Manipulacija Biblijom? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 58
  1. #16

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ako računaš od napred, kao što se računa vreme pisanja Mojsijevog Petoknjižja, onda priznaješ da je čovek Stvoren pre 5771 godina. Jer, Mojsije je pisao nekih oko 2000 g. od Stvaranja. Dakle, tako proizvojno donositi zaključke o Gilgiju kao starijem pismu, je čista
    Hoćeš da kažeš da je Mojsije napisao Petoknjižje oko 3770. godine pre nove ere, a ne 1513. godine p.n.e? I da ideja o samom Mojsiju ne potiče iz mita o Sargonu?

    Ja sam Sargon, moćni kralj, kralj Akkada. Majka mi je bila Enitu sveštenica, oca nisam poznavao. Majka me začela i rodila u tajnosti. Stavila me u malenu kutiju načinjenu od trske, obložena smolom. Stavila me u reku… Reka me odvela daleko i donela k Akki, koja me usvojila i odgojila kao svoga sina…
    Ep je dokaz da se nešto dogodilo?

    Ti onda veruješ i u ep o Torusu i Setu koji se svaki dan takmiče, ujutro pobeđuje Torus a predveče Set? Inače, Torus i Isus imaju iste osobine i isti život od A do Š. Ep datira iz 2300. godine p.n.e.

  2. #17

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Hoćeš da kažeš da je Mojsije napisao Petoknjižje oko 3770. godine pre nove ere, a ne 1513. godine p.n.e? I da ideja o samom Mojsiju ne potiče iz mita o Sargonu?
    E sad , mislio sam da si ti iako aterista, ozbiljan momak , medjutim

    Po kakvoj to fantastično Spilbergovskoj računici si došao do 3770 g.p. n.e. ?
    Gde su ti se izgubile ove naše 2010 g.n.e?
    Oduzmi ih od tih tvojih 3770, pa ćeš dobiti 1760 g.p.n.e.

    Ajd ponovo u školu

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Ep je dokaz da se nešto dogodilo?
    Ep sam po sebi nije dokaz da se nešto dogodilo, ne manipuliši!

    Pominjanje Potopa u više različitih zapisa, pa izmedju ostalog i u Ep-u, je samo jedan od 1000000000000 dokaza da se on zaista i dogodio !

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Inače, Torus i Isus imaju iste osobine i isti život od A do Š. Ep datira iz 2300. godine p.n.e.


    NeveroJatno....i nadasve žalosno....

    Daj mi i jednu duhovnu poruku tog torusa??

    A Isus je živeo kao i mnogi ljudi na zemlji. Ako tako gledaš na stvari, onda bi mogao da kažeš da su svi stolari na kugli zemaljskoj imali isti život...jer su bili stolari kao i Isus

    Ajd' uključi "lampice" više

  3. #18

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Ili biste, kao ja, shvatili koliko je besmisleno nekoga uveravati u svoja verska ubeđenja?
    Moram da primetim da si kontradiktoran,ako si shvatio da je besmisleno uveravati u svoja verska ubedjenja,zasto bi onda imalo smisla uveravati da je vera i biblija cista manipulacija?

    Osim ako volis da se raspravljas(argumentises) sto se da videti iz prilozenog. Cudno je kod ljudi to sto, vise vole da dokazu da su upravu ili da iznesu svoje stavove,bez obzira da li su to nesto resili do kraja. Koliko ja znam prava rasprava se sastoji po istinitim cinjenicama,koje se razlazu do resenja. Za mene nije istinita cinjenica to da je biblija rekla to i to iliti da je pisano po cistoj mitoloskoj sveri. Ko zna ko je to pisao,mozda jesu,mozda nisu,ali to se ne vodi kao istina jer ima dva razlicta pravca,a istina je jedna.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  4. #19

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku

    Za mene nije istinita cinjenica to da je biblija rekla to i to ....Ko zna ko je to pisao,mozda jesu,mozda nisu,ali to se ne vodi kao istina jer ima dva razlicta pravca,a istina je jedna.
    Biblija je već odavno naučno i istorijski potpuno dokazana činjenicama na terenu da je apsolutno istinita!
    Samo treba malo dobre volje, zainteresovanosti...pa istražiti...
    A ko traži, taj i nalazi..."ko kuca, otvoriće mu se"

    Ps. različite pravce stvaraju - LJUDI, a ne BOG!
    Jer, koriguju Božije reči onako kako im odgovara....da umire svoju savest u gresima...
    Dokaz za ovo su iskrivljene moralne vrednosti koje danas vladaju Planetom...Čovek koriguje Moral onako kako njemu odgovara....ono što je nekada bilo nemoralno, danas je sasvim moralno, prihvatljivo...i čak preporučljivo...

    A to nije ono što Bog želi od nas....No, imamo slobodu izbora, pa.... svak' nek odabere...

  5. #20

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Ser...Medjutim, jedini narod od svih tadašnjih naroda zadržao je pravu sliku Božije Objave. To je bio narod Izrailj....Svi ostali narodi su vremeno bledili tu sliku...Oduzimali Božije reči, a dodavali svoja paganska maštanja...i gluposti koje im je bog sunca - svetlonoša - sotona - knez - sugerisao kroz njihovu palu prirodu...Od Božije reči ostadoše samo repovi....Gilgameš....Chrisna iz Hindustana... Budha Sakia iz Indije... Salivahana sa Bermuda, Zulis, Zhule poznat i kao Osiris, Orus iz Egipta, Odin iz Skandinavije, Crite sa Chalde, Zoroaster i Mithra iz Persije, Baal i Taut "Jedini Božji Stvoritelji" Feničana, Indra iz Tibeta, Bali iz Afganistana, Jao iz Nepala ... itd....itd....itd....
    Jel to onaj narod što je prinosio decu bogovima kao žrtvu?.....pa si me zbog toga svrstao u isti koš sa nedeljarima, subotarima i ostalim sektašima a zatim stavio na ignore listu...

    Ovde gore u nastavku, između itd...itd... ti fali..... Isus iz Nazareta...!!!!
    Zašto si njega preskočio??
    Ako nisi primetio u crkvama ima oreol oko glave, nalik na sunce...dvanaest učenika...i sve ostalo što imaju i drugi gore navedeni...

    Ser...Ps. različite pravce stvaraju - LJUDI, a ne BOG!
    Ne, to rade ne ljudi...a ljudi te pravce slepo prihvataju...


    Ser...A to nije ono što Bog želi od nas....No, imamo slobodu izbora, pa.... svak' nek odabere...
    A jesi li se ti nekada zapitao : Šta ti želiš za sebe?????
    Bog od nas želi ovo, bog od nas želi ono,...a takvog boga koji se vrti u glavama milijardu ljudi stvoriše neljudi...pa nije teško zaključiti ko u stvari želi ovo lili ono..
    Juuuupiiiii, živela sloboda koja se nalazi svuda oko nas...
    Koga ti lažeš....okreni se oko sebe...čoveče uspavani...i gledaj onako kako jeste...

    Ser...Ni jedan jedini pisani ili nepisani zapis, ploča, papirus ili papir, u prošlosti i sadašnjosti, ne sadrži toliko objavljenih i potpuno do detalja ispunjenih proročanstava, kao Biblija! Ni jedan!
    U Bibliji ima preko 300 ispunjenih proročanstava! A to je već čini Knjigom pisanom rukom čoveka, ali mnogo mnogo naprednijim Umom! Sveto pismo - Bibliju, napisao je Božiji Um a kroz pišćevu ruku ...To je ČINJENICA!

    Osporite tu činjenicu dragi mitolozi, astrolozi, budisti i ateisti ...
    Tačno...nijedan.
    Svi su ostali su pod zaštitom vojske države, čuvani u najstrožoj tajnosti, ili uništeni a oni koji se još uvek vide...e za njih ti je potreban ceo život da ih dešifruješ...
    Bravo za bibliju...Zapitajmo se zašto???
    Iako je biblija prepravljana, u njoj se nalaze korisne informacije koje ne utiču na celokupnu izmišljenu priču o postojanju a koje dešifruju ono na šta su svi ozbiljni tragači za istinom sumnjali...Dakle, nešto im je ipak promaklo...

  6. #21

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    A Isus je živeo kao i mnogi ljudi na zemlji. Ako tako gledaš na stvari, onda bi mogao da kažeš da su svi stolari na kugli zemaljskoj imali isti život...jer su bili stolari kao i Isus
    Čovek bi pomislio da bi bar jedan savremenik opisao čoveka koji hoda po vodi, hrani gladne ribom, pretvara vodu u vino i diže iz mrtvih. A takvog nema. Da li je Isus živeo na Zemlji? Nije.

  7. #22

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Meni nije problem verovati u Isusa. Za to mozda ima i poneki dokaz. Ali Isus je bio covek, ne sin Bozji.
    Ili se moze i reci, svi smo mi Bogovi, pa time i sinovi Bozji.

    I kad sam bio Hriscanin jos pre nekoliko godina, nikad se nisam slozio sa time da je Isus umro
    za icije grehove, da je krljvom oprao icije grehove i takve crne magije.

    Isus je umro zato sto neki losi vladari u to doba nisu hteli da narodi zive duhovno,
    a Isus je ljudima prenosio duhovna znanja. I ne verujem da danasnja Biblija sadrzava ta
    Isusova duhovna znanja, posto je danasnja Biblija izmenjena 95% (onako nagadjam).
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  8. #23

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Isus je ilustracija kretanja Sunca.

    22., 23., i 24. decembra Sunce dostiže najnižu tačku na južnoj hemisferi, u sazvežđu "južni krst" (tri dana je "mrtvo na krstu") a zatim 25. decembra "vaskrsava", tj. podiže se za jedan stepen i time najavljuje duže dane. To "vaskrsenje" se slavi tek u proleće, kad dan i zvanično postane duži od noći (prolećna ravnodnevica). Pobeda svetlosti nad tamom.

    U noći između 24. i 25. decembra, sjajna zvezda na istoku (Sirijus) i tri manje, takođe sjajne zvezde (poznate kao tri kralja) su poravnate tako da pokazuju ka mestu gde Sunce izlazi narednog dana.

    Isus (Sunce) je rođen (izašlo) od strane device (iz sazvežđa Virgo, poznatog i kao kuća hleba, što je naziv grada Betlehema) u trenutku kada astrološki Sunce ulazi u kuću "Ribe", pa je iz toga izveden i znak za Isusa:



    U Jevanđelju po Luki, glava 22 stih 10, kada ga učenici pitaju gde će sledeća pasha da bude posle njegova odlaska
    Isus odgovara: "Eto kad uđete u grad srešće vas čovek koji nosi vodu u krčagu, idite za njim u kuću u koju on uđe."

    Treba li da podsećam na jedan od znakova za Vodoliju?



    Po izlasku iz zodijačkog znaka Ribe, Sunce ulazi u Vodoliju. To je kraj veka. U Bibliji prevedeno kao kraj sveta, pa gomila zaluđenika iščekuje kataklizmički događaj umesto astrološke promene. Koja će, btw, nastupiti negde oko 2150. godine.

  9. #24

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Isus je ilustracija kretanja Sunca.

    22., 23., i 24. decembra Sunce dostiže najnižu tačku na južnoj hemisferi, u sazvežđu "južni krst" (tri dana je "mrtvo na krstu") a zatim 25. decembra "vaskrsava", tj. podiže se za jedan stepen i time najavljuje duže dane. To "vaskrsenje" se slavi tek u proleće, kad dan i zvanično postane duži od noći (prolećna ravnodnevica). Pobeda svetlosti nad tamom.

    U noći između 24. i 25. decembra, sjajna zvezda na istoku (Sirijus) i tri manje, takođe sjajne zvezde (poznate kao tri kralja) su poravnate tako da pokazuju ka mestu gde Sunce izlazi narednog dana.

    Isus (Sunce) je rođen (izašlo) od strane device (iz sazvežđa Virgo, poznatog i kao kuća hleba, što je naziv grada Betlehema) u trenutku kada astrološki Sunce ulazi u kuću "Ribe", pa je iz toga izveden i znak za Isusa:



    U Jevanđelju po Luki, glava 22 stih 10, kada ga učenici pitaju gde će sledeća pasha da bude posle njegova odlaska
    Isus odgovara: "Eto kad uđete u grad srešće vas čovek koji nosi vodu u krčagu, idite za njim u kuću u koju on uđe."

    Treba li da podsećam na jedan od znakova za Vodoliju?



    Po izlasku iz zodijačkog znaka Ribe, Sunce ulazi u Vodoliju. To je kraj veka. U Bibliji prevedeno kao kraj sveta, pa gomila zaluđenika iščekuje kataklizmički događaj umesto astrološke promene. Koja će, btw, nastupiti negde oko 2150. godine.
    Zeitgeist dokumentarac nije argumenat,mogu i ja pronaci dokumentarac o Isusu kao argumenat za njegovo postojanje,ali to nije istinita cinjenica
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  10. #25

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Sam po sebi naravno da nije. Zato će ljudi koji žele da saznaju istinu istražiti tvrdnje iz njega i sami doći do svog zaključka. Voleo bih da vidim i dokumentarac koji govori o postojanju Isusa,

  11. #26

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Sam po sebi naravno da nije. Zato će ljudi koji žele da saznaju istinu istražiti tvrdnje iz njega i sami doći do svog zaključka.
    Nisam znala da se isitna trazi u filmovima,knjigama,emisijama.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  12. #27

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Ne, istina se nalazi istraživanjem. Te stvari koje si navela mogu poslužiti kao početna tačka, kao pokretač istraživanja. Do "problema u tumačenju" je i došlo zbog toga što su ljudi spremni prihvatiti tvrdnje iz knjige bez želje da ih istraže. Nije istina sve što piše u knjigama. A kako ćemo doći do istine, ako ne uložimo malo napora?

  13. #28

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Isus je ilustracija kretanja Sunca.

    22., 23., i 24. decembra Sunce dostiže najnižu tačku na južnoj hemisferi, u sazvežđu "južni krst" (tri dana je "mrtvo na krstu") a zatim 25. decembra "vaskrsava",


    Ovo ne bi stavio na svoje stranice čak ni Politikin Zabavnik...

    Kakva manipulacija...Zar je moguće da ima ljudi na pleneti koji bi ovo progutali?

    Vidi ovo:

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    U Jevanđelju po Luki, glava 22 stih 10, kada ga učenici pitaju gde će sledeća pasha da bude posle njegova odlaska
    Isus odgovara: "Eto kad uđete u grad srešće vas čovek koji nosi vodu u krčagu, idite za njim u kuću u koju on uđe."

    Treba li da podsećam na jedan od znakova za Vodoliju?
    A vidi sad originalan tekst (Luka 22) :

    8. I posla Petra i Jovana rekavši: Idite ugotovite nam pashu da jedemo.
    9. A ovi Mu rekoše: Gde hoćeš da ugotovimo?
    10. A On im reče: Eto kad uđete u grad, srešće vas čovek koji nosi vodu u krčagu; idite za njim u kuću u koju on uđe,
    11. I kažite domaćinu: Učitelj veli: gde je gostionica gde ću jesti pashu s učenicima svojim?

    Ima li čoravih pa da ne vide da se ovde ne govori o nikakvoj Pashi posle Hristovog odlaska, nego o Poslednjoj večeri sa učenicima pre raspeća!!!

    Manipulanti jedni belosvetski....trgnite se....krajnje je vreme...

  14. #29

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Lenjivica...Zeitgeist dokumentarac nije argumenat,mogu i ja pronaci dokumentarac o Isusu kao argumenat za njegovo postojanje,ali to nije istinita cinjenica
    Nije isto.
    Ovaj dokumentarac se bazira na delima onih koji su preko 50 godina istraživali simbole, astrologiju, okultnu istoriju, bibliju, kuran, celu perenijalnu filozofiju, modernu nauku...
    Za njih je karakteristično da nisu pripadali nijednoj svetskoj organizaciji, neki više nisu živi a nekima se još uvek preti...
    Izneli su suve činjenice koje onome ko želi da traga mogu da pomognu..
    Izneli su ono što nije..a pritom ne namećući novu religiju.

    A dokumentarac o Isusu ( lik ili simbol koji je promenio ko zna koliko imena unazad ) bi bio pozorišni komad koji bi se temeljio na trenutnom kolektivnom verovanju..Ono šta je, ili ko je taj lik, ili šta je o tom simbolu potrebno da se kaže stoji zaključano vekovima.

    SER::::A vidi sad originalan tekst (Luka 22) :

    8. I posla Petra i Jovana rekavši: Idite ugotovite nam pashu da jedemo.
    9. A ovi Mu rekoše: Gde hoćeš da ugotovimo?
    10. A On im reče: Eto kad uđete u grad, srešće vas čovek koji nosi vodu u krčagu; idite za njim u kuću u koju on uđe,
    11. I kažite domaćinu: Učitelj veli: gde je gostionica gde ću jesti pashu s učenicima svojim?

    Ima li čoravih pa da ne vide da se ovde ne govori o nikakvoj Pashi posle Hristovog odlaska, nego o Poslednjoj večeri sa učenicima pre raspeća!!!

    Manipulanti jedni belosvetski....trgnite se....krajnje je vreme...
    Evo u čemu je problem kod manipulacije biblijom.
    Tekst se ne može čitati bukvalno. U tekstu postoje pojmovi koji se tiču viših svetova ( astrala i mentalnih sfera na kojima postoje bića višeg ranga od nas ) a koji su metaforično prikazani u 3D varijanti radi lakšeg razumevanja. Mi sve doživljavamo kroz 3 D priču. Zato je priča o Isusu bila potrebna da bude 3D bajka. Sve ono što se nije moglo staviti u 3D format obrazloženo je božijom voljom, a svi putevi prema okutnoj istoriji, astrologiji,..su predstavljeni kao zli i opasni. Hrišćanska religija koja propagira 3D Hrista je ubila hiljade ljudi koji su ukazivali na drugačije tumačenje biblije i koji su , danas vidimo, bili u pravu.
    Astralna projekcija i aura su potpuno prirodni i dokazani fenomeni danas. Astral pripada četvrtoj dimenziji a to se nikako ne uklapa u 3D plastičnu priču.
    Zato je ta oblast i slične njoj bila pokrivena strahom od zla-sotone.

    Dakle, ko manipuliše?
    Na prvom mestu zvanična Hriščanska religija (i katolička i pravoslavna zajedno sa 3000 novih sektaških odeljenja ). Nije teško primetiti da se ona ili one prostiru na prostoru zemlje gde je stvoreno najveće materijalno bogatstvo.

  15. #30

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Pisao sam ovde poruku, ali mi se izgubila, pojma nemam kako.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Religija manipulacija mase?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 18.02.2009, 21:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •