Internet trol
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Internet trol

    U internet terminologiji, trolom se označava autor, čiji je jedini cilj, svojim prilozima izazvati što veću pažnju posetilaca i što obimniju reakciju drugih autora. Trolovi obično nisu tematski zainteresovani, nego nastupaju agresivno sa pokušajem stvaranja razdora u postojećoj zajednici, diskreditovanja osoba sa drugačijim mišljenjem ili usmeravanja toka diskusije u neproduktivnom pravcu.
    Trolovi se kreću uglavnom u internet forumima, vikijima, mejling listama, blogovima i drugim oblicima internet komunikacije. Pojedini primerci trolova se koriste prefinjenim dijalektičkim i retoričkim metodama i tako se kamufliraju i često dugo vremena ne budu primećeni.

    Tako kaze Vikipedija...


    Kakvo je vase iskustvo? Dali ste nekada sreli "svog" sajber trola? Kako ste ga prepoznali i kako ste reagovali?



    Ima li istine u ovome:





    „Ne hranite trola“ (nemojte ohrabrivati trolove tako što ćete reagovati na njih)


  2. #2

    Odgovor: Internet trol

    Ima i onih koji su vecinu vremena normalni forumashi, ali u nekim trenucima troluju - kao nacin osvete.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  3. #3

    Odgovor: Internet trol

    Uz pozitivne uvek idu i negativne pojave. Tako je bilo i bice. Naravno da vreme cini svoje i da oni i pored dobre maske budu otkriveni a zatim naravno banovani . Prema tome zivelo banovanje
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  4. #4

    Odgovor: Internet trol

    Internet trolovi mi se ne razlikuju mnogo od onih u realnom životu:

    to su svi oni dosadni, bezlični, neostvareni i iskompleksirani ljudi koji kroz ovakav vid komunikacije pokušavaju da nadoknade ono što u realu nisu i nikada neće biti, nesposobni da stvore išta iole vredno svojim mozgom (uživo - i rukama), uglavnom teže ka tome da svakoga svedu na svoju ravan, a ona je gotovo uvek podrumska. Ima tu i istinskih psihopata, ali oni zaslužuju posebno poglavlje.

    Imam svoje trolovske favorite, da. Ne služe ničemu. Mogao bih da ih navedem poimence, ali zašto remetiti divnu i prijateljsku internetualnu atmosferu?

    I zato, prijavljum se kao trol, pošto to ionako niko neće uraditi, nesvestan onoga što zapravo jeste. A glupo bi bilo da tema nema neki konkretan primer, jelte?

    Poruku je izmenio love hunter, 01.08.2010 u 23:06

  5. #5

    Odgovor: Internet trol

    Trolova ima na svakom koraku. I u stvarnom životu i ovde na forumu. Jedino zaista efikasno sredstvo je ignorisati ih, ne hraniti ih. Nije to uvek lako, naročito ako je tema razgovora nama samima interesantna iz nekog razloga. Ne možemo potpuno zanemariti ono što su rekli. Ono što možemo, to je da zanemarimo one delove njihovog nastupa koji su usmereni na izazivanje sukoba.

    Neke trolove je zaista teže uočiti, ali se, pre ili kasnije, pokaže njihova prava priroda. Ja ne dozvoljavam sebi da padnem u vatru, pa me trolovi nakon prvih neuspešnih pokušaja lagano zaobilaze.

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Internet trol

    Kako to, ti trol?

    Love Hunter:
    to su svi oni dosadni, bezlični, neostvareni i iskompleksirani ljudi koji kroz ovakav vid komunikacije pokušavaju da nadoknade ono što u realu nisu i nikada neće biti, nesposobni da stvore išta iole vredno svojim mozgom (uživo - i rukama), uglavnom teže ka tome da svakoga svedu na svoju ravan, a ona je gotovo uvek podrumska. Ima tu i istinskih psihopata, ali oni zaslužuju posebno poglavlje.
    U, teske osude. Pregrubo ovo kazes za jegnog ljubavnog lovca.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  8. #8

    Odgovor: Internet trol

    Ima ona stara..

    Ne vredi se raspravljati sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, pa te onda dobije na iskustvo.

    Tako i sa trolovima. Jednostavno, ignorises.
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #9

    Odgovor: Internet trol

    Ne vredi se raspravljati sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, pa te onda dobije na iskustvo.
    Dobro ovo zvuci.
    ........

    Trol je izraz koji se generalizuje. Mislim da bi to trebala biti osobina, a ne kompletan zanat.
    Po mom opazanju i iskustvu neki normalni ljudi pocnu odjednom da troluju, jer se osecaju
    napadnuti, ili jednostavno zele dokazati nesto. Oni nisu trolovi. Nego troluju povremeno zbog
    nekih razloga.

    Bio sam jednom moderator na Krstarici, na jednom podforumu. Namerachili su se nekoliko
    osoba na mene i ono sto pisem, istroloovali, isprovocirali, naterali me da napravim greske,
    i brzo sam bio uklonjen sa pozicije moderatora. Tako je to.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

Slične teme

  1. MTS internet
    Autor Painkiller u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:04
  2. Internet bonton...
    Autor DrinChe u forumu Predlozi, pohvale i kritike
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 00:14
  3. Internet TV kanal
    Autor goldie u forumu WWW
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.09.2007, 02:51
  4. Internet Explorer 7
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.03.2007, 10:57
  5. Internet na više koloseka
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.01.2007, 21:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •