Jehovini Svedoci - Strana 25
Strana 25 od 54 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 375 od ukupno 805
  1. #361

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    pa mozdqa nije do tada shvatila da im je bito i nesto materijalno tipa njene kuce , nekoliko lanaca zemlje , automobila
    mislim , ja cu dvoriti njenog sina ako ona umre za tu imovinu
    neki ljudi su naivni :[
    Ja i moja supruga smo Jehovini svedoci više od 15 godina, imamo troje odrasle dece koji su svi vaspitani na temelju biblijskih principa, dvoje dece (21 i 19 godina) su kršteni Jehovini svedoci, dok najstariji sin, koji ima 22 godine, još uvek nije. Potrebno je da on sam donese odluku da li će da živi po principima Biblije ili ne. Može da se desi da donese odluku da ne bude Jehovin svedok. Sigurno mi neće biti drago, naprotiv, biće mi strašno teško, ali biće to njegova lična odluka i on lično će imati posledice zbog toga! Osoba zdravog razuma slobodno donosi odluke na osnovu spoznanja stečenog proučavanjem i studiranjem Biblije, niko nikoga ne može da natera na silu, ili da prevari da učini nešto što osoba ne želi!

    Smešne su i besmislene priče poput ove koju si navela, naročito nama, Jehovinim svedocima, koji znamo kako Jehovina organizacija funkcioniše! Meni i mojoj porodici niko nikada nije ponudio takav predlog, apsurd je da o tome i govorim. U Jehovinoj organizaciji svi prilozi su isključivo na dobrovoljnoj bazi! U dvoranama Kraljevstva širom sveta, gde se održavaju sastanci, isključivo u svrhu proučavanja Biblije, čak nema sakupljanja priloga, a da ne govorim o takvim besmislenim pričama poput "prevarili su je ili, pokušali da joj na prevaru uzmu imovinu!" Sada, u vreme ovakvog napretka nauke i tehnike, nije teško proveriti bilo šta! Iskoristi kompjuter koji imaš i nađi bilo koju Dvoranu Kraljevstva na internetu i videćeš da li govorim istinu ili ne! Jehovina organizacija ima više javnih sajtova na kojima možeš da proveriš istinitost izjave tvoje komšinice.

    Osobe prestaju da služe Jehovi iz razloga što nisu u stanju da se pridržavaju visokih moralnih principa Biblije za čisto obožavanje, koje naš Stvoritelj zahteva od nas. Naravno da je sramota i teško je priznati da se iz sebičnih razloga ne možeš pridržavati biblijskih principa i onda je lakše okriviti nekog drugog ili nešto drugo za sopstvene neuspehe! Da li si ikada čula kriminalca i lopova i zatvorenika da priznaje krivicu? Da li misliš da su svih ostalih 8 miliona svedoka širom sveta totalno slepi i bez razuma i ne vide da ih Jehovina organizacija pljačka i vara, nego je jedino tvoja komšinica progledala nakon 20 godina? Osoba ne može da laže, kleveće, krade, ne poštuje vlasti države u kojoj živi, ne plaća porez, kurva se, kocka, ne brine o članovima svoje porodice, napija se i slično i da i dalje bude svedok za Jehovu. Takve nepokajničke osobe se isključuju iz Jehovine organizacije jer prljaju ime našeg Stvoritelja. Iz Jehovine organizacije se isključi više od 40.000 osoba zbog počinjene preljube! Kurvari, preljubnici i bludnici ne mogu da služe Jehovi i da budu deo čiste Božje organizacije! Olga da li znaš bilo koju organizaciju koja isključuje svoje članove zbog kurvarstva i preljube?

    Sigurno postoji drugi-pravi razlog zašto tvoja komšinica ne može da bude deo Jehovine organizacije! Teško je da će ti ikada otkriti pravi razlog!

  2. #362

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    tada su joj se otvorile oci ( njene reci )
    Znači 20 godina su joj oči bile zatvorene?[/QUOTE]
    Zašto bi to bilo nemoguće?
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ja i moja supruga smo Jehovini svedoci više od 15 godina, imamo troje odrasle dece koji su svi vaspitani na temelju biblijskih principa, dvoje dece (21 i 19 godina) su kršteni Jehovini svedoci, dok najstariji sin, koji ima 22 godine, još uvek nije.
    Sudeći po brojkama gore iznetim, supruga i vi bar do neke 25. godine života niste bili JS (ako ste najstarije dete dobili sa 18, a ono sad ima 22, vi imate 40, a poslednjih 15 ste JS). Da li su vama JS "otvorili oči"? I jesu li vam oči do 25. bile zatvorene?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Iz Jehovine organizacije se isključi više od 40.000 osoba zbog počinjene preljube! Kurvari, preljubnici i bludnici ne mogu da služe Jehovi i da budu deo čiste Božje organizacije!
    Od vas poštenih mi kurve ne možemo da dođemo na red.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #363

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ne znam puno o jehovinim svedocima...jednostavno, nisam se nikad ni potrudila da saznam nešto više. Nem' pojma zašto. Možda mi nisu bili zanimljivi kad su mi se prvi put pojavili na vratima...kao ni oni što su prodavali kirbi usisivače...kao ni kuriri koji su mi donosili pozive za sud...nekako, čim neko hoće da mi uvali nešto što mi se ne sviđa ja o'ma stanem u gard.
    Elem, u želji da saznam nešto više...ja bih zamolila svedoke da mi odgovore na par pitanja...

    1. Da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam se prcala pre braka? Da li je to po vama greh i razlog za odbijanje?
    2. Da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam u periodu adolescencije pokazivala znake nasilničkog ponašanja i zbog istog se nisam pokajala?
    . (Ne radi mi trojka na tastaturi, prosula sam pivo po računaru prošle nedelje) Iz čega proizilazi moje sledeće pitanje...da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam vikend alkoholičar i ako nedeljom prepodne radije odem na Najlon pijacu na pljesku i pivo nego u crkvu?
    4. Postala sam jako loš čovek, često pomislim da je sam đavo uš'o u mene...da li se bavite isterivanjem đavola i koju tehniku primenjujete? I da li je potrebno dolaziti na seanse u vašu organizaciju ili imate program za kućne varijante?

    Eto toliko. I da ne bih ponovo bila optužena da sam neozbiljna i da pokušavam da budem duhovita...naglasiću da sam smrtno ozbiljna i da imam još gomilu pitanja koja ću postaviti ako me zaintrigirate odgovorima na prethodna.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #364

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    pa mozdqa nije do tada shvatila da im je bito i nesto materijalno tipa njene kuce , nekoliko lanaca zemlje , automobila
    mislim , ja cu dvoriti njenog sina ako ona umre za tu imovinu
    neki ljudi su naivni :[
    Nisi shvatila, ne treba njima kuća njena i imovina da bi oni njome raspolagali i sticali kakvu dobit, nedajBože, jok, jok, njima ta kuća treba jer kada siđe Hrist da sudi živima i mrtvima, a to je za koji dan, da ima čovek gde da prespava
    Kako si naivna

    1. Da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam se prcala pre braka? Da li je to po vama greh i razlog za odbijanje?
    Prcala se pre braka? Kakvo razočarenje, pala si u mojim očima

    da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam vikend alkoholičar i ako nedeljom prepodne radije odem na Najlon pijacu na pljesku i pivo nego u crkvu?
    Pivo se ne pije, ne slave se rođendani, ne jebe se pre braka, cigarete su zabranjene, ti si jedna prostakuša

    Eto toliko. I da ne bih ponovo bila optužena da sam neozbiljna i da pokušavam da budem duhovita...naglasiću da sam smrtno ozbiljna i da imam još gomilu pitanja koja ću postaviti ako me zaintrigirate odgovorima na prethodna.
    Nema tebi leka baba, to sve su smrtni gresi i goređeš u paklu, ako ne u paklu, onda makar negde na Suncu dok ne dobiješ sunčanicu
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #365

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    znam jednog
    bili sirotinja nevidjena,u komsiluku
    odjednom,vidis,vozika audi
    odjednom ,shushke broji....
    posle cujem da je Jehovin....
    unovcio svoju veru...

    znam jos jedan par
    brat i snaja mog prijatelja
    kad su roditelji bili bolesni, brat je odbijao subotom da izadje iz sobe i previje ih ili im skuva caj
    kad su umrli namestaj dao adventistickoj crkvi.....
    na saranu dosli,i on i zena,obuceni svecano,ko da idu na hor......nidje crnine.....

    i tako...

    a ti babo...za tebe nema nade....mLogo si gresila.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #366

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ja i moja supruga smo Jehovini svedoci više od 15 godina, imamo troje odrasle dece
    Mogu misliti, ako smaraš tu decu kao nas ovde svojim, da ne kažem slučajno palamuđenjem, jer ne želim da budem prost, ne bih im bio u koži

    Iz Jehovine organizacije se isključi više od 40.000 osoba zbog počinjene preljube! Kurvari, preljubnici i bludnici ne mogu da služe Jehovi i da budu deo čiste Božje organizacije! Olga da li znaš bilo koju organizaciju koja isključuje svoje članove zbog kurvarstva i preljube?
    Ma daj, svakako da vam se jedva učlani ko u tu vašu veselu družinu, kada biste izbacili 40 soma ljudi, ostali biste bez članova?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #367

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam puno o jehovinim svedocima...jednostavno, nisam se nikad ni potrudila da saznam nešto više. Nem' pojma zašto. Možda mi nisu bili zanimljivi kad su mi se prvi put pojavili na vratima...kao ni oni što su prodavali kirbi usisivače...kao ni kuriri koji su mi donosili pozive za sud...nekako, čim neko hoće da mi uvali nešto što mi se ne sviđa ja o'ma stanem u gard.
    Elem, u želji da saznam nešto više...ja bih zamolila svedoke da mi odgovore na par pitanja...

    1. Da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam se prcala pre braka? Da li je to po vama greh i razlog za odbijanje?
    2. Da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam u periodu adolescencije pokazivala znake nasilničkog ponašanja i zbog istog se nisam pokajala?
    . (Ne radi mi trojka na tastaturi, prosula sam pivo po računaru prošle nedelje) Iz čega proizilazi moje sledeće pitanje...da li bi me primili u vašu organizaciju ako sam vikend alkoholičar i ako nedeljom prepodne radije odem na Najlon pijacu na pljesku i pivo nego u crkvu?
    4. Postala sam jako loš čovek, često pomislim da je sam đavo uš'o u mene...da li se bavite isterivanjem đavola i koju tehniku primenjujete? I da li je potrebno dolaziti na seanse u vašu organizaciju ili imate program za kućne varijante?

    Eto toliko. I da ne bih ponovo bila optužena da sam neozbiljna i da pokušavam da budem duhovita...naglasiću da sam smrtno ozbiljna i da imam još gomilu pitanja koja ću postaviti ako me zaintrigirate odgovorima na prethodna.
    Јеховини сведоци: Званичан сајт корпорације Watchtower

  8. #368

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    znam jednog
    bili sirotinja nevidjena,u komsiluku
    odjednom,vidis,vozika audi
    odjednom ,shushke broji....
    posle cujem da je Jehovin....
    unovcio svoju veru...

    znam jos jedan par
    brat i snaja mog prijatelja
    kad su roditelji bili bolesni, brat je odbijao subotom da izadje iz sobe i previje ih ili im skuva caj
    kad su umrli namestaj dao adventistickoj crkvi.....
    na saranu dosli,i on i zena,obuceni svecano,ko da idu na hor......nidje crnine.....

    i tako...

    a ti babo...za tebe nema nade....mLogo si gresila.....
    To bar nije teško proveriti! Probaj da dođeš kod nas, pređi u Jehovine svedoke i zahtevaj sve što bi htela da imaš!
    Obzirom da smo cela porodica i ja već više od 15 godina Jehovini svedoci trebali bismo da posedujemo bar pola Dorćola ili pola Slavije! Možda i posedujemo! Ako ne proveriš, nećeš nikada saznati da li je istina ili nije!


  9. #369

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Obzirom da smo cela porodica i ja već više od 15 godina Jehovini svedoci trebali bismo da posedujemo bar pola Dorćola ili pola Slavije! Možda i posedujemo! Ako ne proveriš, nećeš nikada saznati da li je istina ili nije!

    A jel mogu ja da proverim?
    Nisam se prcala (takve nepristojne reči upotrebljavaju samo babe prostakuše) pre braka, ne prosipam pivo po tastaturi, i ne treba ništa isterivati iz mene (o uterivanju bi mogli popričati).

    Imaš tri sina, tri jabuke, a ja sam kandidat za snajku.
    Ako vam nevaljam, oterajte me i isključite iz svedoka i familije, ali najpre prepiišite na mene pola Dorćola ili pola Slavije (a može po pola Dorćola i Slavije).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #370

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Baba, gresila si, nema svedoka za tebe. A ti Mishu, ni tebi nema, jer lazes ko svi svedoci zajedno.

    Primite mene, ja sam fina

    Nego...nikad nisam imala ni priliku da cujem sta ti svedoci propagiraju. Imam prijatelja koji je svedok, kao i njegovi roditelji, ali nikad nismo o tome pricali.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  11. #371

  12. #372

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Cek cek, bacih sad pogled na link koji si postavio/la Test korisnice. Jesu Jehovini svedoci kao neki normalni vernici ili sektasi?
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  13. #373

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    znam jednog
    bili sirotinja nevidjena,u komsiluku
    odjednom,vidis,vozika audi
    odjednom ,shushke broji....
    posle cujem da je Jehovin....
    unovcio svoju veru...

    znam jos jedan par
    brat i snaja mog prijatelja
    kad su roditelji bili bolesni, brat je odbijao subotom da izadje iz sobe i previje ih ili im skuva caj
    kad su umrli namestaj dao adventistickoj crkvi.....
    na saranu dosli,i on i zena,obuceni svecano,ko da idu na hor......nidje crnine.....

    i tako...

    a ti babo...za tebe nema nade....mLogo si gresila.....
    To bar nije teško proveriti! Probaj da dođeš kod nas, pređi u Jehovine svedoke i zahtevaj sve što bi htela da imaš!
    Obzirom da smo cela porodica i ja već više od 15 godina Jehovini svedoci trebali bismo da posedujemo bar pola Dorćola ili pola Slavije! Možda i posedujemo! Ako ne proveriš, nećeš nikada saznati da li je istina ili nije!

    Čovek je apsolutno u pravo.
    Mala, počni da svedočiš ili nam nema spasa
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #374

  15. #375

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Sve je to bezveze samim tim sto oni "zele da ih mi upoznamo", sto "zele da nam kazu nesto vise o sebi i svojoj organizaciji" ej "organizaciji"!!!??? Ako sam ja tamo neki prosecan vernik, zasto ne idem od vrata do vrata da ljudima namecem to u sta ja verujem??? E to je ono sto me je uvek odbijalo i da ih saslusam, a kamoli pustim da udju u kucu.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

Strana 25 od 54 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •