Honorarni posao
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Honorarni posao

    Danas nije nikome lako. U ovo krizno doba kada ima toliko nezaposlenih a i ono malo zaposlenih ljudi ispadaju sretnici ako dobiju svoju, teško zarađenu, plaću. Zbog toga te zbog konstantno sve većih troškova života, ljudi su primorani okrenuti se još jednom poslu ako žele preživjeti ili bar dostojno živjeti.

    Radite li Vi još jedan posao, bez obzira da li je on samo sezonski ili stalni?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Honorarni posao

    ako je vech teshko dochi do posla (pa josh plachenog), kako li je dochi do josh jednog?
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Honorarni posao

    Pitanje je na mjestu ali pod honorani posao podrazumijevam nešto tipa raznošenje novina, letaka za trgovačke lance, nešto tipa kuvertiranja, anketiranja, instrukcija..

    To nije teško naći samo nije stalan biznis.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Honorarni posao

    te poslove su zauzeli penzioneri i pokoji student. poslovi su privremeni i povremeni ali im je radno vreme jednako onome na stalnom poslu.

    meni bi honorarni posao mnogo vishe odgovarao od stalnog ali ni takvi se ne nalaze. za one promoterske poslove stajanja iza nekog proizvoda u supermarketu za 30 evra dnevno, potrebno je da si "krupnooka" sedamnaestogodishnjakinja; ankete se retko rade, junk mail po sanduchichima rade radno sposobni penzioneri (moraju i oni od necheg da zzive)....

    ne kazzem da je nemoguche nachi takav posao ali mislim da nije situacija svuda ista. mozzda je kod tebe lakshe dochi do honorarnog posla.
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Honorarni posao

    vec sam negde pisala da sem redovnog posla radim honorarno na jos jedno mesto - skolica za engleski za malu decu. Dva dana nedeljno popodne idem tamo i zaduzena sam oko svega sto ima veze sa primanjem uplata, organizacijom nastave, raznih dogadjaja itd.
    Vlasnica skolice je moja dobra drugarica koja zivi u Beogradu i ne moze da je ovde cesto, pa tako dok je ona gore kompletna odgovornost je moja.
    Nije tezak posao i radim ga sa zadovoljstvom. Jedini problem je sto ta dva dana kad idem tamo, ne vracam se kuci do osam sati uvece. Izadjem ujutru oko 8 vratim se uvece.
    E da, dodje mu ovo sezonski jer je od septembra (kad pocnu upisi) do kraj juna.


  6. #6

    Odgovor: Honorarni posao

    Ja sam se bacila u posao anketiranja po kućanstvima - istraživanje tržišta. Ankete se odnose na povjerenje u banke i gospodarsku krizu, deterdženti, kozmetika, trgovački lanci.. Obično dobijem da odradim 10 anketa i to određenim odabirom ispitanika. Protim mislim na to da je određeno da li tražim osobu koja je imala zadnji rođendan, osobu koja spada u određenu dobnu granicu..

    Uglavnom, ovo je krvav posao jer naći nekog u današnje vrijeme da nepoznatu osobu pusti u stan je krajnje nemoguće. Tu čak ne pomaže niti moja nasmiješenost.. Najgore mi je kad nađem osobu koja prijstaje na anketu a kadli ono.. Ne odgovara 'profilu'. U klinac.

    Baš sam u četvrtoj anketi i imam tek jednu riješenu. Danas, poslije posla, ću se zaputiti u svoj kvart i tamo probat naći preostalih 7 ispitanika..

    Ali zarekla sam se.. Ovo je zadnja anketa jer.. Nemrem ovo više.. Ovo je.. Ma i ja gluposti govorim kad znam da budem sigurno opet pristala
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #7

    Odgovor: Honorarni posao

    Odustala sam..

    Ljudi moji, koja je to tlaka

    Nije meni bio problem anketirati i min pola sata pričati već je bio problem naći odgovarajućeg ispitanika (objašnjeno u postu ispod). I što nisam voljela kad su me ljudi pitali koliko će to da traje.. Uvijek sam rekla ''Ako se požurimo - pola sata''. Istina je ta da je to trajalo min 45 minuta.

    A i plaćanje je bilo 2 mjeseca poslije tako da sam odustala.

    Zadnje su me zvali prije tjedan dana ali se nisam javila na telefon. A ono prije mjesec dana kad su me zvali, uspjeli su me nagovoriti da odradim anketu ali kad sam ja vidjela kaj su u nju stavili.. Moj muž je vratio ankete sa riječima da sam u bolnici završila. Ljudi moji, pa oni su htjeli da ljude ispitujem o satelitskim antenama te, ako ispitanik ne zna ništa o njima, ima da nazove susjeda da njega ispitujemo telefonski

    Nema više.. Zatvaram slavinu doma. Nema više honorarnih poslova
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Državni posao
    Autor Leonard Peltier u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.10.2017, 12:35
  2. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 15:15
  3. Posao ili politika?
    Autor shacky u forumu Posao
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:54
  4. Posao kao potreba?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 13:34
  5. Posao i zdravlje
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2008, 08:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •