Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
I ja bejah nečija pastorka pre mnogo godina i ne mogu da ti ne kažem par reči na ovu temu.U to vreme se moja majka udala za čoveka ( btw, ima dvoje dece iz prvog braka) koji je u paketu sa njom dobio i mene. A nakon par meseci još jedno dete, da, moja majka je takođe bila trudna kao i ti.Njegova deca su u to vreme već zasnovala sopstvene porodice tako da nisu živeli sa nama, ali ja jesam sa njima. Zašto to kažem? Zato što sam se i ja verovatno u to vreme osećala kao što se osećaju klinci tvog muža, bila sam uplašena šta će biti sa mnom i da li ću i ja postati deo te "nove" porodice. U prncipu nisam imala realne potrebe za takvim strahom, jer me je majka svo vreme ubeđivala u suprotno, ali šta sam ja pobogu znala sa 6 godina? Mislila sam da će me polako ali sigurno odbaciti kad se beba bude rodila, jer je beba bila njihova a ja sam bila mamina. I znaš šta se desilo? Za sve one godine koje je taj čovek proveo sa nama ja se niti jednog momenta nisam osećala kao pastorka. Bila sam ravnopravni član te porodice koji je imao sva prava kao i svi ostali. Da budem iskrena, nisam se ja nešto preterano trudila da budem po svaku cenu prihvaćena, jednostavno sam bila ono što jesam i to je naišlo na bezuslovnu podršku i ljubav. I naravno da im nije bilo lako sa dvoje male dece, naročito što se finansija tiče, bile su to sulude devedesete. Dovijali su se na sve načine da nam pruže osnovne stvari za pristojan život i ja sam im za to do neba zahvalna. Kao i za sve ostalo što smo kao porodica doživeli i preživeli, jer su oni ipak moja porodica iako nismo "ista krv". Sa druge strane mi je neizmerno žao što nije poživeo još koju godinu da dočeka unučad, koju ja rađam, da im se zajedno radujemo.Znaš Tracy, kad nekog zaista voliš, onda voliš i prihvataš sve što se pod njim podrazumeva, i njegovu decu, i njegovu familiju, i njegov auto star 25 godina, i njegovu ne baš novu i modernu kuću i nameštaj, i njegove mane, i njegove hronične bolesti, itd, itd. Sa druge strane, ne zaboravi da ni ti nisi savršena ali da te on bez obzira na sve voli i prihvata, pa mi kaži da li se za takvog čoveka vredi žrtvovati i voleti ga bez obzira na sve?
Svaka cast za ovaj post
I rasplakala si me
A i taj tvoj ocuh je bio sila od coveka.
A tebe eto porasla u srecnu i zadovoljnu zenu