Nedavno je jedan od mojih dobrih prijatelja od mene zatražio savet koji zaista nisam mogla da mu pružim na osnovu svog ličnog iskustva, te sam došla na ideju da pomoć potražim od mojih dragih forumaša

Radi se, naime, o tome da taj moj prijatelj uskoro treba da odigra ulogu "starog svata" na jednoj prilično "gala" svadbi (ženi mu se najrođeniji sestrić!). Pritom je veoma važno napomenuti da taj moj prijatelj, po imovinskom stanju, pripada srednjoj klasi ljudi, što bi trebalo imati u vidu prilikom odgovora na postavljeno pitanje, koje glasi:
"Kakvi su naši trenutno važeći običaji vezani za ponašanje starog svata na samom venčanju, kao i na svečanom ručku nakon venčanja? Da li bi bilo prikladnije da svadbeni poklon uručim u obliku čvrste valute ili u formi nekog predmeta koji ima upotrebnu vrednost? Kolika bi trebalo da bude vrednost tog poklona, koja bi mi istovremeno omogućila da ne ispadnem ni džiber, ni previše galantan? Sve u svemu, bilo kakav savet po ovom pitanju biće mi od velike koristi!"

Još jedna važna napomena: moj prijatelj u svom pitanju nije mislio na one baš ruralne svadbene običaje, već više na one koji su trenutno aktuelni na, recimo, svadbarskim svečanostima u našoj prestonici.
Molim za savet sve dobronamerne forumaše i ujedno apelujem na ozbiljnost i objavljivanje samo onih postova koji zaista mogu biti od pomoći!
Unapred vam se svima zahvaljujem!