Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu



    Jednom sam na forumu spomenula da me ovaj show ostavio bez reci, sto je malo za nesto ovakvo. Daklem o cemu se radi. Na tv-u Travel&Living svakog dana ide po jedna epizoda ovog showa u kojem se prikazuju izbori za mis za malu decu. Najmanje koje sam videla je bila beba od tek nekoliko dana
    Ona spava, a tata je drzi u narucju, obucenu u nekoj nakindjurenoj odeci.

    OK, to i nije tako strasno (sem uzrast bebe, naravno). Ono koje ne mogu da shvatim i zbog koje osudjujem ovakve izbore je to sto se radi s devojcicama (ima izbore i za decake, ali to nije tako tragicno) od 3 ,4, 6 i vise godina.
    One lice na sve, samo ne na decu. Kao prave porcelanske lutke. Bome ko iz nekog horor filma.



    Preteska sminka, frizure, nakindjurene, ne retko izvode plesove i obucene su ko trbusne plesacice ili mini verzije neke omiljene pevacice. Devojcice od 6 godina koriste sredstva za potamnivanje, devojcice od 8 i 9 godina depiliraju se ... stavljaju navlake za zube, farbaju kose....



    Blago receno uzas.

    Spremaju slike za portfolio na kojima su ko 3D slike, a ne normalna deca. I to sve samo za nekih 1000 dolara, tijaru i traku na kojoj pise da je miss.
    A mame u publici - zestoko navijaju, grizu usta, grickaju nokte, dok gledaju, menjaju licni opis dok cekaju da cuju ime svog deteta dal ce da osvoji neku nagradu.

    Koje je vase mislenje? Dali bi dozvolili ovakvo nesto?

    Mislim, OK je da je izbor za najlepsu devojcicu, decaka, ali da deca budu deca, a ne umanjene verzije odraslih.
    Ili sto rece jedna prijateljica - zabranjene su neke tv emisije za decu , a ovamo guraju ih da izigravaju odrasle i to na takav degutantan nacin.


  2. #2

    Odgovor: Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu

    Ovo po meni rade neke iskompleksirane majke koje nisu uspele u svom zivotu da urade nista pa onda od te dece prave jaoj ne znam kako ni da nazovem....zive lutke.

    Tuzila bi ih za nasilje nad decom.
    Sto ne puste decu da uzivaju u detinjstvu?
    Poruku je izmenio little fairy, 06.07.2010 u 18:11 Razlog: naslov..
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu

    Ovaj primer iz posta #1 bi nazvao bolesnim. U svakom slučaju.
    Bolesni roditelji prave lutke od dece za bolesne pedofile.

    Ali šta reći za ovako nešto?



    Koji (kakav) roditelj može da dozvoli da mu se dete ovim bavi?
    Šta očekuje da bude od deteta kada poraste.
    Još malo. Još samo malo.
    Ko će tada moći da prepozna da je to devojčica, maloletna?
    Neće lik sa viškom testosterona nužno morati biti pedofil, pa da mu se omakne.

    Poruku je izmenio little fairy, 06.07.2010 u 18:12 Razlog: naslov..

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #4

    Odgovor: Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu

    Vjerovatno ste gledali 'Little Miss Sunshine" koji je parodija na ovo odvratno takmičenje!
    A jeste li primijetili fozionomiju tzv. majki? Hamburger ženetine, svaka odreda izdeformisana, debela, neuredna, neugledna..PIH.
    Najveći i najgori grijeh je ne dati djeci da prožive djetinjstvo!
    Čudi me da Ameri dozvoljavaju ovako nešto..mislim, vrlo su rigorozni kad podvikneš đetetu ili ga, ne daj bože pljasneš po ručici, a ovo je dozvoljeno i još se prave spektakli...
    Poruku je izmenio little fairy, 06.07.2010 u 18:13 Razlog: naslov.. + maknut epitet Amerikancima
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #5

    Odgovor: Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu

    Šta reći na ovo, sem - strašno!
    Sva ova preterivanja vezana za decu su
    za svaku osudu i kaznu tim roditeljima, a isto tako i
    ljudima koji uopšte i prikazuju ovo

    Lepo je rekao čika Ršum:
    'Dete nije dete,
    igračka za strine i tete,
    dete je dete,
    da ga volite i razumete!'

    U kakve ljude mogu da izrastu ova deca, kada ih od malena uče pogrešnim vrednostima?!?

  6. #6

    Odgovor: Toddlers&Tiaras - izbori lepote za decu

    Nemam riječi. Doista - nemam riječi.

    Dijete koje je prošlo torturu tu, osuđeno je da u budućnosti bude snob kojem će samo izgled igrati važnu ulogu u životu.

    Kako roditelji mogu ovako, prvenstveno psihički uništiti, a zatim i fizički..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Predsednički izbori u Hrvatskoj
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 11.01.2010, 19:09
  2. Kućni salon lepote
    Autor makilli u forumu Lepota
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.08.2008, 16:43
  3. Meseceve mene u sluzbi lepote
    Autor goldie u forumu Lepota
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.05.2007, 01:22
  4. Vlada ili izbori?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 15.05.2007, 17:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •