Odlaganje zadovoljenja - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Ja jedino čokoladi ne mogu da odolim.Nju kad otvorim pojedem je bukvalno celu.Tu nema ostavljanja za kasnije i odlaganja zadovoljenja.Sa seksom takodje.Ostalo je sve manje lepo i donosi srazmerno tome i manje zadovoljstvo.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #17

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Naviku da odlažem zadovoljenje, u nekim stvarima, dobila sam vaspitanjem.
    Recimo, pojedeš kupus koji ne voliš, al zato posle stiže slatkiš koji voliš.
    Joj shto sam mrzeo te ucene.
    Valjda sam zbog tih ucena i postao tako strashno nevaspitan matorac.
    Sada sa 45 godina pojedem prvo slatkishe a kupus dotle sluchajno ne vracham u frizhider dok se ne pokvari - i onda ga bacim kerovima.
    Jedem na trosedu i noge drzhim na stolu jer su mi to uvek zabranjivali, u principu to je to bash fina i ugodna stvar.
    Sve shto mozhesh da uzhivash sad i odma - nemoj da odlazhesh za neki iracionalni trenutak u buduchnosti, jer dok taj trenutak dodje...
    mozhe svashta da ti se desi...npr. da te zgazi kamion ili da te neki verski fanatik digne u vazduh ili da padnesh sa merdevina i slomish vrat...

  3. #18

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Mogu da odolim (skoro) svemu, ali neću. Odlažem zadovoljstvo samo kada to moram, ili kada nešto zaista ne smem. A i, kada bolje razmislim, nešto više i nisam siguran šta je to zadovoljstvo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #19

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    A i, kada bolje razmislim, nešto više i nisam siguran šta je to zadovoljstvo.
    E stari moj prijatelju ... u nashim godinama to je sve ono posle chega ti ne bole ledja ili se ne proseresh...

  5. #20

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Mnogo napisano na ovoj temi...preplitanje i stpljenje i zadovoljenje i ucene...
    Nesto ne kapiram...recimo napravim kolac ili sladoled i cekam film i 20 h da bih ga uz njega pojela?
    ...ili...volim da se brckam u moreTo...pa treba da budem strpljiva da bi stigla do njega taj jedan hebeni dan u putu?
    Ne sadim lubenice ali koliko znam da njihov razvojni put do "srca" nema nikakve veze sa mojim svesnim odlaganjem..

    Kada sam onomad citala temu jedina asocijacija na sam naslov mi je bila sexualne prirode...kada muskarac, recimo, odlaze vrhunac da bi i partnerka dosegla svoj...to radi svesno...a verovatno i sam uziva u tome...
    p.s. pricam o normalnom muskarcu a ne o onima kojima je cilj samo da ga otresu...

    Men' drugi primer ove teme ne pada na pAmeti
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #21

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Obilazim oko ove teme već neko vreme...dvoumeći se šta da napišem.
    Naime..nekako sam naslov teme me asocirao na nešto:
    - Zadovoljan znači jedno, zadovoljen znači nešto totalno drugo .
    Shodno tome pošto naslov glasi na e..mene vuče sam na jedno..na odlaganje sexualnog zadovoljenja .
    Prvo, ne razumem priče oko lubenice jer na njen rast ne utiče moja volja, ne razumem neke ucene tipa moraš ovo pa ćeš dobiti ono, sve sam shvatio kao da imam izbor i da je samo MOJ izbor kada ću dopustiti da bude oslobođenje, zadovoljenje.
    Prema tome...moje viđenje je ovako:
    - Temu shvatam tako da smatram ok da muškarac kontroliše svoju želju, i aktivnosti da bi omogućio partnerki da dostigne vrhunac. Time bi i samom sebi priuštio jači doživljaj pa njegov izbor nije samo sebičan već normalan izbor.
    Ako sam promašio praštajte, ako sam u očima nekih ispao opterećen..njihov problem ali naslov koji sadrži zadovoljEnje sam imlicira šta je u pitanju.
    P.S. Sad videh da je leptiriić slično razmišljala...znači da neću sam nositi kabanicu kada se ospe paljba .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #22

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Shodno tome pošto naslov glasi na e..mene vuče sam na jedno..na odlaganje sexualnog zadovoljenja .
    Evo ja da te prva raspalim..
    Što je babi milo to mu se i snilo....
    Ja bih rekla da kako se ponaša čovek prema svim tim slatkim stvarima u životu,mislim oćeš poje'sti omah il' malko kasnije
    tako mu dođe i u onim stvarima...što se odlaganja tiče..pa vi prosudite s'pram sebe samih.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #23

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    ne odlazem ,
    narocito zadovoljenje .ko pametan to radi i zasto ?
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  9. #24

    Odgovor: Odlaganje zadovoljenja

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Odlaganje zadovoljenja je proces planiranja patnje i zadovoljstva u životu, tako što se prvo suočavamo sa neprijatnošću da bismo je što pre pregurali i time povećali zadovoljstvo. To je jedini način da se pristojno živi. Ovo oruđe ili proces raspoređivanja većina dece nauči rano u životu, ponekad čak i sa pet godina. Na primer, ponekad će dete dok se igra s drugom predložiti da nešto rade na smenu. Dozvoliće drugu da to prvi uradi, tako da će ono samo uživati tek kasnije kada na njega dođe red. U uzrastu do šest godina, deca mogu početi da prvo jedu kolač, a zatim ukrasni preliv ili šlag. Ova rana sposobnost da se odloži zadovoljenje produžava se kroz osnovnu školu, naročito kroz naviku pisanja domaćih zadataka. Već sa dvanaest godina, mogu uvek da sednu i urade zadatke bez roditeljske opomene pre nego što počnu da gledaju TV program. Od petnaeste ili šesnaeste godine, ovakvo ponašanje se očekuje i smatra se normalnim.

    Ovo je preuzeto iz knjige "Put kojim se redje ide" gde jedan psihijatar i psihoterapeut objašnjava procese koji se odvijaju u toku psihičkog razvoja čoveka i mehanizme funkcionisanja same psihe.
    Odlaganje zadovoljenja je jedan od tih mehanizama koji pomaže čoveku da lakše putuje kroz život.U tom smislu je ok, jer da ne postoji onda čoveka ništa ne bi razlikovalo od majmuna i ostalih životinja koje se ne kontrolišu i ne kanališu same sebe.
    Neću da filozofiram.Već sam izrazila moje mišljenje o ovome i navela kad i u kojim situacijama ne želim da odlažemi to je sasvim dovoljno.U ostalim situacijama se trudim da se iskanališem.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •