Jehovini Svedoci - Strana 47
Strana 47 od 53 PrvaPrva ... 374546474849 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 691 do 705 od ukupno 792

Odgovor: Jehovini Svedoci

Je li, cvrcak, a je l' tebi VojvodinaCafe dodje nesto kao virtuelni trening centar?
    Gather ye rosebuds while ye may...

Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Olga sve što Jehovini svedoci rade, govore, pišu, kako žive je isključivo na temelju Biblije. Ja ne mogu niti znam da ti dam bilo kakav odgovor na pitanja koja se tiču duhovnosti izuzev citirajući Bibliju i isključivo na temelju Biblije.

Dragi prijatelju,
    u tvojih skoro 250 postova ovde na forumu i hiljadama postova na drugim forumima si upravo dokazao suprotno od ovoga sto si gore napisao.
    Sva sreca da ovi ljudi ovde imaju mozga u glavi koji im ne sluzi samo da im glava ne zveci i da kosa bolje raste.
    Mogu reci da si upravo ti najvise i doprineo tome da nas narod vidi sta ce mu se desiti ako ga zavrbuju Jehovini svedoci.
    Na tome mozemo da ti budemo zahvalni,jer ce zahvaljujuci tvom misionarenju po internetu mnogi ljudi videti sta ucini doktrina Kule strazare od coveka.
    Da nije bilo tebe verujem da bi tvoja braca lakse mogla da prodaju doktrinu Kule lazare prodavajuci je kao "Sta Biblija zaista naucava"

Evo još jedne veoma interesantne životne priče:

PROBUDITE SE! OKTOBAR 2013

PREUZETO IZ

INTERVJU | DEJVI LUS
    Doktor biohemije govori o svojoj veri

Dr Dejvi Lus je biohemičar iz Belgije. Jedno vreme nije verovao da postoji Stvoritelj, već da je sve nastalo evolucijom. Međutim, promenio je mišljenje. Šta je navelo jednog naučnika da preispita svoje gledište o poreklu života? Probudite se! je razgovarao s njim o njegovom naučnom radu i njegovoj veri.

Kako ste počeli da se bavite naučnoistraživačkim radom?

Odlučio sam da studiram hemiju. Bio sam fasciniran proteinima i nukleinskim kiselinama, najsloženijim molekulima na našoj planeti. Kasnije mi je posebnu pažnju privuklo to kako određeni molekuli reaguju na sunčevu svetlost.

Da li ste verovali u Boga?

Kao dete jesam. Ali kasnije, dok sam studirao na Katoličkom univerzitetu u Levenu, učio sam da je život na našoj planeti nastao isključivo prirodnim procesima. Profesori su neke od tih procesa objašnjavali zvučnim rečima. Bili su to uvaženi naučnici, pa stoga nisam dovodio u pitanje ono što su govorili. Zato mi je bilo teško da prihvatim da Bog postoji.

Šta vas je navelo da preispitate svoje mišljenje o poreklu života?

Godine 1999, sreo sam prijatelja iz školskih dana koji je postao Jehovin svedok, pa sam tako bio na jednom njihovom sastanku. Takođe je negde u to vreme jedan Jehovin svedok bio na našim vratima i ostavio nam knjigu Postoji li Stvoritelj kojem je stalo do tebe? *

Šta ste mislili o toj knjizi?

Impresionirale su me temeljno istražene informacije u njoj. Navele su me da se zapitam da li evolucija zaista ima objašnjenje za raznovrsnost života u prirodi.

Šta je u prirodi ostavilo utisak na vas?

Moj naučni rad je obuhvatao izučavanje molekula u cijanobakterijama, mikroorganizmima koji žive u okeanima i sami proizvode hranu za sebe. Neki naučnici smatraju da su to bili prvi živi organizmi na našoj planeti. Ti mikrobi koriste neverovatno složen hemijski proces, koji se još uvek ne razume u potpunosti, kako bi pomoću energije iz sunčeve svetlosti pretvorili vodu i ugljen-dioksid u hranljive materije. Takođe me je zadivila njihova neverovatna sposobnost da upijaju svetlost.

Budući da i zelene biljke pomoću sunčeve svetlosti proizvode hranljive materije, po čemu su ove bakterije posebne?

Što je veća dubina mora, manje ima svetlosti. Zato cijanobakterije koje žive u morskim dubinama moraju da upiju i najmanji delić svetlosne energije, i to čine pomoću veoma osetljivih antena. Sakupljena energija se gotovo stoprocentno iskorišćava u procesu proizvodnje hrane. Ovi mehanizmi privlače pažnju proizvođača solarnih ploča. Naravno, veštačke solarne ćelije nisu ni približno efikasne kao mehanizmi u ovim bakterijama.

Do kakvog vas je zaključka to dovelo?

Razmišljanje o tome kako mnogi inženjeri nastoje da kopiraju čudesne mehanizme živih bića navelo me je na zaključak da iza svega u prirodi mora stajati Bog

Razmišljanje o tome kako mnogi inženjeri nastoje da kopiraju čudesne mehanizme živih bića navelo me je na zaključak da iza svega u prirodi mora stajati Bog. Međutim, svoju veru nisam temeljio samo na naučnom istraživanju već i na pažljivom proučavanju Biblije.

Šta vas je uverilo da je Biblija knjiga od Boga?

Mnogo toga. Između ostalog, to što su se biblijska proročanstva ispunila do detalja. Na primer, prorok Isaija je više vekova unapred detaljno opisao kako će Isus umreti i biti sahranjen. U Kumranu je pronađen Isaijin svitak, prepis Isaijine knjige koji je nastao oko 100 godina pre nego što se Isus rodio. To znači da proročanstvo nikako nije moglo biti zapisano nakon njegove smrti.

To proročanstvo glasi: „Kad umre, grob će mu biti među zločincima i među bogatima“ (Isaija 53:9, 12). Zanimljivo je da je Isus bio pogubljen sa zločincima, ali sahranjen u grobnici jedne bogate porodice. To je samo jedno od mnogih ispunjenih proročanstava koja su me uverila da je Bog nadahnuo pisanje Biblije (2. Timoteju 3:16). Nakon nekog vremena, postao sam Jehovin svedok.

Šta vam se sviđa kod Jehovinih svedoka?

Naša vera nije slepa i ne ignoriše naučne činjenice

Naša vera nije slepa i ne ignoriše naučne činjenice. Takođe, načela koja nas vode u životu čvrsto se temelje na Bibliji. Kao Jehovin svedok, rado drugim ljudima prenosim utešnu poruku iz Biblije i pomažem im da pronađu odgovore na svoja pitanja.

Grenlandska Stražarska kula pohvaljena na TV-u

U januaru 2013. navršilo se 40 godina kako časopis Stražarska kula izlazi na grenlandskom jeziku. Grenlandski je jedan od inuitskih jezika kojim govori samo 57 000 ljudi.

Iako na Grenlandu živi svega oko 150 Jehovinih svedoka, Stražarska kula na grenlandskom jeziku ima tiraž od 2 300 primeraka. To znači da većina onih koji čitaju Napasuliak alapernarsuifik, kako se ovaj časopis zove na grenlandskom, nisu Svedoci.

U intervjuu emitovanom na jednoj televiziji, nadglednik prevodilačkog odeljenja u gradu Nuk rekao je: „Mnoge Grenlanđane veoma zanima Sveto pismo i zbog toga čitaju Napasuliak alapernarsuifik.“

Na pitanje šta joj se dopada kod ovog časopisa, jedna Grenlanđanka koja je prevodilac odgovorila je: „Ovaj časopis mi je mnogo puta pomogao. Na primer, iz njega sam saznala kako da vodim dobar i zdrav život. Ranije sam mnogo pušila, iako sam znala koliko je to štetno po zdravlje. Ali Sveto pismo nas uči da ne smemo prljati telo ako želimo da zdravo živimo.“

U ovoj emisiji je takođe spomenuto da Jehovini svedoci propovedaju na Grenlandu od sredine 1950-ih i da izdaju knjige i brošure na grenlandskom jeziku. Prevođenje obavljaju dobrovoljci, među kojima ima i Danaca i Grenlanđana. Oni se uvek trude da prevod zvuči prirodno.

Jedan dugogodišnji Svedok je rekao: „Već 25 godina propovedam Grenlanđanima i uvideo sam koliko je dobro što imamo literaturu na njihovom jeziku. U nekim udaljenim naseljima, do kojih se može doći samo brodom i samo tokom nekoliko meseci godišnje, ima ljudi koji vole da čitaju naše časopise. Pošto ne možemo često da ih posećujemo, redovno im šaljemo pisma i literaturu.“

Od januara 2013, na grenlandskom jeziku pored Stražarske kule za proučavanje redovno izlazi i izdanje za javnost.

Poruku je izmenio Meggy, 11.12.2013 u 21:46

Grenlandska Stražarska kula pohvaljena na TV-u

...

Jedan dugogodišnji Svedok je rekao: „Već 25 godina propovedam Grenlanđanima i uvideo sam koliko je dobro što imamo literaturu na njihovom jeziku. U nekim udaljenim naseljima, do kojih se može doći samo brodom i samo tokom nekoliko meseci godišnje, ima ljudi koji vole da čitaju naše časopise. Pošto ne možemo često da ih posećujemo, redovno im šaljemo pisma i literaturu.“

...

U ovoj emisiji je takođe spomenuto da Jehovini svedoci propovedaju na Grenlandu od sredine 1950-ih i da izdaju knjige i brošure na grenlandskom jeziku. Prevođenje obavljaju dobrovoljci, među kojima ima i Danaca i Grenlanđana. Oni se uvek trude da prevod zvuči prirodno.
    A u vezi ovoga bih da priupitam, zbog čega se trude da zvuči prirodno? Zar nije logično, da bi vi kao jedini pravoverni tumači Biblije trebali da je prevodite pre svega tačno!?! Ovo prirodno prevođenje navodi na usklađivanje prema ciljnoj grupi. Zar ne?

Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Ja bih se rado pretplatila na taj časopis, baš šteta što nije preveden sa grenlandskog na srpski

Da imaš imalo volje, naučila bi grenlandski, nema izgovora
    Krek, krek.. Ne gudra

PROBUDITE SE! OKTOBAR 2013
    Dr Dejvi Lus je biohemičar iz Belgije. Jedno vreme nije verovao da postoji Stvoritelj, već da je sve nastalo evolucijom. Međutim, promenio je mišljenje. Šta je navelo jednog naučnika da preispita svoje gledište o poreklu života? Probudite se! je razgovarao s njim o njegovom naučnom radu i njegovoj veri.

Naša vera nije slepa i ne ignoriše naučne činjenice. Takođe, načela koja nas vode u životu čvrsto se temelje na Bibliji. Kao Jehovin svedok, rado drugim ljudima prenosim utešnu poruku iz Biblije i pomažem im da pronađu odgovore na svoja pitanja.

Ja sad kao Kalimero i ovo je nepravda,ali...
    1.Onaj ko veruje, veruje i nema potrebu za busanjem u grudi, ja sam vernik, ja sam potomak stvoritelja, ja sam...,ja sam..
    2.Znam dosta ljudi koji su se na teži način borili sa životnim nedaćama i pobegli u ove samozvane svedoke,
    3.Žao mi je za Grenland, jer baš sam mislila da se prijavim i odem malo da životarim . Kud ću sad i sa ovom mukom da se mučim. Treba probiti led, upecati ribu, pospremiti iglo. Kud sad i na misu da idemem.
    4.BUDNI SMO! I radimo na sebi, a za vetar u leđa neka brine ONO što me je nekim čudom nanelo da se rodim u ovom Sunčevom sistemu.

Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Evo nekoliko novijih informacija o izvojevanoj pobedi Jehovinih svedoka na sudu u Jermeniji po pitanju odbrane hrišćanske neutralnosti:

20. NOVEMBAR 2013. | JERMENIJA
    Jermenija oslobodila iz zatvora sve Jehovine svedoke

JEREVAN, Jermenija. Jermenija je 12. novembra 2013. oslobodila preostalih 14 Jehovinih svedoka, koji su bili u zatvoru zato što su odbili da služe vojsku. Od 8. oktobra 2013. oslobođeno je ukupno 28 Jehovinih svedoka, koji su uložili prigovor savesti. To nagoveštava da je Jermenija promenila svoj stav u vezi s poštovanjem prava na prigovor savesti, zbog kog je u proteklih 20 godina uhapšeno preko 450 mladih Svedoka. Trenutno, prvi put od 1993, u jermenskim zatvorima nema nijednog Jehovinog svedoka koji je zbog prigovora savesti odbio vojnu obavezu.

Pre 12. novembra, Jermenija je 8. i 9. oktobra pustila osam Svedoka na osnovu amnestije kojom su njihove zatvorske kazne smanjene na šest meseci. Još šest Svedoka pušteno je 24. oktobra. Njih šestorica su bili prvi zatvorenici koji su oslobođeni na osnovu amandman na jermenski zakon o civilnoj službi usvojenih 8. juna 2013. Zahvaljujući tim izmenama zakona, prigovarači savesti ne moraju da idu u zatvor, već se mogu prijaviti za civilnu službu koja nije u nadležnosti vojske niti pod njenom upravom.

Preko 90 mladih Svedoka prijavilo se za ovu vrstu civilne službe. Republička komisija je 23. oktobra i 12. novembra 2013. razmotrila i odobrila 71 zahtev. Komisija je nagovestila da će ubrzo razmotriti i preostale slučajeve.

Dejvid Semonijan, portparol Jehovinih svedoka u glavnom sedištu u Njujorku, izjavio je: „Drago nam je što je jermenska vlada oslobodila ove mladiće i što je ovo dugogodišnje pitanje po svemu sudeći rešeno.“

Kontakt:

Međunarodni: Dejvid Semonijan, Služba za odnose s javnošću, tel.: +1 718 560 5000

Jermenija: Tigran Harutjunjan, tel.: +374 93 900 482

Uvek i na svakom mestu u svetu se potvrđuje Jehovino obećanje dato svom narodu: "Nikakvo oružje načinjeno protiv tebe neće biti uspešno, i svaki jezik koji se na sudu podigne na tebe proglasićeš zlim. To je nasledstvo Jehovinih slugu i od mene je njihova pravednost, govori Jehova!" (Isaija 54:17)

Poprilično sam uveren da čitava elita Jehovinih svedoka apsolutno ne veruje u boga. Jer, da imalo veruje (kao što to papagajski ponavlja), morali bi računati na (strašni) božiji sud pošto su im dela zbog obamnjivanja javnosti i svog članstva, a radi golog koristoljublja, toliko nečovačna i licemerna da će se u slučaju da bog postoji krčkati u najtamnijim delovima pakla...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Poprilično sam uveren da čitava elita Jehovinih svedoka apsolutno ne veruje u boga. Jer, da imalo veruje (kao što to papagajski ponavlja), morali bi računati na (strašni) božiji sud pošto su im dela zbog obamnjivanja javnosti i svog članstva, a radi golog koristoljublja, toliko nečovačna i licemerna da će se u slučaju da bog postoji krčkati u najtamnijim delovima pakla...
    Blago nama što ti nisi Jehova!

sto se bre zamajavate oko cvrcka . pevao je o religiji celo leto , a sad je januar , nije mu lako stisli minusi .
    ps / nek' veruje u sta ' otje . nek' peva . lakse zaspim kad ga slusam .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Blago nama što ti nisi Jehova!

Možda grešiš. Mene bi još mogli i obmanuti i prevariti, jer sam samo čovek, dakle nesavršen i sa brojnim manama, ali kod Jahvea nema labavo. On te vidi kada si dobar, pošten, čovekoljubiv, bogobojažljiv...., ali.... ali i kada lažaš i kada si koristuljubiv, licemeran, pohlepan, sebičan, gord, jeretik koji sebi pravi idole, kada te obuzme prelest... itd...

Znači, kod mene su vam šanse daleko veće...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

20. NOVEMBAR 2013. | JERMENIJA
    Jermenija oslobodila iz zatvora sve Jehovine svedoke
    Mog'o si odma' reći da ti je frka da ideš u vojsku

Strana 47 od 53 PrvaPrva ... 374546474849 ... PoslednjaPoslednja