Jednom sam na forumu spomenula da me ovaj show ostavio bez reci, sto je malo za nesto ovakvo. Daklem o cemu se radi. Na tv-u Travel&Living svakog dana ide po jedna epizoda ovog showa u kojem se prikazuju izbori za mis za malu decu. Najmanje koje sam videla je bila beba od tek nekoliko dana
Ona spava, a tata je drzi u narucju, obucenu u nekoj nakindjurenoj odeci.

OK, to i nije tako strasno (sem uzrast bebe, naravno). Ono koje ne mogu da shvatim i zbog koje osudjujem ovakve izbore je to sto se radi s devojcicama (ima izbore i za decake, ali to nije tako tragicno) od 3 ,4, 6 i vise godina.
One lice na sve, samo ne na decu. Kao prave porcelanske lutke. Bome ko iz nekog horor filma.



Preteska sminka, frizure, nakindjurene, ne retko izvode plesove i obucene su ko trbusne plesacice ili mini verzije neke omiljene pevacice. Devojcice od 6 godina koriste sredstva za potamnivanje, devojcice od 8 i 9 godina depiliraju se ... stavljaju navlake za zube, farbaju kose....



Blago receno uzas.

Spremaju slike za portfolio na kojima su ko 3D slike, a ne normalna deca. I to sve samo za nekih 1000 dolara, tijaru i traku na kojoj pise da je miss.
A mame u publici - zestoko navijaju, grizu usta, grickaju nokte, dok gledaju, menjaju licni opis dok cekaju da cuju ime svog deteta dal ce da osvoji neku nagradu.

Koje je vase mislenje? Dali bi dozvolili ovakvo nesto?

Mislim, OK je da je izbor za najlepsu devojcicu, decaka, ali da deca budu deca, a ne umanjene verzije odraslih.
Ili sto rece jedna prijateljica - zabranjene su neke tv emisije za decu , a ovamo guraju ih da izigravaju odrasle i to na takav degutantan nacin.