi ti mnogo "lakše" da i ti već imaš svoje dete/decu, ili da makar vas dvoje imate svoje zajedničko dete.

    ...
    Za kraj ću opet citirati Glišavu, ali sa ovom citatu nema nikakve razlike u mišljenju.

    Sretno.
    Možda uspeš da sve ispadne dobro. Na radost svih.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  12. #12

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Ovako:
    - Delim utisak Elin...da si, verovatno, ti još mlada, bez iskustva roditeljstva i bez već izgrađenog stava prema njima. Niko od nas nije znao kakav će biti roditelj...veruj mi na reč .
    - I Adrijan i Gliša su ti dali dobre savete...jer ulazak bilo koga u život donosi neke promene i na nama je da te promene, ako je moguće, dočekamo "otvorenog uma" a ne (kako se i meni čini) sa UNAPRED donetom odlukom da ih "miniraš".
    - Pokušaj barem ovako...da UVEK imaš na umu da su ta deca DEO NJEGA, nešto što je nerazdvojivo od njega samog...i da (kako sama reče da ga voliš) polako prihvataš i njih kao i njega.
    - Veruj, decu nije teško zavoleti...govorim i iz sopstvenog iskustva...jer su ona mnogo manje "iskvarena" životom i "talogom" koji se nakupi tokom njega. Treba samo dosta strpljenja, otvorenog uma, volje da razumeš i naravno da učestvuješ u njihovim aktivnostima .
    - I nemoj nikada da pogrešiš i pomisliš da deca "ne shvataju". Deca su najbolji "lakmus", uvek osete ko im se obraća sa ljubavlju i pažnjom .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #13
    Za razmisljanje o zajedničkom detetu (dal ćemo imati ili ne) već je kasno, jer je dete već na putu.

    I zbog naseg budućeg deteta mi smetaju njegova deca, jer smo mi zajedno sve pripremali za buduću bebu, kupovali stvari, kolica , krevetac a kad je odlučeno da će njegova deca doći kod nas on je obustavio pripremu za nasu bebu a posvetio se spremanju jedne sobe gde će njih smestiti, sobe u potkrovlju i sve pare daje na to a zapostavio je mene i moje buduće dete. Bojim se da to materijalno necemo izgurati jer oboje otplaćujemo kuću na kredit koju smo digli na 20 godina.

    Ne volim što se ovako osećam, čini mi se da volim svu decu ali samo ne i njegovu.
    Volela bi da gledam optimističnije na to ali bar za sada ne mogu.

    Neko me je pitao za godine, mala ima 6 a mali 10 godina.
    Poruku je izmenio little fairy, 28.05.2010 u 22:50 Razlog: dva uzastopna posta..

  14. #14

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    kad je odlučeno da će njegova deca doći kod nas on je obustavio pripremu za nasu bebu a posvetio se spremanju jedne sobe gde će njih smestiti, sobe u potkrovlju i sve pare daje na to a zapostavio je mene i moje buduće dete.
    U tom slucaju morate, na prvom mestu, ti i on da sednete i razgovarate o svemu. Tu se vise ljudi oseca jako tesko i lose, svako naravno misli da je njemu najteze. Sve ovo sto si podelila sa nama treba da predocis i njemu, a isto tako i on tebi treba da objasni zasto se promenilo to sto se promenilo. Verujem da ti nije ni malo lako, ali u pitanju je vas zajednicki zivot, koji nece funkcionisati ako vas dvoje ne mozete da se dogovorite. Ti reci njemu kako se osecas i sta ti smeta, i neka on sa tobom podeli sta njega muci, jer ni njemu nije sjajno. Mozda vam posle otvorenog razgovora sve bude izgledalo manje strasno.
    Zelim vam svu srecu
    Poruku je izmenio paparazzo, 28.05.2010 u 18:01 Razlog: slovce
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  15. #15

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Za razmisljanje o zajedničkom detetu (dal ćemo imati ili ne) već je kasno, jer je dete već na putu.

    I zbog naseg budućeg deteta mi smetaju njegova deca, jer smo mi zajedno sve pripremali za buduću bebu, kupovali stvari, kolica , krevetac a kad je odlučeno da će njegova deca doći kod nas on je obustavio pripremu za nasu bebu a posvetio se spremanju jedne sobe gde će njih smestiti, sobe u potkrovlju i sve pare daje na to a zapostavio je mene i moje buduće dete. Bojim se da to materijalno necemo izgurati jer oboje otplaćujemo kuću na kredit koju smo digli na 20 godina.
    najbolje je da ih date u dom za sirocad...

    ovoliku dozu samozivosti nisam odavno videla.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čemu učite decu?
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 26.08.2016, 16:32
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Dečije pesme, ili muzika za decu
    Autor SQUAW u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 26.02.2012, 19:04
  5. Knjiga za decu...
    Autor JelaS u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.07.2008, 14:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •