Jehovini Svedoci - Strana 23
Strana 23 od 54 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 331 do 345 od ukupno 805
  1. #331

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Kakva sreća sviju nas
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #332

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Kakva sreća sviju nas
    Posebno tvoja. Nisam imao srca da te rastuzim i odem. Nadam se da ces to umeti da cenis.

  3. #333

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Kakva sreća sviju nas
    Posebno tvoja. Nisam imao srca da te rastuzim i odem. Nadam se da ces to umeti da cenis.
    Kako ne, odo' odma' da uzmem neke sektaške knjige da mogu te pratim
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  4. #334

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Ok. Ljudi imaju pravo da misle da sve znaju. Verovatno da oni tako misle i o nama. Nego, sta kazes da vise uopste ne govorimo na temu Jehovinih svedoka i Biblije? Naravno, mislim na ovom forumu. Ti znas da Jehova nije nametljiv Bog. Zelimo da ga oponasamo. Ti i ja znamo koliko je ovo dobra vest iz Biblije koju zelimo da podelimo sa ovim ljudima. Nazalost po komentarima vecine sticem utisak da im se ta dobra vest ne svidja. A mozda im se mi ne svidjamo, ili nacin na koji im prenosimo biblijsku istinu. Nasa namera je iskrena, ali ocigledno da mnogima to izgleda kao nametanje necega sto im se ne svidja. Zato, razmisljam da vise ne govorim na tu
    temu.

    Samo pre toga zelim biti siguran da to svi zele. I da nema onih koji vole da citaju na temu Jehovini svedoci. Zato cu sprovesti jednu malu anketu. Ko god NE ZELI vise da pisem na tu temu neka stavi svoj like na ovaj post ili to drugacije stavi do znanja. Ukoliko bude 10 onih koji su stavili svoj like a nijedan glas koji podrzava moj ostanak i razgovor na temu Jehovini svedoci, napusticu temu i vise necu komentarisati. Medjutim, ukoliko se samo jedna osoba izjasni da zeli da ostanem i da i dalje govorim o biblijskim ucenjima, zarad nje cu ostati, iako se 10 izjasnilo protiv.

    Anketa traje 24 casa od ovog mometa.

    Pozdrav svima
    pa gde je 10 lajkova? ja ne vide

    nego
    ne volim kad bilo koji clan uzurpira forum kao da mu je dedovina pa ne mozes doci do drugih tema a da ne provedes po sata u trazenju
    mislim da je to jedan od razloga da je forum zamro
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #335

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Eto, lepo si nam objasnio, al` na pola. Nego, da li ti i ostali svedoci smatrate sve ostale koji ne veruju u Jehovu na takav način kao ti i tvoj sabrat Svaest bezumnicima? Dakle, pitanje je jasno, da li su oni koji nisu u sekti JS bezumnici?
    Kao prvo zasto govoris u mnozini? Koliko vidim izgleda da je samo tebi 50% jasno. Drugi nemaju primedbe. Kao drugo, ja nikad nisam rekao za one koji nisu Jehovini svedoci da su bezumnici. Ako smatras da sam to nekada tvrdio, kazi u kom svom postu sam to izjavio. Molim te potrudi se da tvoje izjave budu tacne i istinite.
    Tacno je da sam nasao za shodno da objasnim sta znaci rec "bezumnik" iz Psalma 14:1 sto nikako ne znaci da mislim da oni koji nisu Jehovini svedoci su bezumnici. Dakle, da skratim pricu, Jehovini svedoci nikako sa omalovazavanjem i nipodastavanjem ne gledaju na ljude koji nisu Jehovini svedoci. Trude sa zive u skladu sa Isusovim ucenjem. To znaci da vole ljude. I to ne samo one koji jesu Jehovini svedoci, vec i one koji to nisu, tacnije sve ljude.
    "Bezumnik" u onom smislu o kojem sam vec ranije govorio je osoba koja kategoricki tvrdi da nema Boga. To ne znaci da je ta osoba zla, ili glupa, osim toga to ne znaci da je to konacno stanje te osobe. Mnogi "bezumnici" su shvatili da Bog itekako postoji. Dakle, neko nije Jehovin svedok jer smatra da Bog ne postoji. Medjutim, postoje i drugi razlozi zasto neko nije Jehovin svedok. Neki su zavedeni laznim ucenjima svoje religije, pogresno informisani, neki misle da su Jehovini svedoci sekta,da su lazni proroci itd. Ima i onih koji jos nisu ni culi za Jehovine svedoke. Bez obzira koji je razlog sve su to trenutna stanja, sto ne znaci da su i konacna. Da li su i konacna to ce vreme pokazati.
    Onda, kako Jehovini svedoci gledaju na one koji to nisu? Pa onako kako ja gledam na tebe. Kako ja gledam na tebe? Kao na buduceg brata u veri. Da li mislim da si bezumnik, ti, i oni koji nisu Svedoci? NE!

    Pozdravljam te Finese
    Veoma lepo si ovo napisao,vratiću se poneki put na ovaj tvoj post
    Budući da si ti Jehovin svedok i veoma dobro upućen u učenje Kule stražare,da li si spreman da ga zajedno proverimo na osnovu Biblije ?
    Da li si spreman da proveriš zajedno sa nama primere koje ću postaviti?
    Da li je za tebe merodavna literatura Jehovinih svedoka kao osnova za raspravu?
    Da li si spreman da proveriš da li je tvoja religija prava kao što Kula stražara zahteva od svih ostalih da provere?
    Da li isto SME da se primeni i na organizaciju Jehovinih svedoka pod vođstvom "vernog i mudrog sluge" iz Brooklyn-a?

    Vidiš,upravo tvoj prijatelj Malecki me je naveo da proverim učenje Jehovinih svedoka.
    U međuvremenu se nakupilo dosta knjiga i časopisa.

    Da li si spreman da uporedimo učenje Jehovinih svedoka sa Biblijom?


    Da vidimo kojim metodama se služi Kula stražara?
    Evo za početak da uporediš ove navode:
    Jehovini svedoci: Verodostojnost navoda
    Jehovini svedoci: Encyclopedia Judaica
    Jehovini svedoci: Novi svet i STUB

    Samo u ova tri primera može da se vidi kako Kula stražara manipuliše i zloupotrebljava naivnost svojih sledbenika.

    Ako si siguran u to da je upravo religija Jehovinih svedoka jedina istinita i da živiš u istini nemoj da podviješ rep proglasivši me otpadnikom i mrziteljem nego zasuči lepo rukave i dokaži da moji navodi nisu istiniti.
    I nemoj molim te da napišeš da te ne interesuje i da ne želiš da gledaš jer je to "otpadnička " literatura-sve je iz knjiga Kule stražare
    Kada pređemo ova tri sledi još...


    Čisto da ne bi bilo nesporazuma...volim Boga i njegov Sveti Duh me vodi...
    Ako i ti voliš Boga a ne grupu ljudi koja sama za sebe tvrdi da su božija organizacija na zemlji proveri sve navode pa da počnemo sa "Raspravljanjem na temelju Pisma"

  6. #336

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Opa, stiglo pojačanje
    Dobro ti nama došao
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #337

  8. #338

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ovo je moguće jedino među Jehovinim narodom-među čistim i pravim hrišćanima!

  9. #339

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Fines kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je tvoj odgovor na moj poziv da nađemo istinu?

    Pogledaj šta piše u priručniku "Raspravljanje na temelju Svetog Pisma"(Za neupućene-knjižica koju svaki svedok nosi sa sobom sa gomilom uputstava kako da se obraća naivnim ljudima koji nikad nisu Bibliju uzeli u ruke)

    Ime: RaspravljanjeJSmusliman1.jpg Pregleda: 37 Veličina: 216.3 KB

    Posebno obrati pažnju na desnoj strani podvučeno šta Jehovini svedoci tvrde za sebe :
    "Jako nam je stalo do toga da utvrdimo šta je u verskom pogledu istina."

    Da li ti je stalo da proverimo šta je istina?
    Ili je jednostavnije začepiti uši i zatrpati moje postove propagandom?
    Uostalom,i ovakvi odgovori sasvim dovoljno dokazuju posetiocima foruma da nisi sposoban na temelju Biblije da diskutuješ.

  10. #340

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Za sve one koje interesuje "prevod"Biblije Novi svet.
    Na ovom blogu iznosim podatke o tom "prevodu": Biblija Jehovinih svedoka Novi svet

    Pregledajte,komentarišite,kada vas posete Jehovini svedoci diskutujte s njima o tome i posmatrate njihovu promenu ponašanja. Kako se transformišu iz nasmešenog trgovca u ljutitog vernika koji odbija da razgovara jer nije u stanju da argumentovano odgovori. Na časovima pripreme za propovedanje nisu do sada imali predviđene ovakve situacije . Znajte da se oni dobro pripremaju za diskutovanje s vama.Na "probama" jedan glumi vas dok ga drugi ubeđuje . Zato su oni dobro uigrani i u nekoliko primera vam "dokažu" da nemate pojma o Bibliji i da treba da kod njih krenete na "besplatni biblijski kurs"
    Evo kako izgleda deo jedne lekcije:
    Lekcija 32
    Govoriti s uvjerenjem
    Što bi trebao učiniti? Trebao bi govoriti tako da se može vidjeti kako si potpuno uvjeren u istinitost i važnost onoga što govoriš. Zašto je to važno? Tvoje će uvjerenje potaknuti druge da ozbiljno razmotre ono što govoriš te da postupaju u skladu s tim. KAD netko govori s uvjerenjem, drugi vide da čvrsto vjeruje u ono što govori. Takvo je uvjerenje bilo očito u službi apostola Pavla. Onima koji su u Solunu postali vjernici pisao je: ”Dobra vijest koju propovijedamo nije [se] među vama pojavila samo s riječju nego i sa (...) snažnim uvjerenjem“ (1. Sol. 1:5). To se uvjerenje očitovalo u njegovim riječima i načinu života. Isto tako, snažno uvjerenje treba biti očito u načinu na koji mi prenosimo biblijske istine. Biti uvjeren u nešto nije isto što i tvrdoglavo se držati svog mišljenja, biti dogmatičan ili arogantan. Ustvari, kad netko s uvjerenjem govori o onome što stoji u Božjoj Riječi, u tome se može prepoznati njegovu snažnu vjeru (Hebr. 11:1). Kada govoriti s uvjerenjem. U službi propovijedanja važno je govoriti s uvjerenjem. Ljudi obično, osim samih riječi, primijete i način na koji se izražavaš. Oni osjete što stvarno misliš o onome što govoriš. Ako si uvjeren u ono što govoriš, možeš snažnije nego samim riječima pokazati da imaš nešto jako važno reći.


    Tačno je da je onaj čovek koji zakuca na vaša vrata stvarno uveren u ono što Kula želi da vam prenese. Problem je u tome što taj Jehovin svedok nije više ni svestan da vam ne prenosi istinu iz Biblije nego "istinu"Kule stražare. Onda krenete na "besplatni kurs" i nakon dve godine i vi slepo verujete toj organizaciji a kad vas neko zamoli da proverite njeno učenje vama to ne pada na pamet jer ZNATE da samo Kula stražara donosi istinu jer je ona "božji kanal istine".

  11. #341

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ova poruka je sakrivena jer se poelbuster nalazi na Vašoj listi nepoželjnih!!!


  12. #342

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ova poruka je sakrivena jer se poelbuster nalazi na Vašoj listi nepoželjnih!!!

    Silno si ga potresao

    Pregledajte,komentarišite,kada vas posete Jehovini svedoci diskutujte s njima o tome i posmatrate njihovu promenu ponašanja.
    Takve ne primam u kuću

    Jedna komšinica, baka, kad su je spopale dve "svedokinje" sa Jehova ovo, Jehova ono, reče jednoj, a sve vreme žmirka jednim okom i pušta ih da lupetaju budalaštine, " Je l' mlada, je l' ti taj tvoj Jehova rek'o da se obučeš k'o Crvenkapa"
    naravno, one se ni na to nisu uvredile i nastavile da recituju, te je baba uzela metlu i zama'nula istom na njih..

    Znam šta sam i ko sam.
    Ne trebam bilo čije svedoke da mi ispiraju mozak kako bi oni već isprani imali društvo.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #343

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Biblijska istina i dobra vest o Božjem Kraljevstvu je za ponizne, duhovno gladne i iskrene! Nadmeni, oni koji misle da su pametni, oni koji su puni sebe, neiskreni, bez ljubavi prema Bogu i svom bližnjem, nemaju potrebe za istinom, jer svojim stavom to i pokazuju. Biblija nam jasno opisuje stanje u kome se današnje čovečanstvo nalazi sledećim rečima:

    Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
    14 Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze.

    (Matej 7:13,14)

    Dakle nista novo!

  14. #344

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Biblijska istina i dobra vest o Božjem Kraljevstvu je za ponizne, duhovno gladne i iskrene! Nadmeni, oni koji misle da su pametni, oni koji su puni sebe, neiskreni, bez ljubavi prema Bogu i svom bližnjem, nemaju potrebe za istinom, jer svojim stavom to i pokazuju. Biblija nam jasno opisuje stanje u kome se današnje čovečanstvo nalazi sledećim rečima:

    Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
    14 Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze.

    (Matej 7:13,14)

    Dakle nista novo!
    Po definiciji Kule stražare ponizni duhovno gladni i iskreni ljudi su oni kojima Kule može da prodaje maglu.
    Onaj ko je barem jednom pročitao Bibliju ne može da se zavede praznim citatima.

    Ništa lakše nego ignorisati ljude koji te pozivaju da raspravljaš na temelju Biblije,ali budući da za to nisi sposoban ti ih staviš na listu za ignorisanje.
    Ljudi čitaju naše postove,imaju mozga u glavi pa kad im tvoja braća zakucaju na vrata,zapitaće ih zašto ne smeju da raspravljaju na temelju Biblije nego beže i ignorišu.

    Zar misliš da ovi su ljudi koji čitaju toliko naivni?
    Upravo takvim ponašanjem dokazuješ da nisu nikad ni pipnuo Bibliju nego da si sve učio iz Kule stražare.
    Počni za promenu da čitaš Bibliju pa će ti biti jasno da ono što te uči Kula stražara ne stoji u Bibliji!

    Ti veruješ Kuli stražari,ja verujem Bibliji.

    Ti mene stavljaš na listu ignorisanih.
    Ja tebe ne stavljam na listu nego te pozivam da se osvestiš i počneš da čitaš Bibliju.
    Onda će ti biti jasno da jedan hrišćanin treba da se bori za svaku zalutalu ovčicu .
    Samo ovo tvoje ponašanje je već dovoljan dokaz kuda vodi učenje Kule stražare i da veze nema sa hrišćanstvom.
    A koliko još primera ima.
    Zato se ni ne usuđuješ da raspravljaš na temelju Biblije jer je učenje šuplje i ne možeš ni jedno jedino pitanje da odgovoriš.

  15. #345

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Jehovini svedoci više vole da veruju Kuli stražari nego da koristeći Bibliju provere njeno učenje.

    Kula stražara iz 1994 1. 7. str. 12 odl. 12 S čijeg se stola hraniš?
    12 Da, otpadnici objavljuju literaturu koja se služi izvrtanjem istine, poluistinama i izravnim lažima. Oni čak demonstriraju na kongresima Svjedoka, pokušavajući uloviti neoprezne u zamku. Dakle, bilo bi opasno kad bismo dozvolili da nas radoznalost navede na to da se hranimo takvim spisima ili da slušamo njihove pogrdne riječi! Iako možda smatramo da to za nas osobno nije opasno, opasnost ipak postoji. Zašto? Jedan je razlog taj što određena otpadnička literatura iznosi laži služeći se ”blagijem riječima“ i ”izmišljenijem riječima“ (Rimljanima 16:17, 18; 2. Petrova 2:3). Što bi se drugo i moglo očekivati od stola demonâ? A iako otpadnici možda iznose neke činjenice, one su obično izvađene iz konteksta s ciljem da odvrate druge od Jehovinog stola. Svi njihovi spisi jednostavno kritiziraju i ruše! Ništa nije izgrađujuće.


    Svi naši spisi!

    Samo Biblija i ništa više.
    To je jedina knjiga na osnovu koje želim da diskutujem s Jehovinim svedocima.Ali vidite i sami kako oni vide sve one koji nisu Jehovini svedoci.
    Poruku je izmenio Meggy, 10.01.2012 u 18:22

Strana 23 od 54 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •