Jehovini Svedoci - Strana 27
Strana 27 od 54 PrvaPrva ... 17252627282937 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 391 do 405 od ukupno 805
  1. #391

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ahaaaa...to je poenta pa sto ne rekose odma', pare nisu problem, para nema
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  2. #392

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    evo bili su mi i danas , sve ljubazni i slatki sa flajerom na kome pise : kako zamisljate Isusa : kao bebu , coveka na samrti ili kao uzvisenog kralja
    iskreno , mislim da meni , starcu Foci od stotinu ljeta , ne treba takav flajer
    svaki put im zahvalim , uzmem te novine , prelistam ih , da vidim sta hoce da mi prodaju
    i danas na veliku subotu u kvartu gde je 98% ljudi koji postuju gregorijanski kalendar oni dele flajere kao da su svi ti ljudi ( vecina ih je preko 60 godina ) maloumni i samo njih i taj skup cekaju da ih prosvetli i odvede u Raj
    misliiiiiim

  3. #393

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Nemam nista protiv toga, neka ljudi dele Kulu strazaru. Jos kao dete sam gledao lepe slike u tim novinama
    Ja sam tolerantan covek, neka svako radi svoje, oni dele letke mi lozimo vatru. Lepo njima lepo nama.

  4. #394

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    evo bili su mi i danas , sve ljubazni i slatki sa flajerom na kome pise : kako zamisljate Isusa : kao bebu , coveka na samrti ili kao uzvisenog kralja
    iskreno , mislim da meni , starcu Foci od stotinu ljeta , ne treba takav flajer
    svaki put im zahvalim , uzmem te novine , prelistam ih , da vidim sta hoce da mi prodaju
    i danas na veliku subotu u kvartu gde je 98% ljudi koji postuju gregorijanski kalendar oni dele flajere kao da su svi ti ljudi ( vecina ih je preko 60 godina ) maloumni i samo njih i taj skup cekaju da ih prosvetli i odvede u Raj
    misliiiiiim


    Dobro Starče Fočo od stotinu ljeta, kako onda ti vidiš Isusa, kao bebu, čoveka na samrti ili kao moćnog uskrsnulog Kralja?

  5. #395

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Sad nastupa nova razmena misljenja koja se sastoji u tome da dodjes sa svojim misljenjem, a vratis se sa Svedokovim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #396

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Sad nastupa nova razmena misljenja koja se sastoji u tome da dodjes sa svojim misljenjem, a vratis se sa Svedokovim
    Meggy ima tu još jedan problemčič

    Ni ovaj naš Svedok nema svoje mišljenje !
    Obrati pažnju na ovaj primer.Pogledaj 13.pasus.

    Jedna opasnost koju treba izbegavati ,jesu osobna mišljenja.Treba upotrebljavati izdanja Zajednice i oslanjati se na njih.






  7. #397

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat olga75 kaže: Pogledaj poruku
    evo bili su mi i danas , sve ljubazni i slatki sa flajerom na kome pise : kako zamisljate Isusa : kao bebu , coveka na samrti ili kao uzvisenog kralja
    iskreno , mislim da meni , starcu Foci od stotinu ljeta , ne treba takav flajer
    svaki put im zahvalim , uzmem te novine , prelistam ih , da vidim sta hoce da mi prodaju
    i danas na veliku subotu u kvartu gde je 98% ljudi koji postuju gregorijanski kalendar oni dele flajere kao da su svi ti ljudi ( vecina ih je preko 60 godina ) maloumni i samo njih i taj skup cekaju da ih prosvetli i odvede u Raj
    misliiiiiim


    Dobro Starče Fočo od stotinu ljeta, kako onda ti vidiš Isusa, kao bebu, čoveka na samrti ili kao moćnog uskrsnulog Kralja?
    A sto je za vama svedocima bitno kako mi obicni smrtnici vidimo Isusa?
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  8. #398

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    A sto je za vama svedocima bitno kako mi obicni smrtnici vidimo Isusa?
    Neka Biblija odgovori na tvoje pitanje: Kad su farizeji čuli da je ušutkao saduceje, udružili su se s njima. 35*A jedan od njih, zakonoznanac, upitao ga je da bi ga iskušao: 36*“Učitelju, koja je najveća zapovijed u Zakonu?” 37*On mu je odgovorio: “‘Ljubi Jehovu, Boga svojega, svim srcem svojim i svom dušom svojom i svim umom svojim!’ 38 To je najveća i prva zapovijed. 39 Druga, slična toj, jest ova: ‘Ljubi bližnjega svojeg kao samoga sebe!’ 40*Na tim se dvjema zapovijedima temelji sav Zakon i Proroci.”(Matej 22:34-40) Proveri u svojoj Bibliji!


  9. #399

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Ova prva zapovest nam se malo razlikuje
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  10. #400

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    Ova prva zapovest nam se malo razlikuje
    Huuh malo više

    Pošto sam na ignore listi kod našeg svedoka molim te da citiraš post kako bi ga i on video
    Da li će ga pročitati je opet veliko pitanje ali pošto se ionako neće sa mnom upuštati u diskusiju je svejedno.Bitno je da drugi vide i sami donesu zaključke.

    Ovi stihovi koje je naveo su veoma zanimljivi.Pogotovo kada se sagledaju i oni koji slede se vidi kako je "prevod"Novi svet nakarikiran da podrži antihrišćansko učenje Kule stražare.

    Prvo cela stranica iz knjige koju su objavili Jehovini svedoci .Zove se Kingdom Interlinear Translation.U toj knjizi je reč po reč prevođeno a sa strane je tekst koji se nalazi i u Novom svetu.
    Posebno je zanimljivo zbog umetanja Jehove tamo gde ga nije nikada ni bilo.Ali u ovom primeru se veoma lepo vidi kako je providno


    U 37.stihu:Kirion ton teon -Gospoda Boga prevode kao Jehovu tvog Boga.
    Posle toga imamo u drugom pasusu stih 43.pitanje na koje Isusu niko nije mogao da odgovori
    Pri tome za sebe koristi istu reč Kirion koju su Jehovini svedoci u 37 stihu preveli kao Jehova.
    Odnosno nisu mogli ni ondašnji fariseji ni ovaj naš danšnji farisej-svedok da odgovore na to pitanje dok ne promene imena pa uklope u svoju doktrinu.
    Obratite dobro pažnju na Isusove reči.
    Imajte pri tome na umu:
    "iz oblaka dođe glas koji je govorio: ovo je moj izabrani Sin, njega slušajte. "




    Čarnić:
    Najveća zapovest
    (Mk. 12, 28-34; Lk. 10, 25-28)
    34 A kad su fariseji čuli da je ućutkao sadukeje, skupiše se zajedno, 35 i upita jedan od njih, zakonik, kušajući ga: 36 učitelju, koja je najveća zapovest u zakonu? 37 A on mu reče: »Ljubi Gospoda Boga svoga svim srcem svojim i svom dušom svojom i svom mišlju svojom«. 38 Ovo je najveća i prva zapovest. 39 A druga je kao i ova: »Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe«. 40 O ovim dvema zapovestima visi sav zakon i proroci.
    Mesija - Davidov sin i Gospod
    (Mk. 12, 35-37; Lk. 20, 41-44)
    41 A kada fariseji behu okupljeni, upita ih Isus: 42 šta vi mislite o Hristu? čiji je sin? Rekoše mu: Davidov. 43 Reče im: kako ga onda David Duhom naziva Gospodom govoreći: 44 »Reče Gospod Gospodu mome: sedi meni s desne strane dok položim tvoje neprijatelje pod noge tvoje«? 45 Kad dakle David njega naziva Gospodom, kako mu je sin? 46 I niko nije mogao da mu odgovori ni reči, niti se ko usudi od onoga dana da ga više pita.



    Novi svet



    34 Кад су фарисеји чули да је ућуткао садукеје, удружили су се с њима. 35 А један од њих, познавалац Закона, упитао га је да би га искушао: 36 „Учитељу, која је највећа заповест у Закону?“ 37 Он му рече: „’Воли Јехову, свог Бога, свим својим срцем и свом својом душом и свим својим умом.‘ 38 То је највећа и прва заповест. 39 Друга, слична овој, јесте: ’Воли свог ближњег као самог себе.‘ 40 На овим двема заповестима темељи се сав Закон и Пророци.“

    41 Кад су се фарисеји скупили, Исус их је упитао: 42 „Шта мислите о Христу? Чији је он син?“ Одговорили су му: „Давидов.“ 43 А он им је рекао: „Како га онда Давид под надахнућем назива ’Господом‘ кад каже: 44 ’Јехова је рекао мом Господу: „Седи мени с десне стране, док не положим непријатеље твоје под ноге твоје“‘? 45 Ако га, дакле, Давид назива ’Господом‘, како му је онда син?“ 46 И нико није могао да му одговори ни реч, и од тог дана нико се више није усудио да га ишта пита.

  11. #401

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    U Bibliji na više mesta nalazimo sledeću Jehovinu izjavu o sebi: "I svi će morati da znaju da sam ja Jehova!"

    Evo jednog interesantnog detalja koji će svi Jugosloveni pozdraviti:



    Svako dobro svima!

  12. #402

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Hahahaaaaa niko da se javi da prokomentariše najnovije saznanje a? Niste ni znali da ste izgovarajući Hvala, govorili "Hvalim Jehovu"! Hahahahaa toliko o vašem znanju!

    O kako je lepo biti Jehovin svedok!

    Poruku je izmenio Savest, 18.04.2012 u 20:06

  13. #403

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Uf ...mnogo pa važno za te asocijacije.Imamo mi u upotrebi mnogo stranih reči i izraza (ko i ta što potiče od jevrejskih reči)
    A moje ime u prevodu znači dete
    na nekom tamo jeziku...pa šta sad to znači?...da svaki put treba da se osetim ko dete kad me neko pozove?
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #404

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Hahahaaaaa niko da se javi da prokomentariše najnovije saznanje a?
    a? Možda ti je to znak da te niko ozbiljno ne shvata, hahahaaaa.

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    O kako je lepo biti Jehovin svedok!
    Neko svedoči, a neko i živi.
    Petre, kako je lepo živeti.


    Nego, onomad... vraćam se sa posla, a neka teta sa nekim papirima u ruci me pita ispred ulaznih vrata zgrade hoću li je pustiti u zgradu.
    Ne volem takve.
    Al valjda taj dan bejah ustala na desnu nogu, te pogledah sumnjičavim pogledom one čestitke u ruci i prokomentarišem "Ako niste Jehovin svedok, još bih i mogla razmisliti".
    Prenerazi se žena. Kakav svedok! Skupljam priloge za bolesnu decu.
    I pustih je.
    Ne bih da je DrugaricaČlanSvedok.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #405

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Hahaha, “Nema mira zlima”, kaže Jehova! Zapisano u Isaiji 48:22!
    A može i ovaj stavak: Nema mira zlima! Kaže moj Bog! (Isaija 57:21)

    Zli ne vole Jehovino ime i tako zauzimaju stav protiv Stvoritelja!


Strana 27 od 54 PrvaPrva ... 17252627282937 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •