Jedna mala ljubavna teorija - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 48 od ukupno 48
  1. #46

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    A o čemu mi pričamo ako ne o tome?

    Evo ja imam malu ljubavnu teoriju da Believerka svima govori kako su svetlost njenog života a svi ostali rezervni igrači.

    Šta želi time da postigne?

    Da vidimo:

    a) traži ljubav svog života kroz šlixtanje
    b) što više njh slaže bolje će spavati
    c) srce je njeno violina i mogla bi ga poklanjati svima, toliko u njemu još ljubavi ima
    d) traži najlakši način za metnuti
    e) nešto peto

    O svemu i svačemu... neki od vas...

    Ne znam ko je ko pošto sam relativno nov, da ne kažem taze... ili... svež...

    Ne znam, ali:

    a) ŠliXtanje kao jednačina sa jednom nepoznatom (X) je lako rešivo, a ljubav se tako ne pronalazi.
    b) koga slaže njega i smaže a kako to pomaže?
    c) violina je prevaziđena zato što se na njoj svira; bitnije je gudalo; ako se iskrivi kao gudalo onda je kriva za sve.
    d) najlakši nčin da se nešto metne je ne gledati šta se gde meće; uspeh zagarantovan.
    e) skorene pete.



    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Iz ovoga sledi da se i muškarci i žene venčavaju osobama koje ne vole, što je samo po sebi isuviše neverovatno da bi bilo istinito. Razloge za razvode brakova ne treba tražiti u ulasku u brak sa pogrešnim osobama, već u postavljanju braka na pogrešne temelje. Zaljubljenost ne traje večno, a parovi nisu dovoljno zreli da shvate da tako nešto ni ne treba očekivati.

    Teorija ti je na trulim temeljima, poput ovih brakova o kojima govorimo.
    Baš to sledi, a ceo svet je neverovatan sam po sebi. Neka se samo jedna konstanta promeni i sve se ruši. Razlozi jesu pogrešne osobe a ne pogrešni temelji braka. Voćka koja je zrela prezreli i pretvara se u gnoj; to nije ničiji ideal.

    Ipak je najprva i najglavnija teorija sveta i zaslužuje nagradu koju ne može da osvoji svakojaka gologuzija.

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Nisam sigurna da u ljubavi moze postojati teorija.
    Znam da postoje teorija relativiteta,teorija zavera,teorija licnosti...a meni sve to suvoparno, dosadno,zamarajuce.

    Ipak je ljubav cudesna,neponovljiva,baca nas na 7. nebo da bih je svela na neku teoriju,teoremu ili sta god.
    Postoje samo nasi pogresni izbori,nase lose procene .
    Mnogi se zene ,udaju iz ljubavi i na kraju ljubav nestane,uvene.Moguce je da nisu bili jedno za drugo a moguce je i da svoju ljubav nisu negovali,pazili,cuvali.
    A opet zivot nije bajka.... pa su se zaljubili i ziveli srecno do kraja zivota....
    I razvodi su ok,ako je zivot u zajednici nemoguc.

    Najbitnije je ne idealizovati .
    I ne teoretisati .
    Nisam siguran da je u bilo koju teoriju uzidana bilo kakva ljubav, pa makar ona bila najzadnja i najsporednija.

    Ako ti je zamarajuće nemoj da se baviš i stvar rešena.

    Aha. Ali onda imaš ovakav epilog.

    Dogovore se momak i devojka na selu, kojima roditelji ne dozvoljavaju da se uzmu, da zajedno izvrše samoubistvo. I odu na obližnji bunar i skoče u njega. Ali ne poginu pri padu. Samo polome po jednu nogu. I kad shvate da su pogrešili što su skočili – i da neće umreti u vodi do pojasa – odluče da se pojebu i da njihovo stenjanje, vrištanje i zapomaganje prizove seljane da ih izvuku iz bunara. To je istovremeno i sex u vodi; i sex u prirodi, jer su okruženi livadama i šumama; i sex sa polomljenim udovima (nogama); i klaustrofobični sex, jer su okruženi kamenim zidom sa malo svetla na izlazu; i naravno sex u nemogućim uslovima... Neka gluva baba naiđe da zahvati vode – kad voda puna krvi i sperme. A kad ih seljani čuju i dođu po pomoć, i najzad ih izvuku iz bunara – oni osedeli od silnog pretprljenog straha... I onda im roditelji dozvole da se venčaju da ne bi opet skakali u bunar. Čiča miča i gotova priča.

    I to bez one fraze "živeli su srećno do kraja života".

    Ne treba idealizovati.

    Treba teoretisati.

    Aloha.
    Poruku je izmenio bellissima, 07.07.2010 u 19:50 Razlog: suvisan komentar

  2. #47

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Pa ja ne vidim se be bas u toj teoriji. Meni kad se neko svidja ja krecem u akciju. A moj decko se uopste nije majmunisao, jednostavno je na kraju nekog razgovora prisao i poljubio me i to je bilo tu. Nikakva filozofija
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  3. #48

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    E,ovo je bash tema...Veoma dobra,tachna,i bash kako treba da bude...Jasna kao dan...
    Zashto su banovani svi koji pametno razmishljaju i koji znaju?To mi vec nije jasno...
    Me Bring Da Enlightenment...

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Najlepša ljubavna pesma ikada
    Autor Lady S u forumu Muzika
    Odgovora: 471
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 17:53
  2. Teorija evolucije ili kreacionizma
    Autor irnik u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 377
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 12:59
  3. Ljubavna prica vasih roditelja
    Autor leptirić u forumu Ljubav
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:50
  4. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  5. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •