Doškolovanje
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    02 Doškolovanje

    Koliko ste spremni ''doškolovati'' se za neki posao? Ili smatrate da što ste dosad naučili, naučili ste?

    Primjer 1. - većina ljudi nije informatički pismena a za dobivanje posla većina firmi traži poznavanje rada na računalu.

    Primjer 2. - završili ste frizersku školu ali se na kraju ipak niste vidjeli u tome. Da li ćete upisati dodatni tečaj npr. kulinarstva i time si povećati mogućnost dobivanja posla ili ćete priželjkivati sreću pa ako Vam upali bilo koja vrsta posla - Vi sretni?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Doškolovanje

    Teoretičari upravljanja promenama tvrde da iz informatičkog doba ulazimo u doba znanja.

    Doškolavanje, institucionalizovano ili ne, mislim da je realnost danas. I ko hoće da odgovori rastućim zahtevima koji se pred njega iz dana u dan postavljaju i koliko-toliko obezbedi sebi neku sigurnu egzistenciju u bližoj budućnosti, prinuđen je da se konstantno usavršava. To ne znači samo uskostručno usavršavanje.
    Naravno, tamo gde nije moguće dovijati se na ovaj ili onaj način, tamo gde je potreban papir da imaš neki kurs. seminar, certifikat,... nije zanemarljivo pitanje finansiranja tog doškolavanja. Onom koji još nema posao i suočava se sa svakodnevnom oskudicom samo još treba još jedan trošak za papir koji će mu dati tek nešto veću šansu da dođe do svoje plate. Onima koji imaju posao, ali nedovoljna primanja, opet je teško da iz redovnog porodičnog budžeta izdvoje još i za ovakve potrebe. I naravno, ko ima decu, razmišljaće "bolje da njima omogućim kvalitetnije obrazovanje, nego da dajem na sebe".

    Da, spremna sam da se doškolavam. Uglavnom, to radim "u hodu", kad mi i koliko zatreba, bez ulaganja u papire, ali trudim se da je to uvek nešto što mogu već sutra da primenim. Mislim da mi u tome pomaže priroda znatiželjne osobe.

    Sad, nisam sigurna koliko bih bila spremna da se preškolujem samo radi boljeg posla jer zapravo volim ovo što radim. Ali, da je preškolavanje uslov da uopšte imam posao, -

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Ili smatrate da što ste dosad naučili, naučili ste?
    Još i mogu da razumem osobe koje imaju par godina pred penziju koji ovo misle, ali mlađe ne razumem nikako. I takvima bih rekla da počnu da se brinu za svoju egzistenciju.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Doškolovanje

    Ja se slazem sa Mishicom i mislim da je doba usavrsavanja veoma blizu.Ja kao Ekonomista privrednik znam o cemu govorim.Vreme se brzo menja i ulazimo u sve zesce trendove.
    Ja i danas posle zavrsenog fakulteta idem na razne seminare i nadogradjujem se u menadzerskom smislu,jer je to grana koja verujte mi nema vrha.Stalno nesto novo,ali ja to volim i zeljan sam sticanja novih saznanja.

  4. #4

    Odgovor: Doškolovanje

    Ova nezaposlenost i "slaba vajda" od mog fakulteta me tera da veoma ozbiljno počnem da razmišljam o promeni profesije. Znači, potpuna promena. Ne vredi ovako. Moramo se prilagođavati. Meni to svakako nije problem, radoznala sam osoba po prirodi i volim da učim nove stvari. E, sada u vezi sa finansijama, videćemo. Takav korak nije jednostavan. Treba uklopiti vreme, troškove...
    Kada sam upitala svog savetnika u Zavodu za zapošljavanje o mogućoj prekvalifikaciji i šta bi mi ona savetovala, ona se samo podsmehnula. U smislu, šta vam pada na pamet.
    I na Zavodu baš nije sjajna situacija, nude prekvalifikaciju tek za neke zanate, osnovni kurs engleskog i kompjutera, a ja sam daleko od toga. Ja, izgleda, imam sve osim najvažnije stvari u ovoj državi - vezu.

    Znam da je varioc deficitarno zanimanje već godinama. Moja draga mama me moli da sačekam još neko vreme.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •